אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

החרדים צריכים להתבייש: איך אתם לא חוגגים את יום ירושלים?!

האדישות של הציבור החרדי כלפי יום ירושלים מעוררת תמיהה. איך ציבור של אנשים המקפידים על קלה כבחמורה, מתעלם ברשעות מהנסים הגלויים שעשה הקב"ה ממש בזמן הזה?

איך אתם לא חוגגים את יום ירושלים?!
  איך אתם לא חוגגים? חרדים בירושלים (מיכל פטל)

האדישות של הציבור החרדי כלפי יום ירושלים מעוררת תמיהה. זה פשוט לא ייאמן, איך ציבור כל כך גדול של אנשים מאמינים, שומרי תורה ומצוות המקפידים על קלה כבחמורה, המכירים את התלמוד והפוסקים, מתעלם באדישות מופגנת מהיום הגדול של התגשמות דברי הנביא בחזרת העיר ירושלים לריבונותו של עם ישראל.

במשך אלפיים שנה חיכינו ליום בו תתגשם הנבואה "כֹּה אָמַר יי צְבָאוֹת עֹד יֵשְׁבוּ זְקֵנִים וּזְקֵנוֹת בִּרְחֹבוֹת יְרוּשָׁלִָם וְאִישׁ מִשְׁעַנְתּוֹ בְּיָדוֹ מֵרֹב יָמִים. וּרְחֹבוֹת הָעִיר יִמָּלְאוּ יְלָדִים וִילָדוֹת מְשַׂחֲקִים בִּרְחֹבֹתֶיהָ", והנה דווקא כשברוך ה' זכינו לכך, ציבור שלם פשוט עובר על כך לסדר היום.

ולא רק זאת, במשך כל הדורות נהג עם ישראל להודות ולהלל את הקב"ה בשעה שניצל מסכנת מוות. חג זה היה פרטי עבור אותם בני קהילה וכונה בשם "פורים דמרוקו" או "פורים דפרנקפורט" וכו', כשבאותה קהילה היו מודים לקב"ה בהלל שלם ובסעודות מצווה על הצלתם ממוות לחיים.

במסכת מגילה שואלת הגמרא מדוע לא אומרים הלל בפורים: "אמר רבי חייא בר אבין אמר רבי יהושע בן קרחה: ומה מעבדות לחירות אמרינן שירה – ממיתה לחיים לא כל שכן?" ועל כך נותנים האמוראים שתי תשובות: "לפי שאין אומרים הלל על נס שבחוצה לארץ" ותשובה שנייה "רב נחמן אמר: קרייתא זו הלילא" (קריאת המגילה היא ההלל).

ממוות לחיים כפשוטו

כדי להבין עד כמה מדינת ישראל הייתה נתונה בסכנה קיומית ערב מלחמת ששת הימים, צריך להזכיר למי ששכח וללמד את מי שאינו יודע, כי עיתוני העולם נשמעו הערכות כי מרגע הישמע הפקודה, המצרים יגיעו בתוך 24 שעות לתל אביב והסורים לחיפה. תחושת ההשמדה האפשרית הייתה כל כך מוחשית עד שנציגים ישראלים פנו לגורמים באירופה, כדי שאלה יהיו מוכנים לקלוט 100,000 ילדים כדי להציל את שארית הפליטה מהרצח שהערבים יבצעו כאן. ה'חברה קדישא' בתל אביב קיבלה הוראה להפוך את פארק הירקון לבית קברות ולחפור בו 20,000 קברים רק עבור הרוגי הגל הראשון של המלחמה בתל אביב.

אך בחסדי ה', ועלי ידי חיילי צבא ההגנה לישראל שליחיו, הפך לנו הקב"ה את הימים האלה ממוות לחיים ומאסון לניצחון גדול. לא רק שהסרנו את סכנת ההשמדה מעל מדינת ישראל אלא שקיימנו את הבטחת התורה "כי ירחיב ה' את גבולך", חיילנו שחררו את שטחי ארץ ישראל מרמת הגולן בצפון ועד לתעלת סואץ בדרום, וכמובן גולת הכותרת היא גאולת ארץ התנ"ך – יהודה ושומרון – וכיבוש ירושלים ומקום המקדש.

לפי הגמרא שהבאנו, חובה עלינו להודות ולהלל את הקב"ה על הנס בהצלתנו. הנס נעשה בארץ ישראל, והרבנות לא חיברה מגילה כתחליף, ולכן מדין פשוט וברור אסור לומר בו תחנון וחובה על כל אחד ואחד להודות לקב"ה באמירת הלל שלם, ממש כמו בחג הפסח או בחג החנוכה בו אומרים שמונה ימים הלל שלם בברכה.

כל יהודי חרדי שבא להתפלל בכותל המערבי, בציון רחל אימנו בבית לחם, במערת המכפלה בחברון או בקבר יוסף בשכם, כל חרדי שגר בביתר עילית או במודיעין עילית חייב להודות לקב"ה על הניצחון והתשועה הגדולה שעשה לנו. צריך להיות איש אטום או רשע, כדי להישאר אדיש ביום נסי שכזה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
47 תגובות - 42 דיונים מיין לפי
1
אריה, קצת נסחפת"
שלמה | 17-05-2015 11:24
2
מה נפלת על החרדים, אתה דפוק???
איילת | 17-05-2015 11:26
גם אנחנו הסרוגים, ממש ממש לא צריכים לחגוג היום את יום ירושלים אלא להכריז על יום אבל לאומי, תוך יציאה לרחובות ודרישה מיידית וקול זעקה לשינוי המצב המטורף שמתחולל בימים אלו בירושלים! בשנים האחרונות ובשנה האחרונה בפרט- מתחוללת בירושלים מלחמת התשה יומיומית, אויבנו מכרסמים בנו באין מפריע וכולם שותקים. אישה לא יכולה להסתובב בגבעה הצרפתית ב2 בצהריים בלי לחשוש מאונס ערבי, אין סיכוי להגיע להר הזיתים בלי שמשה שבורה, רכבת קללה מופגזת אבנים, צלבי קרס על בתי יהודים בעיר העתיקה, הר הבית אני בכלל לא רוצה לדבר. מה לחגוג, אדיוט, מה?????? לזעוק!!! לצרוח!!! בכל יום מנסים לשחוט יהודים בירושלים! והמדינה שלך שותקת! רק בשנה האחרונה נרצחו מעל 15 איש בירושלים על רקע לאומני. אז תמשיך לחפש את החרדים על הכתבה האווילית שלך ותמשיך לחגוג יום ירושלים, ממש חוברה לה יחדיו, ממש ילדים משחקים ברחובותיה. ילדים ערבים אולי.
3
"ברשעות"?
מאיר | 17-05-2015 11:31
כשקראתי את המילה "ברשעות", ועדיין לא ראיתי בכותרת המי כותב, הבנתי שאיזה 'יואלי' כותב את המאמר. לייחס 'רשעות' לגדולי ישראל וצדיקים... מוטב לא להמשיך ולהסיק שוב את המסקנות הידועות כלפי 'הסרוגים'. (בתקוה קלושה שתגובתי זו תפורסם).
4
נכון, איך לא חוגגים את בניין בית המקדש?
יוסי | 17-05-2015 11:35
אה, הוא עדיין לא נבנה? הר הבית בשליטת הוואקף? סליחה טעיתי
5
צריך לחלק בן הספרדים לליטאים, מרן הגר"ע יוסף זצ"ל
בספרים הקדושים נאמר שהגאולה תבוא בקמעא קמעא | 17-05-2015 11:54
דרש לא פעם גם בשנותיו האחרונות על הצורך להודות להקב"ה על הניסים והנפלאות שנעשה לעם היהודי ונצחנו את מלחמת ששת הימים. וחזרנו לירושלים ליהודה ושומרון, שכם וירחו, וסיני (בעוונות חלקם נמסרו לידי בני העוולה). גם מרן הגר"ש עמאר שליט"א דעתו כך היא, ותמיד מתפלל להקב"ה "שישלים את גאולתינו" ! משמע הגאולה כבר התחילה ועדיין לא השולמה, ותשולם בביאת המשיח ובבניין בית המקדש, בב"א.
6
אתם נורמליים??
| 17-05-2015 11:59
הרגע אמרו לכם שכמעט ולא היה פה ארץ ישראל, לא היו פה יהודים רק בית קברות ענק ואתם לא רואים את הנס?! לא להאמין לתגובות!!
7
צודק
א.ל. | 17-05-2015 12:02
כל במילה בסלע,וע"ז אמר מו"ר הרצי"ה "צדיקים שאינם מאמינים"
8
למה החרדים לא חוגגים את יום ירושלים?
| 17-05-2015 12:05
לפי דעתי זה יום שחוגגים את חזרת ירושלים לחסותינו וזה הכי נכון שיהיה יום מיוחד לחגוג על בירתינו, שביום מן הימים ניבנה את בית המקדש במהרה בימינו. אמן אבל למה מתנגדים לחגוג את היום הזה? לא מובן לי
צריך לשים דגש מאוד גדול, אם החרדים לא חוגגים את היום הזה! כי בטוח יש סיבה מספיק טובה
| 17-05-2015 12:33
9
איש באמונתו יחיה - השקר הגדול
| 17-05-2015 12:05
האם ניתן לגנב לחיות באמונתו? לאנס? לרוצח? צדיק באמונתו יחיה! עכשיו צריך להבין מה זה צדיק...
צדיק זה אדם שהמצוות שלו רבות מהעוונות שלו :)
| 17-05-2015 12:45
10
באמת מפחיד להסתובב בירושלים..
ירושלמית | 17-05-2015 12:08
אבל אין קשר בין הדברים..זה כמו שנגיד שלא נחגוג את יום העצמאות בגלל כל המלחמות שבאו אח"כ.. או שלא נחגוג את חנוכה בגלל החורבן שבא אח"כ..
