אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אהבה חוצה מגזרים: החרדי והחילונייה שלא מפחדים ממה שיגידו

לרגל חג האהבה היהודי, ט"ו באב החלטנו לראיין את הזוג עמית ודנה כץ, שבשם האהבה מתגברים על כל הפערים והדעות ומצליחים כבר קרוב לעשור לחיות כזוג מעורב- בו עמית הוא חרדי למהדרין ודנה חילונייה מבית • אז איך מגשרים על הפערים? ואיך מתמודדים עם התגובות הרבות מהסביבה? הכול בראיון חגיגי ומלא באהבה

ספיישל ט"ו באב: החרדי והחילונייה שבחרו באהבה
  (צילום: באדיבות המרואיינים)

על לא מעט פערים האהבה יכולה לכסות, אפילו על פער דתי שנראה מבחוץ בגדר הלא אפשרי. לפחות במקרה של דנה ועמית כץ, שחוגגים בקרוב עשר שנים לזוגיות חוצת המגזרים שלהם, שעברה לא מעט ירידות ועליות במהלך השנים והביאה איתה ארבעה ילדים מקסימים.

דנה(39) פסיכולוגית ארגונית ועמית (38) בוגר שייטת 13 ועצמאי בתחום הנדל"ן, הכירו כחילונים למהדרין במסיבת פורים לסטודנטים ואחרי שלוש שנים החליטו להתחתן ולעבור לארה"ב במסגרת העבודה. הרגע ששינה את חייהם, קרה שנתיים לאחר הנישואים כאשר עמית נדרש להגיע לביקור בישראל.

"מעולם לא הייתי באיזה שהוא חיפוש רוחני, באתי לארץ בגלל חתונה של חבר" משחזר עמית "החתונה התבטלה באותו היום והשותפים שלי לעסק החדש היו מסורתיים ובקשו שאבוא איתם לקבל ברכה מהרב דוד אבוחצירא בנהריה". זאת היתה הפעם הראשונה שעמית בכלל הלך לפגוש רב, מספרת דנה.

הכירו והתחתנו כחילונים 'למהדרין' (צילום: מתוך האלבום הפרטי)

לאחר קבלת הברכה מהרב, נתקלו עמית ושותפיו בעוזר של הרב דוד ובקשו שיספר להם את הסיפור הכי מטורף שיש על הרב. זאת לאחר עשרות אלפי סיפורים ששמעו לאורך התור לברכה. העוזר חשב כמה רגעים וסיפר להם על מקרה שהרב העיר מת באמצע הלילה שהיה כבר בחדר קירור בבית החולים.

הסיפור לא עשה להם יותר מידי, עד למחרת בערב בו ישב עמית עם משפחתו וסיפר להם בקצרה על הביקור אצל הרב. המשפחה שגם היא אינה דתייה מיהרו להביע את סלידתם מהרבנים, דתיים וכל הקשור בזה למעט העוזרת של הסבתא שמיהרה להגן על הרב וציינה כי הרב דוד אפילו הציל את הגיס שלה ממוות. לאחר ברור קצר עמית גילה, שמדובר בלא אחר מהאיש עליו בחר העוזר של הרב לספר.

"באותו רגע התפוצצה לי פצצה בתוך הבטן, זו מין הרגשה מאוד חזקה שקשה להסביר במילים, מין תחושה של הרגשה פרטית" משחזר עמית "פתאום הרבה צירופי מקרים שקרו לי הסתדרו לי במוח, אבל עם כל הצירוף מקרים המדהים. זה לא מה שהחזיר אותי בתשובה, אלא משהו הרבה יותר עמוק מזה שחיכה לי כל החיים בפנים. משם זה הוביל אותי לחקור את היהדות ולגלות אמת שהיתה נסתרת לי כל כך הרבה שנים".

"הגעתי למצב שאיחלתי כל לילה, שזה פשוט יעבור לו" 

לאחר חודשיים של חיפושים ושיעורי תורה, עמית החליט לבשר לדנה שהוא החליט לחזור בתשובה והופך לחרדי לכל דבר ועניין "זו היתה אחת הבשורות הכי נוראיות שקיבלתי" משחזרת דנה את הרגע "לא יכולתי לדמיין משהו גרוע יותר, במיוחד שהדבר הראשון שקפץ לי אז לראש על חרדי זה: מסריח, מביא הרבה ילדים לעולם ולא מטפל בהם, לא עושה צבא לא עובד ועוד שלל דברים שחשבתי אז כאישה שמאלנית, פלורליסטית וחילונית. מה שמדהים לגלות שבתוך כל התהליך הזה הבנתי עד כמה גדלתי בגטו חילוני ועד כמה הייתי גזענית בלי להיות מודעת לזה אפילו".

האמינו שימצאו את הדרך יחד (צילום: מתוך האלבום הפרטי)

הבשורה הגיעה מיד אחרי הלידה השנייה, ודנה אז עם 2 תינוקות בידיים ובעל שמבחינתה 'השתגע' נותרה אובדת עצות, מה שהוביל אותה לחפש בגוגל את הפתרון.

"כתבתי מה עושים כשבן הזוג חוזר בתשובה? כי שערתי שאני בטח לא המסכנה היחידה שזה קרה לה. חלק מהתגובות שקבלתי היו תתגרשי כבר עכשיו זה לא יכול לעבוד- זה כמו שמן ומים. שהתגובה הקיצונית ביותר היתה: 'תברחי מהר כי זה יגמר במכות, כי כל מה שדתיים מבינים זה אלימות וכפייה'. באותם ימים ברגע שהדעה שלי היתה קרובה למה שכתבו שם זה הוציא לי את כל הרוח מהמפרשים ונכנסתי למצוקה רגשית מאוד קשה. אך מצד שני מאוד אהבתי אותו, ולעמית נדלק אור בעניים שאי אפשר להתווכח עליו ורואים שהחזרה בתשובה עשתה לו טוב".

גם המשפחה והחברים לא הבינו מה דנה עדין עושה עם בעל שהחליט לחזור בתשובה והציעו לה להתגרש ומהצד הדתי איתו נפגשה דנה, איחלו לה 'בקרוב אצלך' תוך אמונה שיש לה סיכוי לחזור בתשובה ותוך התעלמות מהמצוקה בה היא נמצאת.

"הגעתי למצב שאיחלתי כל לילה שזה פשוט יעבור לו, ומצד שני אכלה אותי המחשבה שאיזה מין בת זוג אנוכית אני? שעל אף שאני מודעת שהחזרה בתשובה עושה אותו שמח ובכל זאת מקווה שזה יעבור לו" מספרת דנה.

לא חשבתם אז להתגרש? 

"כפסיכולוגית ארגונית בהכשרתי, הגירושים זה לא היו הפתרון לבעיה. כי תמיד האמנתי שצריך לדבר על זה ולגשר ומעבר לכל מדובר בזוגיות עם המון אהבה וכבוד אחד לשני כך שמאוד היה קשה לוותר על זה כל כך מהר".

"הייתי באורות מאוד גדולים והיה לי ברור שאני חוזר בתשובה, למרות הזוגיות" מספר עמית "ברגע שידעתי מה שידעתי לא יכולתי שלא לשנות את אורח חיי וידעתי שאנחנו לא נוותר בגלל זה על הזוגיות. בעיקר בגלל שהאמנתי בזוגיות שלנו לא פחות ממה שהאמתי בבורא עולם שלא נותן ניסיונות שאנחנו לא יכולים לעמוד בהן".

"גדלתי בגטו חילוני, בלי להיות מודעת לזה"

השינוי מברמודה וג'ל בשיער לחרדי עם פאות, זקן ולבוש שחור לבן, קרה אצל עמית תוך פחות מחצי שנה מרגע ההחלטה לחזור בתשובה.

"זה היה פתאום להתמודד עם הסטיגמות שלי ולהבין שהוא לא 'סתום', הוא נשאר אותו האדם שאני מכירה. מעבר לכך התחלתי לפגוש בעקבות שיעורים בערכים, גם עוד שלל אנשים חרדים מבריקים עם תארים" משחזרת דנה "זה היה קשה לשבור את הסטיגמות הללו שסחבתי עם השנים, וזה עשה לי כאב ראש גם במובן הפיזי, שאני צריכה להסתכל על אנשים דתיים קצת אחרת ממה שהתרגלתי".

הישועה הגיעה אחרי שנה מאוד קשה "יום אחד חברה שלחה לי כתבה מYNET- על הארגון שנקרא 'התקשרות זוגית', אותו הקימו הזוג עמי ואביטל ברעם שחוו על בשרם סיפור דומה לשלנו. ומתוך זה פתחו את הארגון שכיום גם היחיד בארץ שנותן מענה לעשרות משפחות מעורבות, מבלי לנסות לשנות אף אחד מהצדדים. כמובן שנרשמנו כל עוד נפשנו בנו וזה פשוט הציל את המשפחה שלנו". מספרת דנה בחיוך ומסבירה "יכול להיות שהיינו מצליחים להציל אותה גם בלי זה, אבל מה שבטוח זה היה לוקח הרבה יותר זמן והיינו משלמים מחירים הרבה יותר כבדים בדרך"

מייסדי הארגון שהציל אותם, חוו גם על בשרם את המשבר והקושי (צילום: יח"צ)

הסדנאות שהציעו הארגון עזרו להם להבין בין היתר, כיצד לנהל נכון החלטות משותפות גם על נושאים מורכבים כמו חינוך, שבת וטהרת המשפחה.

"המשבר הכי גדול היה כשהגענו לטהרת המשפחה"

על אף הכול דנה עדין נשארה חילונית "אני נהנת להגיד שאני לוקחת את הטוב מכל העולמות". מאז החזרה בתשובה שום דבר כבר לא היה יותר מובן מאליו. כל בחירה שיכלה להתקבל בקלות יתר, הופכת לשיחה בפני עצמה. "פתאום גיליתי שהרבה בחירות היו באמת פחות קריטיות לי. לדוגמה: אין לי איזה עיקרון נגד פאות ולבעלי מאוד חשוב שיהיו לו פאות, אז כמובן שלא היה באמת טעם להתווכח על זה"

לחלקים היותר קריטיים כמו חינוך ושבת מצאו דנה ועמית דרך מגשרת שמתאימה לשני הצדדים. בשבת עמית והילדים כן שומרים ודנה מכבדת, אך אינה שומרת בעצמה. בחינוך דנה התחברה באופן אישי לחינוך הממלכתי חרדל"י, כך שהיה להם קל הגיע על עמק השווה.

אך הנקודה היחידה שלא נמצאה, לה דרך שלישית היתה טהרת המשפחה. "זה היה המשבר הכי גדול" מספרת דנה "בהתחלה עוד לא הבנו את כל ההלכות ולכן רק אחרי חצי שנה עמית ביקש שאלך לטבול. אך מבחינתי זה היה הקו האדום שלי, אחרי הבקשה הזו היינו סוג של גרושים יומיים ובראש התחלתי להבין את זה שזהו כאן זה נגמר".

המירוץ מהג'ל בשיער לכיפה (צילום: מתוך האלבום הפרטי)

"אפילו השינוי הקיצוני במראה לפאות ושחור לבן, שהכרתי אותו חילוני חתיך עם ברמודה וג'ל בשיער איך שהוא עבר לי בסדר לעומת הנושא של טהרת המשפחה שמבחינתי אין כאן יותר מה לדון" מספרת דנה עם מטען לא קל בלב. ההחלטה הגיעה כאשר עמית ביקש מדנה את הבקשה הכי קריטית עבור המשך הזוגיות שלהם "הוא ניגש אלי אחרי היומיים וביקש בבכי שאשמור על טהרת המשפחה כי בלעדי זה הוא לא יכול להיות בעלי" משחזרת דנה "אמרתי לעצמי שלהתגרש אני תמיד יכולה, ולכן החלטתי לנסות את זה ואז להחליט"

הפעם הראשונה במקווה, הייתה עבור דנה טראומטית וקשה במיוחד "הגעתי כל כך טעונה מכל התקופה הזו והידע היחיד שקיבלתי היה מחברה שהכרתי במהלך התהליך ולכן גם לא הייתי בקיאה בכל ההלכות וההגדרות, כך שממש התפוצצתי ובכיתי כבלנית שאלה בנימוס אם בדקתי שבעה נקיים"

"עמית הפך לבעל הרבה יותר טוב, אחרי החזרה בתשובה"

התגובות ברחוב, כמובן לא חוסכות מהשוני הקיצוני במראה החילוני של דנה לבין המראה החרדי של בעלה עמית "יש המון סוגי תגובות ולפעמים גם ליד הילדים, אם זה מאנשים ששואלים איך אני לא מתגרשת? ואם זה בסופר כשאנחנו שמים יחד את המוצרים בעגלה ואז הקופאית אומרת לי: 'החשבון 254..' ואני אומרת לה רגע עוד לא סיימנו ואז היא כמובן מגיבה בפליאה 'אה אתם ביחד?'.

ויש כאלה שגם לא חוסכות ושואלות מה את גם שומרת נידה? הסדנה עזרה לנו בין היתר לדעת להתמודד גם עם זה על אף שזה תמיד לא פשוט". אך על אף הכול דנה מספרת לי עם המון שמחה וכנות, כי היא מקבלת את הקשיים האלה באהבה. ואפילו מעידה כי "עמית נהיה בעל הרבה יותר טוב מאז שהוא חזר בתשובה. ברגע שסיימנו את המשבר והחלטנו לחיות את הזוגיות שלנו בשמחה ובאהבה, זה רק שיפר את הזוגיות שלנו".

היית ממליצה לזוגות מעורבים שמתלבטים להיכנס לזה? 

"אין לנו תשובה חד משמעית לזה. אנחנו פשוט אומרים את כל האמת, שאם אני אסכם אותה- לא הייתי ממליצה על זה כי עברנו משבר מאוד גדול כדי להגיע לאיפה שהזוגיות שלנו נמצאת היום. אני חושבת שמבחינת נוחות, עדיף להתחתן עם אדם שדומה לך ולא להיכנס מלכתחילה למשהו שהוא נורא קשה. אך מצד שני אם יש אהבה גדולה בה יודעים לדבר ולכבד, אז כמובן שלא כדאי לוותר עליה.

על אף כבודו של חג האהבה ט"ו באב, מדגישה דנה- "אני לא רוצה להפוך את הפערים למשהו רומנטי, כי השוני הוא לא באמת מגניב וזה לא משהו שאני מאחלת לזוגיות, אבל אם זו אהבה אמיתית ברור שכדאי לקפוץ בשבילה למים, רק חשוב לדעת מה העומק והקשיים לפני שקופצים" •

===============================

מכירים זוגות מעורבים ורוצים לעזור להם? חפשו בגוגל 'התקשרות זוגית' והם כבר ידאגו לכל השאר. 

 

 

 

 

 

 

 

