אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

'תזכורת' •הרב מאזוז מסביר: למה האבן נפלה מהכותל?

ראש ישיבת 'כסא רחמים' ומנהיגה הרוחני של מפלגת 'יחד' בראשות אלי ישי, הרב מאיר מאזוז, אומר כי נפילת האבן מהכותל המערבי בשבוע שעבר היא רמז לרפורמים שיחדלו ממעשיהם בכותל

'תזכורת' •הרב מאזוז מסביר: למה האבן נפלה מהכותל?
  (צילום: פלאש90)

ראש ישיבת 'כסא רחמים' ומנהיגה הרוחני של מפלגת 'יחד' בראשות אלי ישי, הרב מאיר מאזוז, אומר כי נפילת האבן מהכותל המערבי בשבוע שעבר היא רמז לרפורמים שיחדלו ממעשיהם בכותל.

בדברו, שהובאו באתר החרדי 'כיכר השבת', אמר הרב מאזוז: "אין לנו סבלנות, ואנחנו גם רואים שנעשות טעויות. למשל הרפורמים רוצים לכבוש את הכותל, אמנם לא לכבוש לגמרי אלא לקחת פינה קטנה בכותל, כי הם מסכנים מסתפקים במועט, 'איזהו עשיר השמח בחלקו', איזהו רפורמי? שלוקח מקום קטן בכותל".

צילום: התנועה המסורתית

על נפילת האבן מהכותל, אמר הרב מאזוז: "מה שקרה שבוע שעבר במקום שמיועד להם בכותל, נפלה אבן מהשמים במשקל מאה קילוגרם, והיה נס שאף אחד מהם לא היה שם, חוץ מאשה אחת חרדיה שעמדה והתפללה שם, ופתאום היא רואה אבן שנופלת מהכותל. בהתחלה חשבו שהערבים זרקו אותה, אבל אח"כ ראו שהיא נפלה מהכותל. ובהתחלה חשבו שזה מהאבנים החדשות שהעמידו שם, אבל התברר שזו אבן עתיקה מימי הורדוס כבר אלפיים שנה, ולא יודעים למה נפלה שם, ועכשיו לקחו אותה למחקר לברך אותה שפעם אחרת לא תיפול שוב".

הפוסק הספרדי הוסיף כי "האבן הזאת באה להודיע להם: אתם חוטאים בכותל המערבי, אסור לכם לעשות את זה, 'והאבן הזאת תהיה בית אלקים', כי המקום הזה הוא 'בית אלקים'. אם רפורמי רוצה להתפלל שיבוא כמו כולם, שהרי אפילו גוים מותר להם להתפלל שם, אבל שלא יבואו ויעשו להם חדשות, וכל אחד ישתגע איך שנראה לו שם, אשה קוראה בספר תורה ומניחה תפילין וכדו', וכי זה מה שחסר לכם?! וכי אתם כמו מיכל בת שאול? אלו סתם שחקנים, ואסור לעשות את הדבר הזה".

בסוף דבריו הבהיר הרב מאזוז כי "האבן הזאת לא נפלה סתם אלא באה בהשגחה פרטית, והיא "תזכורת" לדעת שלא יהיה כדבר הזה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
מלך
א. כהן | 05-08-2018 16:33
חולה על הרב הזה!
2
הכותל בית אלוהים
יפה יוסף | 05-08-2018 18:43
למה הוא עדיין חרב אחרי 70 שנות הצלחה למדינת ישראל היהודית. זה מה שבאה האבן לאמר וכן רעידות האדמה באו לרמוז על זה.
הזוהר: הלועג על הקרבת קרבנות לא יוציא את שנתו
עם ישראל חי | 08-08-2018 0:11
אכי''ר
להרב יוסף יפה. גם בצחוק אסור לכתוב 'דעה אחרת'
עמוס | 07-08-2018 9:25
''כל הלועג על מצוות הקרבת הקרבנות, נשמתו תתגלגל בבהמה עד 30 דורות''. אז מה לנו יש כבר להגיב??
דעה אחרת
יפה יוסף | 05-08-2018 23:23
בית מקדש והקרבת קורבנות זה ממש עבודת אלילים שמתאימה לימי קדם. כיום הקרבת קורבנות מתאימה רק לרפי שכל.
מנסים לרמוז לנו משמיים
משמיים | 05-08-2018 23:13
שיש לפרק את הכותל שהוא כידוע קיר תמך שניבנה על ידי הורדוס המתיוון.
3
האבן בכותל
חיים גרין | 06-08-2018 10:04
הרב הצדיק הוא שר בישראל ודבריו תמיד קודש וירבו כמותו בישראל
4
האבן שנפלה בכותל
אבנר סופר | 06-08-2018 14:37
דבריי אלוהים חיים
5
רמז לרפורמים ?
אוילימי.... | 06-08-2018 14:55
יכול להיות ,אבל בעיקר לשלומי אמוני ישראל ובעיקר לחרדים שמכסים את עיניהם מראות,אוזניהם משמוע על התפרצות תועבות מצריים ומונעים פיהם ורגליהם וידיהם להגיב מענין למה זה קרה יום אחרי מופע התמיכה ההמוני תשקורתי בסטיות ערווה, (שעליהם נכתב ושב מאחריך)דווקא להכאיס ביום הזיכרון לחורבנות בכיכר מלכי ישראל (דוד מלך ישראל) וידועה טענתם השיקרית מבית מדרשם של מקדשי הסטיות הללו ( כדי להצדיק את סטיתם הם) על דוד ויהונתן,קלע דוד לא רק שכשל בהופעת הבכורה שלו אלא לפי תיק דבקה טיל אחד נפל בידי הרוסים,אירנים,סורים,...בשטחם,להזכיר קלע דוד המקורי באבן אחת ניצח מלחמה שלמה,בזכות דברי האמונה שהשמיע באזני האויב ,המחרף ומנאץ ומגדף אלהי מערכות ישראל ומה עשו בכיכר בדיוק אם לא אצבע משולשת בעין לכיוון כל מערכת האמונה,להזכיר שבאותו היום ממש נפלה אבן מהכותל,אין מקריות בהשגחה אולי אבן העזרה באה גם ללמד שבזמן שמאפשרים השחתה כזאת בעמי במרחב הציבורי לא עוזרות כל תפילות וצומות אפילו ארון הברית בכבודו לא יעזור כמו במלחמת אבן העזר
6
קבלה: 'בעידנא דנפיל חד אבנא מן כתלייא' המשך:
עם ישראל חי | 08-08-2018 13:40
בתר חורבנייא דבית מקדשא בתרייתא, מודענא מן שמייא, דכת דאפיקורסין יכרתו מן עלמא'' תרגום: בזמן שתיפול אבן אחת מכותל המקדש שלאחר חורבן בית שני, זו הודעה מן השמים שכת האפיקורסים, היינו רפורמים של זמנינו, יכרתו במהרה מן העולם''.