הפתרון של רב העיר לגיוס החרדים - סרוגים

הפתרון של רב העיר לגיוס החרדים

גם היום חייבים להקדים ולהכות במחבלים לבל יעזו חלילה לפגוע בנו שוב. אין להכיל התגרויותיהם. אין להגיע עמהם להסדרה. יש לנטרלם. לכן, כל תלמיד בתום לימודיו התיכוניים חייב להיות מוכן "בדרכי הגבורה והמלחמה"

author-image
הפתרון של רב העיר לגיוס החרדים
  (צילום: ללא קרדיט)

לו דוד המלך חי בימינו, היה מחייב כל תלמיד בישראל, כולל תלמידי הישיבות, במסגרת המוסד החינוכי בו הוא לומד, לעבור הכשרה להגנה עצמית כולל שימוש בנשק חם לקיים "וְנִשְׁמַרְתֶּ֥ם מְאֹ֖ד לְנַפְשֹׁתֵיכֶ֑ם" (דברים ד' ט"ו). בפרעות תשפ"ד המיומנים האוחזים בנשק, הצילו נפשות רבות.

והמעשה שהיה כך היה, הפלישתים הביסו את ישראל והרגו רבים מהם כולל את שאול המלך ובנו יהונתן. אחרי התבוסה הקשה, בא דוד המלך לחזק את לב העם וציווה לְלַמֵּ֥ד בְּנֵֽי־יְהוּדָ֖ה קָ֑שֶׁת שינצחו את הפלישתים וינקמו את מות הנופלים.

"ויאמר דוד: אחרי שגיבורי ישראל נפלו צריכים בני יהודה ללמדם מלחמה ולמשוך בקשת" (רש"י שמ"ב א). מוסיף המלבי"ם שם: הבטיחם הקב"ה לגרש מפניהם ז' עממים כאמור "הנני גורש מפניך את האמורי" בדרך נס ולא יצטרכו לקשת ומלחמה אלא ה' הניח מן העמים שלא כבשנום לנסות בם את ישראל. גם היום לא זכינו ואנחנו נאלצים לכבוש את הארץ בדרך הטבע; במלחמה עם נשק.

המלחמה בטרור היא מלחמה תמידית בדומה למלחמה בעמלק (עם לק דם. עם של רוצחים). "וַיֹּ֨אמֶר ה' אֶל־מֹשֶׁ֗ה … כִּֽי־יָד֙ עַל־כֵּ֣ס יָ֔הּ מִלְחָמָ֥ה לַה' בַּֽעֲמָלֵ֑ק מִדֹּ֖ר דֹּֽר" (שמות י"ז). מבאר הספורנו "האל יתברך נשבע שתהיה לו מלחמה בעמלק מדור דור, ואנו חייבים להלחם בו בכל דור ודור, כאמרם (סנהדרין כ ב) ג' מצוות נצטוו ישראל בכניסתן לארץ, להעמיד להם מלך ולהכרית זרעו של עמלק…" ללמדך; מי שפגש מחבל חייב לנטרלו מיד. דינו כדין רודף. בן מוות הוא כאמור "הבא להרגך – השכם להרגו" (ברכות נ"ח). הקודם לנטרל מחבל – זוכה.

עוד באותו נושא

הרב אברהם סתיו מציע: זה הפתרון לגיוס החרדים


43

"אִם־בַּמַּחְתֶּ֛רֶת יִמָּצֵ֥א הַגַּנָּ֖ב וְהֻכָּ֣ה וָמֵ֑ת אֵ֥ין ל֖וֹ דָּמִֽים" (שמות כ"א). תנו רבנן: אין לו דמים אם זרחה השמש עליו. וכי השמש עליו בלבד זרחה? אלא: אם ברור לך הדבר כשמש שאין לו שלום עמך – הרגהו, ואם לאו – אל תהרגהו. (סנהדרין ע"ב).

