אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דברים שהוא שכח/ דע מה שתשיב לר' אמנון יצחק

כשאמנון יצחק שוכח לציין שגם דוד הפיל את גולית בעזרת שינון משניות ולא בעזרת קליעת אבן למצחו... אין מה לומר. כל השומע יצחק לו. אליהו גליל עולה להתקפה

דברים שהוא שכח/ דע מה שתשיב לר' אמנון יצחק
  דע מה שתשיב לו (צילום: אביר סולטן/פלאש90)

קטע וידאו קצרצר עורר סערה ברשתות החברתיות ובאתרי החדשות המגזריים, וגם באלו של המגזר החרדי, וזאת לרגל העובדה שבקטע נשמע הרב אורי שרקי שליט"א אומר את הדברים המפתיעים והפרובוקטיביים הבאים:

"יש פיגועים… צריך להתחזק – במה? בלימוד התורה, בצדקה, בתפילה? – שטויות במיץ עגבניות! מה קשור לפיגועים? אם יש פיגועים צריך להתחזק בקרב מגע, בהגנה עצמית ובהשלטת הריבונות".

רבים טעו לחשוב שהרב שרקי שולל את הדרך היהודית הקלאסית של התחזקות בעת צרה בתורה ובתפילה ולא השכילו להבין שהוא מורה שאין להסתפק בעשייה דתית ריטואלית ושיש לצרף לה את העיסוק המעשי בהתגוננות מפני האויב ובכיבוש ארצנו – וזאת בהסתמך על התפיסה של התורה כתורה חיה המתפרשת על פני כל שטחי החיים, תפיסה שמקורה בבית מדרשו של הראי"ה קוק זצ"ל.

הדברים שחוללו סערה

(צילום: ערוץ מאיר)

לעגלה המקרטעת של המבקרים מתוך המגזר הדתי-לאומי הצטרף אתמול גם ר' אמנון יצחק, אדם המשמש אדמו"ר לחוזרים בתשובה רבים. כדרכו בחול, השתלח הלה ברב שרקי תוך שהוא משתמש בשפה בוטה המתאימה יותר לרוכל בשוק מאשר לאדם המתיימר להיות רב. במהלך דרשתו ציטט יצחק את דברי הרב שרקי, אך הפגין חוסר היכרות מעציב עם התפיסה הרחבה של התורה, כמו גם בורות במכמני התורה.

לטענתו, הרב שרקי טועה שכן מאז ומעולם הייתה דרכם של ישראל להתמודד עם צרות רק בעזרת תפילות ולימוד תורה. את דבריו ניסה לתמוך בדברי רמב"ם המפורסמים בהלכות תענית:

"דבר זה מדרכי התשובה הוא, שבזמן שתבוא צרה ויזעקו עליה ויריעו ידעו הכל שבגלל מעשיהם הרעים הורע להן… אבל אם לא יזעקו ולא יריעו אלא יאמרו דבר זה ממנהג העולם אירע לנו וצרה זו נקרה נקרית. הרי זו דרך אכזריות וגורמת להם להדבק במעשיהם הרעים" (א, ב-ג).

"לא שמענו שם", קובע יצחק, "עצה קרב מגע" אלא רק הנחייה לזעוק ולהריע בחצוצרות… אם היה יצחק לומד מעט יותר מכתבי רמב"ם, לא היה טועה טעות כה נואלת. ואלו הם דבריו החריפים של רמב"ם באגרתו הידועה לחכמי העיר מונפלייה שבצרפת:

"וזו היא שאבדה מלכותנו והחריבה בית מקדשנו והאריכה גלותינו והגיעתנו עד הלום. שאבותינו חטאו ואינם, לפי שמצאו ספרים רבים… ודימו שהם חכמות מפוארות ויש בהן תועלת גדולה, ולא נתעסקו בלמידת מלחמה ולא בכיבוש ארצות, אלא דמו שאותן הדברים יועילו להם".

אמנם הספרים המדוברים הם ספרי אסטרולוגיה, אך הביקורת של רמב"ם אינה על העיסוק בחכמות של הבל בלבד – אלא בעיקר על כך שעיסוק זה השכיח מאבותינו את הדבר שבו היו אמורים לעסוק כדי להגן על עמם וארצם: טקטיקה ואסטרטגיה צבאיות ומדיניות. אלו המעשים הרעים שבשלם באה הצרה הגדולה של חורבן עולם התורה ואבדן העצמאות המדינית.

