אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט, זה מה שרבני המגזר חושבים על גיוס בנות

ארגון חותם – 'יהדות על סדר היום' קורא לשר החינוך ויו"ר 'הבית היהודי' נפתלי בנט "לחשב מסלול מחדש" בכל הקשור לתמיכתו בגיוס בנות לשירות קרבי ומזכיר לו את עמדתם של רבני הבית היהודי על גיוס בנות

בנט, זה מה שרבני המגזר חושבים על גיוס בנות
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

ארגון חותם – 'יהדות על סדר היום' קורא לשר החינוך ויו"ר 'הבית היהודי' נפתלי בנט "לחשב מסלול מחדש" בכל הקשור לתמיכתו בגיוס בנות לשירות קרבי.

בדף הפייסבוק של הארגון פורסמה קריקטורה בה נראה השר בנט מברך על מגמת הגיוס, ונראות בנות אולפנא המתגייסות ומשולבות בטנק עם חייל.

"האמנם מגמה נפלאה?"

תחת הכותרת "האמנם מגמה נפלאה?", מתייחסים בחותם לאמירתו של השר בנט "מגמה נפלאה" על גידול בשירות חיילות בקרבי.

בפנייה לבנט נכתב: "שר החינוך נפתלי בנט, כתבת על מגמת העלייה במספר הלוחמות בצה"ל שזוהי מגמה נפלאה. במקביל משרד החינוך בראשותך מקדם תקנה שתעודד גיוס בנות דתיות לצה"ל, וצה"ל מצידו עושה מאמצים רבים כדי לגייס את אותן הבנות לשירות קרבי".

בשלב הזה הביאו בארגון אמירות של מספר בנים בכירים מהציונות הדתית, אודות שילוב בנות בצבא. בין היתר הביאו את דבריו של הרב צפניה דרורי שאמר כי "בצבא יש סכנה אמיתית לחיי המשפחה". הרב יעקב אריאל: ”כל בת המתגייסת מסייעת בעקיפין לתקלות האסורות“ הרב אילעאי עופרן הנחשב לרב ליברלי יותר אמר: "אין שום דרך לאפשר שמירת הלכה ביחידה לוחמת משותפת לגברים ונשים". הרב יהודה גלעד: "לא אשלח תלמידים ליחידות שדה מעורבות, החיכוך הפיזי הוא בלתי נמנע".

"זה לא ארגוני נשים, זה ארגוני שמאל"

בנוסף הביאו בארגון גם דברים שאמרו בכירי צבא, ביניהם השר לשעבר אביגדור קהלני שאמר כי "אין שום סיבה בעולם לקחת נשים להיות טנקיסטיות, להסתער בתעלות של הבופור עם סכין בין השיניים. אין שום סיבה שבעולם". בארגון הביאו גם את דבריו של האלוף (במיל') יפתח רון טל, מחבר פקודת השילוב הראוי שאמר כי "מי שעומד מאחורי זה, זה לא ארגוני נשים, זה ארגוני שמאל".

1

"בעוד שאנשי צבא בכירים וכל ראשי הציונות הדתית, מכל הקצוות, מתנגדים לגיוס בנות לשירות קרבי בצה"ל, אתה, שר החינוך ויו"ר הבית היהודי מכנה את מגמת העלייה במספר הלוחמות "מגמה נפלאה", נכתב בפנייה.

"נראה שמישהו איבד את חוש הניווט"

עוד הוסיפו בארגון: "בעוד שעמדת ראשי החמ"ד לדורותיהם גורסת כי יש להכווין בנות דתיות לשירות לאומי, משרד החינוך בראשותך מתעקש לממן ולהכניס למוסדות החינוך הדתיים עמותות שיכווינו בנות דתיות לשירות צבאי. נראה שמישהו כאן איבד את חוש הניווט, ואנו קוראים לחשב מסלול מחדש ולחזור לערכי התורה, ערכי הציונות הדתית", אומרים בחותם.

"אל תכניס אל תוך החמ"ד עמותות שידרדרו את הבנות להתגייס לצבא, אל תפנה עורף לציבור שלך, ואל תגרום לכך שבנות דתיות יגיעו למצבים לא הולמים בשירותן למען המדינה. הבנות חשובות לנו. הן בוודאי חשובות גם לך, והן חשובות לעתיד המדינה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
שירות לאומי הטרדות מיניות
אבא גאה לצוערת | 08-12-2016 17:12
רבותי: תפתחו את נושא הטרדות מיניות שעוברות בנות בשירות הלאומי. אפס ליווי, מסגרות קטנות ותלותיות. חדלי אישים במעסיקים את הבנות. יותר נמוך משירות לאומי קשה לרדת. שכל מי שהטרידו אותה בשירות לאומי תשלח לבנט שורה. בנט חזק ואמץ. אבא
2
מסוכן לשלוח בת לאולפנה, ר"מ אונס. גם לבנים מסוכן בישיבה
צבי | 08-12-2016 17:15
אם משליכים ממקרים על הכלל.....
3
מחילה מכבודכם
מייק | 08-12-2016 23:59
לצערינו יש הטרדות גם בישיבות גם אצל רבנים זה קרה . זה לא אומר שהצבא מותר לבנות וטוב להם מבחינה רוחנית אולי לא יפגעו בהם אבל הם בהסכמה יפרצו כל רסן יהודי אמיתי בגדול אין לבת מה לחפש בצבא בכל העולם בנות לא משרתות אין צורך לטהר את מה שלא צריך הציבור הדתי תורם מספיק ומותר לו לומר את האמירה הערכית כל כבודה בת מלך פנימה ודי עם הפמניזם שחדר אלינו
4
הבעייה האמיתית, כנסו:
| 10-01-2017 17:37
הלצים מפלג המשכילים האלה מכריזים שאין גזירת שמד. כמו גפני ומוזס וכו' ימח, וכל ילד יודע שיש גזירת גיוס השמד. הבעייה עם אלו שמכחישים שהדור הבא יחשוב שגם הסיפורים על הגזירות האמיתיות שהיו בדור הקודם, גם הם לא היו ולא נבראו. עד מתי רשעים יעלוזו... ומתי יעצרו מנהיגי וועד הישיבות הנחשדים בגיוס בני תורה? ביד של מעלה ידונו את כולם דין אמת וישלחו אותם לכף הקלע עד סוף כל הדורות אכיר בבא במזל טוב!