גם היום חייבים להקדים ולהכות במחבלים לבל יעזו חלילה לפגוע בנו שוב. אין להכיל התגרויותיהם. אין להגיע עמהם להסדרה. יש לנטרלם. לכן, כל תלמיד בתום לימודיו התיכוניים חייב להיות מוכן "בדרכי הגבורה והמלחמה" (אברבנאל שמואל ב' פ"א פי"ט) להרוג כל מחבל הבא להרוג יהודים ומתנגד לשיבת ציון.

יש להבין, ארץ ישראל שייכת לעם ישראל ככתוב בתורת משה. באין תורה. אין יהדות. ובאין יהדות אין ארץ ישראל. לכן על מדינת ישראל להכיר בתלמוד תורה ערך עליון. בחור ישיבה שיעבור טירונות יוכל להמשיך ללמוד בישיבה קדושה ושירותו זה יחשב – שירות מעליותא – לא פחות ממי שבחר לשרת בצבא כתומך לחימה או כל שירות לאומי אחר.

מאידך, אני סובר שאזרח הבוחר לעשות שירות קרבי ומסכן את חייו זכאי לקבל שכר הוגן מהחודש הראשון לשירותו כלוחם.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
גם רבי יוחנן...
משה | 04-03-2024 16:49
גם רבי יוחנן כהן גדול בן 80 נעשה צדוקים ואתה עוד לא הגעת לקרסוליו וכבר עולה עליו בעליבותך
תגובה לא מכבדת...
אנמ | 04-03-2024 22:21
תגובה לא מכבדת
2
רב שמאלני ממפלגת...
ישי | 04-03-2024 23:53
רב שמאלני ממפלגת העבודה,והיה בעד הסכם אוסלו, לא מפיך אנו חיים, החרדים אינם ציונים.
3
זה מה שאמרתי...
ליאת השמלאנית | 05-03-2024 9:11
זה מה שאמרתי כל הזמן גם לדוד המלך היה צבא תודה לך כבוד הרב
גם לדוד המלך היו ישיבות
HUH | 05-03-2024 14:58
הוא בעצמו למד הרבה תורה
4
מי אתה בכלל....
אברהם בטיטו | 07-03-2024 1:15
מי אתה בכלל. מי שאל אותך. קוקוניק' מפגר.
5
לחרדים אין שום...
אמיר | 10-03-2024 17:47
לחרדים אין שום קשר לתורה ולגבורת היהודים בתקופת התנך שנלחמו באויבים. החרדים של היום הם פרזיטים שמנכסים לעצמם את התורה ואת היהדות וחושבים שמגיעות להם זכויות יתר בלמידה בחברותא בישיבה בזמן שהצדיקים היהודים האמיתיים יוצאים להילחם ונהרגים על הגנת העם והארץ.
6
חוק יסוד: כל...
ישראלי=רק מי ששני הוריו מזרע ישראל אבינו | 11-03-2024 19:04
חוק יסוד: כל בני ישראל מחוייבים לקיים אורח חיים תורני לפי מצוות התורה וההלכה, לרבות לימוד תורה והלכה, ובהתאם, כל בני ישראל הזכרים מחוייבים לשרת בצבא. מדינת ישראל והצבא מחוייבים להתנהל כ-יהודים לפי מצוות התורה וההלכה. ראשית כל ולפני שבאים בדרישות ותביעות מהחרדים, על כל עם בני ישראל לקיים אורח חיים תורני לפי מצוות התורה וההלכה. כל עם בני ישראל. אין יותר בעם בני ישראל דבר כזה שנקרא: ח י ל ו נ י ם החרדים, כמו ראש הממשלה הזמני/מעבר, מהעבר הלא רחוק, ישרתו כעיתונאים בעיתון הצבאי במחנה. חוק גיוס עם ישראל: כל בני ישראל מחוייבים לקיים אורח חיים תורני לפי מצוות התורה וההלכה, ובהתאם, כל בני ישראל הזכרים מחוייבים לשרת בצבא. מדינת ישראל והצבא מחוייבים להתנהל כ-יהודים לפי מצוות התורה וההלכה