אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ארגון בית הלל מסמן את היעד הבא: גיור

אחרי שעסקו בשנתיים האחרונות בקירוב בין דתיים וחילונים וגיוס נשים לצה"ל, ארגון בית הלל הצטרף לפורום 'צו גיור' הפועל להנגיש את הגיור ולהפכו לבר השגה

ארגון בית הלל מסמן את היעד הבא: גיור
  מבקשים להנגיש את הגיור. בית הלל

אחרי שעסקו בשנתיים האחרונות בקירוב בין דתיים וחילונים וגיוס נשים לצה"ל, ארגון בית הלל הצטרף לפורום 'צו גיור' הפועל להנגיש את הגיור ולהפכו לבר השגה.

​ את הקמת הפורום יזם 'בית מורשה' וחברים בו קשת של ארגונים דתיים ולא דתיים בהם 'אור תורה סטון' של הרב שלמה ריסקין, 'עם-שלם' של הרב חיים אמסלם, תנועת האישה הדתית 'אמונה', מכון עיתים, נאמני תורה ועבודה, מכון הארי טריגובוף, המכון הישראלי לדמוקרטיה, מפעלות הציונות הדתית, תנועת הקיבוץ הדתי, המכון לאסטרטגיה ציונית ועוד.

בבית הלל הסבירו את הצטרפותם לפורום לאור הבעיה החמורה המאיימת על זהותה היהודית של מדינת ישראל שעשויה להביא לסכנה קשה של נישואי תערובת בחברה הישראלית.

"על פי אומדנים ממשלתיים, במדינת ישראל חיים היום למעלה מ 300,000 אנשים שעלו לארץ בשלושים השנה האחרונות על פי חוק השבות, מרביתם מחבר העמים ואשר אינם נחשבים כיהודים על פי ההלכה", מסבירים ב'בית הלל'. "הדור השני של העולים השתלב באופן מלא בחברה הישראלית, כאשר הצעירים רואים עצמם כישראלים לכל דבר, נושאים שמות ישראלים, משרתים בצה"ל, חוגגים את חגי ישראל ומשולבים במערכת החיים בישראל."

לדבריהם, כיום מערכת הגיור הנוכחית הפועלת במסגרת בתי הדין לגיור של הרבנות הראשית ובמסגרת בתי הדין של הצבא, מגיירת כאלפיים מתגיירים בשנה. בד בבד, לאוכלוסייה זו נולדים כארבעת אלפים תינוקות בשנה, דבר המגדיל באופן ניכר את הבעיה משנה לשנה.

"סכנה גדולה של נישואי תערובת מרחפת על החברה הישראלית, וצו השעה הוא לפעול כדי להגדיל את מספרי הגיור ולמזער את הסכנה" מדגישים בארגון שפעולותיו הראשונות יהיו הנגשת הגיור ולהפכו לבר השגה עבור אוכלוסייה זו.

מנכ"ל ארגון רבני בית הלל, הרב רונן נויבירט אומר כי "אנו נמצאים בסכנה הולכת וגדלה של נישואי תערובת בישראל. המצב הנוכחי מהווה פצצת זמן מתקתקת ומסכן מהותית את עתידה של החברה הישראלית. ככל שהשנים נוקפות, המספרים גדלים, ההתערות בחברה גדלה וממילא הדבר מהוה סכנה ממשית ליהדותה של מדינת ישראל. ההתנגדות  כיום לפעילות למען הנגשת הגיור והפיכתו לבר השגה, אין בה חומרא כי אם פרצה גדולה שעשויה להביא לנישואי תערובת במספרים גדולים, כאן במדינת ישראל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
לא ברור מה הדיעה שלהם לגבי חוק הגיור המרחף מעלינו..
טל | 29-05-2014 11:21
יכול להיות שנסכים איתה, או אולי לא. אם יהיו ממש קולות בעניין של הגיור אז כנראה ששרוב גדולי הדור הדתיים לאומים והחרדים יתנגדו לעניין. במקרה הגרוע יהיה אפשר לאמץ את השיטה של הגר"ש אבינר ולהקים מערכת של ספרי יוחסין של כל משפחה כדי לדעת בוודאות שנתחתן עם יהודיים.
2
במימון הקרן החדשה
מיכאל | 30-05-2014 0:20
בית הלל, נאמני תורה ועבודה, אמונה- מתוקצבים על ידי ארגונים נוצריים הקרן לידידות/ הקרן החדשה. הרב ----שמוזכר לעיל, - מחובר גם הוא לארגונים נוצריים
3
חה חה חה
חיים | 30-05-2014 3:57
לאחר שעסקו בקירוב הדתיים אל החילוניים, וקירוב הבנות אל המזרן הפלוגתי, יעסקו בקירוב היהודים אל הגויים. ממש חכמים !
4
פתרון פשוט
יוני | 01-06-2014 1:07
פשוט מאד - מחוקקים את הצד השני של חוק השבות. כל מי שיצליח להוכיח שהוא לא יהודי על פי ההלכה. יקבל, אם ירצה, מענק עזיבה נדיב (ששווה לסל הקליטה). על מנת שיוותר על אזרחותו. פתאום כבר לא יהיו פה כל כך הרבה, ומי שישאר יש סיכוי טוב שאכן רוצה באמת להיות יהודי
5
בשביל לסמן את היעד הבא צריך להצליח קודם ביעדים הקודמים
בדיחה | 01-06-2014 14:45
בית הלל מנסים לשכנע את כולנו שהם סוג של חברת הייטק: 'מסמנים יעדים'; 'תוכנית רב שנתית' - בפועל מדובר על קבוצת רבנים ורבניות אנונימיים שההישג הגדול ביותר שלהם הוא הוצאת חוברות כרומו משעממות מידי פעם+ מיזם שבת ישראלית שגם בו לא ברור כמה השתתפו וכמובן 'עשיית הסקר הגדול של הציונות דתית'. ממש רבי פעלים להגדלת התורה ולהאדיר. תפנימו. אתם חבורת אשכנזים אליטיסטים שלא מעניינים יותר מידי אף אחד
6
אלו בית קילל, לא בית הלל...
אולי מהללים את עצמם | 11-06-2014 3:23