אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרבנות תבדוק את התנהלות משחטת דבאח

בעקבות התחקיר שחשף התעללות קשה בבעלי החיים במשחטת דבאח בכפר דיר אל אסד, הורה הרב הראשי לישראל לבחון את החומרים. יש לציין כי בעבר בפרשת 'אדום אדום' לא הסירה הרבנות כשרות למרות ההתעללות הקשה שנחשפה

הרבנות תבדוק את התנהלות משחטת דבאח
  (צילום אילוסטרציה: תומר נויברג/פלאש90)

בעקבות פניות שהתקבלו ברבנות הראשית לישראל לאחר תחקיר שפורסם על התעללות בבעלי חיים במשחטת דבאח בכפר הערבי דיר אל אסד בגליל, הורה הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו לגורמי המקצוע ברבנות הראשית לישראל לבחון את סרט ההקלטה ואת התנהלות הגורמים השונים במשחטה.

בתחקיר נראים הפועלים הערבים כשהם מכים ומתעללים בלא שום סיבה בכבשים ובעגלים המובלים לשחיטה. בתחקיר של עמותה לצער בעלי חיים, נראים הפועלים כשהם מחשמלים את הבהמות, דוחסים אותם וסוגרים עליהם שערים מתכתיים, גם כשלבעלי החיים אין מקום להתקדם בתוך המכלאה.

צפו בכתבת ערוץ 2 על ההתעללות במשחטה

מהרבנות הראשית לישראל מסרו כי הרב לאו ביקש להדגיש, "השחיטה היהודית הינה שחיטה הומנית, המקפידה למנוע ככל הניתן את צער בעלי החיים, בהתאם לציווי האלוקי שמחייב למנוע 'צער בעלי חיים'. אין כל הצדקה להתעללות שהופעלה כלפי בעלי החיים במשחטה ויש למנוע התנהלויות מעין אלו בעתיד״.

