אם אתם יכולים 'לחלום אהבה'- אתם יכולים למצוא אותה!

עמוק בעולם הדייטים? מתי לאחרונה ווידאתם שלא הפסקתם "לחלום אהבה" והאם אתם עדיין יודעים להגדיר לעצמכם מהי האהבה שאליה אתם בעצם מייחלים? המאמנת נירית הושיה בטור ממקד במיוחד, שיגרום לכם להתקשר לסגור אולם

מה רווקים דתיים יכולים ללמוד מוולט דיסני?
  אהבה לא רק בסרטי דיסני (צילום: מתוך יוטיוב)

עמוק בעולם הדייטים? לפני שאתם טובעים יש כמה שאלות שכדאי שתשאלו את עצמכם. וולט דיסני לימד אותנו ש: "אם אתה יכול לחלום על זה – אתה יכול לעשות את זה". אז אחרי קילומטראז' מכובד בעולם הדייטים, מתי לאחרונה ווידאתם שלא הפסקתם "לחלום אהבה"? והאם אתם עדיין יודעים להגדיר לעצמכם מהי האהבה שאליה אתם בעצם מייחלים?

זה לא בשמיים

אם עברתם את גיל ה- 28 ואתם עדין יוצאים לדייטים, סביר להניח שהגעתם לשלב הזה שחזון החתונה נראה כמו איזה חלום שמעופף לו על איזה ענן שרחוק ממכם שנות אור; מן משהו כזה שקורה רק לאנשים מסוימים ש"יד אלוקים נגעה בהם" וכרגע אתם לא אחד מהם.

ככל שאתם שומעים יותר "בקרוב אצלך", אתם שומעים "ברחוק אצלך", משהו שם במנגנון התקווה מתייאש, מתנוון ומתחיל לחרוק. "ולא שמעו אל משה מקוצר רוח ומעבודה קשה"- בפרשת השבוע פרשת וארא, אנו מבחינים בשחיקה הזו שגלות מצרים גרמה לעם ישראל. הם כבר התרגלו לגלות; הם כל כך התרגלו אליה, שהם אפילו מתקשים להבחין עד כמה היא מרה. אברבנאל מפרש בשמות,ו', ט שהקושי התבטא בשני דברים, הראשון בקוצר רוח בנפש, שלא היה לבני ישראל פנאי אפילו לשמוע בשורות טובות והשני הוא עבודה קשה בגוף.

ובכן, מהי הרווקות בעיקרה אם לא גלות? 

אם אתם בתקופת נדודים בין דירת שותפים אחת לשנייה, בחיפוש מתמיד אחר פרטנר כזה או אחר לטיול הבא שלך ובין ארוחת שבת אחת לחברתה. אין ספק שהיעדרה של נפש תאומה ותומכת במסע החיים מקצרת את רוחבה של הנפש, מחלישה אותה (יעידו על כך מחקרים), שלא לדבר על קושי פיזי איתו מתמודדים הרווקים שומרי המצוות.

אסור לשכוח את המטרה לשמה יצאנו לחיפושים (צילום: שטארסטוק)

האם אתם מאמינים שאתם ראויים להיגאל?

בטור הקודם שלי עסקנו בהצפת המידע והאפשרויות שעידן השפע מזמן לנו. בחשיבות להתמקד, להיות קשוב לעצמי, לשים את הדגש קודם כל כלפי פנים ואח"כ כלפי חוץ ולא להפך. לבדוק מה אנחנו באמת מחפשים ולא מה הסביבה מציעה לי, שכן יש משהו בהישנות הדייטים ובעיקר המאכזבים שביניהם, הגורמים לנו לצאת מהפוקוס ולשכוח לרגע למה באנו לפה בעצם ומה אנחנו מחפשים.

אז אם יצאתם להמון דייטים או אפילו אם מחר הולך להיות הדייט הראשון שלכם, קודם כל עצרו. נשמו עמוק. בדקו שטרדות החיים לא גרמו לכם להתפזר ושאתם באמת מאמינים שאתם הולכים להיגאל וגם יודעים איך לגרום לזה לקרות, מותר גם להיוועץ באיש מקצוע.

איך עושים את זה?

קודם כל שימו לב שאתם בהקשבה מתמדת לעצמכם ודאגו שאתם תהיו אלה שמנהלים את רגשותיכם ולא הם אתכם.

