חברת מועצת ת"א: בהיכל התרבות לא תהיה הפרדה - סרוגים

חברת מועצת ת"א: בהיכל התרבות לא תהיה הפרדה

חברת מועצת עיריית תל אביב, תמר זנדברג, מוחה על מופעים של זמרים חרדיים בהיכל התרבות בתל אביב. "אסור לנו להרשות כי בתל אביב, בהיכל העירוני שלנו, תונהג פרקטיקת הפרדה שוביניסטית, פרימיטיבית וחשוכה כל כך". בכוונתה לבטל את ההופעה של הזמר החרדי יניב בן משיח.

חברת מועצת ת"א: בהיכל התרבות לא תהיה הפרדה
  "בהיכל שלנו לא תהיה הפרדה". זנדברג

צניעות? הפרדה בין נשים לגברים? לא בהיכל התרבות בתל אביב. תמר זנדברג חברת מועצת העיר תל אביב מטעם מרצ לא רוצה מופעים מופרדים בהיכל התרבות של תל אביב.

במכתב שמתכוונת זנדברג לשלוח לראש העיר רון חולדאי ולמנכ"ל העירייה מנחם לייבה והגיע לידי סרוגים, כותבת הראשונה כי מדובר באקט "פרימיטיבי ושובניסיטי".

"אתמול נודע לי כי בחודש הבא מתוכננת בהיכל התרבות הופעה של הזמר יניב בן משיח, כאשר הישיבה באולם מתוכננת להיות נפרדת לגברים ונשים (גברים במרכז האולם ונשים ביציע). על ההפרדה צפויים לפקח "פקחי צניעות" שיתפרסו באולם", כותבת זנדברג.

זנדברג כותבת כי בהיכל התרבות בתל אביב לא יתכן שתהיה הפרדה בין נשים לגברים. "אסור לנו להרשות כי בתל אביב, בהיכל העירוני שלנו, תונהג פרקטיקת הפרדה שוביניסטית, פרימיטיבית וחשוכה כל כך."

עוד הוסיפה חברת המועצה כי במצב כזה שבו נשים נאלצות לשבת במקום מוגדר אין לכבד את רצון הציבור החרדי. "יש להדגיש כי אין ללכת שולל אחר טיעונים של "כבוד" לאוכלוסיה או "הסכמה". הפרקטיקה של הפרדה נועדה להדיר, להשפיל ולדכא נשים, ואין לה דבר וחצי דבר עם אורח חיים יהודי או דתי. קולן של נשים בתוך החברה החרדית לא נשמע והסכמתן החופשית אינה ניתנת. אסור שמעירנו תל אביב תצא בשורה כזאת, ולו בהשלמה מרומזת."

זנדברג דורשת מחולדאי שלא ירשה להשכיר את היכל התרבות לגורמים חרדיים שיקימו במקום הפרדות בין נשים לגברים. "אבקשך להורות להנהלת היכל התרבות שלא להשכיר את האולם למופעים ואירועים אשר נוהגים בהפרדה בין גברים ונשים."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
שנאה ועוד שנאה. מזכירה לי מדינות אנטישמיות.
בנימין | 11-01-2011 16:52