אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב שלום כהן על הכסף לישיבות: "תקצוב מהגויים"

הרב החרדי שלום כהן ניצל את ההזדמנות שהגיע לנחם את הרב אדלשטיין והתרעם על חוק הגיוס: "יש לנו בעיה קשה עם גיוס בני הישיבות, מאיימים שלא ייתנו כספים. אנחנו חיים בשביל תקציבים מהגויים האלה?"

הרב שלום כהן על הכסף לישיבות: "תקצוב מהגויים"
  (צילום: יעקב כהן)

בניחום אבלים בבית הרב גרשון אדלשטיין ברח׳ ראב״ד בבני ברק, ניצלו רבים מהפוליטיקאים הבכירים את ימי השבעה כדי לשוחח עם הרב על משבר חוק הגיוס. כך גם מנהיגם הרוחני של הציבור הספרדי ותנועת ש"ס חכם שלום כהן שאמר לרב בפגישתם: "יש לנו בעיה קשה עם הגיוס של בני הישיבות. מאיימים עלינו שלא ייתנו תקציבים. מה אנחנו חיים בשביל תקציבים מהגויים האלה?"

הרב כהן התרעם על הסנקציות הכלכליות שיוכפפו על מוסדות שלא יעמדו ביעדי הגיוס, ואמר: ״מה אנחנו חיים בשביל תקציבים מהגויים האלה? לא נשלח אפילו אחד לצבא״. לדבריו, "יש בעיה של הגיוס ומאיימים על תקציבים, אנחנו לא חיים מהתקציבים, אנחנו הצבא של הקב"ה, לכן נקראים יוצאי צבא". הרב אדלשטיין השיב: "הכל תלוי בזכויות, אין מה לדאוג".

בהמשך שלח מסר לרב אדלשטיין כי "בשיתוף פעולה של כולם יחד, לא יהיו שום גזירות ואין מה לדאוג", זאת חקרף החלטת מועצת גדולי ה תורה של אגודת ישראל שיש להתנגד לחוק הנוכחי ואף לפרוש מהממשלה במידה ולא יבצעו בו שינויים מהותיים.

נשיא המועצת הוסיף כי "אחינו הטועים לא יודעים מה זה בן תורה, אבל כשמתקרבים הם שמחים שבנם בתורה. יש לנו הורים שרוצים שבנם ילך לצבא, התלמידים נשמעים לי יותר מבנים, שום אחד לא הולך לצבא, כשמתחתנים, אבא שלהם אומר לי תודה, לא תהיה שום כפיה".

נזכיר, כי הועדה של משרד הבטחון פרסמה בשבוע שעבר את המלצותיה לחוק גיוס חדש שמעורר סערה, בהן בין היתר נמא סעיף המורה על סנקציות כלכליות משמעותיות על אי- עמידה ביעדי הגיוס למוסדות, לא לאנשים פרטיים.