היו כל הזמן עם היד על הדופק, בידקו מתי אתם זקוקים להפסקה ומנוחה ומתי זה הזמן לתת בראש ולצאת לדייטים. השוואה לאחרים לא רלוונטית שכן הצורך שלהם איננו בהכרח הצורך שלכם. לפיכך, השתדלו לפנות לכם זמן ייעודי ביום ללא מסכים וללא התעסקות ברשתות חברתיות, פנו זמן כזה שאתם פשוט רק עם עצמכם.

אחת מהשיטות להפניית הקשב אל עצמי היא שיטת המיינדפולנס. השיטה עוסקת בהפניה של תשומת הלב למה שקורה כאן ועכשיו ללא שיפוטיות. היא מלמדת אותנו לפתח יכולת ריכוז למשל על דרך התמקדות בנשימה.

דבר יפה ראיתי, רש"י בפרשנותו לאותו פסוק מספר שמות הנ"ל, מפרש כי "כל מי שהוא מצר…אינו יכול להאריך בנשימתו". יש משהו בנשימות הקצרות, בבהלה הזו מהצפת היתר, בחוסר היכולת להאריך (ולהעריך) את הכאן ועכשיו, שמחליש את הריכוז והחיבור למרכז הכוח שלנו וגורם לצער ולפספוס המטרה.

את הגיטרה צריך מדי פעם לכוון, את הסכין צריך להשחיז וגם אנחנו צריכים להזכיר לעצמנו מדי פעם להאריך את הנשימה, להזכיר לעצמנו למה בכלל התחלנו במסע הדייטים ולהאמין שלמרות הדרך הפתלתלה אנו ראויים לאהבה כי "אין אדם שאין לו שעה".

אז לאיזה תאריך לסגור את האולם?

אז אם נפלתם וקמתם והגעתם למסקנה שברור לכם ששום כישלון או בלבול לא יפריע לכם בדרך למציאת האהבה, כי מה לעשות, אתם ממש רוצים את זה, השאלה הבאה שתצטרכו לשאול את עצמכם היא איזו אהבה אני מעוניין לזמן לחיי ומתי ואנא היו מדויקים. הנה תרגיל בשבילכם.

לפני כשנתיים הגיעה אלי בחורה מתוקה שנקרא לה בת-אל (שם בדוי) לתהליך של אימון למציאת זוגיות. בת-אל היתה שנים רבות בעולם הרווקות והיו לה מספר מערכות יחסים ארוכות. היא רצתה להתחתן אך התקשתה בכך ובכל פעם דחתה את הקץ.

בתהליך של מיקוד והחזרת הפוקוס לעצמי, ערכנו תהליך מדהים משיטת האימון nlp שנקרא מודל "smar"t".

הציבו לעצמכם יעד (צילום: שטארסטוק)

באמצעות תהליך טראנס, הצבנו את יעד החתונה אליו בת-אל מכווננת. במסגרת המודל הזה בת-אל נדרשה להיות מאוד ספציפית בתיאור הבחור וסוג הקשר אותו היא מחפשת. בדקנו מה באמת יגרום לה להיות מאושרת ואיך היא תדע שהשיגה את זה. בדקנו האם קיימים מודלים לדוגמא שהצליחו להשיג מודל כזה וכן וידאנו שהתיאור שלה הינו ריאלי ועומד בתנאי המציאות. מועד החתונה שהצבנו היה ינואר 2017 בו ביקשה בת-אל לעמוד תחת החופה בעיני רוחה. בת-אל טענה שהיתה לה אמונה שהיא תתחתן בחורף.

לאחר עריכת התרגיל העברנו את החלום למציאות, התקשרנו למשל לאולם אירועים לבדוק האם קיימים תאריכים פנויים בחודש זה. משנמסר לבת-אל כי נותרו מספר מועדים פנויים בודדים, בת-אל פתאום הבינה כי התאריך שציינה הינו מוקדם מדי עבורה כדי להינשא בו והיא ביקשה לערוך תהליך שני עם המועד החדש שנדחה בשנה בהתאם לרצונה, הוא ינואר 2018. חברים, אני מספרת לכם בהתרגשות רבה כי בדיוק אבל בדיוק בינואר 2018 בת-אל עמדה מתחת לחופה עם הבחור עליו חלמה!

"ענווים הגיע זמן גאולתכם ואם אין אתם מאמינים ראו באורי שזרח".

========================================

הכותבת נירית הושיה, היא עו"ד ומאמנת, המנהלת את קבוצת השידוכים והייעוץ בפייסבוק לרווקי המגזר הדתי "משנים סטטוס" 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מקסים ומעודד!
נתנאל פ. | 03-01-2019 22:16
כל הכבוד נירית על המאמר המעודד והמחכים.. כולנו ראויים להיגאל אם רק נאמין בכך