אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תדהמה: לופולינסקי נשלח ל-6 שנים בכלא

למרות הערכות כי על ראש עיריית ירושלים אורי לופלינסקי ייגזר עונש קל יחסית בשל מצבו הרפואי, גזר עליו היום השופט דוד רוזן 6 שנות מאסר. "כספי השוחד שימשו להעצמתו"

תדהמה: לופולינסקי נשלח ל-6 שנים בכלא
  בדרך לשש שנת מאסר. לופליאנסקי (פלאש90)

תדהמה במערכת המשפטית בעקבות גזר הדין החמור על ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופולינסקי.

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן גזר היום את דינו של מי שהיה סגן ראש העיר בזמן אולמרט, ודן אותו לשש שנות מאסר, שנת מאסר על תנאי וחצי מיליון שקלים קנס, בגין עבירות של קבלת שוחד וקבלת כספים במרמה בערך כולל של כ-2.75 מיליוני שקלים.

גזר הדין הקשה יחסית בא לאחר הערכות כי השופט רוזן יקל עם לופולינסקי משתי סיבות, האחת היא העובדה כי את כספי השוחד העביר לעמותת 'יד שרה' בראשה עמד והשנייה היא מחלת הסרטן בא לקה.

על שתי הטענות השיב רוזן בגזר הדין: "יש במעשיו של הנאשם כדי לקעקע אמון הציבור במנהיגיו ואת ביטחונו בטוהר שיקוליהם. בעבירת השוחד יש כדי לזהם את השירות הציבורי, נותן השוחד הינו איש מושחת ומשחית ומקבל השוחד הינו איש הפועל בבוגדנות, איש מעל, בוגד באמון שניתן בו, אמון שבלעדיו לא יקום ויהיה שירות ציבורי מתוקן."

עוד הוסיף רוזן: "לא מדובר בפושע רגיל השקוע אך ורק בעולם הסיאוב והפשע. נהפוך הוא, הנאשם ביקש לאורך כל חייו לתרום ולעשות לטובת הקהילה אליה השתייך ולטובת הציבור כולו… עם זאת, גם משלא נטל כספי שוחד לכיסו, כספי השוחד שימשו להעצמתו והגדלת כוחו והשפעתו."

בהתייחס למצבו הרפואי של לופלינסקי כתב השופט כי הוא יודע שמצבו הרפואי "הינו בכי רע" והוא סובל ממחלות קשות, אך עם זאת בהסתמך על חוות דעת רפואית קבע רוזן: כי "הנאשם יכול לשהות בכלא בתנאים סניטאריים מתאימים, שם יזכה לטיפול מתאים על-פי מצבו הרפואי… ובמידת הצורך לאשפזו בבית-חולים."

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
גזר דין הזוי
גבי | 19-06-2014 14:19
אני גם לא מבין את הפכפכותו של השופט שבמהלך המשפט פונה ארבעה פעמים לפרקליטות למחוק אותו מכתב האישום כי אין אסמכתאות להרשעה, ופתאום עושה סיבוב של 180 מעלות
2
כולנו צדיקים במדינה שלנו חחחחח .... גנבים לכלא!!!
צדק | 20-06-2014 0:33
כולנו צדיקים במדינה שלנו חחחחח .... גנבים לכלא!!!
3
נטפלים אליו כי הוא דתי
שלומי | 20-06-2014 10:52
אם הייתה לו עמותה לאיסוף חתולים עזובים ברחובות, השופט היה קורא לו רובין הוד, אבל לפוליאנסקי שגר בבית צנוע בבנין מגורים וחי בצניעות הוא גנב העם! מתי כבר ישפטו את השופטים
4
השופט הזה פרחח רחוב, העונש הקשה בא
השופט הפרחח | 22-06-2014 2:25
עקב שהשופט נפגע מכך, שלופוליאנסקי דחה את עסקת הטיעון שהוא הציע לו. ולכן עכשיו הוא נוקם בו. כי לופו עבר על איסור מאוד בסיסי בבית המשפט האומר "לעולם אל תעצבן את השופט, כי גורלו בידיך". והערה לההוא מהיהדות המסורתית - אתם חוץ מלהרוס חלק מהעם היהודי לא עשיתם כלום. ואתה מתהדר כאילו בתקינות עמותות, בזמן שלא עשית כלום לטובת הציבור. אין לך אפילו זכות לדבר נגד לופו.
5
קריאה למי שיכול
רמי | 22-06-2014 2:49
כואב מאוד שהאיש הזה שעשרות בשנים פועל למען כל דל ונזקק לתמיכה ולעזרה רפואית, ילך לכלא. זה באמת עוול משווע! אני פונה מכאן בקריאה למי שיכול ליזום פניה לנשיא הנכנס לתת חנינה לאיש היקר הזה. וגם להקים קבוצה בפייסבוק (שתיקרא נגיד ״חנינה לאורי לופוליאנסקי״) דרכה יוכלו כל מי שתומכים במניעת עוול משווע מהאיש היקר, לפעול דרך הקבוצה. מפאת נסיבותי האישיות, אני לא רואה את עצמי כמי שמארגן פניה כזו לנשיא או הקמת קבוצה בפייסבוק למען מטרה זו. אני חושב שאין אדם כמעט שלא נעזר באופן כזה או אחר ממפעלו של האיש היקר הזה, לכן חובה לעשות ככל שניתן כדי להצילו מישיבה בכלא. אבל לפחות אני מעלה כאן את הרעיון הזה, וזו תהיה תרומתי שאני יכול לעשות כעת למענו של מר לופוליאנסקי היקר.