אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מנחשים? זה הנושא שהכי הרבה זוגות ישראלים רבים עליו

60% מהזוגות בישראל אינם מתקשרים באופן ישיר אלא באמצעות הוואטסאפ או הנייד, 4.4% ציינו שהם רבים כל יום. מכון אדלר" פרסם את הסקר השנתי על זוגות נשואים והתוצאות מפתיעות

לא במקרה: זה הנושא שהכי הרבה זוגות רבים עליו
  (צילום: שאטרסטוק)

לכבוד יום המשפחה שצוין אמש (ג'), "מכון אדלר" מפרסם את הסקר השנתי והפעם בקרב זוגות נשואים בעלי ילד אחד לפחות. הסקר בדק בין היתר על מה רוב הזוגות הישראלים נוהגים לריב, האם הם חושבים שהם הורים טובים וכמה פעמים יוצא להם לשבת לארוחה משפחתית?

הסקר שבוצע על ידי מכון "מדגם" (בראשות מנו גבע ומינה צמח) נערך עם 502 מרואיינים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת דוברת העברית בישראל בגילאי 18+ חברי הפאנל האינטרנטי iPanel.

למעלה מ-90% מההורים בישראל תופסים עצמם כהורים טובים או טובים מאוד. כאשר 38% מההורים בארץ רואים עצמם כהורים טובים במידה רבה מאוד, עוד 53.4% רואים עצמם כהורים טובים במידה רבה, מה שמסתכם לכ-91.4% מההורים בישראל שמרוצים מאופן ההורות שלהם. רק 7.6% מההורים השיבו כי הם רואים עצמם הורים טובים במידה בינונית ו-0.6% השיבו כי הם הורים טובים במידה מעטה.

עם זאת, כ-80% מהזוגות בישראל שבעי רצון במידה רבה או רבה מאוד מהזוגיות שלהם, 42.8% מהזוגות שבעי רצון מהזוגיות שלהם במידה רבה מאוד, 35.9% שבעי רצון מהזוגיות שלהם במידה רבה, רק 14.5% מהזוגות שבעי רצון מהזוגיות שלהם רק במידה בינונית ו-3.8% מהזוגות בלבד שבעי רצון מהזוגיות שלהם במידה מועטה. 1.2% מהזוגות מהנשאלים השיבו כי כלל אינם שבעי רצון מהזוגיות שלהם ו-1.8% סירבו להשיב.

4.4% מהזוגות בישראל רבים כל יום

הסקר בדק את נושא הוויכוחים או מריבות בין בני זוג בישראל, וגילה כי הנושא שהכי פחות זוגות רבים בגללו הוא פוליטיקה. בעוד שהנושא סביבו הכי הרבה זוגות בישראל רבים הוא: חלוקת נטל העבודה בבית.

32.1% מהזוגות ציינו כי הם רבים בעקבות מטלות העבודה בבית, 25.5% ציינו כי המריבות הן סביב הילדים, 14.1% מהריבים בין זוגות נסובים סביב ענייני כספים, 4.6% סביב ענייני עבודה ורק 2.4% סביב פוליטיקה. 9% מהזוגות טוענים כי לא קיימים ביניהם חילוקי דעות ו-12.4% מהנשאלים סירבו להשיבו לשאלה זו או השיבו כי אינם יודעים.

60% מהזוגות בישראל אינם מתקשרים באופן ישיר אלא באמצעות הוואטסאפ (צילום: שטארסטוק)

4.4% מהזוגות השיבו כי הם רבים כל יום, אותו האחוז 4.4% השיבו כי הם רבים בין 3-5 פעמים בשבוע, 21.3% רבים בין פעם לפעמיים בשבוע. 19.7% מהזוגות רבים פחות מפעם בשבוע, 15.1% רבים עד פעם אחת בחודש, 19.3% רבים פחות מפעם בחודש ו-8% השיבו כי כלל אינם רבים. 7.8% מהנשאלים סירבו להשיבו לשאלה זו או השיבו כי אינם יודעים.

ומה בנוגע לאיפה ואיך רבים? ביחס לדרך התקשורת המועדפת על הזוגות בישראל הנתונים מראים כי יותר מ-60% מהזוגות כיום אינם מתקשרים באופן ישיר אלא באמצעות הוואטסאפ או הטלפון הסלולרי. המשיבים נשאלו לגבי אמצעי התקשורת העיקרי עם בן זוגם, כאשר 33.3% מהזוגות מתקשרים באמצעות הודעות בוואטסאפ, עוד 25.1% בשיחה בסלולרי, 2.4% בלבד מתקשרים באמצעות שיחות בטלפון קווי וכ-38.4% בלבד מתקשרים אחד עם השני באופן ישיר בשיחות פנים אל פנים.

44.8% מרוצים ממשפחתם

לשאלה ממה אתם הכי שבעי רצון במשפחתם – 44.8% מהנשאלים הכי מרוצים מהיחסים בין ההורים לילדים במשפחתם, לאחר מכן מהיחסים הזוגיים שלהם (30.1%) ובמקום השלישי מהיחסים עם המשפחה המורחבת (11.3%). כ-13.3% לא ידעו להשיב לשאלה מאיזה נושא הם הכי שבעי רצון במשפחתם.

כ-45% מהזוגות אוכלים או שותים יחדיו כל יום, 2.8% מהזוגות אוכלים או שותים יחד פחות מפעם בשבוע וכ-1% מהזוגות כלל לא אוכלים או שותים יחדיו או עושים זאת פחות מפעם בחודש. כ-50% מההורים בישראל מתאמים "מנהלות" בנוגע לבית ולילדים מדי יום, כאשר כ-5% כלל לא מתאמים "מנהלות" או עושים זאת פחות מפעם בחודש.

22.7% מהזוגות בישראל יוצאים לבלות יחדיו לפחות פעם בשבוע, 31.1% מהזוגות יוצאים פחות מפעם בשבוע אך יותר מפעם אחת בחודש, ו-24.5% יוצאים יחדיו עד פעם אחת בחודש. 17.1% יוצאים יחדיו פחות מפעם בחודש וכ-5% לא יוצאים כלל או שלא יודעו/סירבו להשיב לשאלה.

מנכ"לית מכון אדלר אסנת הראל: "ליחסים בתוך הבית יש משמעות קריטית על מהלך חייהם של ההורה והילדים, בתוך ומחוץ לבית. בכל שנה עורך מכון אדלר סקר כדי להבין מהלכי רוח ועמדות באשר ליחסים הללו. הבית מהווה מגרש אימונים לחיים והילדים סופגים בתוכו את האווירה, הערכים והאמונות ומפתחים לעצמם את הסגנון שלהם. המרכז ליחסים במשפחה, במכון אדלר, נותן מענה מקצועי מותאם של יעוץ, טיפול והדרכה לאדם הפרטי, לזוגות, להורים, לאנשים בגיל השלישי ולמשפחות. הסקרים שאנחנו מקיימים בכל שנה מאפשרים לנו לדייק מענים ולבנות תכניות המאפשרות למידה, התנסות ומתן כלים לכל אדם לשפר ולצמוח בתוך מערכות היחסים."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו