אלה שחוסמים כביש, לא יודעים שהם בסכנה קיומית? - סרוגים

אלה שחוסמים כביש, לא יודעים שהם בסכנה קיומית?

ד׳ היה חייב להיטען כדי לחזק את חייליו אז הוא התקשר אלי, גם הוא וגם רבים מחייליו באו מהציבור החרדי ״מה אני מסביר לחיילים ששואלים איך יש יהודים בני אברהם יצחק ויעקב ששוכבים על הכביש וצועקים ׳נמות ולא נתגייס׳ האם הם לא מבינים שעוד מעט גם הם ימותו כי לא יהיה מי שיגן עליהם״?

author-image
אלה שחוסמים כביש, לא יודעים שהם בסכנה קיומית?
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

אתמול צלצל הטלפון שלי על הקו מהעבר השני היה אחד מ"ילדיי", קצין בחטיבה מ״פ הלוחם עם חייליו בעומק הלחימה. דמעות חונקות את גרונו ״הדלק נגמר החיילים שלי על אדי הדלק האחרונים שהם המוטיבציה האדירה וכוח הרצון לנצח בכל מחיר אבל אני מרגיש שעוד רגע זה נגמר יש גבול כמה הרוח יכולה לנצח את הפיזיקה של הגוף״.

ד׳ היה חייב להיטען כדי לחזק את חייליו אז הוא התקשר אלי, גם הוא וגם רבים מחייליו באו מהציבור החרדי ״מה אני מסביר לחיילים ששואלים איך יש יהודים בני אברהם יצחק ויעקב ששוכבים על הכביש וצועקים ׳נמות ולא נתגייס׳ האם הם לא מבינים שעוד מעט גם הם ימותו כי לא יהיה מי שיגן עליהם״? שאל, צעק. חיזקתי ועודדתי את רוחו.

אתה אבא שלנו אתה חייב להיות הקול שלנו כי רק אתה יודע״. והקול המרוסק והמתוסכל נשמע ממנהרות חאן יונס ועד לחדר הלימוד שלי.

נמאס לי לתבוע מהמשתמטים להתגייס

אני כותב עכשיו  לא בגלל שיש לי כוח לדבר אלא בעיקר בגלל שאין לי כוח עוד לשתוק.

כי נמאס לי לתבוע מכל המשתמטים מכל המגזרים (משתמטים יש בכל המגזרים לא רק בחרדי) להתגייס, לשאת איתי בנטל ולהיות מואשם בשנאת חרדים ובשנאת התורה. עדי בשמים ובארץ שכל שניה פנויה מחיי מוקדשת לאהבת חיי – תורתינו הקדושה, החמצן של העולם שבלעדיה אין קיום לכלום. אני לומד תורה ומלמד תורה ומפיץ תורה ואהבת תורה בכל מקום כי היא חיינו ואורך ימינו.

נמאס לי להיות מואשם ב׳שמאלנות׳ ובשותפות לדרישות פוליטיות. אני ימין על מלא גאה להיות תושב עיר האבות קריית ארבע חברון שרואה איך במקום להתמקד בבעיה האמיתית – חוסר רצון של קבוצות באוכלוסייה לשאת בנטל תוך שימוש של חלק מהן בתורה והפיכתה לקרדום לחפור בו, מסיטים את הציבור בטענות משניות ״אתה אידיוט שימושי …. הם בכלל רוצים להפיל את הממשלה… הם משתמשים בך״. לא, אני ימני תורני היודע שדעת תורה היא שתלמידי חכמים אינם פטורים מהשותפות הזאת. ואני רוצה לגרום לאחי החרדים להבין מה קורה כאן.

עוד באותו נושא

בין ההרוגים: שני לוחמים ממשפחות חרדיות


17

כי נמאס לי להישרף מגעגועים לעשרה ילדים לוחמים שכבר מזמן לא ראו בית, לקום מבועת לפנות בוקר בכל פעם שנשמע רעש בחוץ אולי זה ׳הם׳ שבאו לבשר לי, לחכות בציפייה דרוכה בימי שישי לטלפונים משם שמעט מקילים על הגעגועים, לעקוב בחרדה אחרי החדשות המגיעות ׳משם׳. לזהות באיזה גדוד או פלוגה מדובר ולעשות ספירת מלאי משפחתית.

הילדים שלנו קרובים להתמוטטות

כי נמאס לי מלילות שימורים אכולי דאגה וגעגועים לאהובי נפשי. מי שאין לו ילד ׳שם׳ לעולם לא יבין זאת. ולמשתמטים אין ילדים ׳שם׳. ובישיבות ובאוניברסיטאות מקום מרבצם של המשתמטים לא מתים ושם אין מנותקי קשר.