יצחק שב ומנסה לסמוך את דעתו בדברי ה' למשה ברגעים שלפני קריעת ים סוף: "מה תצעק אלי? דבר אל בני ישראל ויסעו" (שמות יד, טו). הוא מצטט את הפסוק היטב אך אינו מבין את תוכנו כל עיקר; בעוד שהוא סובר שהפסוק מנחה להסתמך על הנס ועל התפילה באותה שעה קשה, הפסוק דווקא שולל אותם ודורש מבני ישראל ומנהיגם לפעול בכוחם הם – וה' הטוב יסייע בעד המסייעים לעצמם, וכפי שכתב רש"י: "למדנו שהיה משה עומד ומתפלל. אמר לו הקב"ה: לא עת עתה להאריך בתפלה שישראל נתונין בצרה" (שם). בשעת צרה מתפללים אך מעט, ואת עיקר הזמן יש להקדיש לפעולות מעשיות להצלה מן הצרה. גם את הפסוק הקודם, "ה' ילחם לכם ואתם תחרישון" (שם, יד), הוא מגייס לשירותו. "לא כתוב שם קרב מגע", הוא טוען, תוך שהוא מתכחש לכך שהפסוק עוסק באירוע חד פעמי, ובכל שאר מלחמות ישראל נהוג היה שילוב ראוי של ספרא וסייפא; גדודי צבא חמוש ומאומן שבקרבו הולכים ארון ברית ה' והכהנים. גם את שמשון הוא "מגייר". לדבריו, "שמשון הגיבור לא היה בעל שרירים", אלא רק "בעל גבורה רוחנית שהשתמש בשמות הקודש"… הוא שכח לציין שגם דוד הפיל את גולית בעזרת שינון משניות ולא בעזרת קליעת אבן למצחו… אין מה לומר. כל השומע יצחק לו.

קל לראות שתפיסתו של יצחק נובעת מכך שהוא אינו משכיל לבקע את חומות הגטו הדתי שבו הקיף עצמו; התורה שלו אינה תורת חיים המקיפה את כל תחומי המציאות – אלא תורה גלותית, "דתית". לצערי, הוא מאלו ש"אין להם אלא תורה", דהיינו "תורה" במשמעות המצומצמת של "לימוד תורה" שאינו כולל עשייה ויישום של הנלמד בכלל תחומי החיים, ועל אלו כבר אמרו חז"ל: "כל האומר אין לי אלא תורה – אפילו תורה אין לו" (יבמות קט, ע"ב), שכן מה שהוא סובר שהוא התורה אינו אלא בבואה מעוותת של התורה המקורית, עיוות שהוא פרי הגלות המרה.

ר' ​אמנון יצחק, לעולם לא מאוחר מכדי לחזור בתשובה! עזוב את הבורות הנשברים שחצבת לך וחזור למקור המים החיים שעזבת – התורה המלאה, זו שמקיפה את כל תחומי החיים. אם תחזיר עימך בתשובה זו גם את קהל חסידיך, תהיה ראוי באמת לתואר "גדול מחזירי הרבים"!

