אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב זלמן מלמד: "שירות ביחידה מעורבת - יותר חמור מאכילת חזיר"

ראש ישיבת בית אל מבהיר בצורה חד משמעית כי חל איסור לשרת ביחידה קרבית מעורבת וקובע כי זהו איסור חמור יותר מאכילת חזיר. פיקוד על יחידה מעורבת? עדיף לפרוש מהצבא

"שירות ביחידה מעורבת - יותר חמור מאכילת חזיר"
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

ראש ישיבת בית אל ומהבולטים בין רבני הציונות הדתית, הרב זלמן מלמד, מבהיר בצורה חד משמעית כי חל איסור לשרת ביחידה קרבית מעורבת ומדגיש כי האיסור לפקד על יחידה כזו, הוא כפול.

בשו"ת באתר 'ישיבה' נשאל הרב מלמד "האם מותר לפקד על יחידה קרבית מעורבת עם חיילים וחיילות?".

בתשובה לשאלה המסעירה את הציונות הדתית בחודשים האחרונים, ענה הרב מלמד באופן נחרץ כי "אסור באיסור תורה לחייל וחיילת לשרת ביחידה קרבית מעורבת. איסור זה חמור יותר מאכילת מאכלות אסורות כגון אכילת חזיר ונבלות וטרפות". לאחר מכן כתב הרב מלמד כי "למפקד האיסור הוא כפל כפליים".

לאחר תשובתו מבקש הרב מלמד להבהיר כי זו אינה הלכה "חדשה" אלא הלכה המוסכמת על כל הרבנים בישראל: "הלכה זו מוסכמת על כל רב גדול בישראל, וכל שומר הלכה חייב לסרב לשרת ביחידה קרבית מעורבת של חיילים וחיילות, גם אם הדבר יפגע בקידומו או יחייב אותו לפרוש מצה"ל. השירות בצה"ל הוא מצווה גדולה מאוד, אך מצווה זו אינה מתירה לעבור איסורי תורה. העמידה על שמירת הצניעות בצה"ל היא זו שתבטיח את השמירה על עם ישראל וארץ ישראל, "והיה מחניך קדוש".

הרב מלמד ממשיך ומתייחס לסיטואציה בה נמצא השואל ואומר לו: "אני יודע שהלכת לשרת שירות ארוך בצבא מתוך אידאל אמוני ועמוק, ואני יודע כמה קשה יהיה לך להפסיק את שירותך באמצע הדרך. אך הרי כל כוונתך הייתה לעשות את רצון ד' על פי התורה, וכעת רצון ד' שתסרב לשרת ביחידה מעורבת".

"וכשם שרב השכר על מצוות השירות בצה"ל, כך רב השכר על הפרישה מאיסור השירות ביחידה מעורבת. אני תפילה שהרמטכ"ל יתעשת ויחזור בו מהפקודה של השירות המשותף המסכנת את הצבא ואת המדינה. על הצניעות בישראל, מסרו ישראל את נפשם ובזכות זו נגאלו".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
יש דירוג ?
משה | 19-03-2017 11:37
מישהו יכול לדרג לי ? אכילת חזיר; חילול שבת; לשון הרע; חילול ה'; שירות משותף עם נשים / גברים; פיקוד על הנל; השתתפות בפינוי ישובים. אפסיק כאן בינתיים
בודאי שיש דירוג.
נתי | 19-03-2017 14:53
זה אביזרייהו דעריות שעל זה יש יהרג ואל יעבור.