11
רשעות זה לא מתאים ולא שייך
שלמה | 17-05-2015 12:11
גם אם היו ביטויים חריפים מי גדולי ישראל על ציבורים כאלה או אחרים, איננו במדרגתם. לא ברור איך אתרכם קורא לחרדים רשעים באותו עמוד בו מתנוססת תמונת שתי וערב
12
רשעות ????????????????
אשר | 17-05-2015 12:13
הכותב כנראה לא אומר בתפילה כל יום ותחזינה עינינו בשובך לציון וכו' ועל ניסך שבכל יום עימנו החרדים גם לא אומרים הלל ביום העצמאות ושומו שמיים גם נוסעים ומדליקים חשמל ביום קדוש ונורא זה...
13
ההתעלמות בגלל שמשתמשים ביום הזה
משה | 17-05-2015 12:25
ובדומים לו כמו שהשתמשו בכפר מימון להשכיח את גוש קטיף....
14
החרדים עיוורים
מודה ומהללת | 17-05-2015 12:40
הם לא רואים ניסים. רחמנות ותפילה להבראתם. זה מה שצריך . הם יודעים להיות אבלים, מחמירים באבלות גם כשאין צורך (בימי הספירה למשל, מוסיפים על דיני אבלות מה שלא שייך) אבל לשמוח להלל ולהודות? בשביל זה צריך לב. אין להם עיניים לראות את הנס ואין להם לב לשמוח כשמספרים להם על זה.
15
יואלי - אני מבין שצריך רייטינג, אבל לא קצת נסחפת?
האחד | 17-05-2015 12:42
אז עכשיו החרדים גם רשעים ואטומים....... לא ברור לי איך מי שמתפלל ברכות השחר (הרני מקבל עלי מצוות עשה של ואהבת לרעך כמוך...) ותפילת שחרית (המחזיר ש-כ-י-נ-ת-ו לציון.... השכינה / בית המקדש עדין לא איתנו לצערינו). כותב גיבבובי שטויות כאלו
יש עניין שבגללו חרדים לא חוגגים את יום ירושלים..
| 17-05-2015 12:47
תוכן
16
תגובה
יעקב | 17-05-2015 12:50
הסיגנון שלך בכותרת מבזה את המקצוע שלך ואותך במיוחד, איך אתה יכול לכתוב על קהילה שלמה רישעות ,בושה למי שנותן לך מקום לפרסם את דבריך כניראה שאתה לא למדתה מעולם תיקון המידות ודרך ארץ
17
הבעיה שהחרדים ומרבית הדת"ל עובדים את השלחן ערוך
| 17-05-2015 12:51
ולא את ה'. הם לא חיים חיי תורה אלא חיי קיבעון לספר
ממש לא קיבעון לספר.
| 17-05-2015 13:05
ממש לא קיבעון לספר! אם רוב העם היה גם לומד תורה וגם עובד בגשמיות, אז העבודה הגשמית והרוחנית הייתה מתחלקת שווה בשווה בין כולם !!! בגלל שהתפצלנו יש את לומדי התורה ויש את ״עובדי האדמה״ אז יש מדרגות כולנו צריכים לקחת בנטל של התורה המצוות והמעשים הטובים!!!!!
18
הכותב סימן מטרה ומחפש פסוקים להצדיקה
צופה מהצד | 17-05-2015 12:55
אדם שנכנס לגוב האריות ויצא חי , יעשה "פורים דאריות"?. מי שרשע מרושע , הוא כותב המאמר שמתיר את דמם של החרדים.
לא צריך להתרגש..
| 17-05-2015 13:11
אז לא נורא הוא בסך הכל כותב מה דעתו... לא צריך לקחת את זה קשה בסופו של דבר החרדים עושים עבודת קודש ומקדישים חייהם ללימוד תורה ומצילים עולם שלם!!!! ולכל דבר יש סיבה מדוייקת!! וגם לזה שהם לא חוגגים את יום ירושלים.. בסופו של דבר ירושלים חשובה לכולנו וזה מה שהכי חשוב :)
19
דעת תורה
אריאל | 17-05-2015 13:06
שו"ת מנחת יצחק חלק י סימן י ואחרי כל אלה ראיתי בקובץ איגרות מאת הגאון החזון איש זלה"ה (סי' צ"ז), וכדאי להעתיק דבריו, וז"ל, ענייני ההלכה קבועים הם ע"פ התורה שעיקרן בכתב ופירושן בתורה שבע"פ, ואף נביא אין רשאי לחדש עד שמצאו להן סמך בתורה, וכשם שהגרעון בכלל נליזה מהתורה, כך ההוספה על מצות התורה נליזה מהתורה וכו', כן קביעת תענית לדורות הוא בכלל מצוה דרבנן, ומה שיש בידינו הוא מזמן שהיתה עדיין נבואה, ואיך נעיז פנינו דור שטוב לו השתיקה - להרהר כזאת לקבוע דברים לדורות, והרי ההצעה הזאת מעידה עלינו כמתכחשים בכל חטאתינו ושפלינו, בזמן שאנו מלוכלכים בעוונותינו ובפשעינו, דלים ורקים מן התורה וערומים ממצוות, אל נא נעבור לגדולות ממנו, נחפשה דרכינו ונשובה, וזוהי חובתינו כמו שנאמר הלא זה צום וגו' עכ"ל. והנה דבריו הנ"ל אמורים כלפי ההצעה לקבוע תענית לדורות אחר חורבן יהדות איירופא, ומכ"ש ששייכים הדברים בנוגע לעניננו. נ. ב. ושוב נדפס באחד מכ"ע היוצאים באר"י (מיום ועש"ק בחקתי כ"ו אייר תשכ"ח מ"א לעומר) בזה"ל: לשאלת רבים, הננו מוסרים שמרן הגאון ר' יעקב קניבסקי זצוק"ל נשאל על דבר שמציעים לומר הלל בברכה ביום כ"ח אייר ולבטל בו דיני ספירה, והשיב בזה"ל: "שזהו איסור חמור ונורא של ברכה לבטלה ושל עקירת יסודות בדיני תורה"ק ר"ל".
20
זה אכן סוג של רשעות...
דורי | 17-05-2015 13:21
הרי כל עולל חרדי יוכל לומר בע"פ מדוע משה לא הכה את היאור ... הנושא של הכרת הטוב הוא אבן יסוד בחינוך החרדי. אז מה קרה פתאום כשזה מגיע להכרת הטוב כ"כ ברורה ובהירה של נסי הקמת המדינה ויום שחרור ירושלים??! או רשעות או עיוורון או אי הבנת המציאות - לא יודע כבר מה גרוע יותר?!
21
רק זה מעניין אותכם
| 17-05-2015 13:28
תמשיכו לעוף על עצמכם.
22
למה???
חנה | 17-05-2015 13:38
למה להשניא ציבור שלם "החרדים" להם יש הרבנים שלהם שמורים להם דרך ואם הם לא חוגגים יש להם על מי לסמוך.. ואם אתם גורמים להסתה ושנאה, מה יגידו החילונים...?
23
קראתי רק את הכותרת
אלמוני | 17-05-2015 13:40
הסרוגים צריכים להתבייש: איך אתם אומרים תחנון ביום ההילולא של הרבי מקוזניץ? כתב יקר, קבלת החלטה מסוימת לאורך חייך, זה מצוין ונפלא, אבל אני עדיין לא צריך להתבייש בכך, ואולי להפך....
24
על מה אתה כל כך שמח ?
היסטוריון חרדי רשע... | 17-05-2015 13:57
על ש-60% מהפיגועים מתרחשים בירושלים? על אנשים שמחכים בתחנת אוטובוס וחוזרים הביתה בארון קבורה כי איזה מנוול דרס אותם ? מחילה מכבודך אתה בעצם אומר שאם אתן למפוני גוש קטיף בית משחק מלגו הם אמורים לרקוד לשמוח ולהגיד הלל. כי קיבלו בית. באמת אתה חושב שהמצב דנן זוהי הגאולה המובטחת על ידי הנביאים ? וכי לזו תיקרא גאולה כשאנחנו שקועים בכל כך הרבה צרות ונסיונות ועם שעבוד הנפש שהוא קשה מכולם ? לדעתי הגזמת מאוד עם הכותרת הבומבסטית אבל מה לעשות נהיינו דרמטיים. בלי דרמה הרעיון לא יקלט. אבל אתה פשוט טועה ויש הרבה על מה לדון לכף זכות. זה שאתה בחרת להתמקד ברבע הכוס המלאה זו זכותך. וזכותנו להתמקד ברוב הכוס הריקה.
25
בא לא ניתמם
משה | 17-05-2015 14:24
כותב המאמר הנכבד אולי תפסיק להיתמם. המחלוקת בין הציבור הסרוג לציבור החרדי לא מסתכמת בזה שהחרדים "שוכחים" להודות לקב"ה על הניסים שהוא עושה להם, ואילו הסרוגים מודים לו על כל צעד ושעל, זוהי כמובן מחלוקת עמוקה יותר: האם הניסים שגילגלה ההשגחה העליונה שיעשו על ידי עוקרי הדת הם חלק מתהליך הגאולה או שמא כפי שהיטיב להגדיר זאת החזו"א: סוף הגלות. ולראיה: מלחמת יום הכיפורים שאין חלוק על כך שהעמידה את כל היושבים בציון בפני סכנת כליה קיומית אינה נחגגת על יד הציבור הסרוג. ומה עם ההצלה ממות לחיים? האם בשל העובדה שנרטיב הציוני על צבא בלתי מנוצח ספג פגיעה קשה נשכחה ההצלה הגדולה ממות לחיים? לכן אני אומר: בואו לא ניתמם, תוציאו את הסיפור הזה של ההודאה לאלוקים מהויכוח, השאלה היא האם הציונות היא חלק מהגאולה או סוף הגלות. הא ותו לא.
26
יום ירושלים
בתשבע | 17-05-2015 15:06
אני חרדית, דור שמיני בירושלים,מתגוררת בביתר עילית, עובדת מדינה מודה לה׳ על כל נס ונשימה שיש באפי, וכן מודה על שחרור ירושלים אך לא מוסיפה תפילת הלל ומשמיטה תחנון ללא פסיקת הרב שלי!(הרב אלישיב זצ״ל) וכל מי שלא הולך בדרכי הציונות הדתית הוא רשע?
