אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב דוד יוסף לנתניהו: סגור את הר הבית ליהודים

במכתב חריף דורש הרב דוד יוסף מראש הממשלה לסגור את הר הבית לכניסת יהודים. "אל תלך שולל אחר מיעוט קטן תמהוני וקיצוני, שבכל מיני טענות 'משיחיות' משתמשים בשם ההלכה לשווא"

הרב דוד יוסף לנתניהו: סגור את הר הבית ליהודים
  לסגור את הר הבית ליהודים (פלאש90)

חבר מעוצת חכמי התורה של ש"ס וראש ישיבת יחוה דעת, הרב דוד יוסף פנה הבוקר (א') במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בו הוא מבקש ממנו לסגור את הר הבית בפני מתפללים יהודים אותם הוא מכנה "תמהונים וקיצוניים" ושתפילותיהם תועבה.

ביום שישי היה זה אחיו, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, שקרא מהלווית הקדוש שלום בעדני הי"ד שלא לעלות להר הבית ועורר סערה כשכינה את הרבנים המתירים עלייה להר הבית, כרבנים ליגה ג'.

במכתב חריף שכתב הרב דוד יוסף לנתניהו הוא מתייחס לנושא וכותב כי כל גדולי ישראל ובראשם אביו הרב עובדיה יוסף זצ"ל פסקו כי "הכניסה להר הבית בזמננו יש בה איסור 'כרת' מן התורה, לשם השוואה הנכנס להר הבית הרי הוא כמי שאוכל ביום כיפור".

"גדולי הדור האחרון, ובכללם הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, הרב הראשי לארץ ישראל, פרסמו את דעתם שאסור חמור הוא להיכנס להר הבית בזמן הזה", כותב הרב דוד במכתבו. ומוסיף בהקשר לאלה העולים להר הבית להתפלל כותב הרב יוסף לנתניהו: "כניסה להר הבית לצורך 'תפילה' כביכול, אסורה על פי ההלכה, והמתפלל שם תפילתו תועבה, ואין זה מברך את ה' אלא מנאץ, וגדול עוונו מנשוא".

"לאור האמור לעיל", כותב הרב יוסף: "הנני פונה אליך בדרישה לסגור את הכניסה לכל שטח הר הבית בפני יהודים מבקרים, ואל תלך שולל אחר מיעוט קטן תמהוני וקיצוני, שבכל מיני טענות 'משיחיות' משתמשים בשם ההלכה לשווא, ויצרם הרע מחפש להם היתרים מדומים".

10339783_730403447048312_6260986777733422751_n

מכתבו של הרב דוד יוסף (סריקה)

את העולים להר הבית מאשים הרב יוסף בליבוי הערבים לפגוע בנו כשהוא כותב עליהם "גורמים לנזק עצום לעם היושב בציון ומתגרים באומות העולם, ומביאים לידי שנאה כלפינו, ומעשיהם משמשמים כתירוץ בידי שונאי ישראל לתת חרב בידם להורגנו ולבצע בנו רציחות ופיגועים, ולהסית את כל העולם נגדנו".

עם זאת מוסיף הרב כי אין בסגירת המקום ליהודים מעין ויתור על התביעה ההיסטורית שלנו כלפי המקדש: "כמובן שעלינו לומר באופן ברור שאין בסגירת שטח הר הבית משום הצהרה של ויתור על זכותנו במקום קדוש זה, ואדרבה איסור הכניסה אל שטח הר הבית היא מחמת עוצם קדושת המקום, שהיא עולה על כל קדושה".

בסוף המכתב מוסיף הרב יוסף "ברצוני להדגיש שבדעתי זו שותפים כל חברי מועצת חכמי התורה וחברי מועצת גדולי התורה, ומועצת הרבנות הראשית לישראל, ולפי דרישת מועצת הרבנות הראשית לישראל לאחר מלחמת ששת הימים נתלה שלט גדול מעל הכניסה להר הבית שאסור בהחלט להיכנס להר הבית. בוודאי שלאור המצב שנוצר, שהכניסה לשטח הר הבית גורמת לשנאת ישראל, עלינו להודיע בפני כל העולם על סגירת שטח הר הבית בפני מבקרים יהודים, וקל וחומר שעלינו לאסור 'תפילת' יהודים בשטח הר הבית, ואם תעשה כן שכרך יהיה כפול מאת ה' יתברך"

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
שיסגור גם את את הברז של הכסף לחרדים
| 09-11-2014 13:46
2
מנסה להצליח במקום שמועתז חיג'זי ימ"ש נכשל
| 09-11-2014 13:50
לפני שבוע וחצי היה נראה שההתנקשות ביהודה גליק (השם ישלח לו רפו"ש) השיג את מטרתו ההפוכה וסופסוף מדברים פה על זכות לחופש פולחן ליהודים במקום הקדוש ביותר - הר הבית, מפעל חייו של יהודה גליק. ב-48 השעות האחרונות ישנו בליץ של רבנים ופוליטיקאים שעושים כל אשר לאל ידם על מנת להשלים את מלאכתו הבזויה של הרוצח מועתז חיג'אזי ימ"ש - לסגור את הר הבית ליהודים
3
איך הוא מעז לחלוק על גאון הדור הגר"י קאפח זצוק"ל???
בני תורה | 09-11-2014 13:57
הרמב"ם של דורנו הגר"י קאפח פסק שיש לבנות ביכ"נ על הר הבית שיתפללו בו יהודים, וכן ידועה דעת עמיתיו הגר"ש גורן והגר"מ אליהו לעלות להר הבית. וכן יש מגאוני דורנו שפוסקים כך כהגר"ד ליאור והגר"מ מאזוז שליט"א. אז איך הוא מעז לקרוא להם תימהונים??? עפרא לפומיה!!!! הוא מסוג החרדים המסייעים למחבלים!!!!
4
שועלים ילכו בו
א | 09-11-2014 14:53
עם כל הכבוד לרב יוסף, כשיסגרו את ההר לביקור גוים ה' ישמרנו, או אז אשמח שיוציאו קריאה לסגירת ההר ליהודים עד שנהיה מוכנים לכך! היפוך הסדר, וסגירת ההר ליהודים לפני שסוגרים אותו לערבים, אינו רק מכשלה לגוים העולים, אלא בראש ובראשונה חילול הקודש שלנו!
5
סורגים
רב בריח שליט"א | 09-11-2014 15:04
רב בריח שליט"א לבנימין נתניהו : בדוק את חשבונות בד"ץ בית יוסף. של הרב דוד יוסף וסגור את ההכשר ההכי מושחת בארץ. חשש גדול של גזל ועוד כל מיני מרעים בישין.
6
תועבה
שלום | 09-11-2014 15:30
תפילת כל תנועת ש"ס וראשיה ומועצת "חכמיה" תועבה
7
ל-3 ואיפה כתוב ברמב"ם...
יניב | 09-11-2014 16:20
שמותר לעלות ולהתפרע ולעלות במעורב גברים ונשים ובמיוחד שהיום רק יחידי סגולה יודעים לשמור טהרתם. כן כן, אפילו רבנים גדולים בימינו לא מסוגלים לשמור על הטהרה הנדרשת, רק קדושים נסתרים שמכירים את התיקונים, ומקפידים על כל מצווה ומצווה רשאים לעלות וגם זה בצנעה כמו הרמב"ם שהיה אלוף בתורה שבעל פה ובעיקר בדיני טהרה.
8
ל7, אתה סתם מלעיז על עם קודש
בני תורה | 09-11-2014 20:19
כנראה שאתה מסוג החרדים שמוחם גדוש בהרהורי עברה קשים, וחושב שלכולם יש מוח כמו שלו.
9
האומר על טמא טהור ועל טהור טמא
הרי לגויים אסור לעלות להר | 10-11-2014 22:51
לטמאים הערבים שיעלו, וישראל עם קדושים לא יעלו?!!! לא מובן כלל.
10
ל1 איזה ברז אתה מדבר
אבי | 12-11-2014 18:30
עוד איזה מצומצם ישראלי למעמד הביניים ולעשירון העליון כאן אין כסף, יש מקום אחד שאתה קורא שמדינת ישראל היא מדינה מפותחת וזה רק כאן, אנשים חיים עם משכורת של 30,000 ש"ח גרים בדירות של 100/120 מ"ר נוהגים על הרכב שנראה כמו של מנקה הרחובות, אבל אנחנו נסגור לחרדים את הברז, אהבלים
11
יוסף
אה | 19-11-2014 2:04
אדם רשע שמסלף דברי חזל. לא נראה לי אם הוא בר הכי. להגיד שיש איסור כרת לעלות להר הבית הוא שקר גמור ונגד הרמבם בהלכות ביאת המקדש ג:ד. כל מה שאבא שלו אמר הוא בתור עצה טובה מצדו הוא לא יכול להמציא הלכה.