עוד נאמר כי ייקבעו יעדי גיוס חדשים לצה"ל ולשירות הלאומי, העלאה שנתית הדרגתית במספר המשרתים,  וקידום הטבות ותגמולים למי שכן יחליט לשרת.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
עניני קופה ציבורית
שירה | 20-06-2018 13:44
נדמה לי שהאיש הזה ניזון כל ימיו מהקופה הציבורית
2
וואלה צודק, צריך להפסיק לממן את הישיבות
אדרבה | 20-06-2018 14:36
גם ככה הגיוס שלהם זה בלוף, וגם ככה הגיוס אמור להיות חובה ולא משהו שנקנה בכסף. אז לפחות להפסיק לכלכל את האברכים.
3
)()(
אין עוד מלבדו | 20-06-2018 22:45
()
4
הוא לא אמר "גויים" הוא אמר "גובים" - נא לתקן
מושיק | 21-06-2018 2:02
הוא לא אמר גויים הוא אמר גובים - נא לתקן את הכותרת!!!הוא לא אמר גויים הוא אמר גובים - נא לתקן את הכותרת!!!
ברור הוא אמר גויים
הוא אמר גויים | 21-06-2018 21:40
.
5
זָכוֹר-אֵת-אֲשֶׁר-עָשָׂה-לְךָ-עֲמָלֵק
זָכוֹר-אֵת-אֲשֶׁר | 21-06-2018 21:39
זָכוֹר-אֵת-אֲשֶׁר-עָשָׂה-לְךָ-עֲמָלֵק-בַּדֶּרֶךְ-בְּצֵאתְכֶם-מִמִּצְרָיִם. כשהרב שך נחלש והפסיק לתפקד, והשטן התחיל לרקד ביניהם להכשילם, כמו שהיה השטן מרקד ביניהם בעגל הזהב, אז התעוררו להם משנתם כל פורצי החומות [המסיונרים החרדים] והתחילו להחריב את היהדות החרדית. כעת חייבים לחזור לעמידה איתנה על משמר היהדות, כמו בימי הזוהר של הרב שך זל. לא להתפשר, לא לשתף פעולה, להגיד להם הגיוס השמד והזימה אצלנו הוא יהרג ואל יעבור, ואין על מה לדבר ואין על מה להתפשר. כהיום לאט לאט, הפלג הירושלמי כובש את הציבור החרדי האמיתי, ומשאיר מאחור אחור את דגל התורה, שנגררת אחר אגודת ישראל שתפסו פיקוד בהובלת הציבור החרדי. הדרך של הפשרות מובילה לאבדון! לפני 20 שנה לא היה בחור חרדי אחד בצבא, וכשהתחילו להתפשר איתם, בהסכמה שבשתיקה לנחל, ותמיכה במסקנות ועדת טל, הם פתחו ברדיפה אובססיבית על עולם התורה, עד שהגענו למצב שהם דורשים מכסות של 54,000 חרדים בני תורה ומאיימים בסנקציות על ראשי הישיבות שבמידה ולא ישלחו בחורים לצבא, יקוצצו להם התקציבים. לא חייבים להיות עוורים, הרי אם לא בשביל תקציבים וכסף ברור שהחוק הזה לא יעבור ... לגייס חלק מהבחורים בשביל להמשיך לקבל כסף? לאט לאט, הפלג הירושלמי כובש את הציבור החרדי האמיתי, ומשאיר מאחור אחור את דגל התורה, שנגררת אחר אגודת ישראל שתפסו פיקוד בהובלת הציבור החרדי. כולנו עוד זוכרים שבשנת תשעג כשעלה הנושא של חידוש גזירת גיוס השמד והזימה, מרן זל מנהיג הדור, הגדול שבגדולים מבני ברק, מרנן ורבנן הצדיק הרב שטינמן זצל אמר לפרסם בשמו בכל מקום בעולם. א]- איסור גמור ללכת לצבא. ב]- על ההורים לשמור ולהשגיח על הילדים שלא ילכו לצבא. ג]- אסור לחכים רבנים ולעסקנים להרשות להם לקחת. ד]- חייבים למסור את הנפש על זה, וללכת לכלא, ליהרג, או לברוח מארץ ישראל. מרן הרב שטינמן זצל הוסיף ואמר שאסור להרשות להם לקחת. אז איך החכים והרבנים והמנהיגים הבוגדים, ביחד עם שמד וועד הישיבות, מוכנים למסור להם מכסות ויעדים אימתניים של 54,000 בחורים בני ישיבות ואברכים חרדים?! זָכוֹר-אֵת-אֲשֶׁר-עָשָׂה-לְךָ-עֲמָלֵק-בַּדֶּרֶךְ-בְּצֵאתְכֶם-מִמִּצְרָיִם... ולא ירא אלוקים.
*כשרואים חכי"ם חרדים חייבים לומר ג' פעמים xxx
צביקה | 01-07-2018 22:23
*כשרואים חכים חרדים חייבים לומר ג' פעמים בקול - כי תראה חמור שונאך*
גיבוב של שטויות . אין אלוהים .
נכתב בשבת | 23-06-2018 9:14
הכספים מגיעים מהמיסים שלנו בעבודה קשה על מנת לפרנס עבודות אלילים
6
אם לפיד בעד החוק - אנחנו החרדים נגד
כבר מבין????? | 23-06-2018 22:36
אם לפיד בעד החוק - אנחנו החרדים לדבר ד', נגד החוק הרע הזה: אין צורך להתעמק ולחפש סעיפים אלו טובים לנו ואלו מסוכנים, מספיק לנו שהרשע יאיר לפיד הצהיר כי הוא בעד החוק הזה, וכי זה מספק אותו, זה כבר לא יכול לספק אותנו, מפני שמטרתו ברורה שמה שיותר בחורי ישיבות יילכו לצבא השמד והזימה. ואם לפיד איך שהוא רואה את החוק ככה זה יהיה, אנחנו יכולים להגיע למסקנה כי החוק לא טוב לבני ישיבות, החוק רע מאוד לחרדים, ורק טוב לשטן ולחכים חרדים שאולי מקבלים כסף עבורו, וכדומה וכו'.
7
דברי אלוקים חיים - מתו"ד מרן זקן ראשי ישיבה
דברי אלוקים חיים | 24-06-2018 22:06
בסד דברי אלוקים חיים - מתוד מרן זקן ראשי הישיבות הגאון האדיר הצדיק ר' משולם דוד הלוי סאלוויציק שליטא בן מרן רשכבהג מרן הגריז מבריסק זצוקל זיע. מוצשק פר' חוקת תשעח ...הרבונו של עולם העניש אותנו והביא עלינו גלות המר והנמער הזה, בחושך נורא, ממש לא יאומן. הרי כבר איתא כן בחזל ייתי ולא יחמינא... ולפני שנים ידעו מזה ועכשיו.., גלות נורא שיש מדינה בארץ ישראל.... אין מכירים בתורה הקדושה, ואינם מכירים בהקבה כלל וכלל.... ויש כנסת המינים בפלטרין של מלך, שיושבים שם מושחתים ומנובלים, מה שעושים שם עכשיו חוק והורסים התורה!!!! רחל! רחל! לפני שנים היה להם עוד איזה מיני רעיונות של פרומקייט'ן וכדו' ועכשיו הם עושים שם מרד גלוי בתורה, וברבונו של עולם, ובמתן תורה, מרידה גלויה ברבים, וכולם שמחים עם זה? ועוד המנהיגים שלהם הם מיוחסים אצלם ומקבלים אותם בכבוד גדול, למורדים אלו ובוגדים אלו!! ...השם ירחם!! השם ירחם!! עכפ הבני תורה היכן הם!!! לכהפ שהם יבינו מה שקורא כאן.