"היינו יכולים לדבר": מיכל וולדיגר עונה ליועז הנדל - סרוגים

"היינו יכולים לדבר": מיכל וולדיגר עונה ליועז הנדל

במכתב מפורט בן 9 סעיפים, סגנית השר וולדיגר משיבה לשר לשעבר הנדל על דבריו אמש בהפגנת הימין שיזם אמש בגבעת שמואל

author-image
"היינו יכולים לדבר": מיכל וולדיגר עונה ליועז הנדל
  (צילום: נועם ריבקין פנטון\פלאש90)

לאחר דבריו אמש (מוצ"ש) של השר לשעבר יועז הנדל בהפגנת הימין שיזם בגבעת שמואל, הקוראת לקבל את מתווה הנשיא וליזום הידברות על הרפורמה המשפטית, בה מנה את ח"כ מיכל וולדיגר כאחת שיכולה להתנגד לרפורמה – השיבה לו וולדיגר במכתב.

"ראשית אומר כי לפליאה בעיניי העובדה כי התקיימה הפגנת 'ימין' בגבעת שמואל, אך אני לא ידעתי על קיומה, לא הוזמתי לדבר בה, ולמעשה אף לא להשתתף בה", פתחה את הסעיף הראשון במכתבה כנגד ההפגנה עצמה.

עוד באותו נושא

הנדל: אלה הח"כים שיכולים להתנגד לרפורמה


48

"מחאה זוהי זכות חשובה אך במקום לדבר על חברי הקואליציה, יכול היית לדבר איתם, ולפחות איתי. כפי שהזכרת, אני תושבת גבעת שמואל, יכולת, אילו רצית, להודיע לי על בואך או אפילו לקפוץ בלי הזמנה, הייתי מארחת אותך בביתי בשמחה, היינו יכולים לדבר, גם על הרפורמה ונחיצותה.

(צילום: אריק מרמור, פלאש 90)

"תמהה אנוכי על ידיעתך זו"

עוד הוסיפה בהתייחסות לנאומו: "בנאומך הגדרת אותי ועוד כמה מחבריי לקואליציה, ככאלה 'שאין להם כוח פנימי' ושאתה יודע היכן הלב שלנו. 'יודע' הדגשת. תמהה אנוכי על ידיעתך זו, שכן מעולם לא דיברנו לעומק, ובוודאי שלא על הנושאים שעל סדר היום. לא כשהיית ח"כ ושר ולא בימים אלו. שוב אדגיש, אילו היינו חברים כמו שכתבת, אזי היית דואג לשוחח איתי קודם, בטרם אתה נושא את נאומך אודותיי.

"אני יודעת כי גם אתה בעד הרפורמה והתבטאת בעניין מספר פעמים, גם אם לא במדויק כפי שהיא מוצגת כיום. עם הנסיון שלך, והוא רב, יודע אתה שאין כמעט חוק שעובר כפי שהוא מוצע לראשונה. שהנוסח משתנה, שמתווספים תוספות, שנמחקים סעיפים והכל בהידברות בוועדות הכנסת השונות.

"יועז, ברור לכל כי הפגנות השמאל והבערת המדינה, הסתה מצד מנהיגים וזריעת פחד בלתי פוסקת, כל אלו, אינם בשל הרפורמה אלא לנוכח שלטון הימין. לא בשינוי הרפורמה חפצים מנהיגי המוחים, אלא בהפלת הממשלה הנבחרת וחזרה לממשלות שמאל כלבבם. מנהיגי המחאה גילו דעתם כי החרדים מפחידים אותם, חובשי הכיפות והציצית, המתנחלים מבעיתים אותם, אנשים מסורתיים וימניים הם אימת השמאל כעת.

"ההתקשטות בכסות של מניעת הרפורמה המשפטית היא זריית חול בעיני הציבור משמאל ואף מהמרכז, שלוקח ללב, ובצדק, את דברי מנהיגיו. איני מזלזלת ולו לרגע בציבור היקר אשר מרגיש כי הלכה לו המדינה, בשל דיבורים חסרי אחריות ונטולי הצדקה מצד דמויות מפתח בשמאל הישראלי. מכהנים ולשעברים כאחד.

"הרפורמה המשפטית הינה טובה והכרחית. מטרתה לחזק את הדמוקרטיה הפרלמנטרית שלנו, להחזיר את האיזונים שהיו בעבר ונלקחו ע"י בית המשפט העליון, בשבתו כבג"צ, לפני מספר עשורים. מעל ממחצית מהציבור בישראל מרגיש כי אין לו אמון במערכת המשפט, כי הוא לא מגן עליו ועל זכויותיו וכי כשהם מצביעים לימין, הם רוצים לקבל ימין ולא את האג'נדה הפרטית של שופטי העליון. הציבור הזה בחר בנו ונמעל בתפקדינו אם לא נביא את רצונו הלכה למעשה.

"אתה יודע היטב כי אף רשות לא תפגע מהמהלך אלא להיפך, יחוזקו הרשויות וכל אחת תדע את מקומה היטב, ולא כפי שמתרחש היום. המיעוט לא יפגע; בחירות, הרכבת קואליציה, עבודה בכנסת תוך שהכלים של האופוזיציה, כדוגמת פיליבסטר ועוד, ימשיכו לשמש כבלמים וכאיזונים בין הרשויות השונות. בבית המשפט העליון ישבו שופטים שייצגו את כל חלקי העם, כך יגבר האמון בו.

"בואו לדבר"

"לסיכום יועז, אני בעד דמוקרטיה, אשמור עליה וכמובן על ארצנו, מדינתנו ועמנו מכל משמר. מעולם לא הייתי נגד הידברות, אני כמובן בעד. ההידברות חשובה, בלי תנאים מקדימים. בלי הצהרות על הרס הדמוקרטיה ופגיעה בכלכלת ישראל. בלי לקרוא לסרבנות, בלי לשרוף את האסמים.

(צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

"רוצים שנעצור לתקופה קצרה את חקיקת הרפורמה לצורכי הידברות. לטעמי כאמור אין טעם בכך ואין להתנות שיח כלשהו בתנאים מוקדמים. ציבור גדול נפגע מהתנהלות בית המשפט ומצפה בכליון עיניים לתיקון המבורך. יחד עם זאת ובאם יעצור גם בית המשפט העליון בשבתו כבג״צ את דיוניו ופסיקותיו בנושאים שאינם משפטיים גרידא, נושאים הנמצאים במחלקת ציבורית, לאותה תקופה מקבילה, אוכל להמליץ בפני חבריי עיכוב מקביל. אחדות העם חשובה היא מאין כמותה. אין לנו עם אחר, אין לנו ארץ אחרת. בואו לדבר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
כמו שגב מי...
ביבי המושחת | 05-03-2023 18:52
כמו שגב מי גולן אמרה? תזכירי לי מי את? לכי לך ותהני לך מהאלמוניות שלך
טינופת מושחת...
עע | 08-03-2023 13:24
טינופת מושחת אתה , יש לך עוד הרבה ביצים של לפידוס לאכול על מנת להגיע לרמת היכולות של ביבי . חתיכת מושחת אנאלפבית מוצהר ....
2
יועז הנדל. לא...
שחר | 05-03-2023 18:59
יועז הנדל. לא מגיעים להבנה עם פשיסטים. חבל אפילו להתווכח איתם. מקסימום יצטטו את חוקי נירנברג ויצעקו הייל ביבי
חולה נפש...
עע | 08-03-2023 13:22
חולה נפש שכחת לקחת את הכדורים, עליך לקחת פעמיים ביום , אחד בבוקר ואחד בערב, אולי תחזור להיות נורמלי חצוף ודפוק ..
3
נוכלת פאשיטית אומרת...
בושה חכי"ת בושה | 05-03-2023 19:10
נוכלת פאשיטית אומרת שלא מכיר אותה וגם שיכל לקפוץ אליה הביתה בלי הזמנה... טקסט ביבים מאוס - הרס הדמוקרטיה הכלכלה העם והמדינה זה טוב... מספרת כאילו זה רגיל שראש הממשלה משתלט על בתי המשפט והפסיקה, וכאילו אפשר לדבר על משהו בוועדה של רוטמן. נוכלת פאשיסטית כבר אמרנו
4
כל הכבוד למיכל...
יעל | 05-03-2023 19:12
כל הכבוד למיכל וולדיגר. מילים חכמות נכונות והעיקר מתורבתות..
5
אין מה לדבר איתה לאור יחסה לילד בן ה8
ישראל | 05-03-2023 19:48
מגבעת שמואל. אישה מזעזעת
ילדה
מפוקח | 05-03-2023 20:18
בת 8
6
ח'כ ורדיגר. אילו...
בוגר ימית ונוה דקלים. | 05-03-2023 20:53
ח'כ ורדיגר. אילו נתניהו היה הולך לפי מה שאמר בהשבעת הממשלה. מאבק באירן ויוקר המחיה והרחבת הסכמי השלום, היית רואה אפילו אלף אנשים ברחובות? הימין בשלטון כמעט רצוף מ2009. היה משהו שהתקרב למחאה זו? אז ברור שלא ממשלת הימין היא הענין. תפסיקי להטעות את הציבור.
7
עם חכים כמו...
רבא | 05-03-2023 21:13
עם חכים כמו וולדיגר ישראל לא צריכה אויבים
8
בשנותיה בכנסת הוכיחה...
געגועיי למפדל | 05-03-2023 21:30
בשנותיה בכנסת הוכיחה וולדיגר שהיא אופורטוניסטית שתקריב בנקל כל ערך בשביל הפוליטיקה האפרורית והמשמימה שלה. בכל צומת היא גילתה נאמנות לא מסויגת לסמוטריצים, לבןגבירים ולאבי מעוזים, למרות שאני מניח, גם בלי להיות חבר שלה ובלי לדבר איתה עמוקות, שהיא לא ממש נמנתה על אוהדיהם. עד שבמקרה הוזמנה למפלגת הסמוטריץ כנערת פוסטר, להביא קולות של מזרוחניקים מגבעת שמואל.
לא אני...
מ.א | 08-03-2023 13:21
לא אני לא מתגעגע לשמאל המפדלני אשר מכר את הערכים הציוניים עבור אתנן , רואים לאן נעלמו עקבותיהם של ממשיכי דרכו של יוסף בורג זל , שבנו אברום ימח שמו הוא אחד מעוכרי העם היהודי שונא אחיו היהודים , מצביע למפלגות שהן תומכי טרור . האם לאלה אתה מתגעגע , אז לא אין לי ולרבים כמוני שעזבו את המפדל ומצאו את מקומם במפלגות שהזהות היהודית , ואהבת הארץ והעם היהודי חשובה להם כאן ועכשיו בארץ אבותיו , ומבלי להתיפייף , זאת ארצנו ולא נעזבה בעבור אתנן כמו שהתנהלה המפדל עד לשקיעתה , מזלנו .
9
יועזר הנדל רחוק...
רואה חשבון | 05-03-2023 21:37
יועזר הנדל רחוק מלהיות איש ימין. הוא איש שמאל קיצוני.
10
מזעזע שערוץ סרוחים...
רואה חשבון | 05-03-2023 21:40
מזעזע שערוץ סרוחים הפך להיות לאתר הבית של השמאל הקיצוני, המטורלל והמסוכן אל תרמו את כולם ותשנו את שמכם לערוץ השמאל הקיצוני, כי אתם יותר שמאל קיצוני מערוץ וואלה.
11
זה ממשלה נגד אנשי המחאה. אופוזיציה זה פייק.
עמוס | 09-03-2023 7:33
זו הממשלה נגד המוחים. המדינה הזו הוקמה על יסודות דמוקרטים והיא לא תצליח להתקיים אחרת. כל חכ צריך/ה להרגיש קוביה של טון חוק על הראש. שפוף משרת העם. כבד עבורך המסע? תתמודד/י. בלתי אפשרי עבורך? תתפני/ה.