27
"זכור ד' לבני אדום את "יום ירושלם" האומרים ערו ערו עד ה
| 17-05-2015 15:21
"זכור ד' לבני אדום את "יום ירושלם" האומרים ערו ערו עד היסוד בה'". מה זה "יום ירושלם" ? כמובן הוא יום-החורבן הגדול של עם ישראל, והשמד של הציונים, ותפקידם דומה ממש לבני אדום ביום זה. ידעו כנראה היטב היטב את כל אשר עשו האדומים לעמו. הם בני אדום [וגם מדינת השמד] ביקשו לעקור הכל, לבל יישאר שריד ופליט המקיים תורה ומצות ואפילו לא מצוה אחת ר"ל. היה זה מדינה ועם, שידע את כל המחבואים ונקיקי-הסלעים, אשר בהם מצאו לעצמם מפלט פליטי שואת החורבן. כל זה היה מכוון לתכלית אחת ויחידה לערער עד היסוד את קיומו של העם המקיימים מצות השם ית'. איננו צריכים להפליג רחוק להסברת מצב דומה. על בשרנו אנו יודעים היום יפה יפה את אשר עוללו לעמנו ע"י הציונים מדינת השמד והניאוף נגד הבורא עולם ותורתו הקדושה. "יום ירושלם" הוא כמובן יום-החורבן הכי הגדול של עם ישראל ע"י הכופרים המסיונרים של מדינת איזראל.
28
עדיין נשארו כמה חרדים מקיימי מצות התורה?
| 17-05-2015 16:16
"זכור ד' לבני אדום את "יום ירושלם" האומרים ערו ערו עד היסוד בה'". מה זה "יום ירושלם" ? כמובן הוא יום-החורבן הגדול של עם ישראל, והשמד של הציונים, ותפקידם דומה ממש לבני אדום ביום זה. ידעו כנראה היטב היטב את כל אשר עשו האדומים לעמו. הם בני אדום [וגם מדינת השמד] ביקשו לעקור הכל, לבל יישאר שריד ופליט המקיים תורה ומצות ואפילו לא מצוה אחת ר"ל. היה זה מדינה ועם, שידעו את כל המחבואים ונקיקי-הסלעים, אשר בהם מצאו לעצמם מפלט חרידים פליטי שואת החורבן. כל זה היה מכוון לתכלית אחת ויחידה לערער עד היסוד את קיומו של העם המקיימים מצות השם ית'. איננו צריכים להפליג רחוק להסברת מצב דומה. על בשרנו אנו יודעים היום יפה יפה את אשר עוללו לעמנו ע"י הציונים מדינת השמד והניאוף נגד הבורא עולם ונגד תורתו הקדושה, ולכן זה לא יום חג. זה יום אבל, "יום ירושלם" הוא כמובן יום-החורבן הכי הגדול של עם ישראל ע"י הכופרים המסיונרים של מדינת איזראל, "אין שום סיבה לחגיגה" באמת הכי כדאי לבטל יום האבל-יום ירושלם. מה לחגוג? ירושלים לא בשליטתך, הורגים אותנו בירושלים ואתה לא יכול להסתובב בירושלים בלי שמישהו ידרוס אותך ח"ו. זה ירושלם בשליטה של מוסלמים, של מצעד הגאווה, של פסטיבל הבירה, הקדושה ברחה מירושלים וזה מה שיש לחגוג? אולי לחגוג שעדיין נשארו כמה חרדים מקיימי מצות התורה?
29
הגיע הזמן לצאת מהגלות!
| 17-05-2015 16:59
נכון שצריך להקשיב לרבנים, אבל צריך לדעת על מה ולמה. אף אחד פה לא עונה לעניין - למה לא לחגוג את יום ירושלים. לכל אלה שאומרים שיש שם פיגועים - אנחנו עדיין חוגגים את חנוכה... ולכל מי שאומר שעדיין אין בית מקדש, אנחנו עדיין חוגגים את פורים. לצאת לגופו של הכותב זה יכול להיות רלוונטי, אילו הייתם מסוגלים להתמודד עם הטענות שלו, אבל אתם לא. במקום להעלב מכינוי זה או אחר, אולי תעשו חשבון נפש? אולי תנסו להבין ולהתמודד? אם אתם יכולים לסתור את הדברים, אדרבה, אנא החכימו את כוולנו!
30
ליונתן כהן מהפייסבוק
| 17-05-2015 17:02
אותי עדיין לא דרסו בירושלים. אמנם לא הגענו למנוחה ולנחלה, אבל איזו כפיות טובה! יש לנו עוד דרך ארוכה, אבל לא לחזות בנס של הקב"ה כשלא כל כך בטוח שמגיע לנו? ה' ריחם עלינו ואנחנו במקום להודות ולהלל ולשבח מתלוננים שזה לא שווה שום דבר? באמת?? לבכות מהתגובות שלכם אנשים כפויי טובה!
