אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ברוך מרזל: דב הלברטל מחלל שם שמיים ומבייש את החרדים

הלברטל כנראה לא למד את דברי מרן בשו"ע או"ח סימן שכ"ט, והוא מלמד אותנו על פיקוח נפש. כולנו הרי יודעים מה קורה כעת בעזה כתוצאה ישירה מהסכם אוסלו והגירוש מגוש קטיף. מעזה נשלחים טילים לכל רחבי הארץ!

הלברטל מחלל שם שמיים ומבייש את החרדים
  הכותב, ברוך מרזל (צילום: פלאש 90)

לא הייתי מגיב על מאמרו של עו"ד דב הלברטל שפורסם באתר כיכר השבת, איש מוזר ומתוסכל שבקושי מייצג את עצמו. אך מאחר שהוא מתיימר לייצג את מרן הרב אלישיב זצ"ל (דבר שמוכחש תדיר ע"י משפחת אלישיב) יש חובת מחאה והבהרה.

עו"ד הלברטל לא מייצג את התורה הקדושה. במאמר אנטישמי הוא משחיז את סכינו החדה ונועץ אותה דווקא במתנחלים. יהודים טובים שרובם הגדול נאמנים לתורת ה', ועושים גם מה שלא נעים לו להלברטל לשמוע שהתורה מצווה אותנו. אילו היה יכול, היה כותב את מאמר השטנה שלו על כלב בן יפונה שלא שמע לעצת המרגלים (אלו שאמרו שליישב את ארץ ישראל זו בעיה של פיקוח נפש, ולזה קורא משה רבינו חוסר אמונה בה'- "ובדבר הזה אינכם מאמינים בה' "!) והלך לחברון להתפלל על קברי אבותינו הקדושים כדי להינצל מחטאם הנורא, הוצאת דיבה על הארץ, שעליו נאמר הפסוק "וימאסו בארץ חמדה לא האמינו לדברו".

הלברטל הוא ממשיך דרכם של המרגלים. אותם אלו שהיו בעיניהם כחגבים ולא האמינו בה' שציוה אותנו: “נצטוינו לרשת את הארץ הזאת ושלא נעזבנה ביד זולתינו מן האומות או לשממה" (לשון הרמב"ן על ספר המצוות לרמב"ם מצוה ד'). אותם אלו שבגלל חולשת האמונה שלהם בציווי האלוקי לרשת את הארץ, נקבע לנו תשעה באב כיום אבל לדורות. להם נאמר "אתם בכיתם בכיה של חינם ואני אקבע לכם בכיה לדורות".

הלברטל כנראה לא למד את דברי מרן בשו"ע או"ח סימן שכ"ט, והוא מלמד אותנו על פיקוח נפש. כולנו הרי יודעים מה קורה כעת בעזה כתוצאה ישירה מהסכם אוסלו והגירוש מגוש קטיף. מעזה נשלחים טילים לכל רחבי הארץ! כל בר דעת יודע שההתיישבות בארץ ישראל היא הצלת חיי יהודים רבים מאד בכל רחבי הארץ! אילו לא היתה ההתנחלות, היו החמסניקים הארורים שולחים טילים כעת גם מאיזור חברון רמאללה ושכם. איום ממשי על כל ערי הארץ. כמה דם יהודי נחסך כתוצאה ממצוות ה' ששקולה כנגד כל המצוות- יישוב ארץ ישראל! אך הלברטל מעדיף לעצום עיניו, לחלוק על דוד המלך שאמר "אני שלום וכי אדבר המה למלחמה", לחלוק על התורה שאמרה על האוייב שהוא פרא אדם ועל חרבו הוא חי, ולהטיל דופי במתנחלים ככאלו שאינם חפצים בשלום.

עוד הוא מוציא לעז על "חילון גדול בקרב המתנחלים, תופעה ההולכת ומתרחבת". במקום לראות בעין טובה את ההתחזקות העצומה בתורה וביראת שמיים, בעדינות נפש ואצילות, את ריבוי תלמודי התורה בישובים, מעדיף בעינו הרעה להטיל דופי בציבור חשוב ויקר , שנאמן לה' ולתורתו (ולא חי ברגשי נחיתות כלפי החרדים, כלשונו המעוותת.) עוד הוא טוען בהבל פיו שאצל המתנחלים ישוב הארץ מלהיב הרבה יותר מלימוד תורה. אם הייתה לו עין טובה היה רואה את ריבוי הישיבות והכוללים ברחבי יהודה ושומרון, את בחורי ישראל השוקדים על תורתם באהבה ובחיבה, בשמחה גדולה ובמסירות. (ולא בשבר ובתסכול כפי שהוא מתאר בהוצאת הדיבה שלו!) אך בעינו הרעה הוא מעדיף להטיל דופי בציבור יקר וקדוש.

זכיתי להיכנס פעמים רבות אצל מרן הרב אלישיב זצ"ל, הבאתי אליו פעמים רבות את ילדי תלמוד התורה שלי בחברון. בכל פעם ששמע שהגיעו מחברון קיבל אותנו במאור פנים.

בלשונו הרעה, בהוצאת הדיבה שלו, הלברטל מחלל שם שמיים, מבייש את הציבור החרדי, ומייצג רק את עצמו. אנחנו בע"ה נישאר נאמנים באמת לה' ולכל תורתו הקדושה.

הכתוב הינו טור דעה

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
כוותיה ולא מטעמיה/ תגובת אברך חרדי
יעקב פיינבוש | 12-08-2014 14:21
מסכים לגמרי לכותרת על הלז. אבל לא הבינותי מה הקשר לטילים ולהתנתקות, הטילים לא משוגרים משם אלא מכל רחבי הרצועה, ובטווח עד חיפה!!! אולי כדאי למרזל היקר (שאני אישית מחבבו ומסכים עמו הרבה) להשתדרג מהקלישאות הישנות ולחקור שמא חלק מן המנהרות היו נמנעות ללא ההתנתקות או שפשוט היו נגמרות מתחת לגוש קטיף!
2
הלברטל ידוע כאויב ציונות מושבע.
pop | 12-08-2014 14:27
העניין שהאיש הזה אין בו תורה ואין בו אהבת הארץ. רק ריב ומדון.
3
האים אנחנו נקיים,לא פגענו באברכים ובילדיהם הרעבים ללחם?
מסכים עם כל מילה,אבל... | 12-08-2014 15:47
4
למה יש טילים??
דרור | 12-08-2014 16:13
ממתי אזרחים מגנים על הגבולות...? יש טילים כי הצבא יצא מעזה.. לא בגלל שהתושבים יצאו... מנסים לבלבל אותנו...
5
כבר נאמר אל תהיו מעוכרי בדיינים
דניאל | 12-08-2014 16:17
משפטים בל ידעום עום
6
כלבנשך אדם, זהלא חדשות
למך | 12-08-2014 16:20
צר לי שהאתר נאלץ להשתמש בתמהונים (הלברטל) כדי להשיג חשיפה
7
אני חרדי ואני חייב לציין
שי | 12-08-2014 17:45
הלברטל לא מייצג בכלל את הציבור החרדי, בשום נושא!!!!, וזאת בעדינות רבה, ודי למבין וליודע
8
אדם התומך בגיור רפורמי
מאימתי הלברטל הינו חרדי? | 12-08-2014 20:00
לפני שלוש שנים חה"כ איכלר אמר לו "תוריד את המסכה" לאחר שתמך בגיור רפורמי ותחבורה בשבת. קיים חשש שקימים אנשים המקבלים שכר מקרן ידידות והקרן לישראל חדשה, ומהוים גיס חמישי, הן בציבור החרדי והן בקרב ראשי ישיבות ההסדר.
9
באיזה כוכב הלברטל חי?
יאיר | 12-08-2014 21:17
לא קורא הלכות ולא קורא את המציאות ישר כוח לברוך מרזל, כל מילה בסלע!
10
האדם בהחלט אנטישמי
| 12-08-2014 23:07
מבזה תלמידי חכמים,הזוי (יצא כבר לשמוע אותו,ואת רעיונותיו המטורפים)
11
הלברטל הוא משוגע, שבקושי מייצג את עצמו !
| 13-08-2014 0:44
הוא לא חרדי, הוא סתם פרובוקטור שהיום מסתובב אצל החרדים [פעם הוא היה מסתובב אצל הדת"ל], אף חרדי שאינו מסתובב באינטרנט אינו יודע מי זה הלברטל !
12
מה קורה כאן
יוסי | 19-08-2014 18:52
כל הכותבים מטורפי קיצוניות קודם הלברטל שגם החרדים לא מסוגלים לשאת אחריו מרזל מטורף שינאה ידוע עונה לו יפה קליינר-אשר מוסיף שהוא מלך המשיח לעולם ועד וחותם איזה הוזה שחושב שהוא אלהים? אין עורך לאתר הזה עזב ה' את הארץ?
13
אנחנו ציונים ויש הרבה נכון בדבריו!
ישראלה | 20-08-2014 10:53
הבנים שלי שלשתם התחלנו בצבא!! אנחנו שבורים. לדבריהם רוב הפלוגה נכנסו עם כיפות לגיוס והדרדרו מאד ויצאו הרבה בלי כיפה!זה מצוי. אי אפשר להתכחש.
14
אל תתגר בם מלחמה!!!
חברה של ישראלה | 20-08-2014 11:01
אח שלי פצוע מעזה אמר לי שהוא משוכנע שאם לא היו מקימים את המדינה בצורה כזאת,לא היינו כ,כ שנואים ולא היו כ"כ הרבה הרוגים. גם לפני 70 שנה שנאו אותנו-כי הלכה היא שעשיו שונא ליעקב. אבל אז חיו כולם ביחד והיה פחות הרוגים.תכל'ס הציונות גם גורמת מה שאסור"אל תתגר בם"!!!
15
תורה מגנה ומצילה!
טל | 20-08-2014 11:04
כל מי שיש לו קצת מושגים ביהדות מבין שלימוד התורה מגן על החזית והעורף הרבה יותר מהתנחלות של ילדים קטנים בגבול עזה!!! אז מי שרוצה לנקום בממשלה ללא תורה על ההתנתקות, שישב ללמוד דף גמרא.
16
שניהם לא צודקים!
אזרח ותיק | 21-08-2014 17:17
אין לך דבר משעשע יותר מלקרוא את טורי הקיצוניים מהאי גיסא ומהאי גיסא. ועוד מגדיל לעשות מרזל כשהוא עושה שימוש בדברי חז"ל ובדברי השו"ע, כאשר אין להם ממש שום שייכות לענין המדובר. כפי שגם להלכה שבשו"ע שחוגים מסויימים אוהבים לנפנף בה, אחר המחילה, אין להלכה זו קשר לשאלות הבטחוניות הקשות שבימינו ואכמ"ל. ואין צריך לומר שלא פוסקים הלכה למעשה מתוך פסוקי תנ"ך וכדומה, ולא מתוך מאמרי אגדה. אין בכל ההשמצות, ציטוטי המקורות, ומאידך איזכור אוסלו וההתנתקות, שום דבר הסותר את דברי הלברטל [בלי להסכים לדבריו, כמובן]. לעצם הענין: אין בנמצא שום פתרון לבעיית יחסינו עם השכנים, לא צבאי ולא מדיני, לא פתרונות הימין ההזוי ולא אלו של השמאל הדמגוגי המטורף [שחוזר על מה שכולנו יודעים ש"חייבים לחזור לתהליך מדיני", אבל אינו מפנה את הדברים לכתובת הנכונה שהוא אבו מאזן וחביריו], אלא להרבות תורה ויראת שמים בעם ישראל, לדבר פחות ולעשות יותר בתחום הפצת תורה!