יש לציין כי בעבר בעקבות תחקיר שנעשה במשחטת 'אדום אדום', דנה מועצת הרבנות הראשית בראשות הרב יונה מצגר אך לא הסירה את הכשרות מהמשחטה. "אנו סבורים כי ההתנהגות רעת-הלב כפי שהוצגה בפנינו,יש בה כדי להוציא שם רע לשחיטה היהודית ואנו קוראים לכל הגורמים האמונים על האכיפה לעשות כל שביכולתם כדי למגר תופעות כגון אלו האסורות אף על פי החוק", אמר אז הרב הראשי מצגר, אך הוסיף "צער בעלי-חיים אסור מדאורייתא ולו היתה בידי הרבנות הראשית סמכות חוקית, הייתי מסיר את הכשרות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
בושה לכם עוד יותר מאשר בושה לרבנות הראשית
יניב סננס | 08-06-2015 16:32
כמי ששומר מצוות, ההודעה הזאת כל כך מגעילה אותי ומעוררת בי חלחלה. עוד יותר מכך כותב ההודעה שמדגיש חזור והדגש שמדובר בבית מטבחיים בכפר ערבי ובעובדים ערבים וכל זה בניגוד מוחלט לשחיטה היהודית ההומאנית והנפלאה. כאילו שאין שם בכלל משגיחי כשרות יראי שמיים והשוחטים עצמם שאמורים להיות גם הם יראי שמיים לא נמצאים באזור משהו שם דפוק! יהי רצון שלא יהא חלקי עם מכשירי השרצים בשם אלוהי הכסף והממון.
2
לאכול בשר רק בראש חודש וחגים
| 08-06-2015 16:58
בשבת אוכלים דגים. ביום חול זה התעללות בבעלי חיים. הדרישה לבשר מגבירה את התעללות כדי להספיק לספק את הבשר.
3
משגיחי הכשרות לא ראו את זה?
רפי | 08-06-2015 17:10
אז מה הם כן רואים במה שנעשה במפעל הזה?
4
ל-1
נמאס כבר | 08-06-2015 17:28
משהו בראש שלך דפוק, אם כבר. מה בדיוק הומאני בשחיטה?!?!?! משספים לבעל חיים את הגרון ונותנים לו לדמם למוות. איך זה יכול להיות הומאני?!? השחיטה היהודית היא מזעזעת! חתיכת פרימיטיב דוחה תוציא את הראש מהספר המטומטם שלך ותתחיל לחשוב מחוץ לקופסא.
5
איך זה יכול להיות? יש כשרות. אז זהו שלא!!
חן | 08-06-2015 17:53
כשרות לא מעידה על כלום! איסור צער בעלי חיים מופר 24/7 בתעשיות הבשר,חלב וביצים, ושום כשרות לא עוזרת. רק הימנעות מלממן את תעשיות ההתעללות. עברו לטבעונות,עזבו אותם בשקט. הם לא עשו לכם כלום ולא מגיע להם את חיי הגיהנום שאתם מעבירים אותם
6
אין מזון מן החי ללא עברה על צער בע"ח, רק טבעונות!
יהדות=טבעונות | 08-06-2015 17:55
7
לא כשר
איריס | 08-06-2015 19:03
כל אחד יודע שבשר זה הוא לא כשר. לא הלכה לא חוקים אזרחיים ולא כלום. אם בשר זה מקבל הכשר, עדיף לאכול בשר ממקור נוצרי!
8
המשחטה הגדולה בארץ
מחמוד | 08-06-2015 23:31
דע כי רק רבנים שוחטים במשחטה הגדולה בארץ ׳ והיא כשרה ולמס׳ 1 על העובדים הערבים ועל מיקום המשחטה בכפר ערבי אין לזה כל קשר לכשרות . די לגזענות ! המשחטה הזו הינה הגדולה ביותר בארץ ומספקת כ 80 % מפלח השוק בארץ ולדעתי כל האמור הוא אך ורק בכדי להפיל את הבעלים כי הגיעו עד למעלה . שלא יובן מדבריי כי אני נותן לגטימציה להתעללות בבעלי החיים אל כך נהוג בכל המשחטות ומה שראינו בסרט התחקיר אינו יוצא דופן משאר המשחטות בארץ אפילו המוזקות במגזר היהודים ראינו מה היה בתנובה . הבעלים הודיעו כבר כי יימצאו את הדין עם העובדים האלימים .
9
אם ישאירו הכשרות נדע שהרבנות מושחתת. מי שראה את הסרטון
ירושלמי | 09-06-2015 5:43
יודע שזה לא כשר
10
בושה לעם
ארגי | 09-06-2015 13:15
זה לא העם היהודי עושה את הדברים הנוראיים האלה, אבל מי שלוקח את האויבים הערבים לעבודה זה היהודים וזה בושה בושה!
11
לאסור התעללות
שמעון | 09-06-2015 13:22
ערבים הם רוצחים מוח שלהם עובד לרצח שום דבר אחר. לגרש תערבים ממקומות עבודה של יהודים.
12
באדום אדום זה לא שונה ובכל בית מטבחיים אחר,
יהורם | 09-06-2015 16:00
כל פרה וכל עגל וכל כבש מנסים לברוח ונלחמים על חייהם עד נשימתם האחרונה. אף אחד לא בא להישחט מרצונו. גם אדם לא. בתנובה מודים שכל בעלי החיים צועקים באימה בבית מטבחיים, אבל הציבור מעדיף להדחיק ולאכול. מי שלא מעניין אותו כשרות ולא מעניין אותו צער בעלי חיים, שימשיך לאכול בשר.
13
אני לתומי חשבתי שמשגיח כשרות פוסל שחיטה שמתעללת בחיה.
חיים | 11-06-2015 14:39
הרי זה לא כשר בעליל. רוח ההלכה היא בפרוש שלא ניתעלל בחיה , נימנע ממנה סבל. הייתי ממליץ לכשרות כלשהיא לאמץ הקפדה זו (שליללת כשרות משחיטה בהיתעללות) אני אקנה כשרות כזו, ואם הרבנים רוצים רווח כספי גדול - שיקשיבו לרגשות האנשים . (כניראה רק רווח כספי יכול למנוע התעללות.)
14
אל תתנו ידכם וכספכם לזוועה הזו !
יהדות=צימחונות | 11-06-2015 15:17
אין בזה שום דבר יהודי ובטח שום דבר כשר !! הם צורחות שם כמו מטורפות. שמעתי את זה . לא יכולה לשכוח. בשר = פיגולים . יהדות= צימחונות/טיבעונות