אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב מרדכי אליהו זצ"ל על ירי הטילים לישראל: "אנחנו לא צריכים לפחד"

בשו"ת מצולם מלפני 23 שנה, בזמן מלחמת המפרץ נשאל הרב מרדכי אליהו זצ"ל איך צריכים להתייחס למתקפת הטילים? תשובתו: "כשאנחנו בוטחים בקב"ה וסומכים על הקב"ה, אז זה דבר חשוב מאוד, וזה הבטחון הכי גדול שיכול להיות". צפו

הרב מרדכי אליהו זצ"ל: "אנחנו לא צריכים לפחד"
  אסור לפחד. הרב מרדכי אליהו זצ"ל (פלאש90)

השאלה נשאלה לרב ע"י ר' יהודה קליין מחיפה בתקופת האיומים בסקאדים על ארץ ישראל במלחמת המפרץ

שאלה

אנו נמצאים בתקופת מלחמת המפרץ תקופה שבה התקשורת בפאניקה של חורבן וסקאדים וכו', ומצד שני אנחנו אמונים על זה שלא יהיה חורבן שלישי, ואיך צריכים להתייחס לתקופה הזאת? תודה רבה.

תשובה

תמיד מאיימים על עם ישראל, מפחידים את עם ישראל, "אמרו ללשוננו נגביר שפתינו אתנו מי אדון לנו", כל אחד יש לו לשון לדבר, אחד ברמז ואחד בגלוי, אחד בסתר ואחד בפרהסיא. כל אחד בצורה אחרת.

והנה יש שני פסוקים. יש פסוק אחד "פחדו בציון חטאים", כלומר אסור לפחוד. ופסוק שני אומר "אשרי אדם מפחד תמיד" והגמרא אומרת הא בדברי תורה כתיב, אדם צריך לפחד שמא ייכשל באיסור. אבל לפחד מאומות העולם, אנחנו לא צריכים לפחד, אדרבה, אנחנו בוטחים בה' וחוסים בה' וישראל בטח בה' עזרם ומגינם הוא, כשאנחנו בוטחים בקב"ה וסומכים על הקב"ה, אז זה דבר חשוב מאוד, וזה הבטחון הכי גדול שיכול להיות.

באים היום חלק מהמנהיגים שלנו ופעם אומרים יש פחד ופעם אומרים אין פחד, כל פעם משנים את עצמם, כל פעם לפי מה ששומעים בחדשות. לא צריכים לשמוע חדשות! מה יש לכם אתם, תהיו קשורים בקב"ה, כתוב "תפול עליהם אימתה ופחד, בגדול זרועך ידמו כאבן".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו