יריב לוין הוא לא איש השנה שלי, הוא איש העשור - סרוגים

יריב לוין הוא לא איש השנה שלי, הוא איש העשור

אפשר לומר הרבה דברים על שר המשפטים יריב לוין, בכל מיני כיוונים וגוונים, אני מאמין שההיסטוריה הישראלית עוד תאיר עליו עיניים, עם רפורמה ובלי רפורמה

author-image
יריב לוין הוא לא איש השנה שלי, הוא איש העשור
  Yonatan Sindel/Flash90

אחרי כל מה שנאמר על יריב לוין בשמונת החודשים האחרונים, אחרי מאות אלפי המילים שנכתבו עליו מהצד הזה או מהצד ההוא, אחרי כל הביקורת צריך לומר, כל אדם המגדיר עצמו בתור איש ימין צריך לראות ביריב לוין גיבור לאומי, גם אם גיבור טרגי.

יכול מאוד להיות שהמהלך שהוביל שר המשפטים עם כניסתו לתפקיד לא יוביל לרפורמה משפטית, יכול מאוד להיות שנעשו טעויות בדרך, בין אם בסגנון ובין אם במהות, על ידי שר המשפטים עצמו או על ידי חברי קואליציה אחרים, כל זה ככל הנראה נכון.

אך המהלך ה"לא מוצלח", לפחות עד כה, שהוביל לוין לרפורמה משפטית הוביל לתוצאות הרבה יותר חשובות, המהלך של לוין הוביל לתהליך סוציולוגי שנדיר לראות, באקט חסר תקדים כל ריכוזי הכוח הישראלים הורידו את המסכות בבת אחת ואמרו את האמת שמסתתרת מתחת לפני הקרקע במדינה הזו כבר עשרות שנים, לא כל היהודים במדינה נולדו שווים.

ברגע אחד, בתגובה לקידום הרפורמה המשפטית של לוין, אוסף של קבוצות, יש הטועים לקרוא להם "אליטות" הסתדרו בשורה ויצאו למלחמת חורמה, מהרגע הראשון בכירי המשק, מערכת המשפט, בכירים ביטחוניים בעבר ועוד שורה של קבוצות לחץ ממוקמות היטב הרימו את כל כלי הנשק שחשבנו שאסורים בחברה שלנו.

תוך ימים ושבועות בודדים מהצהרת לוין ואפילו לפני שחוק אחד מהאוסף ראה את אור היום הגיעו האיומים במלחמת אזרחים, השמדה כלכלית, הפרת חוק המונית, פירוק הצבא, ואפילו איומים בפיצול המדינה לשתיים.

למה? מה בעצם קרה שדחף אנשים, שחשבנו עד לפני רגע שהם נורמטיביים, אפילו חיוביים ובחלקם מכובדים ללכת כל כך רחוק כל כך מהר?

במבט רציונלי היה ניתן להבין את עוצמת התגובה אם באמת כלל הרפורמה המשפטית הייתה עוברת במושב אחד, אפילו אם הייתה עוברת כולה רק בקריאה ראשונה, אפילו אם תרחישי האימה של פיטורי גלי בהרב מיארה והחלפתה בתובע מטעם שהיה סוגר את תיקי נתניהו היה ניתן להבין דרמה כזו, אבל דבר מזה לא קרה, אפילו דבר דומה לא קרה.

כל מומחה חוקתי שהייתם יושבים איתו לפני יותר משמונה חודשים ומגישים לו את עיקרי רפורמה לוין היה מסתכל עליה ומגחך, הרפורמה לגופה היא "חלבית" להחריד, ביחס לעולם הדמוקרטי המערבי רפורמת לוין הייתה ממקמת אותנו, עדיין בצד הפרוגרסיבי של הסקאלה, מעט מאוד מדינות שירשו את מערכת המשפט הבריטית (כמונו) מאפשרות ביקורת שיפוטית על חקיקה ראשית של הפרלמנט, נדירות יותר המדינות בהן מינוי שופטי עליון איננו תהליך פוליטי גרידא, ונדירות עוד הרבה יותר אלה שאינן בעלות חוקה אך נוטלות מהפרלמנט את זכות המילה האחרונה.

אז על מה כל הדרמה, מה האירוע המג'ורי הקושר בהיסטריה בין טייסי קרב אמיצים, לעורכי דין ממולחים, לשעברים ביטחוניים ואקדמאים מרובעים. הסוד הוא שפשוט לא מדובר באידיאולוגיה, אלא בסוצילוגיה.

מה שקושר בין טייסים ורופאים, הייטקיסטים וגנרלים זה השיוך הזהותי שלהם, רובם ככולם מגיעים מאותם יישובים, אותם מעגלים חברתיים ואותם דרגים סוציולוגיים, רובם ככולם "בני טובים", האנשים שהחברה הישראלית לימדה אותנו לשאת עיניים אליהם.

אך תודות ללוין מסך העשן התפזר, כמו שלא קרה לעולם בשום תקופה אחרת, אנשים רבים מתעוררים לעובדות שללא שינוי אמיתי, מהפכה של ממש, לא רק מדינת ישראל תתפרק אלא גם החברה הישראלית, הקולות הקוראים למהפך בצה"ל שידחוף עמוק את הפריפריה וקבוצות נוספות לתפקידים נחשקים שעד עכשיו נמנעו מהם גוברים מידי יום.

חיל האוויר שהיה פעם סמל כלל ישראלי לגבורה, אומץ והקרבה הפך לחיל הכי פחות אהוד ככל הנראה בפער גדול, והקריאות למהפכה גם בתוכו מגיעות מכל הכיוונים, כמו גם הקריאות להזרקת קבוצות אוכלוסייה מודרות לצמתים מרכזיים ולאפשר להם גישה הוגנת למשאבים והזדמנויות.

קבוצות אוכלוסייה שלמות רואות בעיניהם כיצד קבוצות לחץ הקוראות לעצמן אליטות, אשר התיישבו על ברזי המדינה ספחו לעצמם כוח, תפקידים, ממון וקשרים פועלות לנהל את המדינה ולהדיר אותן וברגע שמאיימים על הסטטוס קוו הקיים, אותן קבוצות רצות למלא בנזין ולהכריז בגאון כי ישרפו את המדינה, כל עוד הן ישארו למלוך על האפר.

יריב לוין אולי לא יביא רפורמה משפטית, אבל הוא הוביל תהליכים חברתיים שאפילו המהפכנים הגדולים ביותר יכולים לקנא בהם, בזכותו אני מאמין שנתקדם לעבר חברה שיוויונות והוגנת יותר, הרפורמה יכולה לבוא בעצמה עם הזמן, במקום הקואליציה הייתי רואה בתהליכים המתרחשים בתור הזדמנות שאסור להחמיצה, ומתרכז בה בדיוק של לייזר, זו אולי לא תהיה בממשלה שתביא את הרפורמה המשפטית אבל זו יכולה להיות הממשלה שתביא סוף סוף רפורמה חברתית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
96 תגובות - 74 דיונים מיין לפי
1
ראש הממשלה הבא!
יריבוס | 15-09-2023 13:45
לוין חשף את האמת של המדינה, נתניהו תתפטר לוין יכול יותר!
2
שנה טובה
צבי | 15-09-2023 13:46
אחלה גבר עם ב.....
3
חבל שקומץ אשכנזים...
יגאל | 15-09-2023 13:58
חבל שקומץ אשכנזים בליכוד מצליחים להסית את המזרחיים באשכנזיל,ושישרף העולם.
4
קישקוש בלבוש
קורא ותוהה | 15-09-2023 13:59
התהליכים שמתוארים בכתבה לא אירעו כי נבלמו על ידי המוחים נגד הרפורמה. אם המוחים לא היו יוצאים לרחוב ומוחים בכל התוקף ומפעילים מנופי לחץ - כל אותם דברים שהכתבה מפרטת היו קורים. הרפורמה הייתה עוברת כולה, היועמשית הייתה מפוטרת, חוקים שמכשירים מושחתים היו נחקקים, המשתמטים משירות היו מקבלים חוק פטור מוחלט וגורף, הוועדה למינוי שופטים הייתה משנה פניה, תפקידיהם וסמכויותיהם של היועמשים במשרדי הממשלה היו משתנים, הממשלה הייתה נהפכת לגוף ללא מגבלות כלשהן. הכותב לא מסביר מדוע הדברים לא קרו. והם לא קרו בגלל שיקמה ברסלר. ללא מעמד פורמלי, ללא סמכויות רשמיות - היא הפכה למנהיגה אזרחית, אישה בעלת חזון, אומץ, התמדה וכושר מנהיגות. לעומת יריב לוין הקר, המנוכר והאטום - ראינו מנהיגה אמיתית מה היא. עניינית, רחבת דעת, בעלת ידע, חזון וראייה למרחוק. בשבילי - היא אשת השנה ואשת העשור. יריב לוין הוא צל חיוור של מנהיג לעומת שיקמה ברסלר שהיא אישיות חזקה ונועזת. טוב שקמה לנו מנהיגה כזו.
בול
לא סרוגה | 20-09-2023 18:36
תגובה מדוייקת.
התכוונת לומר
יואל | 19-09-2023 22:29
ששקמה ברסלר היא 'אשת השנאה'
כעורים דבריך
זאב | 18-09-2023 23:07
למעשה חסרי משמעות. פשוט מייצר מלל במציאות דמיונית . מנטליות של האשמת הקורבן. מחריבים את המדינה בגלל תאוות שליטה חסרת מעצורים ומאשימים את העם על שמעזים לרצות שהקול שלהם יהיה שווה כי מפחדים בעצם שיעשו להם את מה שהם ,בסתר ליבם, מתכננים לעשות לו ( כמו הערבים במלחמת העצמאות)
יפים דבריך
יפים | 15-09-2023 16:19
יפה נסחת. חזק וברוך. קבל ח''ח
5
ניתוח מוטה
אתה רציני | 15-09-2023 14:08
מעבר לעובדה שהצנון האובססיבי יריב לוין איננו מישראוי להיות איש השנה - הניתוח של העובדות מוטה ולוקה בחסר. יצאו לרחובות מי שראו את הדיקטטורה בפתח. אין שום ראייה שהרפורמה הייתה פוגעת שמעמדם של הרופאים, ההייטקיסטים, הכלכלנים והמשפטנים. לא מעמדם הטריד אותם אלא זכויות האדם שלהם ואופייה של המדינה. הנסיון מלמד שבדיקטטורות, האליטות משגשגות יפה מאוד. מי שהיה נפגע הם דווקא המיגזרים מיעוטי השכר וההשכלה, שזכויותיהם היו נפגעות ומושיע לא היה להם. כן, המוחים לא רוצים פגיעה בזכויות אזרח, חקיקה דתית, עיוות של משתמטים החיים על חשבון המיגזר העובד. בין זה ובין שמירה על מעמד האליטות אין ולא כלום. המעמד שלהם היה נשמר. המעמדות שאינן אליטות היו נפגעים. יריב לוין לא רצה לדאוג לחלכאים והנדכאים אלא לקצץ בזכויות האזרח ולאפשר לממשלה שילטון ללא מיגבלות. על כך הוא לא זכאי לשום פרס. והכידלון הקולוסאלי שלו בהעברת הרפורמה מעיד שאיש השנה הוא לא.
דבריך בעצמם הם הראייה שאתה משקר
זאב | 18-09-2023 23:00
האליטה שגשגה עד היום כי היינו בדיקטטורה סמויה. ומזה הם מפחדים מדמוקרטיה אמיתית. המדינה שהוקמה הייתה בעצם קומוניזם במסווה והיום פרוגרסיביזם במסווה שהוא הרבה יותר גרוע. לא אכפת לכם משום זכויות אדם. כן, ההייטק והרופאים דואגים לשכבות החלשות... למה לא...אולי לערבים הם דואגים
שטויות .הם רואים את עצמם כחלק מאותה קליקה
עמנואל | 18-09-2023 22:54
מה אתה מבלבל על זכויות אדם בחוסר מודעות עצמית. חשראל לפני אהרן ברק הייתה דיקטטורה?
6
איזה עולם דמיונות עשיר וקסום
מחריב לוין | 15-09-2023 14:44
שאין לו שום חיבור למציאות
7
תופעה סוציולוגית????אתה דפוק...
ביבי | 15-09-2023 14:45
תופעה סוציולוגית????אתה דפוק ושרוט,40 שנב רתם בשלטון חוץ מלבכות אכלו לי,שתו לי,אליטת,לכו תעשו משהוא בחיים!¡!לך לבדוק למה לא השקיעו בכם
אז זהו שהתברר שלא היו בשלטון 40 שנה.
זאב | 18-09-2023 22:56
הדרג הזוטר עשה מה שבראש שלו בגיבוי בגץ
8
יריב לוין יזכר לדראון עולם כמחרב הדמוקרטיה
אור לגויים | 15-09-2023 15:14
הישראלית וכמי שהתחיל את תהליך חורבן בית שלישי. יריב לוין לא מוביל שום תהליך חברתי משמעותי מלבד עידוד השחיתות, והסרת כל חסם ממשלת ישראל והעומד בראשה לעשות על מעשה נוולה, פלילי אפשרי, כולל לשחד את השותפות הקואליציוניות שלו מכספי משלם המיסים הנושא בנטל. כך הוא מאפשר לשמן אוכלוסיות שלמות על מנת לשמר את תמיכתם. כך הוןא מורח את המתנחלים והחרדים. יחד עם מלאך החבלה נתניהו הוא יזכר כצורר ישראל, אחד מהגדולים שבהם!!
9
כל מרוקאי חושב שהוא יכול להיות אבישי בן חיים?
אליב | 15-09-2023 15:44
המקום תפוס
וגם אבישי בן חיים מתחז"ל לחז"ל
מגמגם מפגר | 19-09-2023 0:29
עוד אחד מחבורת הזבל שעושים קופה על שיח מיושן שמאלני לגמרי. אתם ירדתם מהפסים לגמרי? או שאפשר עדיין למצוא כאן מישהו שפוי?
10
מה עשה לוין ?
בושה ! | 15-09-2023 15:49
בתכל'ס יריב לוין הצליח בדבר אחד : להביא לשסע עמוק בעם. חוץ מזה - כלום. בתחילת הקדנציה נאם נאום שנקים עליו את כל העולם ואשתו, הוציא לרחובות מאות אלפי איש והשיג שום כלום, חוץ מקרע עמוק. יצר נזקים עצומים בכלכלה, בצבא, בלכידות העם, במעאכות החוק והמשפט. כולנו משלמים מחיר אדיר בגלל היהירות, האטימות, חוסר הראייה קדימה, חוסר החזון של יריב לוין. איש,אובססיבי, על גבול הפסיכופטיה, שאינו מסוגל להבין את המתנגדים לרפורמה, לא מסוגל להתפשר, אינו יודע להנהיג. לא איש העשור, לא איש השנה, לא איש בכלל.
ניתוח מבריק מוצדק ולגמרי נכון
ככה צריך לומר!!! | 19-09-2023 0:31
יום יבוא וגבלס ימשוך לו באזניים ויגיד לו שבדיוק התפנה מקום והוא מתבקש לקידום.
11
WTF
הראשון בציון | 15-09-2023 15:51
ממתי איש השנה הוא אדם שלא הצליח בכלום חוץ מאשר לקומם אחרים ? זה ההישג של יריב לוין. על זה מגיע לו םרס ? האם המדינה היום במצב יותר טוב ממה שהייתה לפני שנה ? ממש לא. בשום פרמטר. אז מה ההישג הגדול ?
12
איך לא אמרת...
רועי | 15-09-2023 16:07
איך לא אמרת כלום בכל כך הרבה מילים? ככה זה שיש פוזיציה להגן על אדם שהשמיד יותר ערך מכל אדם אחר בהיסטוריה היהודית
13
קישור מופרך
סוציולוג | 15-09-2023 16:09
הטענה שמה שהטריד את המוחים נגד הרפורמה הוא מעמדם ולא הפיכת המדינה לדיקטטורה היא טענה שאין לה דום תימוכין. כיצד ביטול עילת הסבירות פוגע באליטה דווקא ? איך הצרת צעדיהם של היועמשים במשרדי הממשלה מחלישה את האליטה ? או בחירת שופטים שמרנים ? האליטה תיפגע - או שמא ייפגעו זכויות היסוד של העניים, הלא משכילים, הפועלים הפשוטים, הנשים הלהטבים, החלשים בחברה ? במשך השנים הגנו בתי המשפט על זכויות עובדים, דאגו לשיוויון בקיצבאות שונות, לדיור לנזקקים, לשירות צבאי מאוזן. האליטות לא נזקקות להגנת המערכת. מי שזקוק להגנה זו, וקיבל אותה, הוא המעמד הפשוט. ההפיכה המשטרית נועדה לאפשר לממשלה לפעול ללא שום מגבלות משפטיות, לעולל כל עוולה, למנות לתפקידים בכירים כל מושחת - מי היה נפגע ראשון ? לא האליטה שאנשיה יודעים לדאוג לעצמם ולהסתדר.הנחת היסוד של הכתבה - ממש לא הוכחה.
14
נסראללה מסכים איתך!...
נתן | 15-09-2023 17:03
נסראללה מסכים איתך!
15
בהחלט הסיר הרבה...
אורח | 15-09-2023 17:31
בהחלט הסיר הרבה מסיכות. למשל של הציונות הדתית הגזענית שלועגת לרבנים ספרדיים אבל רוצה בכאילו לקדם מזרחיים לעליון. שרוצה לנקום על פינוי גוש קטיף גם את המשעות היא ניתוץ של כל דבר שהיה קדוש ומאחד במדינה (הפרדת רשויות, צהל, שבכ ועוד. אותה ציונות דתית שבשביל לקבל כספים להתנחלויות מוכנה לפטור את החרדים מגיוס ולחתוך בבשר החי של החינוך הרווחה והבריאות הכלליים. ציונות דתית שפעם התביישה באנשים כמו יגאל עמיר והיום כבר לא. ציונות דתית שנטען כי ראתה בבן גביר קוריוז והיום משתמשת בו כאמצעי לעבור את אחוז החסימה ולהשגת שאיפותיה המשיחיות.
16
לוין איש אפור,דג...
דני | 15-09-2023 17:38
לוין איש אפור,דג מלוח יבש
17
יריב לוין הוא...
סעדיה | 15-09-2023 17:45
יריב לוין הוא בסהכ השאוויש של הנאשם בפלילים
18
כל מומחה למשפט...
עמית | 15-09-2023 17:48
כל מומחה למשפט חוקתי אומר שזאת דיקטטורה ולעומתם בוגר מכללת נתניה אומר כולם טועים . למי להאמין
מומחים בשקל. אפשר להגיד הכל בעולם השקר
זאב | 18-09-2023 22:58
אין מומחיות לצדק ולטבע האנושי. רק מניפולציות זולות של אינטרסנטים
19
אוהבים אותך יריב...
חנינא | 15-09-2023 17:57
אוהבים אותך יריב אתה איש ההשנה ואיש העשור ישר כוח גדול חזק ואמץ ושכל החמוצים יקפצו .
20
איזה כיף לחגוג...
יהודה | 15-09-2023 18:21
איזה כיף לחגוג על חורבן החברה נמנים קטנים
21
מאמר משכנע ורציני...
אילן אור | 15-09-2023 18:45
מאמר משכנע ורציני רק שאין לו קשר למציאות.כול חברה מתברכת באליטות.מטרת הביביזם למחוק השכלה בדרך לטימטום העם,ראה האח הגדול
מה לשמאל ואיזהשהיא מציאות אובייקטיבית ?
זאב | 18-09-2023 23:04
השמאל הרי פוסט מודרניסטי
22
כרגע הבנאדם גרם...
עמי | 15-09-2023 21:59
כרגע הבנאדם גרם למשבר הגדול בהיסטוריה. ומוביל אותנו לחורבן.
אתם הגורמים למשבר בחוצפתכם ושיקריכם
רחל | 18-09-2023 23:01
כמה שקר אתם מסוגלים לייצר זה לא ייאמן
23
תודות ללוין ולסכנה...
מירבטר | 15-09-2023 22:08
תודות ללוין ולסכנה העצומה שהוא ניסה להוביל אותנו אליה גילינו כמה העם הזה נחוש. כמה הרוח שלנו חזקה. אנחנו עומדים כולנו, מכל קצוות הקשת הפוליטית כחומה בצורה כדי להגן על הבית שלנו ערכי יהודי ודמוקרטי.
24
לוין אטום אדיש...
רחל | 15-09-2023 22:19
לוין אטום אדיש שתשרף המדינה דוהר לנעהיר את הרפורצה איסה רוע לה ההן טגם
25
מאז קום הממשלה...
אביגיל | 15-09-2023 22:28
מאז קום הממשלה הזאת: יוקר המחיה עלה, השקל איבד מהערך שלו, יש את השסע העמוק ביותר בעם, הכשירות של צהל בסכנה לפי אנשי ביטחון בכירים, יחסי ישראל-ארצות הברית התדרדרו, מנהיגי המדינות הדמוקרטיות מדברות על החשש לפגיעה בדמוקרטיה הישראלית עם הרפורמה תעבור. יותר ישראלים מאי פעם ובהם אלפי רופאים חושבים לעזוב את הארץ, גל האלימות ברחובות בשיאו, הביטחון האישי נפגע. הממשלה הזאת השרים שלה ראש הממשלה לא לוקחים שום אחריות וזה איש השנה שלך?
כן. ומי שגרם לכל זה הם אנשי המחאה. אבל לחירות
עמנואל | 18-09-2023 23:14
יש מחיר. חירות לא תבוא בלי מחיר. תמשיכו להיות אטומים וזה ימשיך
26
אוטיסט , מנותק...
יעל | 15-09-2023 22:58
אוטיסט , מנותק , עושה דברו של האספרגר, שניים על הרצף האוטיסטי שמדרדרים אותנו לפי תהום
השמאל האוטיסטי מאשים באוטיזם....
יוסי | 18-09-2023 23:12
צביעות אופיינית לשמאל
27
כמה פתטי לקרוא...
ארי | 15-09-2023 23:20
כמה פתטי לקרוא פה את הרלבואידים העלובים בתדלום וסתם חולים שהמקמומקבע בסרוגעם. לא יעזור, חלאות. לוין החל במהפיכה המבורכת בה יתפרק שלטון האליטות הדיקטטורי שלכם. פריבילגים עלובים. שעון החול עובד.
28
הוא אולי איש...