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
46 תגובות - 42 דיונים מיין לפי
1
שאלה תמימה
שה תמים | 22-10-2015 15:12
מדוע בכיבוש יתד נאמן השתמשו בכח פיזי ובחבולות שונות .במקום לשנן משניות ולקרוא תהלים
2
ביזוי ת"ח
| 22-10-2015 15:21
איני מתלמידי הרב יצחק, אך מי שמך לדבר עליו בזלזול. ועוד, שלכתוב "הילדות במקור" זה זלזול גדול, ובפרט שהדברים נאמרו בע"פ, שאז לא נכון לכתוב עליהם הערה פוגענית שכזו.
3
משהו קורה לנו בציבור הדתי לאומי
אוהבת אוהבי תורתך המקוריים | 22-10-2015 15:28
העמדה הפרקטית במיוחד שמציע הרב שרקי לא באמת מתחברת מבחינתי לעמדת גדולי מעצבי הדרך שלנו בעבר ובהווה. התפיסה שאפשר לשנות את המצב דרך הפגנות ופוליטיקה מתחילה להראות כמו הרחקת לכת. זו אינה הציונות הדתית המקורית. ההפגנות שלנו לא עצרו את הבולדוזרים בגוש קטיף. למדנו משהו מאז?מישהו באמת חושב שיש לאיזהו פוליטיקאי פיתרון שימנע ממחבלים לדקור או מהאיראנים לפתח פצצה? מישהו דתי באמת חושב שהגל הזה לא מנוהל בין היתר ---מלמעלה? עמדה שממנה יכול להשתמע שהכל בשליטה שלנו זו אינה עמדה שמבטאת את דעת הרוב. דרושה עצרת התעוררת אמיתית. לא בכיכרות. אצלנו בבתי המדרש, ובבית.
4
יישר כח הרב אליהו!
ברק שמעון. | 22-10-2015 15:32
הרב שרקי ת"ח, צדיק יסוד עולם. אוי למבזה אותו!
5
והדברים פשוטים, נידה ע׳ ע״ב
יוניו | 22-10-2015 15:52
״מה יעשה אדם ויחכם ? אמר להן: ירבה בישיבה וימעט בסחורה. אמרו (לו): הרבה עשו כן ולא הועיל להם, אלא יבקשו רחמים ממי שהחכמה שלו שנאמר (משלי ב, ו) ״כי ה' יתן חכמה מפיו דעת ותבונה״. מאי קמ"ל דהא בלא הא לא סגי (מה נלמד מכאן ? שזה בלא זה אינו מספיק. אלא יש גם להרבות בישיבה, גם למעט בסחורה וגם לבקש רחמים ממי שהחכמה שלו). מה יעשה אדם ויתעשר ? אמר להן: ירבה בסחורה וישא ויתן באמונה. אמרו לו: הרבה עשו כן ולא הועילו, אלא יבקש רחמים ממי שהעושר שלו שנאמר (חגי ב, ח) ״לי הכסף ולי הזהב״. מאי קמ"ל דהא בלא הא לא סגי (מה נלמד מכאן ? שזה בלא זה אינו מספיק. אלא יש גם להרבות בסחורה, גם לשאת ולתת באמונה וגם לבקש רחמים ממי שהעושר שלו). ״
6
כמה שנאה יש במאמר
דוד | 22-10-2015 15:53
אולי אתה צודק ואולי לא. אבל הבטוח הוא שאנחנו לא יודעים מי צודק, אבל כן יודעים שיש פה ביזוי של איש מישראל. השנאה במאמר ניבטת מכל פיסקה.חבל. אגב אני דל"י.
כמובן שאתה "דל"י". כמה משכנע.
בצלאל | 12-05-2019 19:48
לת
7
אני מוחה בך אליהו גליל
מאיר זיתון | 22-10-2015 16:08
אליהו גליל בכותרת שלך כתוב דע מה שתשיב קדימה תתקשר לרב אמנון יצחק ותחשוף את טיעוניך העקומים.
8
אמנון חצוף וכבר פסק עליו מרן
דוד | 22-10-2015 16:10
הגרע"י זצ"ל באמרו "הנ"ל הקדיח את תבשילו".
אל תיתן ציונים לרבנים אתה לא אלוהים!
| 23-10-2015 10:12
האכילו את הרב עובדיה דברים שקריים. הרב אמנון הוא רב אמת!!!
9
אליהו גלל: מי שמך לבזות תלמיד חכם גדול מחזירי התשובה ני
אריה צבי יהודה לוין | 22-10-2015 16:13
