נכנע ללחץ: דוד ד'אור ביטל השתתפותו בעצרת

הלחץ משמאל פועל, הזמר והיוצר דוד ד'אור הודיע על ביטול השתתפותו בעצרת למען החייל שירה בחברון "כל הנושא מבחינתי יצא מכל פרופורציה"

נכנע ללחץ: דוד ד'אור ביטל השתתפותו בעצרת
  קיבל רגליים קרות. ד'אור. (פלאש90)

הלחץ מצד שמאל על האמנים עובד, ודוד ד'אור הודיע על ביטול השתתפותו בעצרת למען החייל שירה בחברון שמתוכננת למחר.

אתמול פורסם כי ד'אור יופיע יחד עם אייל גולן, ישי לוי וסאבלימינל הם האמנים שיופיעו בעצרת התמיכה שארגן הח"כ לשעבר שרון גל, החל לחץ משמאל על הזמרים כדי שאלה יבטלו את השתתפותם בעצרת.

הבוקר (ב') הודיע ד'אור כי הוא אינו מתכוון להגיע לאירוע. בראיון לרפי רשף בערוץ 10 אמר ד'אור: "כל הנושא מבחינתי יצא מכל פרופורציה, אני בסך הכל רציתי להביע אמפתיה למשפחת החייל. זו חלילה לא אמירה כנגד הרמטכ"ל ונגד הצבא. אני מאמין בצבא שלנו ובמערכת במשפט שלנו".

הזמר הוסיף: "אני לא אדם פוליטי, וכל הנסיון שלי לשייך אותי לזרם כזה או אחר הוא לא רלוונטי בכלל. הבעתי תמיכה אנושית רגשית במשפחה שנמצאת במצוקה, ואני מודה שלא ידעתי שמדובר באירוע עם אוריינטציה פוליטית".

מי שבינתיים לא נכנע ללחץ משמאל, הוא הזמר אייל גולן שהבוקר קיבל פנייה מח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) לבטל את השתתפותו בעצרת התמיכה בחייל הלוחם שחיסל את המחבל בחברון שתיערך מחר בערב (שלישי) בכיכר רבין. לדברי מרגלית: "דרך ארוכה עבר אייל גולן מהזמר הרומנטיקן ששר צאי אל החלון, ועד לזמר שעומד על המרפסת יחד עם חברי הצל בהפגנה נגד הרמטכ"ל. "אייל, אל תהפוך מזמר לאומי לזמר לאומני. אני קורא לך אייל גולן לחזור בך מהופעה שמחלישה את צה"ל ופוגעת בשיקול הדעת הפיקודי".

אייל גולן עצמו קרא אתמול להגיע לעצרת וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "החייל הוא כמו הבן של כל עם ישראל וביום שלישי אני מגיע לתמוך בחייל ומשפחתו".

בעצרת שתתקיים מחר ישתתפו מלבד האמנים גם שני סגני יו"ר הכנסת, חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי ואורן חזן מהליכוד.

חזן אמר לערוץ 10: "אם הציבור היה יודע את פרטי החקירה – כולם היו תומכים בחייל בחברון. "את הסיטואציה שעוברים הלוחמים והלוחמות שלנו בכל מקום, אף אחד מאתנו לא מכיר", אמר חבר הכנסת, "את החקירה צריך היה לקיים ללא 'סימון מראש ורעשי רקע'. יש פה התיישרות של הפרקליטות עם רוח המפקד, שהכריעה את התיק הזה. הייתה התרעה לאירוע סכינאי משולב עם מחבל מתאבד, ולכן אי אפשר לשפוט"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
חבל שהיה חלש וניכנע
| 18-04-2016 11:53
2
תמיכה בחייל
| 18-04-2016 11:59
דוד דאור שפן ופחדן אין כאן פגיעה בצהל יש כאן רק תמיכה בחייל ובמשפחתו...
3
דוד דאור
| 18-04-2016 12:00
דוד דאור שפן ופחדן אין כאן פגיעה בצהל יש כאן רק תמיכה בחייל ובמשפחתו...
4
להאשים חייל בהריגת מחבל זה חוסר צדק
| 18-04-2016 12:22
החייל נמצא בתפקיד והמחבל לא תמים .יש להעניש במקרה הזה בזמן טרור באי ציות להוראות.אין פה תקדים כי כל מקרה נדון לגופו.לפי התורה הינו צריכים להרוג את כל הפלאסטינים אבל בעידן הזה לא צריך ללכת לקצה השני ולתת למחבלים הגנה.קצת יהדות תעזור להתאפס.
5
כל הכבוד לדוד ד'אור!
יניב | 18-04-2016 12:30
גם אני ימני, והחייל כשל! והוא צריך לעמוד למשפט.
6
אנחנו איתך חייל יקר לא דוד דאור ולא איל גולן ישנו את דעתנו בגלל שהם מפחדים על עצמם
| 19-04-2016 0:05
אבל אתה יהודי טוב שאיכפת לך מהעם ואנחנו איתך ואוהבים אותך
7
ביטולים להזמנת דוד דאור ליום העצמאות
שושי | 19-04-2016 23:37
חשיפה ! ב 3 מקומות שאיתם היו כמעט חוזים להופעות של דוד דאור ביום העצמאות החליטו לבטל ההזמנה... כך נודע לי מעובדי המשרד אמרגנים של הזמר הנודע. אני חושבת שזה הדבר הנכון ביותר . מה דעתכם ???