יניב | 15-09-2023 23:46
הוא אולי איש העשור של מלאך המvת
29
לוין הוא בהחלט...
איינשטיין | 15-09-2023 23:50
לוין הוא בהחלט איש העשור. יקח עשור שנים לתקן את הנזק שהוא עשה למדינה בינאר 2023 - כלכלית, בטחונית וחברתית
30
האליטות כמו שאתה...
לוריא | 16-09-2023 20:03
האליטות כמו שאתה קורה להם הם אנשים עבדו ולמדו התקדמו בחיים שירתו בצבא תורמים למדינה לא נתמכים ולא מקבלים קצבאות לא מתחמקים מחובות.עצוב לקרוא את הפרשנות והניתוח שלך, אם היית משכיל להבין שמה שמעניין את המפלגה הזאת רק כוח כסף וכבוד היית מבין שהשאר לא מעניין ולראייה מאז נבחרה הממשלה הזאת רק בזה היא מתעסקת לא בבטחון לא ביוקר מחייה לא במשילות אלא רק בצבירת כוח.לת שומת ליבך
הם לא היחידים שלמדו עבדו והתקדמו
יעקב | 18-09-2023 14:40
אבל בגלל שלא היו שייכים לצבע והמעמד הנכון, אז ההתקדמות שלהם הייתה לאין ערוך קטנה משל אלו שאמנם גם למדו ועבדו, אבל חלק גדול מהקידום המטאורי שלהם היה עובדת היותם שייכים לאליטה
31
יריב לוין הוא...
מוטי | 16-09-2023 21:00
יריב לוין הוא הדיקטטור של העשור בושה לשר שרודף אחרי האני.
32
התכוונת למחריב העשור...
אחד דמוקרטי ליברלי | 16-09-2023 21:54
התכוונת למחריב העשור נכון?
33
יריב לוין הוא...
עודד | 16-09-2023 21:57
יריב לוין הוא שר מצויין. הוא צדק במעשהו ומי שלם אותו זה נתניהו שהשתפן. הוא יזכר כאחד משרי המשפטים הכי טובים שהיו לנו. וגם, התעלמו נא מאנשי שמאל בזויים שמציפים את הכתבה בשינאה האופיינית להם.
34
הוא יזכור האדם...
דפנה | 16-09-2023 22:50
הוא יזכור האדם שהרס את החברה הישראלית
35
כל המומחים למשפט...
טל | 16-09-2023 22:57
כל המומחים למשפט חוקתי - ואפילו לויו עצמו- התיחסו לכך שהרפורמה הינה הפיכה משטרית שמאחדת את שלושת הרשויות. הסיבה היחידה שאנינו עדיין בדמוקרטיה - חלשה ושברירית - היא בזכות המחאה.
מומחה למשפט זה בלוף. אין לדבריהם כל ערך
זאב | 19-09-2023 21:18
עסוקים בלקטלג משהוא האם נקרא דמוקרטיה או לא. המומחיות שלהם זה לדעת מה קוןרה איפה. אבל מה שחשוב זה הצדק ולא הדמוקרטיה ובענייני צדק כל אדם ברחוב הוא לא פחות, ובפועל אף יותר, בעל חוש צדק מאוסף הנפוחים הריקים הללו.
36
לווין איש העשור...
אביב | 16-09-2023 23:10
לווין איש העשור ואבא היטלר איש המאה
37
איך מי שנכשל...
טל | 17-09-2023 1:25
איך מי שנכשל בכל מעשיו.וכוונותיו הוא איש השנה?
38
איש המאה ....
טל | 17-09-2023 1:35
איש המאה . חשף אותנו בדקה התשעים למשיחסטים ווחשוכים שחייבים לבלום
39
קשקשן ...
המאיר הראשון | 17-09-2023 4:38
קשקשן
40
האיש שהרס לי...
מירי מועם | 17-09-2023 5:18
האיש שהרס לי את המדינה !!!
מצוין. היא לא הייתה המדינה שלי או של היהודים
זאב | 18-09-2023 23:08
הייתה מדינת כל פקידיה
41
כל האמת התגלתה...
משה | 17-09-2023 5:52
כל האמת התגלתה במערומיה המכוערים שיש כנופיה ששולטת במדינה ועושה מה שהיא רוצה
42
כמה שטויות כתבת,...
יוחאי לוי | 17-09-2023 8:02
כמה שטויות כתבת, כמה שטויות... המתנגדים למהפיכה המשפטית הם מכל גווני האוכלוסייה. אילותי המחאה האדירה הזו כבר מזמן היינו במקום אחר, מקום עצוב וגרוע מאוד. הממשלה הורסת פה כל חלקה טובהוטוב שיש מי שרואים את זה וקמו להגן על המדינה. כל גיבובי השטויות על זה שלא קרה כלום והרפורמה חלבית ושסתם האליטות מנסות לשמור על מעמדן זה באמת בלון שתריץ לפוצץ של אנשים טפשים עם ראייב צרה שלא מבינים דמוקרטיה מהי
אתה צריך אבחון פסיכיאטרי
אילון | 18-09-2023 23:09
כל גווני האוכלוסייה... וודאי. בעצם מצביעי הקואליציה רוצים שהקול שלהם יהיה שווה פחות ?
43
מכת העשור אתר...
הצודק | 17-09-2023 8:10
מכת העשור אתר סרוגים אתר הזויים
44
יריב לדין הוא...
ארז דע | 17-09-2023 8:11
יריב לדין הוא אסון למדינת ישראל
45
חורבן והרס המדינה...
עדי | 17-09-2023 8:14
חורבן והרס המדינה וערכיה. מי שתומך בו יתבייש בעוד מספר שנים כשהשיקום יתחיל בעזרת השם
46
70 אחוז מהעם...
משה רבינו | 17-09-2023 8:48
70 אחוז מהעם מסכימים שצריך רפורמה, בהסכמה, לא קשור לשיוך פוליטי. פשוט לקח מר לוין את הרפורמה כקרדום ורצח את החברה הישראלית. באלימות ועם ערב רב של זנאים .
47
העם אוהב אותך,...
ירון | 17-09-2023 9:14
העם אוהב אותך, יריב לוין.
48
יריב לוין היורש...
סיסו | 17-09-2023 9:30
יריב לוין היורש של נתניהו . הוא ראוי להיות ראש ממשלה
49
יריב לוין הצליח...
חגית | 17-09-2023 9:31
יריב לוין הצליח לגרום נזק עצום , למען האמת לא היה מצליח לעשות זאת ללא חולשתו של נתניהו ו
50
איזו קריאה מדומיינת...
משה | 17-09-2023 9:45
איזו קריאה מדומיינת של המציאות. לוין אכן איש העשור כדרך שמנהיגים מחרבי עמים הם איש העשור, ולא במובן החיובי. הנזק והפצע שגרם למדינה לא יגלידו גם בעוד עשור, אם בכלל
51
ם שעה למנחתו...
אא | 17-09-2023 10:27
ם שעה למנחתו של ציבור x, ולא שעה למנחתו של ציבור y. ויקם ציבור y, על ציבור x ........
52
בעצם אין שום...
סמדר | 17-09-2023 10:57
בעצם אין שום דבר חיובי לאמר על הכתבה הזו. הכותב הוא אדם המעביר ימיו בישיבה על ישבן שמנמן ובקיטור אינסופי על מר גורלו כי לא נותנים לו. אולי, אם היה קם מכיסאו ועושה משהו, מתאמץ, מייצר משהו, או כל דבר שיכול לקדם אותו בחיים, מלבד לילל ולייבב, היה שמח בחלקו
53
סתם עוד מחבל...
דויד.ב | 17-09-2023 11:37
סתם עוד מחבל נגד העם היהודי, נקודה שחורה בהיסטוריה כמו אחמד טיבי
54
לעולם לא יאממר...
יגאאל | 17-09-2023 11:52
לעולם לא יאממר זל ,,ואנחו נגיד שלא יזכר לעולם הוא וכל אלה ,שאוחדו עי ביב ,גם הם הוא לא ייזכר בכלל.
55
מי שמצביע לימין...
א.ק. | 17-09-2023 11:55
מי שמצביע לימין הוא אדם רע,טיפש וגזען!!!!
אתה מפגין חוסר מודעות עצמית קיצוני
אורנה | 18-09-2023 23:11
במיוחד בעניין הטיפשות
56
האיש שגרם...
פס | 17-09-2023 12:37
האיש שגרם נזק הכי גדול למדינת ישראל בזמן הכי קצר
57
מחריב לוין הוא...
עמי | 17-09-2023 13:00
מחריב לוין הוא איש איום ונורא, ונראה שהכותב הוא לא חכם גדול. אולי ביביסט קטן.
58
לכל האנרכיסטים הפשיסטים...
ימני | 17-09-2023 13:32
לכל האנרכיסטים הפשיסטים אנחנו נוקיע אתכם ממדינת היהודים
59
כשאני קוראת את...
56 | 17-09-2023 15:25
כשאני קוראת את הכתבה הזאת ושכמותיה ברור לי יותר ויותר שאנחנו כבר לא עם אחד. בואו נתחלק וזהו.
60
יריב מבין שכל...
אלכס | 17-09-2023 16:25
יריב מבין שכל מה שבנה ,הבין וטרח .אם השמאל מרכז יעלה לשלטון,הכל יתהפך על הימין אז מחרחרי מלחמה לא רואים מעבר לחוטם.
61
שטויות כאלה לא...
אתי | 17-09-2023 20:44
שטויות כאלה לא שמעתי מזמן . קבוצות הכוח זה החרדים שבלעדיהם אי
62
והיטלר היה איש...
אלי וקנין | 17-09-2023 21:49
והיטלר היה איש המאה הקודמת
63
יישר כח ללוין...
אלוף | 17-09-2023 22:40
יישר כח ללוין
64
כתבה מטופשת בעליל...
רון | 17-09-2023 23:08
כתבה מטופשת בעליל מזמן לא קראתי שטויות כאלה
65
יריב לוין
אילה | 17-09-2023 23:14
כל מילה אמת!!
66
המהפיכה השיפוטית צריכה לכלול תכנים אחרים
אחת | 17-09-2023 23:32
אני מציעה לכלול את התכנים הבאים במהפיכה השיפוטית: 1. כל תביעה אזרחית, כולל בענייני משפחה, תיקבע להוכחות תוך חצי שנה, ויינתן בה פסד תוך שנה. 2. חוק ביהמש לענייני משפחה - יבוטל. המצב שקדם לו - יחזור לקדמותו. 3. ביהמש העליון יחוייב בחוק, לדון, עניינית, לגופן, בבקשות רשות ערעור. 4. שופטים שצברו תלונות רבות אודות תפקודם - יודחו, מיידית, מהמערכת השיפוטית.
בשביל זה צריך המון שופטים נוספים
נעמיט | 18-09-2023 15:35
ולוין עוצר מינויים כבר חודשים רבים כשלא מכנס את הוועדה!!! מחסור חמור ביותר של שופטים, יש תקנים ויש מועמדים ראויים והאיש חוסם כי מחכה לשעה מוצלחת יותר למינויים פוליטיים לטעמו, ובינתיים- עינוי דין מתמשך לכל מי שנצרך לבית המשפט!
67
לשיטתך אדם שהורס את מולדתו הוא גבור?
אשר | 18-09-2023 7:43
אם לוין יצליח הוא ישאיר אחריו אדמה חרוכה. לוין עומד בראש המהפיכה המשטרית יחד עם רוטמן סמוטריץ ובןגביר. הם שיסעו את עם ישראל. מדינה שצמחה. מדינה חזקה עם צבא מתקדם מתפרקת לנגד עיננו. הוא אינו גבור!!!
68
יש''ו ...
יריב הוא איש העשור במידה זו שגם בעוד עשר שנים יקללו את שמו ואת זכרו של האפס המנוול | 18-09-2023 9:17
יש''ו
69
אנשים נורמטיביים שומרי...
דור ילוז | 18-09-2023 10:42
אנשים נורמטיביים שומרי חוק ופטריוטים מוחים בכל דרך כי הם מבינים שההפיכה אינה במורה לייצר צדק חברתי, אלא לנרמל שחיתות- פסקת ההתגברות בכדי להבטיח שחרדים לא יישאו בנטל, ביטול עילת הסבירות בכדי להחזיר את דרעי ולמנות מקורבים. אכן המסיכות נקרעו מעל הפנים והשחיתות הופיעה בלי בוש, ולזה מגיבים אנשים שומרי חוק
70
מיקי ...
רבותי: תראו את התגובות המאורגנות פה! ברור לכל בר דעת שקיימת איזו שהיא קבוצת וואטסאפ סודית, שיש בה יש אולי איזה 125 חברים או לא משנה כמה, שרובם כנראה שונאי יהודים - אנשי שמאל קיצוני מסוכן, במקרה הטוב מאנשי מרץ שלא עברו את אחוז החסימה, או מארגונים נגד יהודים. נראה שזה עובד כך: מנהל הקבוצה מעלה כתבות, וכל מי שכותב תגובה שמייצגת את הפלג השמאל קיצוני שרוצה בהשמדת המדינה היהודית ובעקירת היהדות בכלל מקבל בונוס מעובד- לא חסר שונאי ישראל שיתנו כסף.הם מקבלים כנראה משכורת מסודרת פלוס בונוסים על כל תגובה, רואים שזה מגיע מאורגן.. מנהל הקבוצה הוא כנראה איזה מישהו כמו אולמרט, או "ברק"- (שממתין עם החולם המשיחי ששמע מהנביא שקר שלו להיות ראש ממשלה! ורק אחרי שיצופו גופות בירקון והוא מנסה לקדם אותנו לשם)... או מישהו בכיר מה-BDS וממומן כמובן בהרבה כסף מארגונים שונאי יהודים ויהדות מחו"ל. מדוע המשטרה לא חוקרת? מדוע סרוגים מאפשרים כתיבה מאורגנת של מיעוט מסוכן, וברור שלא שייך למגזר הדתי לאומי, כנראה גם ממומן ממדינות וארגונים אויינים. | 18-09-2023 13:59
מיקי
ברור. זה קורה בכל אתרי החדשות
זאב | 18-09-2023 23:13
קל לזהות את הזה
71
איזו רפורמה חברתית אתה רואה בדמיונך??
נעמיט | 18-09-2023 15:27
אין ברפורמה שום בשורה חברתית, להיפך. רק יותר כוח לפוליטיקאים מושחתים והמקורבים שלהם. בגצ הגן לא פעם על החלשים (כפה על המדינה למגן בפריפריה, על ביתס חרדיים לקבל בנות מסרחיות, ועוד) המתקוממים נגד חוקי הרפורמה באמת מפחדים, מכיוון שהממשלה פעלה בצורה כוחנית מאד וללא שום נכונות להידברות, בטח לא בהתחלה, ותוך שידור עוינות, בוז וקור מפחיד כלפי כל מי שלא מכוחותיה, המוחים (ואני בתוכם) אלה אנשים מכל המיגזרים ולא אליטות, (אולי רק מבחינת השכלה). בעלי העסקים הגדולים נזעקו כי הבינו שאי יציבות כלכלית תזיק לעסקיהם ולהשקעות במדינה, אז לא רק מאהבת מרדכי, אך מן הראוי היה שגם הממשלה תיקח בחשבון תוצאות אפשריות של ניכור חלק כה גדול מהעם
בג"ץ מגן על הערבים והוא אנטי יהודי
זאב | 18-09-2023 23:15
ואנטי לאומי ושונא ישראל דה פקטו.
72
אתה פשוט חולה נפש
חמור זמר | 19-09-2023 0:27
אני פשוט מתבייש לקרוא בעיתון שחושב שהוא שייך לאנשים דתיים (כלומר אנשים שלא מתביישים להתגאות שיש להם ערכים) את הזבל שאתה מגבב כאן בנונשלנטיות. עוד רגע ביבי מתקשר אליך לתפקיד המקלדת של התרנגוטליב או הריצפה של הסמרטוטריצ פה!!!
73
רק יריב לוין יכול להציל את הליכוד מביבי
רק ליכוד | 19-09-2023 16:47
ביבי מפחד מהשמאל
74
יריב לוין הוא סוס טרויאני
ניר | 02-10-2023 22:45
יריב לוין הוא מחריב המדינה. שר משפטים שמבקר בסוכה של משפחת פשע ושמנסה למחוק את מערכת המשפט הוא סכנה לדמוקרטיה ולמדינת ישראל.