31
אסביר לך חמודי:
צביקה | 17-05-2015 18:59
הואיל: ושליחי הנס היו ועדיין כופרים בתורה ובבורא העולם והואיל: ושליטי המדינה עצמם אינם רואים בזה נס אלוקי אלא כוחי ועוצם ידי והואיל: והציבור הסרוג שהוא רוב מנין ובנין של חוגגים אלו הוכיח עצמו כבר שהוא קרוב יותר לחילונים ורחוק מאד מהחרדים והואיל: ואנו מאד שומרים על עצמנו, על ילדינו ועל משפחותינו מכל סכנה רוחנית שהיא אי לזאת - היכן שאתם ושותפיכם אנשי השלטון יהיו - אנו נהיה בצד השני. את תודתנו לבורא העולם אנו מבטאים יום יום ישירות - בלי שום שותפות כחולה לבנה או דתית לאומית מורעלת והרסנית. לא יקום ולא יהיה ואפילו לא משל יהיה.
32
*אכתי עבדי ממשלת הזדון אנן*
| 17-05-2015 20:39
*לא לשכוח שאכתי עבדי אחשוורוש אנן...! *אכתי עבדי אובמה אנן...! *אכתי עבדי בג''צ אנן...! *אכתי עבדי בנט אנן...! *אכתי עבדי לפיד אנן...! *אכתי עבדי "ג" אנן...! *אכתי עבדי מדינת השמד אנן...! *אכתי עבדי משרד החינוך הכפרני אנן...! וכו'***
33
נראה כאילו כותב הכתבה לא פתח מעולם ספר
גאון | 17-05-2015 21:00
פשוט בורות והתעלמות מראשונים אחרונים ופוסקים אחרים, וכן גמרות מפורשות, וצידוד גמרות לא קשורות בהתאם לצרכים. פשוט התאמת הדת לצרכים (לא עלינו מזכיר את הרפורמים. בלי להשוות ח"ו). אני חייב להדגיש אין לי כלום נגד המזרחי, אלא ספציפית נגד כתבה זו.
34
היה נס גדול!!!!!!
שלום | 17-05-2015 21:02
לכן צריך להוסיף מוסף, יעלה ויבוא. מותר לעשות רק דבר האבד!!!
35
למה יש 15 דיינו בהגדה של פסח?
שיודע לצטט | 17-05-2015 22:07
מי שמתנה 'תנאים' לפני ה' בנכונותו לקבל את הגאולה – שתהיה שלמה, שתהיה גאולה רוחנית ולא רק חומרית, שתהיה על פי התורה, שכל הארץ תהיה בידנו – וכהנה תנאים, הוא אולי 'נשאר במצרים' ומת שם בימי החושך הנוראים, כי הגאולה בפועל חלקית היתה, מצומצמת, ראשונית ולא שלמה! הגאולה השלמה נמשכה מיצאת מצרים עד בנין בית המקדש – 480 שנה! הלל אנו אומרים, ושירים בפסח, דווקא על הצעד הראשון! די אם נעיין במבט חטוף בשיר ידוע מן ההגדה: "אילו הוציאנו ממצרים… ולא קרע לנו את הים – דיינו(?!) אילו קרע לנו את הים… ולא נתן לנו את השבת – דיינו(?!) אילו נתן לנו את השבת… ולא נתן לנו את התורה – דיינו(?!) אילו נתן לנו את התורה… ולא נתן לנו את ארץ ישראל – דיינו(?!) אילו נתן לנו את ארץ ישראל ולא נתן לנו את בית הבחירה–דיינו(?!)" האמנם – דיינו? כמובן, שטות היא לפרש שהיינו מסתפקים במועט של גאולה, ולא חותרים ומבקשים לעלות עד אין סוף – על שלמות בשאיפה לא נוכל לוותר לעולם. אמנם הפירוש הנכון הוא, דיינו להודות ולהלל ולשיר, על כל שלב ושלב של גאולה
36
אמרת יואלי אמרת הכל, כנסו
נתי, מודיעין עילית | 17-05-2015 22:48
המלומד קובע החרדים צריכים להתבייש.... ממי? ממך? משכמותך? לקקני חילונים, הם לא צריכים להתבייש לרמוס את השבת רק אנחנו צריכים להתבייש, תתבייש יואלי השנאה מדברת מתוך גרונך
37
מה שכתב רבה"ק על הגאולה ועל התמורה אות מ"ד דף פ"ח
