לאחר האובדן הגדול: הבמאי אבי נשר יזכה בפרס למפעל חיים

הבמאי אבי נשר שאיבד לאחרונה את בנו בתאונה קשה, זכה בפרס אמנות הקולנוע לשנת 2018 מטעם משרד התרבות, לצד במאים ויוצרים נוספים. השרה רגב מסרה: "ברשימת הזוכות והזוכים מצויים נשרי הקולנוע שלנו"

לאחר האובדן הגדול: הבמאי אבי נשר יזכה בפרס מרגש
  נשר ונתן גושן בצילומי הסרט ''סיפור אחר'' (צילום: מיכל פתאל)

משרד התרבות הכריז היום (ראשון) על רשימת הזוכים בפרס אמנות הקולנוע לשנת 2018. בין הזוכים הבולטים, נמצא הבמאי אבי נשר, שאיבד לפני כשלושה חודשים את בנו ארי בתאונת פגע וברח בתל אביב.

השופטים בוועדת הפרס נימקו את הבחירה בנשר, שהשיק לאחרונה את הסרט "סיפור אחר" שזכה להצלחה רבה: "במאי ממובילי הקולנוע הישראלי מעל לארבעה עשורים. מסרטים קלאסיים ועד לשוברי הקופות הגדולים של העשור האחרון."

את הפרס בשווי כולל של כ-500,000 ₪ יעניק משרד התרבות והספורט, בראשות השרה מירי רגב, ליוצרים מעולם הקולנוע הישראלי כאות הוקרה על פועלם בתחומי הקולנוע השונים: בימוי, צילום, תסריט, עריכה והפקה.

אבי ואיריס נשר עם בנם ארי ז"ל (צילום: רפי דלויה)

לצד נשר יזכו השנה 11 במאים ויוצרים נוספים בתחום הקולנוע, בהם: דודו שליטא, שלומי אלקבץ, יאיר לב,  טליה לביא, איבתיסאם מראענה מנוחין, תומר הימן, נטעלי בראון, יאיר אגמון, תמר ברוך, קובי מזרחי ובועז פרנקל.

"אני מברכת את שנים עשר הזוכות והזוכים בפרסי אמנות הקולנוע" מסרה השרה רגב "ברשימת הזוכות והזוכים מצויים נשרי הקולנוע שלנו, שמשק כנפיהם הרב גוני מעורר השראה בתחומי היצירה הקולנועית בישראל. יישר כוח לזוכות ולזוכים!."

לראשונה יחולקו הפרסים לשלוש קטגוריות: 1. פרס על מפעל חיים: ביטוי ההוקרה של החברה הישראלית ליוצר הקולנוע וליצירתו, והערכה לפועלו ותרומתו לקידום והעשרת תחומי אמנות הקולנוע בישראל.

2.פרס על עידוד יצירה: עידוד מצוינות בתחומי אמנות הקולנוע השונים וביטוי הערכה והוקרה להישגיו של היוצר ולתרומתו בתחום בו הוא עוסק.

3. פרס ליוצרים בראשית דרכם: הפרס מהווה ציון לשבח והוא נועד לעודד את היוצר בראשית דרכו.

הזוכים בקטגוריה הראשונה והשנייה יזכו ב-49,560 ש״ח כל אחד, ואילו הזוכים בקטגורייה האחרונה יזכו כ״א ב-25,000 ש״ח. בוועדת השיפוט של הפרס ישבו השנה: פרופ' סמי שלום שטרית, ד"ר נועה רגב, נורית קידר, אלברט גבאי ויהודה סתיו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
איך זה ייתכן?
ירושלמי | 16-12-2018 14:00
לפני כשנתיים הייתי באירוע פתיחת פסטיבל ישראל, באותו אירוע מירי רגב נאמה ודיברה המון זמן על כך שלא ייתכן שבחלק ממופעי הפסטיבל יש עירום, אז עכשיו היא מעניקה פרס לאבי נשר??? צביעות!!!