ראש השב"כ מודאג: המחאה עלולה להגיע לפגיעה באישים מאובטחים

ראש השב"כ מודאג: המחאה עלולה להגיע לפגיעה באישים מאובטחים

ראש השב"כ רונן בר הגיע אתמול לזירת ההפגנה מול ביתו של ראש הממשלה ונשמע מודאג: "ישנו קו ברור בין מחאה לגיטימית למחאה אלימה ובלתי חוקית. זוהי מגמה מדאיגה שעלולה להוביל למחוזות מסוכנים שאסור להגיע אליהם"

author-image
בר: המחאה עלולה להגיע לפגיעה באישים מאובטחים
  (צילום: משה שי, פלאש 90)

המחאה האלימה של השמאל חצתה את הגבולות והפכה לסכנה. ראש השב"כ רונן בר הגיע אתמול להערכת מצב ליד ביתו של ראש הממשלה והביע דאגה:

"השיח האלים ברשת וחלק מן המראות שראינו הלילה בירושלים, חורגים מכללי המחאה המקובלים, פוגעים ביכולת לשמור על הסדר הציבורי, עשויים להוביל לחיכוך אלים עם גורמי האבטחה, להפריע להם למילוי תפקידם ואף לפגיעה באישים מאובטחים.

ישנו קו ברור בין מחאה לגיטימית למחאה אלימה ובלתי חוקית. זוהי מגמה מדאיגה שעלולה להוביל למחוזות מסוכנים שאסור להגיע אליהם".

מפגיני השמאל פרצו מחסומים בדרך לבית ראש הממשלה

הפגנת השמאל אמש בירושלים הפכה להתפרעות המונית. בסרוגים דיווחנו כי מאות מפגינים פרצו את המחסומים בשכונת רחביה ושעטו לעבר בית ראש הממשלה ברחוב עזה שם הם מפגינים בשעה זו.

במשטרה הבהירו כי "השוטרים בלמו את המתפרעים והרחיקו לאחור את אלו שלא נשמעו להוראות השוטרים למרחק המותר להפגנה במקום. יודגש כי בשום שלב לא נשקפה כל סכנה לבית רה״מ עצמו ואף אדם לא הגיע אליו פיזית".

עוד הוסיפו במשטרה: "במהלך ההתפרעות, כמה מפרי סדר הזיזו גדרות משטרתיים במטרה לחסום צירים נוספים ולהפר את הסדר, וחלקם השליכו לפידים לכיוון פרשי המשטרה – מעשה מסוכן, פסול וחסר אחריות".

המשטרה עצרה 5 בני אדם בהם אחד שפרץ מחסום משטרתי והוביל את מפרי הסדר במקום ואחד שנשכב מתחת למכת"זית ומנע את נסיעתה.

השוטרים איפשרו לבני משפחות החטופים להתקרב יותר לביתו של נתניהו. אחת מהן, איילה מצגר כלתו של יורם מצגר החטוף בעזה. הם ביקשו ממנה לוותר על המגפון שהחזיקה, משסרבה ניסו לקחת לה אותו. וכשהתנגדה – פינו אותה בכוח.

איילה מצגר מפונה על ידי השוטרים (חיים גולדברג/פלאש90)

עוד באותו נושא

הגא"פ פרסם סרטון ובו אות חיים משני חטופים


3

איילה מצגר מפונה על ידי השוטרים (חיים גולדברג/פלאש90)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו