אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חיזוק לישי: ה'מחבלים' שוקלים תמיכה ביחד

הפלג הירושלמי של החרדים הליטאים בהנהגתו של הרב שמואל אויערבך ('המחבלים') שוקל לתמוך במפלגת יחד כדי שזו תבטל את חוק הגיוס. הכח שלהם שווה כמנדט

חיזוק לישי: ה'מחבלים' שוקלים תמיכה ביחד
  הרב אויערבך במפגן הכח של הפלג (פלאש90)

האם זהו 'המכה בפטיש' של מפלגת יחד ואלי ישי?

מפלגת יחד שעל פי הסקרים נמצאת בין ארבעה לחמישה מנדטים, אך עדיין בתחום המסוכן מבחינת אחוז החסימה, יכולה לקבל תמיכה משמעותית מכיוון מפתיע. הפלג הירושלמי של הציבור הליטאי – ('המחבלים') בהנהגת הרב שמואל אויערבך. מדובר בפלג הקיצוני יותר בציבור הליטאי, שנראה לאחרונה בהפגנות ובחסימות כבישים בשל גיוסם בכוח של מספר בחורי ישיבה.

לפי דיווח של ישראל כהן באתר כיכר השבת, בפלג הירושלמי מתלבטים בכל הנוגע להצבעתם בבחירות מחר. אתמול (א') התקיים מפגן כוח מיוחד בהיכל הארנה בירושלים בהשתתפות כ-10,000 מתלמידיו של הרב אויערבך. באופן מוצהר לא נאמר מה להצביע, אך הויכוח בין העסקנים לרבנים נע סביב השאלה האם לתמוך במפלגת 'יחד' של ישי, או בש"ס של דרעי. מה שבטוח לא בא בחשבון הוא תמיכה ביהדות התורה, המורכבת מ'דגל התורה' של הפלג הבני-ברקי של הציבור הליטאי ('השונאים').

IMG-20150316-WA0077

פרסום של הפלג נגד יהדות התורה (באדיבות המצלם)

.

מפגן הכוח של הפלג (פלאש90)

ההימנעות מהכרזה על תמיכה ביחד, היא בשל השיתוף של ציבור דתי-לאומי במפלגה, אך מה שיכול להכריע הוא התחייבותו של מנהיגה הרוחני של המפלגה הרב מאיר מאזוז לבטל את חוק הגיוס, שביהדות התורה ובש"ס דווקא מרוצים ממנו. הסיבה שלא להצביע ש"ס נובעת מהסכם העודפים בין ש"ס ליהדות התורה, מה שעלול להביא קולות "חס וחלילה" לפלג הליטאי השנוא.

תמיכה של הפלג הירושלמי הנחשב ממושמע ופעיל שווה קרוב ל30,000, כחצי מנדט בהערכה גסה, ויכולה להעלות את ישי הרחק מעל אחוז החסימה, אפילו לאזור החמישה מנדטים.

מנגד, אלפי מודעות רחוב שהופצו הלילה בריכוזים החרדיים, קבוצה המכנה עצמה "הפעילים נגד הגיוס" מזהירים מפני הצבעה לישי ומרזל.

על רקע פנים מטושטשות של חיילים חרדים, הובאו דברים ממצע תנועתו של מרזל הקוראים "לגיוס בחורי ישיבה בהסכמה". מרזל הוגדר במודעות ככזה שציד בפיו, בשל רצונו לחתור לגיוס של בחורי ישיבה בדרכי שכנוע. לטענת הפעילים, מרזל מסוכן לעולם התורה יותר מיאיר לפיד, אשר פועל לגיוס חרדים בכפייה. במודעות גם נקרא אלי ישי להיפרד ממרזל ולא להכניס אש זרה למחנה החרדי.

image

המודעות נגד מרזל ויחד (צילום: הפעילים נגד הגיוס)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
הבעיה היחדה
למך | 16-03-2015 11:25
רוב תומכי הפלג, באו ממזרח ירושלים. קצת קשה להאמין שיצביעו למרזל.
2
בתקשורת חברתית: כוונה לזיף פתקי הצבעה של `יחד בראשות אל
שימו לב כוונה לזיף פתקי הצבעה של `יחד | 16-03-2015 11:29
שימו לב כוונה לזיף פתקי הצבעה של `יחד
3
הצביעו לאלי ישי
הדס | 16-03-2015 11:55
הצביעו לאלי ישי. 4-5 מנדטים של מפלגת "יחד" יכריעו את הבחירות האלה לטובת גוש הימין בהובלת נתניהו.
4
מצנזרים לי תגובות
| 16-03-2015 12:14
שלא לפי רוח האתר, כלומר לא תומכות ביחד.
5
פרצופה האמיתי של "יחד"-חרדים קיצוניים!
מני | 16-03-2015 13:07
6
שווים מנדט?????????
ברוך | 16-03-2015 13:40
לפחות 62 מנדטים!! הגר"ש ראש הממשלה הבאה.
7
ברוכים הבאים אך בבקשה בלי השנאה זו לא דרך הספרדים
תומך יחד | 16-03-2015 14:26
אינני מבין מעולם לא הבנתי ואף פעם לא אבין כיצד בני תורה נלחמים זה בזה בניגוד לדברי אלוקים חיים המצווה "ואהבת לרעך כמוך". ניחא אם היה מדובר בעמי ארצות, אבל מדובר בבני תורה! אז בואו בשמחה אבל מתוך גישה חיובית.
8
כל הויכוח החרדי האם להתייצב בצו ראשון.אין לזה משמעות מב
ר | 16-03-2015 15:04
לכן חשוב שיצביעו יחד- למען א"י. אם הם רוצים לא להתייצב בצו ראשון , שלא יתייצבו .
9
בושה
אריק | 16-03-2015 15:32
אני לא מבין מה זה השעטנז הזה פעםאחת הוא קורץ לנו שהוא בעד צבא למי שלא לומד ופעם אחת הוא מנסה לקושש קולות מהפלג הכי קיצוני בחרדים שאומר שגם מי שלא לומד שלא ילך לצבא כמה אפשר לערבב איפה הדרך..
10
עם ישראל התעוררו!!!!!!!!!!!!!!!! כולם צריכים להתחזק
| 16-03-2015 19:35
עם ישראל התעוררו!!!!!!!!!!!!!!!! כולם צריכים להתחזק אנחנו החרדים צריכים לתת דוגמא לאחינו הטועים לגבי הגיוס וכו’, לצערינו יש כאלו שמנסים להדמות להם, והשם יתברך חייב לעורר אותנו. גם כן שאני הולכת ורואה את כל הפאות המסולסלות ואת הבגדים הצמודים והפרוצים ביותר, כל חלקי הגוף בולטים!! אז מה אם הגוף מכוסה.. אבל איפה הצניעות! איפה רבונו של עולם? זה מזעזע איך השם יתברך יכול לראות את זה ועוד מי דורש את זה? נשים תמימות טוענות “אני עושה את זה בשביל בעלי”!!! ועל זה ד’ כועס מאוד, זה בעצמו בושה שהבעל לא מתבייש שהוא לא שומר את העינים שלו ומסתכל ברחוב על כל פרוצה חרדית, ורוצה שאשתו תהיה יפה (כזונה) ומושכת בושה!!! אלף פעם!!! אני פשוט מזועזעת שהשם ישמור את כל עם ישראל וכולם יזכו לעשות תשובה שלמה באהבה ובשמחה. הצדיקים הקדושים אמרו זה שנה אחרונה לפני ביאת משיח היא תהיה מאוד קשה וכדי לכולם לקפוץ על הרכבת של הגאולה עכשיו לפני שיהיה מדי מאוחר! אני אוהבת את עם ישראל אהבת נפש ומתפללת בכל יום על כולם ועלי שנזכה לעבור את העולם הזה בשלום בשורות טובות וגאולה ברחמים אמן! “אנחנו” צריכים לעשות משהו, זה ברור שזה מכוון אלינו מהשמים ודורש מאיתנו לתקן את מעשינו ובפרט לתקן הצניעות של משםחות “החרדים”, אם לא הבנתם אז אנחנו במלחמה גדולה! שומו שמים. השם תרחם עלינו מהר ומיד! אלוקים ישמור אותנו, והשם ינקום דמם, ה-ת-ע-ו-ר-ר-ו…
11
ציבור חשוב
| 17-03-2015 12:13
בהפלס: הודעה והבהרה...... בעקבות גל שמועות ופרסומים חסרי בסיס, הורה היום רבינו מרן ראש הישיבה שליט”א למערכת ‘הפלס’ לפרסם, כי כל השמועות על הנחיה להצביע למפלגה כלשהיא, אין להן כל שחר. אין כל הוראה או המלצה להצביע בבחירות לאף מפלגה שבעולם ואין כוונה לפרסם הנחיה כזו בבחירות הללו, וכל הפרסומים שהיו או שיהיו בענין זה – בשקר יסודם. מסיבה אחת אינני מצביע לג', כי בהצבעתי אני גורם לשפוך את דמו של הגאון הגדול רבי שמואל אוירבך, והתורה הק' כבר ציותה לנו לא תעמוד על דם רעך, ובאי הצבעתי אני מקדש שם שמים בגדול מאוד, ובהצבעתי אין לך חילול גדול מזה. לא יאומן, אשר בדורנו דור עני הבלבול והחושך, השאירו לנו הקב"ה כשריד ופליט את הנביא של דורינו, ה"ה מרן הגאון הצדיק המקובל האלוקי רבי שמואל אויערבך שליט"א, אשר צועק ומזהיר ומנבא על כל מה שקורא ומנבא על כל הקורה אותנו...