כמו אצל הרב ברוך אפרתי שליטא וכן כאן הכותב בכונה כותב הרב אורי שרקי שליטא ומגדול מחזירי התשובה ומצילי הנפשות מהשמד הרוחני של הצד טמא במערכת האי חינוך של תנועת הגאולה הציונית הוא כבוד הגאון הצדיק אמנון יצחק שליטא שאיני נמנה על עדת חסידיו אף כי ני מעריצו מאווווד מאוווווד הנה אלי גלל מוריד את התואר בכלל. כבוד ר אורי עמוס שרקי היו הביא לרב אמנון היו להנחתה במילות המעטה.אחר כך הוא הדגעש והסביר אבל זה דרכו ודרך כמה רבנים מאותו סגנון לדבר מעט הרבה בחדות כדי להבליט. אכן תפילה ותורה לבד לא מספיק כי במציאות לאומית אחרי אלפיים שנה צריך גבורה ואת הגבורה ודאי וודאימקבלים גם מאוד דרך תורה ותפילה , אז כשאומרים בחשון מיץ עגבניות על דברהם של תלמידי חכמים קדושים וגדולים ככה ברבים בטח שזה יגרום למחזיקי סגנון עולם הפוך ולא מתקרא לאומי לחשבו לאפיקורוס והרי יש כאלה שאכן מרילים כך באיזורי האקדמיה פופוליזם רבני את יהדות , ואיך יכול היה כבוד הרב אמנון שליטא שלא לישבו כל כל מהר לכזה עם התבטאיות נחרצות כאלו. לכל דבר יש מקור היום וכל ״זב חוטם״ נהיה במטריקס מאו דאמר ופותח לו בכח חברתי ארגוני רבנות לנינהם עם דעות ורצונות קודמים אז מה יש ליהודי המאמין לעשות אם הוא גדל על הרצל רצה לנצר ולהבדיל ר אלחנן וסרמן היד והרב מבריסק זיעא נגד הציונים. תרחמו על עם שלם שיצא מגלות אלפיים לגלות תרבות מפאי את ניאייג וווב אחרי אלפיים שנות רקבון לאומי ותחזיקו ראש בתלמידי חכמים מרבים שלום וכו קצת לנשום ארוך במקום ליפול בבחבשת. אכן היה יותר מסתדר לי אם כבוד הרב אמנון שליטא היה מתקשר ושואל את תגובת ר אורי ה יחיהו וישמרהו וינחמהו אך מצד שזו הבעת דעה נחרצת החוזרת ומסבירה עצמה בשיעור הידוע שיתפרסם אולי לא הרגיש צורך בזה וחבל שהדגשת ר אורי באה אחרי.כי צריך כוחי ועוצם ידי עם וזכרת מי הנותן לך כח לעשות חייל שתהיה בטל להנהגה העליונה ותעלה את עוז האומה גופא על ידי תורה קדושה והרה ותפילה. ובתפילין שבראש מצד עילוי מחשבתם של ישראל שקדמה לכל דבר נאמר וראו כל עמי הארץ כע שם ה נקרא עליך ויראו ממך אך כמו שאמר כק אדמור הזקן מחבד זיעא תפילין ש ב ר א ש. הכנסת התודעה הלאומית בקדושתה ממקורות הקודש וחיבור האידאה הלאומית והאלוקית כאחת וביטול האידאה הדתית שנולדה בגלות היא חלק מזה. אך מה לאליהו גלל העוקץ ןלזה , קטדם ביזית ועקצת את ר ברוך וכית את גדול מצילי הנפשות בדורנו בין ים אתה מסכים או לא מתחבר לדרכו קצת הרבה ענוה וכדאי לך כי לבזות אדם בסדר גדול כזה גם לא ריווחי בעולם הזה ולא בעולם הבא. הרב שרקי יכול לענות לו וגם זה הלוואי שיהיה מרבים שלום ומכל מקום גם זה ראוי בכבוד , אבל אתה מי שמך זבוב קצוץ כנפיים לנשר בשמיים
10
למספר 3:"מנוהל בין היתר מלמעלה" זה לא עבודה זרה בשיתוף?
א | 22-10-2015 16:15
11
גלילי גמד קטן !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
| 22-10-2015 16:41
מילא אם היה מבקר בצורה מכובדת (למרות שאדם קטן לא יכול לבקר אדם גדול שהחזיר אלפים בתשובה ממש) ,אבל לקרוא לו "יצחק"??!!! גם אם יש מחלוקת בין גדולים - איך אתה מבזה את הרב אמנון ככה? הלוואי תחזור בתשובה על ביזויי תלמיד חכם.
12
לדוד מ8 אין לך חלק לעולם הבא על ביזוי תלמיד חכם ברבים
דרעי מהקלטת הידועה של מרן עם משפחת יוסף | 22-10-2015 16:51
