סמוטריץ': "מכבד את דברי הרב טאו, אך יש לי את רבותיי שלי"

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מתייחס לביקורת שהופנתה כלפיו מצידו של הרב צבי טאו, ואומר כי הוא מכבד את דבריו אך יש לו רבנים משלו איתם הוא מתייעץ בסוגיות ציבוריות

"מכבד את הרב טאו, אך יש לי את רבותיי שלי"
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מתייחס לביקורת שהופנתה כלפיו מצידו של נשיא ישיבת 'הר המור', הרב צבי טאו, בעקבות המאמר שפרסם בסוף השבוע האחרון ואומר כי הוא מכבד את דבריו אך יש לו רבנים משלו איתם הוא מתייעץ בסוגיות ציבוריות.

מקבל באהבה, יש לי את רבותיי

"הרב טאו הוא תלמיד חכם גדול", אמר סמוטריץ' בראיון לגל"צ, "הוא אחד מגדולי הדור, מנהיג ציבור ענק, ואני הקטן האחרון שהולך להתנצח איתו ולהתווכח איתו".

סמוטריץ' הדגיש כי "אני מקבל את הערותיו באהבה גדולה, אבל יש לי את רבותיי שלי שאיתם אני מתייעץ ואיתם אני מקבל החלטות בשאלות ציבוריות ולכן אני שלם עם הקו שאני מאמין בו".

לא קראתי לסרבנות

בנוסף, סמוטריץ' ביקש להבהיר את דבריו וטען כי לא היה במאמרו קריאה לסרבנות: "אני מאוד מכבד את הביקורת של הרב טאו, מעריך אותו ומוקיר אותו, אך אני רוצה להעמיד דברים על דיוקם; לא קראתי בשום פנים ואופן לסרבנות".

סמוטריץ' ביקש להדגיש כי דבריו הוצאו מהקשרם וכי "היה משהו בכותרת שנתנו העורכים שלקח את זה למקום יותר סנסציוני, אבל לא קראתי לסרבנות".

האזינו לדברי סמוטריץ' בגל"צ

"צה"ל מוסר את הנפש"

כאמור, הרב צבי טאו, מבכירי הרבנים בציונות הדתית ומי שמוביל בציבור הסרוג את הקו השמרני, יוצא בחריפות נגד חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' בעקבות מאמרו מסוף השבוע האחרון בעיתון 'בשבע' הקורא לנוער הציונות הדתית "לדלג" על כמה מחזורי גיוס עד אשר יינתנו להם התנאים האידיאליים לשרת בצבא.

על פי הדיווח של כתב חדשות 2, יאיר שרקי, הרב טאו אמר היום בשיעור לתלמידיו כי אסור ליטול חלק בתופעות השליליות, אבל צה"ל הוא טוב. "צה"ל הוא מצוין, צה"ל מוסר את הנפש".

"זה לא אנחנו"

הרב טאו עבר למתוח בקורת על סמוטריץ' ואמר: "לא כפי שפוליטיקאי אחד שפתח את פיו ואמר שנפסיק להתגייס, רבותיי זה לא אנחנו".

הרב טאו התייחס להלשכות של דבריו של סמוטריץ' ואמר כי "מזה אני מפחד, שייכנסו פרובוקטורים שיגידו דברים כאלה וזה יגרום להרס וחורבן עוד יותר, זה רק יוסיף עוד שמן למדורה ויחליש את עם ישראל ומדינת ישראל וצה"ל".

כזכור, הרב טאו, שנחשב למורו ורבו של ראש המכינה הקדם צבאית בעלי הרב יגאל לוינשטיין, התבטא בעבר בעצמו בחריפות נגד פקודת השירות המשותף ואף קרא למרי אזרחי כחלק מהמאבק נגד שירות מעורב לנשים וגברים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
7 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
צבי טאו מפחד לאבד את שמו
משה | 27-03-2017 21:29
הרי הוא לא סגור על עצמו אם הוא שייך לשחורים או לסרוגים. הרי בכל הוא כמו השחורים: נגד אקדמיה, נגד לימוד תנך, נגד סמרטפון, נגד הר הבית, וכו'. נשאר רק דבר אחד שמבדיל בינו לבין השחורים: הוא בעד צהל. לכן הוא לא מוכן להסכים עם דברי חכמה של בצלאל סמוטריטש, כי אז יאבד את שמו ואת שומעי לקחו.
מחאה!!!
א | 03-04-2017 21:00
אני עולה להר הבית אי מניח שאהיה באקדמיה (על סמרטפון אין מה לדבר ) ואין לי שום בעיה עם לימוד תנך בגובה העיניים אבל (וזה אבל גדול מאוד!!!!) הרחק את דעותייך הנגועות והחסרות רסן נגד הרב צבי טאו!! אולי הוא לא הגדול הדור (האחד והיחידי) אבל אין ספק שהוא אחד מגדולי הדור!!! תתבייש לך!!!
סרוגים לא נזהרים מפרסום כותרות צעקניות, "במתקפה" "תקף ב
מד | 28-03-2017 20:00
חריפות
2
הר חברון
דורי אבי | 27-03-2017 21:49
כל הכבוד לבצלאל, איזה כבוד תורה אמיתי ומכבד. אני מתפעל. ישר כח. ירבו כמותך. עומד על דעתך אך עומד על כבוד תלמידי חכמים . איש אמת.
3
רבנים פחדנים!
רב קו | 27-03-2017 22:05
נמאס כבר מהחנופה הזאת של הרבנים והמשחק בציבור כאילו ואנחנו טיפשים. כל בר דעת מבין שכשאר יש בעיות לפעמים צריך לעשות צעדים כואבים כדי לשנות. מבקש מהרב להפסיק להתיפייף אל מול המערכת וסחטיין ענק לבצלאל סמוטריץ' על האומץ והאמת שהוא מביא איתו..
4
גלה נא לנו: מי הם רבותיך ח"כ סמוטריץ
יוסף כהן | 27-03-2017 23:50
הרי הבית היהודי מתהדרים בכך שאינם נשמעים לרבנים או לדעת תורה, לתקומה כבר אין רבנים שהרי הרב ליאור פרש וסמוטריץ קידם את הסדר עמונה כנגד פסק ההלכה של הרב ליאור, והרבנים האחרים מעולם לא התכנסו או נשאלו או הביעו דעה.
5
להפריד את הדת מפוליטיקה!.
יגאל | 29-03-2017 12:58
כבר היום כופים את רצון הרבנים על כלל המדינה. אותם רבנים מעודדים גיוס (חלקי מאד) לצבא במטרה להשתלט עליו מבפנים,כמו על משרדי הממשלה השונים. אין הבדל גדול בין יהדות הכיפות הסרוגות והחרדים.