אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבזק

אושרה הקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל

בית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל אושר היום סופית במל"ג יו"ש, בזכות קידומו של של החינוך ויו"ר המל"ג נפתלי בנט. הוא ייפתח כבר בשנה הבאה. בנט: "בשורה נפלאה לרפואה בישראל"

אושרה הקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל

בית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל אושר היום (ד') סופית בוועדה לתכנון ולתקצוב של המל"ג, בזכות קידומו של של החינוך ויו"ר המל"ג נפתלי בנט, והוא ייפתח כבר בשנה הבאה. בנט: "בשורה נפלאה לרפואה בישראל".

האישור המיוחל הגיע לאחר שהוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת) הפועלת במסגרת המועצה להשכלה גבוהה בישראל, הסתמכה על דו"ח וועדה מקצועית בראשות פרופ' ארנון אפק, המשנה למנהל בית החולים שיבא בתל השומר, אשר בחנה את הנושא לבקשתה של מל"ג יו"ש ולאור הממצאים החליטה לאשר את הקמת הפקולטה, שתהיה אחת מחמשת הפקולטות האחרות: תל אביב, הטכניון, העברית, בן גוריון ובר אילן.

בעיקרי הדו"ח, מצאה הוועדה כי התכנית ללימודי רפואה של אוניברסיטת אריאל עונה על כל הנדרש לשם הכשרה איכותית של רופאים בישראל, במתכונת הדומה לזו של בתי הספר לרפואה האחרים בארץ. כמו כן, הוועדה הדגישה כי סגל המרצים הינו בעל ניסיון עשיר בהוראה ומחקר.

הנחת אבן הפינה לבית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל (צילום: Ben Dori/Flash90)

בשורה נפלאה לרפואה בישראל

בנט אמר לאחר האישור: "עשינו היום היסטוריה! זו בשורה נפלאה לרפואה בישראל, לעיר אריאל ולסטודנטים. אוניברסיטת אריאל עומדת בשורה אחת עם שאר האוניברסיטאות בארץ, וכעת גם בתחום הרפואה".

הוא הדגיש, כי הקמת הפקולטה לרפואה מהווה מנוע צמיחה אדיר לאקדמיה ולמערכת הבריאות, שנמצאות לדבריו, "במחסור חמור ברופאים, וכי חלק מהפתרון לכך הוא בהרחבת ההכשרה של רופאי העתיד".

"אין לי ספק", הוסיף השר כי "אוניברסיטת אריאל תוביל את התכנית ללימודי הרפואה באופן מקצועי ואיכותי, על פי הסטנדרטים הנהוגים בעולם הרפואה והאקדמיה. מהפכות מעין זו מתחילות בחזון שאפתני שנראה חסר סיכוי – והיום הפך למציאות".

נזכיר, כי בתחילת פברואר השנה, אישרה מליאת הכנסת את חוק מל"ג יו"ש  שיזם השר בנט. בפועל, הכפפת המוסדות ביו״ש למועצה להשכלה גבוהה. צעד ענק שאפשר כאמור לאוניברסיטת אריאל להקים פקולטה לרפואה במקום. בנט אמר אז בתגובה, "המשמעות היא, שאריאל כבר לא סוג ב'. עכשיו זה הצליח. מזל טוב לנו"!

הפקולטה תיפתח כבר בשנה הבאה

על פי החלטת ות"ת הפקולטה לרפואה באריאל צפויה לצאת לדרך כבר בשנת הלימודים הבאה של תשע"ט. מדובר בתכנית ארבע שנתית בלימודי רפואה (המיועדת לבעלי תואר ראשון) ואשר תקלוט 70 סטודנטים בשנה. יודגש כי בהתאם להחלטת ות"ת לא תהיה פגיעה בהתנסות הקלינית בבתי הספר לרפואה הקיימים וכן יתאפשר להם לקלוט סטודנטים נוספים.

בתוך כך, יובהר כי האישור שניתן לאוניברסיטת אריאל לפתיחת הפקולטה החדשה לרפואה הוא חלק ממהלך רחב היקף של ות"ת בהובלת השר בנט להגדלת מחזור הסטודנטים בכלל הפקולטות לרפואה בישראל.

אילו היעדים: מספר הסטודנטים המתקבלים מדי שנה ללימודי רפואה בישראל צפוי לגדול מ- 760 סטודנטים כיום לכ-950 סטודנטים בשנת 2020.  לצורך כך, ות"ת אף צפויה להקצות משאבים נוספים למימוש המטרה, לרבות העלאת התעריף פר סטודנט למוסד, בשנות הלימודים הקליניות וכן יינתן תמריץ לכל סטודנט נוסף.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו