אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פרקליט המדינה שוקל להעמיד לדין את הרב אברהם יוסף

פרקליט המדינה שוקל את העמדתו לדין של הרב הראשי לחולון, הרב אברהם יוסף, בשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים וזאת בחשד שקידם את בד"צ בית יוסף הנמצא בבעלות משפחתו, תוך ניגוד עניינים וניצול מעמדו כרב העיר

הרב אברהם יוסף יועמד לדין?
  הרב אברהם יוסף (צילום: פלאש 90)

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הודיעה היום לרב אברהם יוסף, רב העיר חולון, כי פרקליט המדינה שוקל את העמדתו לדין, בכפוף לשימוע, בשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים וזאת בחשד שקידם את בד"צ בית יוסף הנמצא בבעלות משפחתו, תוך ניגוד עניינים וניצול מעמדו כרב העיר. הרב חשוד, כי הפלה לרעה בד"צים אחרים אשר נתנו השגחה לעסקים לממכר בשר בעלי כשרות 'מהדרין' בחולון ובאור יהודה.

הרב אברהם יוסף מכהן כרב העיר חולון מאז 1998 ועד עתה. בשנים 2008-2011 מונה כממלא מקום רב העיר אור יהודה וכאחראי הכשרות בה, בעקבות פטירתו של רב העיר המקומי.

מחומר הראיות עולה, כי החל מתחילת כהונת הרב יוסף כרב העיר חולון הוא הנחה את הכפופים לו, בכתב ובעל פה, כי בעלי עסקים לממכר בשר בחולון, המבקשים לקבל תעודת כשרות 'מהדרין' מהרבנות, חייבים לעבוד עם אחד משלושה בד"צים בלבד – בית יוסף, העדה החרדית או הרב לנדאו. כאשר מונה הרב יוסף כממלא מקום רב העיר אור יהודה, הוא מסר הנחיה זהה לכפופים לו – כך לטענת הפרקליטות. משמעות הנחייתו של הרב הייתה חיובם של בעלי עסקים בתשלום לאחד הבד"צים הנ"ל, כתנאי לקבלת תעודת מהדרין מהרבנות, בעוד שקודם לכן לא הייתה כל הנחיה מגבילה כאמור, ובפועל פעלו בערים בד"צים נוספים.

לטענת הפרקליטות, בהתאם להנחיה, ניתנה הודעה לבעלי עסקים בחולון ובאור יהודה כי עסק לממכר בשר אשר לא ימלא אחר ההנחיה, לא יקבל תעודת כשרות מסוג 'מהדרין' מהרבנות. עוד אומרים בפרקליטות כי הרב יוסף ידע כי בשל מאפייני ציבור צרכני הכשרות בחולון ובאור יהודה, שרובו ספרדי, ובשל הפער במחירי הבשר בין שלושת הבד"צים, יעדיפו בעלי העסקים את בד"צ בית יוסף, השייך למשפחתו. כתוצאה מההנחיה, החלו בעלי העסקים, בלית ברירה, לשלם דווקא לבד"צ בית יוסף עבור תעודת הכשרות וההשגחה הנוספת. במעשיו, מנע הרב תחרות חופשית בעסקי הבשר בחולון ובאור יהודה, ובכך פגע פגיעה כלכלית בבעלי העסקים, וזאת כדי לקדם מבחינה עסקית את הבד"צ השייך למשפחתו.

עוד טוענים בפרקליטות כי בנוסף, במהלך כהונתו של הרב יוסף כרב העיר חולון, מונו שני מפקחים המועסקים ברבנות חולון וכפופים לו כמפקחי כשרות מטעם בד"צ בית יוסף, ועסקו בשני העיסוקים במקביל. המפקחים קיבלו שכר משני המקומות, הכל בידיעתו ובאישורו של הרב יוסף.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
תמיד ש"ס
ניסים | 10-08-2014 16:05
2
האשמת הבל!
ש.צ. לוינגר | 26-08-2014 0:29
הרב אברהם יוסף, דרש להשתמש או בבד"ץ העדה החרדית, או בבד"ץ הרב לנדא, או בבד"ץ 'בית יוסף', שלדעתו, וכמדומה שלדעת רבים, הם המהודרים ביותר. עו"ד ניצן, אולי מבין במשפטים, אך אינו מבין בהידורי כשרות.