אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"לדחות יהודים שמכנים יהודים אחרים רשעים"

ראש הממשלה התייחס הערב לסערה סביב תפילת הרפורמים בכותל ואמר: "עלינו לדחות את הדברים והמעשים הלא ראויים הללו שמנוגדים לרוח הבסיסית של מדינת ישראל"

''לדחות יהודים שמכנים יהודים אחרים רשעים"
  (צילום: Marc Israel Sellem/POOL)

"אחדות העם היהודי היא מקור לכוחנו ואחד הערכים הכי קרובים לליבי. בשעה שאנחנו ממשיכים במאמצינו להגיע לפתרון שיאפשר לכל יהודי להרגיש בבית בכותל המערבי, יש כאלה שהיו מעדיפים לחלק את עמנו ואף להכריז שיהודים אחרים הם רשעים או שאינם יהודים כלל", כך התבטא הערב (חמישי) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בהתייחסו לסערה סביב תפילת הרפורמים בכותל.

עוד הוסיף נתניהו כי "עלינו לדחות את הדברים והמעשים הלא ראויים הללו שמנוגדים לרוח הבסיסית של מדינת ישראל".

מי שעוד התייחס לסערה סביב תפילת הרפורמים הוא חבר הכנסת יהודה גליק שהציע להם לוותר על התפילה על אף שמבחלינה משפטית הם מגובים. "בג"צ דחה את העתירה נגד התפילה המעורבת ברחבה העליונה של הכותל. גם היועמ"ש של משרד הדתות הודיע שאין מניעה לתפילה מעורבת זאת", כתב גליק וציין כי "מבחינה משפטית הרפורמים כעת מגובים".

בשלב הזה עבר גליק ונתן הצעה לרפורמים: "ובכל זאת אני ממליץ להם ואף קורא להם לצאת עוד יותר גדולים ולהודיע שלמרות זאת ולמען שלום הציבור הם בוחרים לוותר. "איזו תרומה נפלאה זו תהיה לשלום בתוכנו! מי רוצה מלחמת אחים?".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הגאון הצדיק הרב ארלנגר שליט"א אמר על ראש ישיבת בריסק:
| 19-06-2016 2:08
הגאון הצדיק הרב ארלנגר שליט"א אמר על ראש ישיבת בריסק: "עמלקי" מתקפה חריפה של המשפיע הקנאי נגד אברהם יהושע סולובייצ'יק: "לועג ומתלוצץ. הוא פשוט מקרר את המערכה" הוא עמליקי. המשפיע הרב הצדיק ר' סנדר ארלנגר שליט"א יוצא במתקפה נגד אברהם יהושע סולובייצ'יק ראש ישיבת בריסק, בכינוס שנערך בליל שישי לבני היישוב הישן שאינם מתייצבים. "עת צרה היא ליעקב וממנו יוושע, אנו במצב של 'עת צרה אשר כמוהו לא נהייתה', האפיקורסות, דעות הכזב והקרירות פגעו רח"ל בכולם, צריך להתחיל ללמד את יסודות האמונה, הלכות מסירות נפש ברמב"ם, יכול להיות כאן בירושלים ראש ישיבה גדול שמוסר שיעורים ב"קדשים" והוא עוכר ישראל, הוא מקרר את המערכה "אשר קרך בדרך" הוא "עמלקי". בגאות וחוצפה הוא מקרר את המערכה, יש לנו את המסורת מהבריסקער רב זצ"ל, ומבניו הזקנים, והוא לועג ומתלוצץ עליהם, הוא פשוט לץ! רשע!" כך פתח הרב ארלנגר. "צריך לדעת שהמערכה היא על מסירות נפש, מסירות נפש על קידוש השם, מי שמקרר את המערכה הוא בכלל אשר קרך בדרך, והוא עמלקי, אסור לקבל תורה ממנו, רבותי, זה שעת השמד ושעת מסירות נפש, הלב שותת דם, וכלל ישראל הולך ומיתדרדר... "והחברה האלו שמוסרים שיעורים בקדשים הם טמא טמא יקרא, יש להם השקפות טמאות, לצים, אסור לקבל מהם תורה, מה הבריסקער רב היה אומר על אדם שמקרר מערכה נגד גיוס השמד בזמן שדמו של כלל ישראל שותת? מה הסאטמר רב זי"ע היה אומר על כזה אדם? בברכת המינים הוא היה מכניסו, פשוטו כמשמועו שלוש פעמים ביום, זה מינים ואפיקורסים עם לומדעס עם ליצנות וכביכול הוא גם "קנאי" לא תאבה עליו ולא תשמע אליו, הוא מסית ומדיח, רק במסי"נ נכבוש את המערכה, לקרר את המערכה בכזה מצב זה פלילי וזה חטא בל יכופר. "וזה מאבד חלק לעולם הבא עם זה שמקררים את המערכה, רק ע"י הערלאכע בחורים שאינם מתייצבים כפי הוראת גאב"ד ירושלים כך יגדלו ויהיו ערלאכע יהודים, ערלאכע רבנים, לא לצים ולא חכמים בעיניהם,... אלו הבחורים שמוסרים הנפש ואינם מתייצבים הם ורק הם יזכו להיות הכתר של כלל ישראל. "מה הסאטמאר רב היה אומר על אנשים כאלו? מה הבריסקער רב היה אומר על אנשים כאלו? מה היו אומרים גדולי ישראל ראשי ישיבות שהיו לפני עשר, עשרים, שלושים שנה על המערכה הזאת? הם הלכו למנוחות ואותנו עזבו לאנחות. "הקב"ה עושה ברית עם יהודים יראי שמים שיש להם מסירות נפש לקידוש השם, ולדבר אמת גם צריך מסירות נפש, היום כאילו אסור בכלל לדבר על מסירות נפש, ויש אנשים שצוחקים על המערכה, אין להם חלק באלוקי ישראל ואין להם חלק לעולם הבא ודינם כקל שבציבור, ת"ח שאין בו יראת שמים דינו כקל שבציבור. "רבותי איפה הערלאכע יהודים שמסרו נפש על קידוש השם... כלום! כלום! אם כמה סיפורים מוחקים את הכל, עם כמה נגיעות מוחקים את הכל. הלוואי ויהיה חלקי עם הבחורים שמוסרים את הנפש ואינם מיתייצבים בגן עדן אפי' בחמישים אחוז, זה הדבר הכי גרוע, הקליפה הכי גרועה היא מי שמתייצב שם, הגאב"ד ירושלים פסק שאסור להיתייצב וזה גזירה קשה ונוראה, זה גזירת שמד. "וכל אלו שמחלישים את המערכה ואומרים שאין שום גזירה, שיחפשו את הילדים והנכדים שלהם בצבא רח"ל, ואלו הלוחמים מלחמת ד' ית' שמו שמחזקים את המערכה שהם הגבורי כח עושה דברו, להם יהיה דורות ישרים ומבורכים, הם יהיו הראשונים שיקבלו את השכינה בביאת משיח צדקנו. וכל אלו היהודים הבעלי גאות (כאילו מפלג בני ברק, כת הערב רב) לא יהיה להם שום מקום ושום אחיזה עם משיח צדקינו כשיגיע, הוא אפילו לא יסתכל אליהם". כך סיים הרב ארלנגר את דבריו הקדושים.