| 17-05-2015 23:45
מה שכתב רבה"ק (על הגאולה ועל התמורה אות מ"ד דף פ"ח מדפה"ס) וזלה"ק: והנה דבר ברור שעצם הכניסה למלחמה זו הי' באיסור, ומה גם לכוף את כלל ישראל לצאת וללחום באומות ולהכניס עי"ז את ישראל לסכנה הוא נגד דעת תורתנו הקדושה, וכל העובר על זה וכופם למלחמה ומפקיר דמי אלפים ורבבות נפשות ישראל לסכנת הריגה שלא ברשות והופך דעת תורה ה"ז רוצח גמור ושופך דם. ואשמת דמי ישראל תלוים בראשו וכו', עכלה"ק, ושם (באות מ"ה) כתב וז"ל אלא אפילו לשיטתם הכוזבת שחפצים ורוצים בקיומה של המדינה להיות ככל הגוים, ולמלאות תאות לבבם בעקירת הדת והתוה"ק בכח הממשלה, אבל איך יעיזו פניהם הדתיים הנגררים עמהם לומר שהיה מלחמתם ברשות התורה וכו' עכלה"ק. ואחרי כל אלה ראיתי בקובץ איגרות מאת הגאון החזון איש זלה"ה (סי' צ"ז), וכדאי להעתיק דבריו, וז"ל, עניני ההלכה קבועים הם ע"פ התורה שעיקרן בכתב ופירושן בתורה שבע"פ, ואף נביא אין רשאי לחדש עד שמצאו להן סמך בתורה, וכשם שהגרעון בכלל נליזה מהתורה, כך ההוספה על מצות התורה נליזה מהתורה וכו', כן קביעת תענית לדורות הוא בכלל מצוה דרבנן, ומה שיש בידינו הוא מזמן שהיתה עדיין נבואה, ואיך נעיז פנינו דור שטוב לו השתיקה - להרהר כזאת לקבוע דברים לדורות, והרי ההצעה הזאת מעידה עלינו כמתכחשים בכל חטאתינו ושפלינו, בזמן שאנו מלוכלכים בעוונותינו ובפשעינו, דלים ורקים מן התורה וערומים ממצוות, אל נא נעבור לגדולות ממנו, נחפשה דרכינו ונשובה, וזוהי חובתינו כמו שנאמר הלא זה צום וגו' עכ"ל. והנה דבריו הנ"ל אמורים כלפי ההצעה לקבוע תענית לדורות אחר חורבן יהדות איירופא, ומכ"ש ששייכים הדברים בנוגע לעניננו. ושוב נדפס באחד מכ"ע היוצאים באר"י (מיום ועש"ק בחקתי כ"ו אייר תשכ"ח מ"א לעומר) בזה"ל: לשאלת רבים, הננו מוסרים שמרן הגאון ר' יעקב קניבסקי זצ"ל נשאל על דבר שמציעים לומר הלל בברכה ביום כ"ח אייר ולבטל בו דיני ספירה, והשיב בזה"ל: "שזהו איסור חמור ונורא של ברכה לבטלה ושל עקירת יסודות בדיני תורה"ק ר"ל"
38
לגאון 38
| 18-05-2015 13:24
יפה מאוד, ממש הצלחת להראות שכותב המאמר התעלם מהאחרונים באמצעות מקורות יפים, לי יש אחרונים וראשונים שסותרים את המקורות שלך, כפי שאתה יכול לראות.
39
אולי תציין את יום הניצחון על הנאצים
יהודי | 18-05-2015 19:21
הצלה חלקית איננה יום חג אכתי עבדי דאחשורוש אנן שלטון ביבי איננו גאולה
40
לידעתך החרדיםחגגו את יום ירושלים אלא...
צחי | 19-05-2015 22:23
ביסיבת חברון שהיתה בגאולה חרדית לכל הדעות בשנים הראשונות שאחר מלחמת ששת הימים אמרו הלל. אלא לאחר שנתברר כי לא לנער הזה התפללנו וובמקום שיכרו בהנהגת הבורא והניסיו זה נהפך לכוחי ועוצם ידי אז עוד קודם מלחמת יום כיפור כבר אמרו תחנון ישנם עוד הסברים אך הפעם אסתפק בכך
41
איך אתה מדבר
חתיכת מזרוחניק נאלח | 20-05-2015 12:12
כל הציבור שלכם אינו מגיע לקרסוליים של ילד חרדי טהור
42
איך השונאים חוגגים בכלל??????
| 17-06-2015 21:42
בחלק ניכר מהסמינרים החסידיים, נערכים לקראת פתיחת ההרשמה ללימודי דרגה 2 (מקביל לתואר שני אקוויוולנטי) זאת לאחר קבלת האישור של מועצת גדולי התורה של תנועת "אגודת ישראל" (החסידים) הרי שכפי שנחשף בחסידות הכשרים מבקשים לצמצם את מימדי התופעה ולנסות למנוע אותה בכל מחיר כדי לקדש שם שמים. וכעת רואים בחוש השפעת הרשעה של ההשכלה הזאת אפילו כבר אצל פלג הבני ברקי, מהסיפור המזעזע על לשמים, של הסבא והסבתא מפלג הירושלמי, שהם גם הסבא והסבתא של ’בני תייירה’ "השונאים" שלא הוזמנו לחתונה של הנכדם שלהם, החתונה התקיים בבני ברק! בנשיאות הרב שטיינמן. הסכסוך הליטאי קורע משפחות: זוג ליטאי שחיתן בשבוע שעבר את בתו, בחר שלא להזמין את הסבא והסבתא, הסיבה: הם משתייכים לאנשי ’הפלג הירושלמי’ • בהזמנה לחתונה של הזוג הצעיר לא צוינו שמותיהם של הסבים והסבתות כנהוג, כדי ששמם של ההורים ה’בעייתיים’ לא יוזכר • קרוב: "במשפחה היתה גם ברית, ולסב ניתנה בכוונה שעה מוטעית" שומו שמים!!!!!!!!!!!!!!!! הצטערתי לשמוע ותרגז בטני, אני מקוה שזה לא אמת, אין הדעת סובלת סיפור כזה, ולמעשה בכיתי כשקראתי הכתבה הזאת. לא להאמין! לאן הגענו??? אתם בכלל יהודים??? אתם מתנהגים כמו היטלר ממש. תגידו לי זה החינוך אצלכם בבני ברק -חזון איש המשומדים? או הורים טפשים אכזרים? אין מילים לתאר את גודל השאט נפש שכל אדם ברדעת מרגיש לנוכח התנהלות גועלית זאת. לא להזמין סבא וסבתא????? למה??? למה??? (בשביל שהם מחמירים במצות התורה יותר ממכם?) ממש נורא!!!! הרי זה דוגמא טובה לחינוח הכת הבני ברקי. קדימה, איפה כתוב בתורה שמותר להכאיב להורים בגלל שהם חושבים אחרת לצד היותר הטוב! אני מקווה שמנהיגי הכת שלכם שאתם מדברים בשמם לא מגבים את השחיתות הזאת. מקווה מאוד אבל לא בטוח. האם שאלתם את מנהיג הכת שטינמן אם מותר לעשות את זה? התירוץ לכל קושיות הנ"ל: אין שואלים שום קושיות על המנהיגים-המסיונרים ומנהגים של הרודפים מ"בני תייירה" האכזרים המשומדים מבני ברק, "השונאים את הקב"ה" משום שכבר אמרו חז"ל עליהם: מבני בניו של "המן" למדו בבני ברק. הם בטח נכדי המן העמליקי , הכת המשומדים ומסיונרים, המטרה שלהם היא "שמד" שמד "שמד" ושב "שמד" גיוס על בני ישיבה , M.A. לשמד הבנות "מבית יעקב", פשוט "שמד" וכו’ מזעזע מזעזע מזעזע... חילול ד’ עצום שאפי’ יום המיתה אינה מכפרת. אתם לא מתביישים לחנך עוד דור לבטלה? כמה אלפי בחורי ישראל נפלו מהתורה והיהדות בגלל ההוראה הכללית של רח’ חזון איש להתיצב לגיוס…. מי לוקח אחריות על הבחורים האלו, ואינם להם כוח להתמודד בלשכה ונופלים לגמרי…. כן יש מאוד הרבה כאלו….. האם זה צדקות ואחריות… זה פשוט שמד ורציחה. ברגע שניתן להם הזדמנות ברור כשמש שהם ישובו לתקוף את גדולי ישראל, וכעת שאין להם כח הם ממשיכים להמריד ולהפיץ שקרים בכל העולם כנגד הצדיק הגדול מנהיג הדור הזה המנהיג אותנו לקראת משיח צדקינו מרן הרב הצדיק ר’ שמואל שליט"א וידוע אצל הצדיקים האמיתים שריבוי ההשכלה לאשה הוא דבר לא טוב; ההשכלה עצמה 'דבר שלילי', גם אם התוכן עצמו לא שלילי, אעפ"כ זה סכנה גדול מאוד למילוי התפקיד של האשה "הצנועה" סכנה גדולה לתמימות, לדיקדוק המצות, וליראת שמים, ולמילוי התפקיד של האשה ע"פ תורה - גם כ'אשה' וגם כ'אם' החיה לגמרי בדרך התורה, ולא חיה בדרך שמד. מובן מאיליו שיש את המינימום שאשה צריכה ללמוד, אבל אם כדי להתקדם בעבודה שלה היא צריכה להרבות בהשכלה, זה משפיע מאוד מאוד לרעה על כל הצביון של האשה והאם. ובשביל תוספת פרנסה לא עושים עבירה כזה. יש שואלים במצב שאדם רוצה שביתו יהיה בית ד', 'בית שהשכינה שרויה בו', מה היא הדרך? על זה התשובה ברורה; שמי שרוצה בית ד' כזה סוג בית, הדרך שלו היא אך ורק לוותר על ריבוי ההשכלה גם אם זה מוריד מפרנסתו. וזו התשובה בצורה ברורה וחד משמעית. ידוע יש היום בסימנרים אפילו של "בית יעקב" מביאים ההנהלה דת"לים או חילוניים גמורים, כופרים ונואפים גמורים, שמדברים כפירה ודברי ניאוף בגלוי "לבנות בית יעקב", או שמדברים דברים אחרים לא טובים וד"ל, ואין פוצה פה נגדם!!! ובעצם, לפי הוראות כל גדולי הדור, ואפילו ע"פ המיקילים של מועצת גדולי אגודת ישראל, אסור לשום אדם או אשה כזה להרצות בסימנרים בשום דרך ואין לזה שום היתר. ידוע מאמר החזו"א, משכיל אפיקורס הרבה הרבה יותר גרוע כו'. והשי"ת יהיה בעזרינו.