כ ר אמר עוד לפני וכן אחרי הרב הגאון הצדיק יעקב יוסף דעתו בענין. ומכל מקום היושר כבר אמר זאת לפני דעת תורה ורבנן. גם אם חלילה באמת היה פוסק עליו כך מרן מה שלא היה וגם הטעו אותו וכמו שנראה בקלטת על דרעי שקראו רשע ומכונן אוסלו... הנה מה עשה כבוד הרב אמנון שליטא שכך יפסוק עליו מרן? מה הוא לא כפוף לתורה זיעא ודאי שכן. מי קבע מי זה גדול הדור. מי קבע שהלכה כמוהו מה הוא סנהדרין.. מי קבע שחייב לישוב כמוהו. מי קבע שחייב להשתתף בבחירות בכלל. ובכלל אחר כך לי התברר אחרי שנתיים! שהרב אמנון שליטא בכלל שמע למצות הרב שטינמן ששאלו אם להציל מעצת לפיד אח של בנט וקלדרון הצדקת...אז בו בו תרגע ותעשה צשובה אולי תחיה גם השנה כי אפילו רב גדולים שנלחמו בו וזה סטסיסטית כבר לא בעולם. ולא אינני חסיד שלו ני בכלל תלמיד של תלמיד הרציה. אבל צריך להיות ישר בחיים. תמיד אותה טעות : עושים נקודה וסביבה מעגל ומגיעים לעומקה של גהנום.
13
אתה מוזמן להתמודד מולו באחת מהרצאותיו
דניאל | 22-10-2015 17:17
עם ידיעותייך הדלות וגישתך המזלזלת ולהתבזות.
14
הרב אמנון לא אמנון!!!
| 22-10-2015 17:35
הרב אמנון צודק שריקי גם צודק אבל זה שטיות במיץ עגבניות אם הוא בא מאחורה תורה זה ההדבר שמציל.(בתור אדם שלומד קרב מגע שנים)
15
האמת
איש אמת | 22-10-2015 17:50
דברי מו"ר הרב אורי עמוס שרקי שליט"א הם דעת האמת של תורתנו הקדושה. מו"ר ממשיך בדרכם של רבותינו כרס"ג וכרמב"ם זיע"א. ד' ירחם שהדרדרנו עד דעות והזיות כאלו במקום היהדות האמיתית והשכלית של גדולי ישראל.
16
מאמר יפה המשמש תשובה לחרדים האוהבים ללכלך
| 22-10-2015 19:37
כגון הנ"ל
17
אני יחדש לך שגם תורה אין לו לאמנון יצחק
דש מירושלים | 22-10-2015 19:39
מאחר והוא משתמש "בתורה" שלו כקרדום לחפור בה, וכן בחזרה בתשובה שלו הוא השתמש כקרדום לחפור בה קרדום לכסף וכבוד.ותו לא! וכבר יצאו נגדו רבים רבים מגדולי ישראל אמנם הוא רב אבל גם דמגוג גדול ומגלומן ענק
18
הרב אמנון יצחק שליט"א צודק לגמרי
| 22-10-2015 20:33
אליכם בנות ישראל, גאולת ישראל תלויה בכם כי בזכות נשים צנועות נגאלו ישראל ממצריים ובזכות האמונה הפשוטה והצניעות שלכן תיגאלו, אבל אותן בנות ישראל ההולכות עקב בצד גודל, נטויות גרון, מדיפות ריחות של בשמים לכל עבר, עם מלבושים של זנות וזימה, כדי למשוך עין בחורי ישראל , אוי לכם אהה עליכם כי בבוא האוייב תיתבזו ותושפלו עד עפר, עוד תהפכו לשפחות כי בנות זימה אתן, ואָסַפְתִּי אֶת כָּל הַגּוֹיִם אֶל יְרוּשָׁלַ‍ִם לַמִּלְחָמָה וְנִלְכְּדָה הָעִיר וְנָשַׁסּוּ הַבָּתִּים וְהַנָּשִׁים תשגלנה[תִּשָּׁכַבְנָה] אתן-שהתלבשתם כדי למשוך תשומת לב ועיין – מבחורי ואבריכי ישראל, תאנסו בכוח ותהפכו לשפחות מין כבנות היזידים בעיראק הנאנסות, ואין מי שישמע צעקתכן ואין מי שיגן בעדכן, הבהרה! אין אני מדבר על בנות שלא שומרות תורה ומצוות, מדבר אני אליכן בנות החרידות!!! בנות גאולה בירושלים, ובנות רבי עקיבא מבני ברק, וכו' אתן -בנות חרדיות מבתים חרדים המדקדקים קלה כבחמורה וחלק מהבעלים שלכן אף יושבים ולומד בכולל, אתן – ההולכות ברחוב כזונות חצופות, במלבושים נוראים המעוררים את קליפת בעל פעור, אתן – ההולכות בחגורות המבליטות את מקום זימתכן, ובחולצות שלא מביישות את מיטב הגויות והזונות בפריז, אתן – הההולכות בפאות נוכריות פרועות שיער כבחורות רווקות, כדי למשוך הבחורים ואבריכים לניאוף, אתן – יבוא יומכן בקרוב