אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: המשטרה עצרה פעיל שתקף מתפללים בכותל

שוטרי מג"ב עצרו הבוקר פעיל של התנועה הרפורמית בחשד שהתפרע ותקף מתפללים שמחו כנגד נשות הכותל במהלך תפילת ראש חודש בכותל המערבי

ראש חודש הגיע ואיתו המהומות בכותל.

שוטרי מג"ב עצרו הבוקר (ראשון) פעיל של התנועה הרפורמית בחשד שהתפרע ותקף מתפללים שמחו כנגד נשות הכותל במהלך תפילת ראש חודש בכותל המערבי.

מאות רבות של מתפללים ומתפללות- בהם גם חניכי תנועת אריאל- פקדו הבוקר את רחבת הכותל המערבי, לתפילת ראש חודש חגיגית, מול נסיונם של הרפורמים לחללו גם הבוקר.

בחודשים האחרונים קבוצת הנשים המגיעה מדי חודש לכותל, עושה מאמץ על מנת להיטמע בתוך עזרת הנשים, בסמוך לכותל, להשתמש בספרי תורה ועוד. לטענת המתפללות, הנשים באות במטרה ליצור חיכוך ולעורר מהומה.

"הן נעמדות לידינו, מנסות לדחוף קצת, לדרוך עלינו, הכל בניסיון לגרות אותנו להתעמת איתן כדי להראות כאילו שהן הקורבן, בעוד באמת הפרובוקציות שהן עושות מפריעות מאוד למאות הבנות שמשכימות מדי חודש לחזק את קדושת המקום", מסרה אחת המתפללות הקבועות בכותל.

מעדויות בשטח עולה כי הבוקר הנשים גם הביאו שופרות במטרה לתקוע בשופר בעזרת הנשים בסיום הטקס שלהן, תוך פגיעה ברגשות המתפללות במקום.

בנוסף, לסרוגים נודע כי בשבוע שעבר שלחה עו"ד צפנת נורדמן ממשרד עו"ד הראל ארנון מכתב ליועמ"ש, בדרישה למנוע את הכנסת השופרות והשימוש בהן ע"י הנשים.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על המקומות הקדושים, מסר לסרוגים כי "מאות המתפללים והמתפללות שהגיעו הבוקר לחזק את קדושת הכותל מול קומץ קטן וקיצוני שמנסה לקרוע את העם הם הקריאה הכי ברורה לראש הממשלה ולשרים להוציא את הקומץ מהכותל ולהפסיק את הפרובוקציות. בראש חודש אלול זה הזמן לעשות תשובה, לתקן את המצב בכותל ולשמור על אחדות העם".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
זוועה מה שהולך בכותל
כל הכבוד למג"ב | 12-08-2018 10:28
הייתי היום כמו בכל רח בכותל ורפומית הרביצה לי ודחפו אותי והמשטרה שהיתה לידי לא עשתה כלום מלבד לומר לי להתרחק למרות שלא עשיתי כלום
נכון?
חילול ה', אבל של מי? | 12-08-2018 11:12
גם אני הייתי שם, בנות חרדיות בעטו בי ודחפו אותי והמשטרה לא עושה כלום!
2
פרימיטיבים - נמאסתם!
אחדות העם? | 12-08-2018 11:14
הערכים המיושנים שלכם כבר לא לגיטימיים לחברה שלנו! תשובה ושמירה על אחדות העם? כדאי מאוד שתעשו את חשבון הנפש שלכם! היחס של האורתודוכסים ליהודים אחרים הוא הגרוע מכל גויי העולם! שום אחדות לא תהיה פה ואלוהים לא יימחל לכם. צום קל!
צודק
עידית | 12-08-2018 12:27
אז למה אתם באים להתפלל מול קיר מיושן? הייתי היום בכותל כהרגלי מידי כמה פעמים בשבוע..היו שם הרבה אנשים לא יהודים/ לא לבושים כמו דתיים..ואף אחד לא אמר מילה. כולם מכבדים את התפילה של כולם. מי שבא לעשות פרובוקציות ולפגוע בקדשי ישראל שהוא יעשה את חשבון הנפש.
מה אתן עושות בכותל? הוא ייחודי מידי בשבילכן
יעל | 12-08-2018 12:24
לכו תמציאו לכן כותל שיתאים לדת שלכן.
3
יש לו זקן יפה,
יצחק | 12-08-2018 11:51
וכובע חסידי
4
הרחקת הרפורמים מרחבת התפילה ''המקורית''
נחמיה הגואל | 12-08-2018 15:12
כנראה שתפישת העולם של אברהם אבינו טרם הופנמה. הפרד ומשול. חלק ימינה השאר שמאלה... כבר הרי נמצא לרפורמים הפתרון בחלק הדרומי יתר של הכותל בהפרדה פיזית ובחוסר נראות מהרחבה הקיימת אז למה מונעים זאת מהם ? ''השלטון'' רוצה לעורר ולעודד ''בכח'' ריבים ברחבת הכותל הקדוש ? נראה שכן... ולפחות קוצר הראות מוכיח על אדישות וחוסר אכפטיות למצב. והרי ביבי כבר החליט בעד הרחבה הנפרדת. יפה שעה אחת קודם, לפהי חגי תשרי ועוד בג''צים. כותב זאת אדם דתי שהזרם הרפורמי לא מקובל עליו אך גם לא חוסר ההתחשבות במיעוטים מקרב עמינו דווקא.
יש רחבה נפרדת. היא ריקה מאדם.
ר. | 09-09-2019 13:24
הרחבה שבנט הכשיר עבורן מחכה עבורן, ריקה ומיותמת. כל כוונתן היא טרור נגדנו המתפללות ואם הן יהיו ברחבה משלהן, הן לא יוכלו לעשות נגדנו טרור.