אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ערב גזר הדין: לופוליאנסקי אושפז

חרף בקשת פרקליטיו, הפרקליטות מתנגדת לגזור את דינו שלא בפניו. הסיבה: אי אפשר לגזור עונש מאסר על אדם שלא בנוכחותו

ערב גזר הדין: לופוליאנסקי אושפז
  לופוליאנסקי. אושפז ערב גזר הדין (צילום: פלאש 90)

פחות מיממה לפני ההכרעה בגזר דינו במסגרת משפט הולילנד, אושפז ראש עיריית ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, בבית החולים הדסה עין כרם, כנראה בעקבות דלקת ריאות. לופוליאנסקי חשוד בלקיחת שוחד על סך כ-2 מליון שקלים אשר הועברו לארגון 'יד שרה' שייסד לופוליאנסקי.

על אף אשפוזו של לופוליאנסקי דרשו פרקליטיו כי הדיון בעניינו ייערך היום כמתוכנן וגזר דינו יינתן שלא בפניו. אלא שבקשתם נתקלה בסירוב מכיוון שאין לגזור עונש מאסר על אדם שלא בפניו. קביעה זאת ניתנה על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה על רקע בקשת הפרקליטות לגזור על לופוליאנסקי מאסר בפועל.

על אף שכנראה עונשו של לופוליאנסקי יופחת, בעקבות העובדה כי את הכספים שקיבל לא שלשל לכיסו, דרשו פרקליטיו לא לגזור עליו עונש מאסר בפועל בגלל מצבו הבריאותי הירוד. את טענותינם גיבו פרקליטיו בחוות דעת רפואית. הפרקליטות קיבלה את פנייתם וביקשה לדחות את גזר הדין בכדי לבחון את חוות הדעת הרפואית, אך בשירות בתי הסוהר קבעו כי על אף מצבו הבריאותי אין מניעה שלופוליאנסקי יירצה עונש מאסר בפועל.

חשוב לציין שגזר דינו של לופוליאנסקי, כמו של חבר מועצת העיר לשעבר, אברהם פיינר, ניתן בנפרד בעקבות מצבם הרפואי. אלא שבניגוד ללופוליאנסקי פיינר, המרותק לכיסא גלגלים, ככל הנראה לא יבצע עונש מאסר בפועל אלא ירצה את עונשו בעבודות שירות בלבד.

ועוד בפרשת הולילנד: אמש דחה השופט דוד רוזן את בקשתם של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט ואורי שטרית, לצאת מהארץ לצרכי עבודתם. השניים, אשר הואשמו במסגרת פרשת הולילנד ונגזרו עליהם עונשי מאסר כבדים, נדרשו להפקיד את דרכוניהם ונאסרה עליהם היציאה מהארץ.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו