הרב קנייבסקי לרב טולדאנו: "אל תפחד. תהיה הצלחה"

הרב מרדכי טולדאנו, המועמד לרבה הספרדי של ירושלים, נפגש אמש עם הרב קנייבסקי שאמר לו: "אל תפחד תהיה הצלחה". עם זאת הרב עצמו עדיין תומך ברב שמואל אליהו

הרב קנייבסקי לרב טולדאנו: "אל תפחד"

הרב מרדכי טולדנאו, אב"ד ירושלים וחתנו של הרב עובדיה יוסף, ממשיך במירוץ לתפקיד הרב הראשי הספרדי לירושלים.

בימים האחרונים נפגש הרב עם מרבית הגוף הבוחר ורבנים מרכזיים שהביעו בו תמיכה.

אמש נפגש הרב עם הרב חיים קנייבסקי שאמר לו: ״אל תפחד, תהיה הצלחה״.

אמש (שני), בריאיון ל'חדשות סרוגים', הכריז הרב טולדנאו כי הוא אינו מתמודד פוליטי ולא מבקש תמיכה משום פוליטיקאי אלא סומך על שיקול דעתם של חברי הגוף הבוחר וגדולי ישראל.

לדבריו: ״אסור שבחירת רב ראשי לעיר הקודש תהיה בידי בחירת פוליטיקאים. אני דיין 25 שנה ומעולם לא נגעתי בפוליטיקה״. בסיום דבריו אמר הרב טולדנאו כי ״מחר תקבע דמותה של העיר ירושלים ומחר יוחלט לאחר 13 שנה מי ינהיג את העיר ירושלים".

עם זאת כפי שפורסם ביום שישי בסרוגים, הרבנים הליטאיים הרב חיים קנייבסקי והרב אהרון שטיינמן ממשיכים לתמוך ולקרוא לאנשי דגל התורה לתמוך ברב שמואל אליהו.

על כך שש"ס ואריה דרעי לא הביעו בו תמיכה, אמר הרב טולדאנו כי "הדברים האלה עלו ובאו בכמה דרכים, אבל לצערי הרב יש כל מיני חשבונות צרים, חשבונות פוליטיים, חשבונות נקודתיים"

