האם אפשר להתגבר על אהבת הנישואים הראשונים?

החלמה משברון לב על אהבה גדולה שקמלה או שלא הצליחה חשובה לגרושים ולגרושות. החלמה מלאה תביא איתה חופש, שקט ופניות רגשית לזוגיות הבאה. נשאלת השאלה האם באמת ניתן להתגבר על אהבת הנישואים או שלזוגיות שניה יתלווה לעולם כתם ומועקה?

האם אפשר להתגבר על אהבת הנישואים הראשונים?
  אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

והתגרשתם.

ועברתם את כל התהליך והיום אתם בשני בתים נפרדים. גרושים. הורים לאותם ילדים ותו לא.

ותו לא?!

כבר כמעט ושכחת איך היו השבתות יחד והחיים המשותפים איתו.

כבר התחלת זוגיות שניה, זוגיות חזקה. הבאת את ליבך לאהוב שוב. לא האמנת לנס האהבה הקטן שקרה. מלכתחילה, לא חלמת על מציאות שכזו. זרקת אותה מכל וכל בכל מחשבה שעלתה. יצאת רק עם חברים. גילית חיי חברה עשירים. המון שיחות, יציאות, צחוק והספיק לך.

אבל איכשהו, עם הזמן, התגנב לו אחד שתפס אותך חזק. ביליתם פעם ועוד פעם ועם הזמן שעבר הבנת שהוא לא רק "חבר", ידיד או מכר. פתחת את ליבו בפניו ופשוט- מצאת אהבה. משיחות ודייטים המשכתם לשבתות משותפות רק שלך ושלו, קניות בסופר ולא רק יציאה לבתי קפה, ומידי פעם את נדהמת ממה שקרה. שיש כאן זוגיות ולא רק פרפרים בבטן. יש לך ויכוחים וגם ריבים- ועל הכל מנצחת האהבה.

ואז, הוא חולה. שוכב בבית קודח מחום.  ערב קודם ראית אותו. הוא להט, עיניים מבריקות, קול רועד וגרון שורף, ואת רק רוצה לעזור לו. להרגיע בו את הכאב הפיזי. אז את נוסעת עם מצרכים של מרק עוף ולימון כדי להכין לו תה. מגיעה, רואה אותו שוכב ומזיע במיטה מרוב חום. את פותחת את החלון לאוורור, מחליפה לו מצעים, חותכת ירקות ומנקה את העוף למרק, מכינה לו את התה ואת רואה שמשהו בו נרגע. הוא קם, שותה את התה וכבר לא אותו מסכן שהיה רק ערב קודם. ובמקום לשמוח שהצלחת להיטיב עם מי שאת באמת אוהבת, את רק רוצה לצאת לחוף המבטחים הפרטי שלך. לבד. לשקט שלך שכבר הספקת לשכוח אותו.

ומשהו בך משתחרר ברגע שיצאת מביתו של האהוב החדש. את מוצאת את עצמך בוכה ומיבבת כמו ילדה קטנה שאיבדה את הבובה האהובה. את נזכרת בימים שאת היית חולה, ובימים שהגרוש היה חולה. שביקשת יום חופש בעבודה הראשונה שלך רק כדי להכין לו תה ולהיות לידו. את נזכרת במילים ומשפטים שהיו רק שלכם, בהומור שלכם- ואת רק בוכה.

את בוכה על המצב המורכב כל כך, הבלתי אפשרי, על זוגיות שנגמרה לא כי רצית אלא כי לא הייתה ברירה. את בוכה על האהבה החדשה שלא מגיעה לה להיות second best, ואת מבינה שלא משנה מה יקרה ולאן עוד תצעדי בחייך החדשים- לעולם תישאר אהבה טהורה ואמיתית להוא שלא כיבד אותך מספיק כדי לשמר אותך איתו' והעדיף גאווה פוחזת על אהבה שלא ימצא כזו.

לכתבות נוספות בסדרה- לחצו כאן

=======================

הכותבת: צפנת פריד, 38 | גרושה +3. 3.5 שנים "גרושה מנטלית" + חצי שנה גרושה פורמלית. 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
10 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
הכתיבה שלך מרתקת
ארץ עיר | 20-02-2018 18:52
הכתיבה שלך עצמתית ומרגשת. כל כך מדויקת! קראתי, חייכתי, דמעתי, התרגשתי.
2
ברור! לא כיבדו את האשה מספיק לכן הלכה
קלישאות | 20-02-2018 20:33
חשבתם אחרת?
3
כתיבה מדהימה צופי!
מורן | 20-02-2018 20:41
אמיתית ואמיצה
4
ואוו... עכשיו אני מבין
טמי | 20-02-2018 20:53
מאחל לך שהאהבה הישנה שנגמרה תדהה ולא תעיב על ההווה. מניח שזה עניין של זמן.
5
אז אין סיכוי?
שיר | 21-02-2018 6:08
זהו?
6
אהבה ראשונה חולפת ועוד איך.
שיר | 21-02-2018 8:54
אהבה ראשונה בהחלט יכולה לחלוף חבל שהכותבת מנסה ללכוד בקלישאות.התמימות חולפת אנשים מתפתחים והרגש משתנה. יש עתיד לאהבה חדשה
7
אהבה לא נשארת לנצח לפחות לרובם.
יפה יוסף | 21-02-2018 17:31
רחמנות על איש או אשה שאוהבים בלי יכולת להיות ביחד. אולי זה לא זה ולהפסיק עם הדמיונות. אני חושבת שכדי לקבל אוהב ואהבה אמיתית חייבים לתקן את המידות. הקבה לא יתן לאדם פגום דבר מושלם. רק הקבה יעזור.
8
ואולי
אחד שמכיר | 22-02-2018 1:37
ואולי אם היית מתנהגת ככה לאותו גרוש הוא היה חושב פעמיים ? ואולי מספיק כבר עם הלא כיבד מספיק ? ואולי עדיף קודם לתקן כישלונות עם עצמך ורק אז לפנות בהטחת אשמה כלפי מי שבכל אופן היה בעלך כל כך הרבה שנים ? והכי חשוב...אולי ישנם טיפוסים שתמיד ימצאו את הסיבה לא להתמסר לאהבה...
9
מהממת צפן
טלי | 22-02-2018 7:34
מאמוש ריגשת ממש! ברהיטות, בכנות ובזווית הראייה. מאחלת לך, לי ולכל הגרושים, להשאיר את האהבה הקודמת מאחור ולהצליח ליצור אהבה אמיתית טהורה וכנה בזוגיות חדשה.
10
אין ספק שאהבה מאוחרת יכולה לגבור על ראשונה
מניסיון | 12-04-2018 12:04
אין כלל ספק שאהבה ראשונה יכולה לדעוך ולהשכח ואחרת שבאה יכולה לגבור על הראשונה.הכותבת כנראה מאוהבת באיך שהיא הייתה בעבר ולא מצליחה להתקדם עם עצמה ועם רגשותיה.אדם גדל מתפתח והרגש משתנה ויכול להתעצם