ותושפלו עד עפר ממש, כבודכם יאנס אין מי שיגן בעדכן ובעד בניכם ובנותכים, כי פגעתן בכבודי, אמר ד' גם אתם בעליכם לא תנוקו ותמותו במלחמה הנוראה, שום מצווה ולימוד תורה לא יועיל להצילכם ולהגן בעדכם, כי בזמן שאתם יושבים ולומדים נשותכים יוצאות "בהסכמתיכם" ומחטיאות את בחורי ונערי ישראל בעבירות הכי חמורות ר"ל, אוי לכן כי גרמתם קיטרוג גדול ונורא בשמיים, כי בנות ישמעאל היינו בנות השפחה, כן לבושות בצניעות כפי שצויתי אתכן בתורת ישראל, ואתם בני ישראל בני האהובה, בנות אימותינו שרה רבקה רחל ולאה לבושות לפי תורת הזנות והניאוף, גם אתם מדריכים/ות רבנים אדמורי"ם ראב"ד דיינים פוסקים (על הלכות צניעות) מוצי"ם ומנהיגי הדור וכו' תיתנו את הדין בגדול על שתיקתכם, ולא תנוקו כי קל קנא לא ינקה ולא יראה בך ערוות דבר ושב מאחריך ח"ו. "חוסר צניעות מביא פיגועים"
19
דעתי בנושא
חסוי | 22-10-2015 22:20
יש להתחזק בתורה ומצוות ולצאת החוצה מהכוללים והישיבות ולהשתדל להגיע לכל יהודי ולגרום לו להירהורי תשובה. ובאותה עת יש בהחלט ללמוד הגנה עצמית. ויש לזעוק לקב"ה ולהתפלל לרחמיו ולחסדיו יותר ויותר, גם לצום וסיגופים זה רעיון טוב.
20
אני מוחה בך על ביזוי ת"ח וכבוד התורה
יהודה | 22-10-2015 23:31
מכשלה נוראה יצאה מתחת.... חזור בך , אינני מכירך אבל על מאמר זה נאמר דע מה שתשיב וב"ה יש לא מעט שיודעים אפילו שאינם מגיבים, ודי בכך כך שמכשלתך לא תהיה שלנו. לטובת כולנו כדאי שנעיין במסכת אבות פרק ב משנה י. בשורות טובות ברכה ושלום לכולנו.
21
אתם מנסים להחליק שהוא רק אמר שאין להסתפק בעשייה
יוני | 23-10-2015 1:09
דתית ריטואלית ושיש לצרף לה את העיסוק המעשי, הוא אמר משהו הרבה יותר חמור שכל הפיגועים הם לא גזירה אלא תוצאה ישירה מרפיון הגבורה נגד ערבים, ולכן לא שייך הרמב"ם לכאן, לענ"ד אמירה מסוכנת ביותר ומזכירה שהשכל הפשוט והישר חשוב בימים אלו, שהכל מאת ה, וכ"ש פיגועים וכדומה
22
לצערנו, תבשילו של ר' אמנון הקדיח מזמן.
ברק | 23-10-2015 1:58
פעם עסק בהחזרה בתשובה וקירוב ליהדות. היום כל עיסוקו בדיוק בכיוון ההפוך.
23
10 זו הבעיה שלך.אתה אדם שלומד שנים קרב מגע.הרב שרקי שני
| 23-10-2015 2:23
שנים לומד ומלמד תורה. זה ההבדל בין דברי איש תורה לדברי איש קרב מגע
24
מגעיל
Courage Strength | 23-10-2015 10:10
כתבה חזקה והרבה אמת. אבל גועל נפש איך אתה מדבר על הרב אמנון. אני לא מבין למה צריך לדבר בכזה זילזול כדי להעביר מסר?
25
אמנם אני בדעה שהרב שרקי צודק. אבל כותב המאמר-
ישראלי | 23-10-2015 10:49
אליהו גלילי- ירדת לרמה הנמוכה של הצהובונים החרדים. כמעט, כמעט יכול היית לצאת בגבורה וגדולה על הטענות של ההשמצות מהצד השני, אבל לא היית יכול להתאפק.. לכלכת את לשונך ומאמרך.. אני מתבייש לקרוא איך שאתה מדבר על הרב אמנון יצחק גם אם הוא ביזה את הרב שרקי. תלמד מדרכו של הרב קוק זצ"ל. לצערי זה לא הפעם הראשונה שזה קורה במערכת 'סרוגים'. תשאלו עצמכם- האם אתם מרבים אהבה בישראל? שמחה? אחדות? מה נסגר אתכם? האם הכל בשביל הכותרות, הכסף והפופולריות? ברוך ה' שרוב העם נמצא במקום אחר ולא של התקשורת.
26
תפילה ללא תשובה לא תועיל
דוד | 23-10-2015 12:07
