אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בית הדין חייב אלכוהוליסט להתגרש לאלתר

בית הדין הרבני האזורי בתל אביב חייב בעל אלכוהוליסט ואלים לתת גט לאשתו לאלתר למרות שהיא זו שעזבה את הבית: "הבעל מאוס על האישה ובמקרה כזה יש לצוות על גירושין לאלתר"

בית הדין חייב אלכוהוליסט להתגרש לאלתר
  (צילום: שאטרסטוק)

בית הדין הרבני האזורי בתל אביב חייב בעל אלכוהוליסט ואלים לתת גט לאשתו לאלתר למרות שהיא זו שעזבה את הבית.

בני הזוג הם הורים לשלושה ילדים ונשואים כ-18 שנה. האישה טוענת כי בעלה מכור לצריכת יתר של אלכוהול ובשל כך הוא סובל מהתפרצויות זעם קשות. לדבריה הוא הפעיל כלפיה אלימות פיזית ואף איים על חייה בחניקה כשהוא מנפנף בקולר של כלב. כמו כן טענה האישה כי בעלה אינו מפרנס אותה והוא התגאה בפניה על קשרים עם נשים אחרות.

הבעל מצידו כפר בהאשמות, סירב להתגרש וביקש מבית הדין לצוות על האישה שלום בית והמשך חיי הנישואין. לדבריו, האישה היא זו שנקטה נגדו באלימות פיזית ומילולית כאשר לאחר כל אירוע של אלימות מצדה היא נהגה להזמין משטרה. הבעל הודה כי לעתים צרך מעט אלכוהול אבל לא היה מכור לכך. את תיאוריו אודות קשריו עם נשים הוא הסביר כי עשה זאת כדי לעורר את קנאתה של אשתו ולהשיבה אליו.

בנסיבות אלה של טענות הדדיות סותרות, כאשר הבעל והאישה טוענים שמרדו זה בזה, החליטו חברי בית הדין הרבני האזורי בתל אביב הרב אבירן הלוי, הרב רפאל בן-שמעון והרב מאיר כהנא, לערוך בירור עובדתי יסודי באמצעות משטרת ישראל וצווי בתי המשפט.

החומר שהתקבל לאחר הצווים של בית הדין העלה שורה ארוכה של אירועים. ברובם התלוננה האישה כי בעלה משתכר, מציק לה ומאיים עליה. בחלקם התלונן הבעל כנגדה במשטרה על אלימות והאישה כפרה בכך ואמרה כי היא נופפה באגרופים לצורך הגנה עצמית. בתלונות נוספות טענה האישה כי בעלה שבר את כלי האיפור שלה, ובמקרה אחר הוא חזר לאחר חצות הלילה לבית שתוי, מדמם ועם חתכים ביד. הפרוטוקולים המשטרתיים והמשפטיים כללו גם סדרה של תלונות הדדיות של הורי האישה כנגד הבעל, ושל הבעל כלפי חמיו וחמתו.

לאחר בירור יסודי ומעמיק ועיון בפרוטוקולים הגיעו הדיינים הלוי, בן-שמעון וכהנא למסקנה כי "הבעל מאוס על האישה ועל פי פוסקי ההלכה רבים ובראשם הרב עובדיה יוסף זצ"ל בספרו 'יביע אומר', במקרה כזה יש לצוות על גירושין לאלתר. בנוסף הבעל אינו זן ואינו מפרנס את אשתו וילדיהם, וזוהי עילה נוספת לחיוב בגירושין. הבעל נוהג לשתות לשוכרה באופן קבוע החוזר על עצמו והכולל יציאה משליטה ואירועי אלימות, ולדעת בית הדין 'אין מאיס עלי גדול מזה'". בקשתו לשלום בית כרוכה לדעת הדיינים בסיכון חייה של האישה ברמה כזו שאינה מאפשרת חיים משותפים.

בצירוף כל הנימוקים ההלכתיים החליטו הדיינים הרב אבירן הלוי, הרב רפאל בן שמעון והרב מאיר כהנא "לחייב את הבעל לגרש את אשתו לאלתר. אם לא יאות הבעל לסדר את הגט – בית הדין יחליט על כפיית ציות על כל המשתמע מכך".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הבעיה שזה הפוך
טלו קורה | 11-10-2018 2:07
מי האיש החפץ חיים אוהב ימים לראות טוב נצור לשונך מרע ושפתיך מדבר מרמה. צריכים להפסיק את הפצת השקרים והשיימנג. תהיו טובים תתמכו בטוב. לא הצליחו להורגו, ניסתה בתאונות והרעלות ומעצרים, והפצת שקרים, הוא תמיד שימש בתפקידים ציבוריים, המפיה חושבת שרק אם הוא בארץ הוא קיים. הרעים תמיד הפיצו שקרים על הטוב מה שהם, שלא יבינו שהם הרעים והנוכלים והוא הטוב האמיתי. והוא הצודק בהכל.