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
29 תגובות - 17 דיונים מיין לפי
1
עברית
| 06-08-2017 21:19
חילוניתתתתתתת אין דבר כזה חילונייה...
טעות בידיך, 2 הצורות תקינות ואף עדיף חילונייה
בן מלחמה, חום | 07-08-2017 7:59
מוזמן לבדוק לפני שאתה מגיב
כנראה חילוניה כמו לחמניה הן באמת כאלה .רק היום טרי
לחמניה | 07-08-2017 5:07
2
בעלך בא בוכה שהוא לא יוכל להיות בעלך בלי טהרה?
מלי | 07-08-2017 1:36
אז שלום, הדלת שם. אני לא מוכנה להיות נשואה למי שמאמין שאני גוש גועל מטונף מהלך, שאני צריכה לטבול במים לא נקיים בכלל כדי להיות יותר נקייה בשבילו.
אלק מים טהורים
ננה | 23-05-2018 8:54
נידה מלשון מנודה.האישה מנודה בזמן מחזור מחזור מה שבזכותו מגיעים ילדים לעולם היא נחשבת טמאה.נו זה נורמלי? המים לא מוחלפים מליון פעם זה חארטה ברטה.90אחוז מהמים זה כלור והשאר מי גשמים שה' יודע כמה זמן שם במיוחד בקיץ.תפסיקו לבלבל תמוח.
וואו! כמה סטיגמות בפוסט אחד
מעבר לדלת | 07-08-2017 12:58
1. נדה היא גוש גועל מטונף מהלך= אין לזה שום מקור ביהדות, פרשנות חילונית מעוותת ובורה 2. מקווה מים לא נקיים= מי מקווה ממוצע מוחלפים בתדירות גבוהה בהרבה מהחלפת מי בריכה ממוצעת, היית פעם במקווה? נשבע לך שלא רוב המקוות היום מטופחים ברמה הגבוהה ביותר 3. טבילה גורמת להיות יותר נקיה= שוב בורות ותו לא אל תחשפי את הבורות והפנאטיות החילונית שלך שלך בשמלה של נאורות, זה מגוחך
מה הקשר?
למלי | 07-08-2017 12:16
לא טובלת כדי להיות יותר נקיה לבעלה . יש כאן משהו הרבה יותר של טהרה של הנשמה. אנחנו לא מבינים כי אנחנו גמשיים ומוגבלים, אך מי המקוה פועלים בנשמה עצמה ומטהרים אותה-זה ממש לא ענין של לכלוך פיזי... הרבה הרבה יותר עמוק מיזה. אך מי שמחפש איך ללכלכך על הדת ימצא תמיד את הדרכים הכי לא קשורות כדי להצדיק את חיי ההפקרות שהוא חי ולהשתיק את יסורי המצפון ואת השאלה הזועקת במה אתה יהודי????
זו תפיסה מעוותת. חלילה "גוש גועל". שמירת טהרה זה מדהים
בארי | 07-08-2017 11:13
זה ציווי אלוקי טהור שבא לקרב בין האיש והאישה! הוא לא מסתכל עליה כשהיא במחזור כגוש גועל אלא כיהלום שאי אפשר לגעת בו! בכלי חמדה שהוא משתוקק אליו! יש ריגוש מחודש כל חודש. זה בדיו הפוך מאיך שאת תופסת את זה! אולי גבר חילוני שלא שומר טהרה לאחר שנתיים יכול להסתכל על אשתו כגוש גועל שנמאס עליו... כמה אפשר לאכול כל יום ויום מאותה גלידה? אבל כשיש שמירה על טהרת המשפחה, דהיינו שבועיים בחודש שבהם אסורים, כך נוצר ריחוק וקירוב מדי חודש בחודשו והאהבה אף פעם לא נמאסת!
3
יפה מאוד✌
הדר | 07-08-2017 3:12
כל הכבוד לזוג שלא וויתרו על חיי משפחה ונד כל הסיכויים מצליחים לשמר בית יפה ולחיות באהבה אמיתית וכל כך יפה ומעוררת השראה..
4
לא התמונות מדברות
יונה | 07-08-2017 6:19
פרשת השבוע ואתחנן ראו בעל טורים על כבד את אביך על המילים למען יטב לך ואז תבינו מה זה חיי נישואים טובים
5
עוד לא הבנתי מה הוא עושה למענה
שמעון | 07-08-2017 7:57
רר דרישות יש לבחור נראה שלולא הילדים הייתה בורחת
6
רק טוב
אבי | 07-08-2017 9:25
מפרגן לכם מכל הלב שניכם ביחד גוף אחד שהסביבה לא תבלבל במח זאת אהבה אמיתית שמרו על המישפחה
7
לא מומלץ לאף אחד
שי | 07-08-2017 9:42
גברים ונשים שונים בתכלית השינוי גם ככה, ואין שום טעם להעמיק את הפער בעזרת נישואים אמיצים עם מישהי בעלת השקפת עולם אחרת. לחילונית הנשואה לדתי יהיה קשה עם כל המגבלות שמבחינתה הן שטות גמורה, לדתייה יהיה קשה לגדל ילדים דתיים עם בעל חילוני, וכן הלאה. בדכ במערכות זוגיות שכאלה אחד מבני הזוג הוא דומיננטי יותר, ואז השני מתחיל לסבול או לוותר על האני הפנימי של עצמו.
8
זו לא פשרה זו כניעה של האשה