אפשר להשוות את מה שאמנון אומר לחולה שמרעיל את עצמו וקורא תהילים ע"מ להירפא הדבר יעזור? החולה צריך להפסיק להרעיל עצמו ואז יש מקום גם להתחזקות רוחנית בתורה ובתפילות וכך גם כתוב במס' תענית שתפילה ותענית ציבור לא יעזרו ללא תשובה קודם תשובה ואחר כך תפילה.
27
הרב אמנון צדיקקקק
הדס | 23-10-2015 13:00
הרב אמנון יצחק צדיק יסוד עולםםםם !!1ותחזור בתשובה מהררר!!!
28
מסתבר שיש דתי ויש דתי לאומי (לא דתי בכלל)
שלומי | 23-10-2015 15:29
בס"ד ממחעץ לכולם להוציא את הילדים מבתי הספר הממ"ד. כולל "התורניים". ביטוי אותו גנבו ממוסדות חורב ודומיהם בפיקוח חרדי. וממליץ להכניס את הילדים למוסדות חרדים או בתי ספר "תורניים" מקוריים וכיוצא בהם בלבד.
רק מה, שהוא לא תלמיד חכם.....
חס ושלום | 20-04-2020 0:05
חס ושלום
29
מי מנהיגי המדינה והצבא?
אני | 23-10-2015 16:13
לצערינו מחללי שבת ופורקי עול. להשוות אותם למנהיגים הרוחניים של העם בתקופת משה, הנביאים והתנ"ך???? כל ההחלטות ליציאה למלחמה אז היו על פי דבר ה' וע"י מנהיגים גדולים. כיום, רק התורה תציל אותנו. מי שחושב שפורקי העול המושחתים הם שינצחו עבורינו חי בטעות בסיסית.
30
הא זלזל אפילו לשניה
רם | 24-10-2015 22:58
כל הכבוד אחי היקר את הרב אמנון יצחק היה צריך לנדות על ביזוי ת"ח אלא שזו לא דרכו של הרב שרקי ההבדל הוא שהרב שרקי הוא פוסק הלכה ורב מובהק והרב אמנון יצחק - לא. לכן הוא היה צריך לבדוק היטב לפני שהוא חולק עליו ולפחות לחלוק עליו בצורה מנומסת.
31
תפילה,דורון ומלחמה זה הסדר הן בחשיבות והן למעשה
אם ה' לא ישמור עיר שווא שקד שומר | 25-10-2015 2:51
יעקב אבינו הוא זה שהראה לנו את דרך ההנהגה באירועים כגון אלה ואחרים לרבות מלחמה. לפני כל דבר יש לחפש את הסיעתא דשמיא באמצעות ריצוי ה' בתפילה בתשובה וצדקה אחר כך אפשר לחשוב על השתדלות כזו או אחרת אם בכלל. ללא סיעתא דשמיא הגורל תמיד יצחק להשתדלות. ואין לחפש פרשנויות לא רלוונטיות מדברים אחרים. "דבר אל בני ישראל ויסעו" זה רק מתן האור ירוק מאת ה'. תורה נועדה לקיום מצוות(תורה מלשון הוראה) ולא רק ללימוד אקדמי תאורטי. וזה המשמעות של "כל האומר אין לי אלא תורה.. וכו' " מיעקב אבינו ראש האומה לומדים שקודם כל לרכז את מאמצי המלחמה בתפילה "בקשתי ובחרבי" מייד מדייק התרגום "בצלותי ובבעותי" (=תפילתי ובקשתי) קשתו וחרבו של יעקב הוא התפילה והבקשה. "תולעת יעקב" אין כוחו של יעקב אלא בתפילה. כשכלו כל הקיצין אז עוברים לשלבים הבאים והם: קודם כל דורון-לפייס את האויב ורק בסוף מלחמה. (ברור שאסטרולוגיות וחכמות חיצוניות אינן בסדר היציאה למלחמה של יעקב אבינו שהראה דרך הפעולה לכל צאצאיו לכל הדורות הכוללים 3 מרכיבים תפילה דורון ומלחמה ולא מרכיב רביעי של אסטרולוגיות ועל כך התרעם הרמב"ם). [הדברים הנ"ל נאמרו רק לגופם של דברים ולא להגנתו של אמנון יצחק שהקדיח תבשילו ואף ייתכן שנכנס לתחום של אפיקורס ויש להתרחק ממנו ולחפש ללמוד תורה ממקורות אחרים ואין להתרגש מאלו מתלמידיו החסידים השוטים המחרפים מגדפים ומנאצים כמו כמה מאלו פה בתגובות]
32
תגובה לר יצחק
אלי מאשקלון | 25-10-2015 20:04
חבל אך התוקפים את הרב שרקי אינם יודעים שמדור בתלמידחכם אדיר.לא למגו מה זו תורת חיים שמשלבת את התורה במהלך הגאולה.יעשו הרבנים המלגלגים לימוד ותשובה ואר אחכ יפגעו בתלמידי חכמים שאינם מהזרם שלהם.
