שם הרי גולן: תלמידי מכללת הרצוג בסיור חינוכי

תלמידי החוג ללימודי ארץ ישראל של מכללת הרצוג יצאו לסיור החוגי השנתי הבינתחומי, שנערך הפעם באזור הגולן והחרמון. הסיור נחשב לאירוע מרכזי של החוג, והמשתתפים כבר מחכים לטיול הבא

שם הרי גולן: תלמידי מכללת הרצוג בסיור חינוכי
  משתתפי הסיור בגולן (צילום: מכללת הרצוג)

עם תום חג הפסח השכימו 60 מתלמידי החוג ללימודי ארץ ישראל, ועם אור ראשון יצאו לסיור החוגי השנתי הבינתחומי, שנערך הפעם באזור הגולן ובמרומי החרמון.

את הסיור הובילו מורי החוג- יצחק מייטליס, עודד לאוב ודורון שר-אבי- בהדרכה משולבת המפגישה דיסיפלינות שונות בתחומי השדה, עם דגש על עבודת שטח, חקר ותצפיות מרובות. לאחר לינה במתחם הקמפינג של מושב קשת, העפילו משתתפי הסיור למרומי החרמון, ובאישור צבאי מיוחד הגיעו ל"גבעות הקרב" המשקיפות אל עומק אגן דמשק. לאחר מכן התלמידים סיירו במסלול נדיר, העובר מבריכת מן, דרך הר כחל, מעל נחל שיאון, ועד נוה אטי"ב.

את הערב בקשת העשיר פרופ' חיים בן דוד, מוותיקי המורים בחוג, אשר סיפר על ההתיישבות המודרנית בגולן, על ראשיתה ועל ראשית המחקר והטיילות ברמת הגולן, מזווית של מדריך מחזור א' בבית ספר שדה קשת יהונתן.

הסיור החוגי הבינתחומי הפך כבר למסורת בחוג ללימודי ארץ ישראל. הוא מהווה אירוע מרכזי המחזק את הזדהות הסטודנטים עם החוג, עם המסלול ועם האפיק החינוכי בו בחרו, והמפגיש בין התלמידים למוריהם באירוע סביבתי מתמשך, וכן בין תלמידי שני הקמפוסים של מכללת הרצוג. .משתפי הסיור ממתינים כבר בקוצר רוח לסיור החוגי הבא, שייערך בחודש ניסן של שנת הלימודים תשע"ט, ובו הם יסיירו בלב השומרון וצפונו בואכה עמק דותן ואתריו.

צפו בתמונות מהסיור החוגי (צילום: מכללת הרצוג)

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע