השמאל רותח בעקבות זכיית דוד בארי בפרס ישראל

מספר שעות לאחר הודעתו של שר החינוך נפתלי בנט, על זכייתם של צבי (צביקה) לוי ודוד (דוידלה) בארי בפרס ישראל, בשמאל תוקפים בחריפות את החלטתו של בנט ואומרים כי מודבר בפרס להחרבת סיכויי השלום

השמאל רותח בעקבות זכיית דוד בארי בפרס ישראל
  (צילום: אביר סולטן/פלאש90)

מספר שעות לאחר הודעתו של שר החינוך נפתלי בנט, על זכייתם של צבי (צביקה) לוי ודוד (דוידלה) בארי בפרס ישראל, בשמאל תוקפים בחריפות את החלטתו של בנט ואומרים כי מודבר בפרס להחרבת סיכויי השלום.

אורי זכי, יו"ר וועידת מרצ, מסר לפני זמן קצר כי "הענקת פרס ישראל למפעל חיים למייסד עמותת המתנחלים אלע"ד הוא ביזוי הפרס על ידי שר החינוך נפתלי בנט, עידוד טרור ואלימות ובידודה של ישראל בעולם".

זכי הוסיף כי "מפעל החיים של של דוד באר ואלע"ד הוא רמיסת זכויותיהם של עשרות אלפי תושבים פלסטינים בסילוואן, וקיים קשר ישיר בין הטרור היוצא מהשכונות הפלסטיניות בירושלים להתנחלות הקיצונית והאלימה באזור".

"עיר דוד היא ערש תרבותנו, ועמותת אלע"ד מבזה אותו בדרך האלימה בה היא משתלטת על השטח. המדינה שהפקירה תחום כל כך חשוב לעמותת הקיצונית, נותנת לה עכשיו פרס נוסף. בושה ששר החינוך הופך את פרס ישראל למפעל של מועצת יש"ע".

ח"כ תמר זנדברג גינתה אף היא את זכייתו של בארי בפרס ישראל ואמרה כי "אם יש גורם אחד שאחראי באופן המובהק והמאורגן ביותר על תקיעת טריז במזרח ירושלים והחרבת העתיד המשותף שלנו והחרבת כל סיכוי להסדר מדיני זו עמותת אלע"ד, שבמו ידיה מובילה פינוי פלסטינים מביתם, התנחלות וייהוד סילואן וכל זאת תוך קבלת תרומות במאות מליונים מחברות הרשומות במקלטי מס. אך סמלי שבשנת ה-50 לכיבוש זה המסר שמעבירה הממשלה".

יו"ר מפלגת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, השמיעה דברים דומים: "‏על איזה מפעל חיים זכה דוד בארי בפרס? על הניסיון לגונן על המחתרת היהודית או על ההשתלטות על נכסים פלסטיניים במזרח ירושלים?".

מוקדם יותר התייחס בנט להחלטה להעניק את הפרס לדוד בארי ואמר: "שנת ה-50 לאיחודה המחודש של ירושלים היא הזדמנות מצוינת להוקיר טובה לדוד (דוידל'ה) בארי מגדולי בוני ירושלים בעת החדשה. שנים רבות חלמנו, התפללנו ושאפנו, לחזור אל העיר בה דוד חנה ולבנות אותה מחדש. דוד מביא את החלום לידי מעשה. בזכות דוד בארי מיליוני חיילים, סטודנטים ותלמידים נחשפים אל ההיסטוריה של ירושלים, כפי שלא יכלו לעשות זאת מעולם. דוד בארי, איש חזון ומעשה, קצין בסיירת מטכ"ל וביחידת דובדבן, איש ספרא וסייפא, ראוי לתודה שלנו על מפעל חייו, שהוא מפעל חיינו״.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
השמאל רותח שיירתח
| 16-03-2017 18:50
מי זה השמאל הרותח? איזה רוח בשמאל חוץ מנפיחה מה הכותרת המטופשת השמאל רותח אנשי הרוח בשמאל אינם גם לא היו הכל בשינאת ישראל
2
השמאל רותח
| 16-03-2017 18:51
מי זה השמאל הרותח? איזה רוח בשמאל חוץ מנפיחה מה הכותרת המטופשת השמאל רותח אנשי הרוח בשמאל אינם גם לא היו הכל בשינאת ישראל
3
פרס ישראל לבארי
דוד יונתן | 17-03-2017 10:47
זהו פרס ישראל לטיהור אתני, לעידוד של שנאה, גזל, ושפיכות דמים. רק שלטון יהודו פשיסטי שךמד מגרמיה של שנות הפגיעות ביהודים מסוגל להענקי לכלב החוצות הזה, דוד בארי, פרס ישראל. כל אדם הגון שקיבל את הפרס צריך להתנער ממנו מול שלטון הרשע של בנט וחבורת היהודו-פראים שסביבו
4
לדודו ידידי. אתה הוא בין אנשים המעטים שיקבלו פני משיח
דויד קוליץ | 06-09-2017 14:43
השמאל מפרכסים זה את זה בפרסים. כמעט כל איש מהשמאל הקיצוני קיבל פרס בסכומים גדולים דרך הקרן החדשה. דודי !! כה לחי !!