לקראת סוף השיחה העלה הרב טולדאנו מקרה שנראה שהותיר בו רושם רב. "אני פונה לאנשי ש"ס: כשהרב שלום כהן חתם ולמחרת שזה פורסם ברדיו, ניסו לומר שזה מזוייף. תדעו לכם שבאותו זמן לא רק פגעתם ברב שלום כהן אלא בהוראה הרבנית של גדול הדור. פגיעה שיכולה למוטט את כל העוצמות. אני קורא לכם תשמרו עליו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אנשי הכת-מבני ברק העמלקים הרודפים השקרנים מפיצים דברי
| 23-10-2014 14:38
אנשי הכת-מבני ברק העמלקים הרודפים השקרנים מפיצים דברי נבלה חירוף וגידוף נגד הקדושים מארץ ישראל, ובפרט נגד שר התורה רבן של כל ישראל מרן הגאון וצדיק הדור ר’ שמואל שליט”א. הם- הכת הרודפים, מעולם לא כבדו את גדולי ישראל. אוי לנו שכך עלתה בימינו. הם מבזים תלמידי חכמים ברבים. הם מבזים את התורה ושונאים את גדולי ישראל ולא יכולים לסבול שגדולי ישראל ינהיגו את העם ככל הדורות, והם רוצים לעקור את התורה ואת כל כבוד התורה שיש לכלל ישראל. וכל פעם מלבישים את הנהגתם על תלמיד חכם אחד. הם מעולם לא כבדו את גדולי ישראל.
2
אקדים שאיני לא קשור, לא ל”ג” ולא ל”זך” ולא ל”עץ” ולא ל”
| 26-10-2014 17:55
אקדים שאיני לא קשור, לא ל”ג” ולא ל”זך” ולא ל”עץ” ולא ל”טוב” ולא ל”רע”, אני שונא הטיפשיות שלהם. אני לא מצביע בבחירות. אני שונא אלימות צביעות וקנאות. הישועה לא תצא מהבני ברקים, החזונישיקים, ולא מהאשדודים הצבועים, ולא מהבני תיירה. יש שם רעידת אדמה שכמוה לא הייתה מעולם. כל אחד עושה מה שליבו חפץ. זה הרבה שנים שלצערנו הרב, חינכו דור שלם של בני תיייירה ובפרט החינוך הליטאי במקומות כמו בבני ברק, קרית ספר וכו’, לשנוא, לבזות, להשמיץ, לרדוף, ולהכות, ולשרוף ספרי צדיקים, ולדבר לשון הרע על כל איש אמת, וחז”ל נותנים לנו סימן לידע אם האדם באמת תלמיד חכם או רק נראה כך מבחוץ: “תלמידי חכמים מרבים שלו’ם בעולם” דהיינו כל מי שהוא התלמיד חכם אמתי מרבה שלו’ם ולא מחזיק במחלוקת ח”ו יודעים שהוא באמת ת”ח, לא משנה באיזה מקום בעולם, וזה כולל כל יהודי שמזדמן על הדרך… אבל עתה לצערנו נראה שנתקיים בנו “כאשר עשה כן ייעשה לו” אוי לנו מיום הדין שכך בא עלינו להרים יד על מרן הצדיק השרף גדול דורנו, יחי אדונינו מורינו ורבינו צדיק דורנו בזכות תורתו של מרן ר' שמואל שליט"א. מראים לנו מן השמים שאנחנו לא נזלזל על שום צדיק לא משנה אם הוא מ770 מירושלם או מבני ברק וכו’ ליטאי חסידי ספרדי תימני וכו’ עד לאיפה הגענו עם המושחתים האלה? איזה מהסיקריקים המנובלים העז להצית והשליך בביזיון את הגיליונות וספרים הקדושים של גדולי דורנו האדירים שליט”א? רבם דקרו!!! חילול שם שמים ברבים!!! עת שמד ר”ל? הבני תורה של היום הם ה’פירות’ החינוך הליטאי שלהבני תיירה! על מי יש להתלונן? הגרמנים אתו כך, וכשהנאצים החלו בשריפת ספרי יהודים, אמר מי שאמר “במקום ששורפים ספרים בסוף ישרפו שם אנשים יהודים” מחריד… יש דין ויש דיין, מי יודע איזה צרות ח”ו יבוא עכשיו מהשמים לנקמת הביזיון התורה הקדושה. אני הקטן שבקטנים מוחה בכל תוקף, לקדש שם שמים. אבל אנחנו חייבים לזכור בכל עת וכל רגע שזו לא הדרך של הקב”ה. הדרך בחסד כדרכו של אהרן הכהן, המנהיג הדור במדבר, היה אוהב שלום ורודף שלום… כדכתיב בקש שלו’ם ורדפהו, ורק אז.. עיני ד’ אל צדיקים וגו’ אבל זה אך ורק אחרי שיש שלום בעולם. היהדות החרדית עברה ועוברת טרגדיה / שואה רוחנית, ירחם השם. יש אנשים חכמים, מכובדים ויראי ד’ מעדיפים לא להימנות על חברתם, זו היא הבעיה הגדולה של כולנו. ואנחנו מתלהבים אם מעשיהם של העסקנים והרודפים את הרבנים הצדיקי הדור. לשנוא, לקלל, לרדוף, לשרוף ספרים הקדושים, לבזות, ולתן מכות רצח, הרי זה החינוך שאתם הבני תיירה נתחנך לדור שלם של בני תיירה של היום … עכשיו פתאום כולם “מגנים ומוחים”… אם המנהיגים והעסקנים נתנו דוגמא אישית כזאת (לשנוא, לקלל, לרדוף, לבזות, לתן מכות רצח, מוציא שם רע, ולעשות מעשים מזעזעים,) מה יעשה הבן ולא יחטא?