33
צודק הרב שריקי הובן לא נכון.
רפאל | 25-10-2015 20:55
תפילות חשובות מאוד אך צריכות לבוא לצד מעשים ומי שסומך רק על התפילה מפספס את העיקר הרי :"בלי קמח אין תורה "ובשביל קמח צריך לעבוד קשה וכמובן להתפלל לגשמים !
34
ל31: מאיפה אתה מביא שר אורי שרקי הדרשן הוא פוסק?
דב ליאור | 26-10-2015 1:46
יכול להיות שעשה בחינות ברבנות זה עדיין לא עושה אותו פוסק. אולי הוא כן אבל כפי שידוע לא. הוא חדשני והרבה מגיע מחידוד ואמירת דברי הרב מניטו זצל וכבוד מרן הרב קוק זיעא בחידוד מתסיס והרבה פילוסופיה וחכמות שאם לא גורעות חו בדכ לא קובעות ולא מעלות כאן הוא הביא את עצמו לקרן זוית וזימן הנחתות וסערות כי לא הסביר במקור את דבריו באריכות שלא מצודדת מצודדת אכן זה נשמע גם לתלמידי הראיה קצת הרבה בעיתי, כי ודאי שצריך גם תפילה ותורה ואדרבא היא נותנת הגבורה.. אך זה דרך בחכמת הנאום איך להזיז ענינים
35
אתר של כופרים
מוכיח | 26-10-2015 1:59
ה' יתברך יתן דעתו על כל המדיות והתשקרות הן החילוניות הן הדתיות והן החרדיות הן הכתובות הן המצולמות והן המדברות.. ועל כל ה"רבנים" שנותנים להם יד.. כולל שרקי
36
כשחסר כזף לתפעול השוטף של הישיבה
אהרון פלדמן | 26-10-2015 15:26
ראש הישיבה מורה להתחזק בלימוד תורה ובתפילה או נוסע לחו"ל לאסוף כספים? התשובה ברורה...
37
אתר סרוחים
המוכיח | 26-10-2015 18:28
תמיד מדברים לשון הרע! אוי לכם מיום הדין הגדול והנורא! אוי לכם בעולם הזה ואבןי לכם בעולם האמת!
38
על
מוחה | 01-11-2015 23:18
ביזוי תלמיד חכם, הרב אמנון יצחק שליט"א, ואיך שתנסה להסביר שרקי יצא פיתה, "אם היה לאר"י אנטיביוטיקה היה משתמש בה" פשוט בושה שרקי כופר אפילו אם זה לשניה, מה שהוא חושב על התורה כבר יצא לחוץ, זה מושרש בתוכו, "צריך לעשות הפגנות זה הגבורה האמיתית" פשוט לצחוק על שרקי
39
אתם יודעים מי זה דוד המלך
אהרון | 03-11-2015 15:22
הרב אמנון יצחק לא אמר שאסור להתקיף אבל הוא אמר שצריך לעשות חשבון נפש ותפילה וחוץ מזה דוד המלך כולו תפילות וגם לפני התקיפה עשה תפילה ותחנונים ונעשה לו נס מעל הטבע או ואבוי לבורות הזאת הרי נעשה חור בשיריון
40
אין צידק בהרב אמנון שליט''א גדול דורינו עמו''ש
יעקב בר | 17-01-2016 9:23
כולם פשוט מקנאים ברבי אמנון יצחק. אכן, קנאת סופרים. אולם הקנאה הזו נהפכה לקנאות פרמטיבית ואכזרית. ממש בא לנו לצעוק ''הצילו''!! תנו לרבי אמנון להחזיר תועים בתשובה.
41
טיפשות ודיברי בלע...
אמת | 16-07-2020 18:23
טיפשות ודיברי בלע מצד הכותב ואף תוכחת שלא כדרך התורה כנגד תלמיד חכם עצום שהחזיר מליון איש בתשובה עפר לפיך , דוד טרם שולפו את המקלע למרות שבא לשם שמים ולקיום מצווה התפלל להשם וכך גם פנחס וכך לפני יציאה למלחמה היו מקריבים קורבנות תפילה קודמת למעשה וחוץ מזה שקיימו מצווה גם דוד המלך וגם פנחס קידוש שם שמים .
42
מוחה בכל מי...
בן של מלך | 11-09-2020 7:56
מוחה בכל מי שמבזה את כבוד הרב אמנון יצחק שליטא. הרב אמנון יצחק שליטא צדיק יסוד עולם.
אמנון המגלומן
תלמיד לשעבר | 14-10-2020 11:30
אמנון לא לומד תורה כל היום הוא בפלאפון ובאינטרנט מחריט גדול אנטישמי ששונא יהוטדים ובפרט ספרדים