אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שגריר סוריה מאיים: "נפציץ את נתב"ג"

בדיון מועצת הביטחון של האו"ם, איים בשאר ג'עפרי של ישראל: "ננקוט בצעד דומה להפצצת שדה התעופה בדמשק ונפציץ את נתב"ג כדי לקבל תשומת לב", ותקף את שתיקת מדינות אירופה

שגריר סוריה מאיים: "נפציץ את נתב"ג"

יומיים לאחר שיגור הטילים מסוריה לחרמון ותקיפת ישראל בסוריה, איים שגריר סוריה באו"ם, בשאר ג'עפרי על ישראל: "אם תימשכנה תקיפות חיל האוויר הישראלי בדמשק, מדינתו תאלץ להפציץ את נמל התעופה בן גוריון", אמר בתגובה.

בדיון שנערך הלילה (בין שלישי לרביעי) במועצת הביטחון של האו"ם על המצב הבטחוני במזרח התיכון, תהה הנציג הסורי: "האם זו הדרך היחידה למשוך את תשומת הלב של אותם מחרחרי מלחמה?" שאל השגריר את נשיא מועצת הביטחון של האו"ם. "או שאתם מצפים שנשתמש בזכותנו הלגיטימית להגנה עצמית, ננקוט בצעד דומה להפצצת שדה התעופה בדמשק ונפציץ את נתב"ג כדי לקבל את תשומת הלב של המועצה?".

השגריר האשים את המדינות בשתיקה על התקיפות: "בריטניה, צרפת וארה"ב מונעות ממועצת הביטחון ליטול אחריות על הנעשה, אך הדבר לא ימנע מסוריה להגן על עצמה ולהחזיר לשטחה את הגולן הסורי הכבוש".

ביום שני התייחס ראש הממשלה נתניהו לתקיפות בסוריה. "איננו עוברים לסדר היום מול מעשי תוקפנות אלה, ומול ההצהרות המפורשות של איראן להשמיד את ישראל", אמר בטקס חניכת שדה התעופה החדש 'רמון' על שם אילן ואסף רמון

נתניהו הודה כי ״אמש הלם חיל האוויר בעוצמה במטרות איראניות בסוריה, לאחר שאיראן שיגרה משם טיל אל עבר שטחנו". אנו פועלים גם נגד איראן וגם נגד הכוחות הסורים שמסייעים לתוקפנות האיראנית".

וחזר על המסר כי "מי שמנסה לפגוע בנו – אנו פוגעים בו. מי שמאיים להשמיד אותנו יישא במלוא האחריות.״

בפעם הראשונה הודיע בשעה שתיים בלילה דובר צה"ל כי מטוסי חיל האוויר תקפו מטרות של כוח קודס האיראני בשטח סוריה, בתגובה לירי טילי הרקטות לעבר החרמון. "צה"ל מזהיר את צבא סוריה מפני ניסיונות פגיעה בשטח ישראל או בכוחותינו", נמסר עוד מדובר צה"ל.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו