אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יצחק יוסף מבהיר:  ״ביחס לגדולי הדורות הקודמים כולנו בדרגה שלישית״

במענה לפניית רב העיר פ"ת הבהיר הרב יצחק יוסף כי אמירתו רבנים ליגה ג' מתייחסת לכלל רבני הדור וחזר על עמדת הפוסקים האוסרת לעלות להר הבית

 ״ביחס לגדולי הדורות הקודמים כולנו ליגה ג'״
  כולנו רבנים מליגה שלישית. הרב יוסף (פלאש90)

הראשון לציון הרב יצחק יוסף מבהיר את התבטאותו מיום שישי האחרון לפיה הרבנים המתירים עלייה להר הבית הם רבנים מליגה ג'.

במענה לפניית רב העיר פתח תקוה, הרב מיכה הלוי הבהיר הרב יצחק יוסף את עמדת גדולי הדורות בענין האיסור לעלות להר הבית, ובמכתב התייחס במרומז גם לדבריו מיום שישי האחרון בלווייתו של שלום אהרון בעדני הי״ד אותם הסביר ״בדור הזה כולנו מדרגה שלישית או רביעית ואין לנו שום אפשרות לחלוק על גדולי הדורות״ כתב הרב.

כפי שפורסם בחדשות סרוגים, בהלוויה אמר הרב ביחס לעולים להר הבית "מכאן תצא הקריאה שאסור לעלות להר הבית, זה רק מצית, הגיע הזמן להפסיק את הדבר הזה ושיפסיק להשפך דם של עם ישראל, כל גדולי ישראל יצאו נגד העליה להר הבית, אי אפשר שרבנים מליגה ג' יצאו נגד כל גדולי ישראל". אמירתו זו של הרב חוללה סערה בקרב רבני הציונות הדתית ובקרב תלמידים מישיבות ציוניות שאתמול שיגרו מכתב ללשכתו בה הם דורשים ממנו להבהיר את דבריו ולחזור בו מהזלזול כלפי רבני הציונות הדתית.

במכתב הביא הרב יוסף שורה ארוכה של פוסקים האוסרים עלייה להר הבית, וכתב בין השאר לרב מיכה הלוי: "במענה לפנייתו, הריני להשיב בס"ד, הנה כבר גילינו דעתנו, במספר הזדמנויות שחלילה להקל בעניין החמור של  עליה להר הבית, שיש בו חשש גדול של איסור כרת, וראוי להזהיר לרבים שאין להכנס לכל שטח הר הבית. וזו היתה גם דעתם של כל גדולי הדורות הקודמים, ומהם: הרבנים הראשיים לדורותיהם: הגראי"ה קוק, הגרא"י אונטרמן, הגר"י נסים, אאמו"ר הגר"ע יוסף [יביע אומר ח"ה חיו"ד סוף סימן כו], הגר"מ אליהו, הגר"א שפירא, הגר"י אברמסקי, הגרש"ז אויערבאך, הגרי"ש אלישיב, הגר"ש ישראלי, הגרצי"ה קוק, הגרא"י וולדינברג, הגר"מ ועקנין, הגר"ש משאש, הגר"ב ז'ולטי, ועוד ועוד.

IMG-20141110-WA0051

המכתב ששלח הרב יצחק יוסף (סריקה)

וידועים דברי הגמ' (שבת קיב:) "אם ראשונים כמלאכים אנו כבני אדם וכו׳..", ומי זה מאיתנו אשר יהין לחלוק על כל גדולי הדורות הקודמים אשר קטנם עבה ממותנינו, וביחס לכל גדולי הדורות הללו, כולנו, כל בני הדור הזה, כולם אהובים כולם ברורים, גדולים כקטנים, נמצאים בדרגה שלישית או רביעית וברור כי אין לנו שום יכולת לחלוק עליהם. לכן יש להזהיר שחלילה להכנס לכל שטח הר הבית. מסכם הרב יוסף.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מה נאמר ומה נדבר
יחזקאל | 10-11-2014 16:14
ומה הרב יצחק יוסף ביחס לרמב"ם? ביחס לכל היהודים שהתפללו לבניין המקדש? אולי גם תרפ"ט היה בגלל העליה להר הבית? אולי בכלל חורבן המקדש היה בגלל העליה להר הבית? הערבים גאים בך!!!
2
למה השמיד ה' את החרדים בשואה?
בני תורה | 10-11-2014 16:18
כי הם זילזלו בחוצפה נוראה וביהירות בתלמידי חכמים שלא חשבו כמוהם. ומה דינם של מי שמזלזלים בתלמידי חכמים? "נידונים בצואה רותחת"!!!
3
גם אוויל מחריש ל ח כ ם ייחשב
ניסים | 10-11-2014 16:53