חלי | 07-08-2017 11:38
כי אם היא טובלת מכבדת והילדים גודלים כחרדים איפה פה הפשרות איפה פה האמצע...ממש לא נראה לי. היא חיה כדתיה אבל לא מגדירה את עצמה ככה זו לא חיים כזוג מעורב ...זה חיים כזוג דתי
9
קשר חד סטרי..לפגוע ולכפות על אהובה בשם הדת והאמונה.
טל | 07-08-2017 11:44
אין סליחה למי שמתהפך אחרי חתונה ומאלץ את הצד השני ליישר קו. זה אינוס ערכי ומנטלי. מרחם עליה. קשה שלא להבחין שהיא לא באמת מאושרת.
איזו תגובה חד צדדית
יהודיה | 23-08-2017 2:37
היא בחרה בזה, היה שווה לה להישאר איתו. הוא מצא את הדרך שלו, מה הוא אמור לעשות? להתכחש לזה כל החיים? ואתה יודע כמה קשה לחרדי לחיות לצד אישה חילונית? זה בדיוק כמו שהיא מגדירה את זה, יש לשניהם קשיים והאהבה מכסה על הכל
לא מסכים אתך אנשים מתקדמים בחיים ולא אכתיב לה מה לעשות
דודו | 07-08-2017 13:44
היא לא ויתרה עליו אז זה התוצאה
מסכימה
הילה | 07-08-2017 13:30
מסכימה איתך, כנראה ראית זוגות. זה היה מאוד קשה לצפייה.
10
האישה מקסימה- היא התפשרה על הכל- הבעל....
הילה | 07-08-2017 13:29
לא מתחשב ומפרגן בכלל, ראיתי את התכנית שהם הופיעו בזוגות, נורא כעסתי בשבילה- הוא מבחינתו כל הזמן מעיר לה ובכלל לא מקשיב לה והיא מסכנה עושה ומשתנה בגלל הדת שפתאום הוא בחר להיות בה.... לזה לא קוראים זוג שמתפשר, אלא אישה שמתפשרת. כל הכבוד לאישה הזו!!! אני שמחה בשבילה אם טוב לה- זה לא מובן מאליו, הוא צריך כל יום לנשק לה את הרגליים. לא מכירה הרבה בחורות שהיו מסכימות לזה במיוחד עם היחס שלו. לבחור אני אומרת- תן יותר כבוד לאשתך המלאכית. ובמיוחד בשביל יום האהבה- בהצלחה לשניהם בהמשך הזוגיות.
אשה שלא טוב לה לא מתפשרת
הלו | 23-08-2017 2:35
טוב לה איתו מאוד, זה ברור מהכתבה
11
זוג מדהים
אנה | 07-08-2017 15:57
כל הכבוד לשניכם
12
מקסימים!!
בתאל | 07-08-2017 16:20
ראיתי אותם בדוקו על זוגיות וכבר אז התאהבתי בהם.. היה מקסים לראות גם רגעים קשים אבל גם רגעים כולכך יפים של אהבה וזוגיות אמיתית דנה ועמית אתם מדהימים!!! תמיד ענין אותי לדעת אם הצלחתם לשמור על הזוגיות או לא.. ושמחה לדעת שהצלחתם ובגדול!! עלו והצליחו הוכחתם שהכל אפשרי!
13
בהכרח רק הצד החילוני
אחת | 07-08-2017 23:42
מתגמש אין הדדיות אין פשרה אין השראה יש חוזר בתשובה שמטיל וטו
קצת שכל
עוד אחת | 23-08-2017 2:33
שמעת את הצד שלה, תראי ראיון איתו ותשמעי על הקשיים שלו.
14
לפחות היא משתדלת להתלבש בצניעות - שאפו.
אוראור | 09-08-2017 19:13
רק חבל שבחתונה שלה היא לא ממש הייתה לבושה בצניעות: שמלה עם פתח לרגליים ובלי שרוולים - עם כל הכבוד זה לא הכי הולם - והיא הרי התחתנה עם חרדי - לפחות היא הייתה לובשת שמלה עם שרוולים ובלי שסע איפה שהרגליים - אבל לא משנה. אגב: יש להם ילדים ממש מקסימים - בן פורת יוסף - מעניין בני כמה הם. בכל מקרה - שיהיה להם רק טוב - וזה לגמרי ברצינות. שלום לכולם.
אם כבר צניעות...
משמרות הצניעות | 10-08-2017 11:35
אז צריך לבוא בטענות למנהלי האתר החרדיים שמאכילים את הציבור הדל בתמונות לא צנועות שבאתרי הבית שלהם לא היו עוברות את הצנזורה, אבל למזרוחניקים זה בסדר. וזו לא הפעם הראשונה. לגופו של עניין החזרה בתשובה היתה אחרי החתונה. עדיף לקרוא הכתבה אם כבר מאשר להסתכל בתמונות.
15
חילול שבת
גדי | 11-08-2017 12:30
אז מה אם היא מחללת שבת ? עדיף שיתגרשו ?
16
איש חצוף
ננה | 23-05-2018 9:01
לא מספיק כל מה שהפיל עליה עוד בחוצפתו מתקרצץ ללא הרף על הלבוש שלה.הייתי בועטת אותן לקינימאט.אלק החלטתי לחזור בתשובה למרות הזוגיות והילדים .חתיכת אגואיסט. ממש לא גבר
17
מקווה
יהודית | 24-02-2019 11:38
אני מצדיע לך יש לך את השכל הישר במקום