אני לא פורס את המקורות ההלכתיים הברורים המחייבים גיוס של לומדי תורה כי נוכחתי מזמן  שזה לא מעניין אף אחד ואין לאף אחד תשובה על מקורות אלה ואלה אינן הסיבות לחוסר הרצון לשאת בעול הבטחוני.

אולי אתם לא מבינים את גודל השעה והתכיפות אבל מי שנמצא בשטח מבין – אנחנו בסכנה קיומית אמיתית אין כוח אדם לצה״ל. כי בינתיים מקצרים את כל ההכשרות ושולחים ללוחמה חיילים פחות מיומנים כי אין ברירה. ילדים שלי נפצעים ולא מדוחים מפחד שישלחו אותם הביתה והם חייבים להישאר כי אין מי שיעשה את העבודה.

אחד מחיילי מפקד בסיירת מובחרת יצא מעזה רק ימים אחדים לפני נישואיו שלו כי לא הייתה ברירה, מי יעשה במקומו את העבודה. אנחנו הרמנו לו את החתונה. ילד אחר התעקש להמשיך את הלחימה עם דלקת ריאות וסיטורציה נמוכה מאותה סיבה – גידלנו כאן דור של אריות  בינתיים בחסדי ה׳ יתברך הנותן לילדינו המון כוח רצון ומוטיבציה אנחנו מנצחים בכל המקומות שבהם לוחם צה״ל  אבל הילדים שלנו קרובים להתמוטטות ואנחנו להתמוטטות נפשית.

==

אהרון גרנות הוא יו״ר עמותת ׳עושי חיל׳ המעניקה בית חם חיילים מרקע חרדי שנותקו ממשפחותיהם עקב גיוסם לצה״ל.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
לפי אתר גיידסטאר כדאי לעבוד בעמותה...
יוסף | 31-03-2024 13:51
.
2
היית חייב להסית...
רונן | 31-03-2024 14:48
היית חייב להסית נגד האוניברסיטאות? זוגתי מרצה באוניברסיטת תל אביב והכיתה כמעט ללא בנים כי הם כולם בעזה ואז מגיע בלעם כמוך ויורק עליהם את הרעל שלו. גם היא קיהלה פניות מהסטודנטים שלה - קצין ביחידה מובחרת שנשלח עם הצוות שלו לאבטח את מודיעין עילית. הצוות היה על סף מרד - רוצים להיכנס לעזה או לחזור הביתה, לא רוצים לאבטח חרדים משתמטים. אבל אתה מעיר האבות ולכן מותר לך לטנף על הסטודנטים שכבר לא יגמרו תואר, על סטודנטים שחזרו בלי ידיים ורגלים, סטודנטים שצריכים סיוע כי איבדו את העיניים. להקיא עליך איש מתועב
גרנות,הפסדת את התמיכה הכספית הקבועה שלי
אבא של סטודנט 'משתמט | 02-04-2024 7:19
מותר לגור בקרית ארבע ולהשאר בן אדם.תתבייש לך
תקשיב לפני שאתה...
אהרן גרנות | 31-03-2024 17:29
תקשיב לפני שאתה מקלל אני מלמד בישיבה - היא כמעט ריקה. התלמידים האישיים שלי בשבוע הבא מתגייסים מוקדם בחצי שנה כי חסר כוח אדם בצה״ל . ראש ישיבות ורבנים אברכים ותלמידים הלוחמים בעומק הרצועה ברגע זה וזה לא מנע ממני לומר שהישיבות הן מקום מרבץ למשתמטים כי יש ישיבות שבהן התרומה למדינה וצה״ל הם בדי אן אי ויש ישיבות שלצערי הרב אני מתבייש בהן האוניברסיטאות בדיוק אותו דבר - יש סטודנטים שנותנים את כל כולם למען עם ישראל וצה״ל והמדינה אבל יש גם ש משתמטים לאף אחד אסור לעשות הנחות. אגב לפי הלמס ונתוני מיטב מדובר בכמעט באותן אחוזים רק שאצל החרדים ההנהגה שלהם מגבה את זה ואצל הסטודנטים זה כמובן לא מגובה זה ההבדל היחיד. מכולם אני תובע לקחת חלק במשימה
3
איזה משתמטים בדיוק...
דוד | 31-03-2024 23:24
איזה משתמטים בדיוק יש באוניברסיטאות? מילואימניקים שבאים על חצי ב׳ להשלים שיעור?