יורם כהן: "הרפורמה תהפוך את ישראל ללא דמוקרטית" - סרוגים

יורם כהן: "הרפורמה תהפוך את ישראל ללא דמוקרטית"

ראש השב"כ לשעבר, יורם כהן, הזהיר בהפגנת הימין בירושלים מהפיכתה של ישראל ללא דמוקרטית במידה והמהפכה המשפטית של שמחה רוטמן ויריב לוין תצא לפועל. "האיזונים והבלמים הנדרשים לדמוקרטיה - ייעלמו"

author-image
יורם כהן: "הרפורמה תהפוך את ישראל ללא דמוקרטית"
  ראש השב"כ יורם כהן, הערב (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

ראש השב"כ לשעבר, יורם כהן, נאם הערב (מוצ"ש) בהפגנת הימין בקריאה להידברות, והזהיר כי המהפכה המשפטית של שמחה רוטמן ויריב לוין תהפוך את ישראל למדינה לא דמוקרטית.

מלבד כהן, השתתפו בהפגנה שיזם השר לשעבר יועז הנדל גם פנחס ולרשטיין, ניר אורבך, הרב יעקב מדן, הרב אהד טהרלב, אביר קרא, אמילי עמרוסי ושירלי פינטו.

"כפי שאתם יודעים, אני לא חילוני, לא אשכנזי, לא שמאלני ולא פוליטיקאי" אמר יורם כהן, "אינני חלק ממערכת המשפט ובדרך כלל אינני נוהג להתבטא בסוגיות פוליטיות. למרות זאת, ואולי על אף זאת, פרסום הרפורמה המשפטית, על הסיכונים שבה, לאחדות העם ולציביונה הדמוקרטי של המדינה, הוביל אותי להחלטה להיענות הפעם לבקשה לשאת דברים".

עוד באותו נושא

סקר מפתיע: מחצית מתומכי הליכוד בעד עצירת החקיקה


128

"הממשלה המכהנת כיום בישראל, היא כמובן לגיטימית. חובה על כל ממשלה לגבש מדיניות ולפעול לקידומה, כולל הובלת שינויים מפליגים, בהתאם לצורך. אף אני חושב שיש מקום לשינויים ולשיפורים במערכת המשפט. אך נראה כי מטרתה של הרפורמה המשפטית המוצעת, איננה לשפר את מערכת המשפט, אלא לנטרל אותה" הוסיף ראש השב"כ לשעבר.

הפגנת הימין בעד הידברות (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

(צילום: מטה הפגנת הימין)

"בהיעדר חוקה במדינת ישראל, בית המשפט העליון הוא המבצר היחידי, המגן על זכויותיהם של אזרחי המדינה, מפני החלטות פוגעניות של הרשות המחוקקת והרשות המבצעת. הרפורמה, היה ויתממשו כל מרכיביה, תהפוך את ישראל מ"מדינה דמוקרטית" למדינה שאינה כזו, ותפגע קשות באופייה של מדינתינו: כתוצאה מהרפורמה – הביקורת השיפוטית צפויה להיחלש באופן דרמטי, עד שתעלם לחלוטין".

עוד באותו נושא

השבוע ה-7 למחאה: רבבות מפגינים בכל הארץ | גלריה


22

"הרפורמה המוצעת, תשנה את המבנה השלטוני בישראל, משום שלרשות המבצעת ולעומד בראשה – ראש הממשלה, יהיה כוח בלתי מוגבל. "האיזונים והבלמים" הנדרשים לקיומה של חברה דמוקרטית, יעלמו", הוסיף כהן, "כל אזרח במדינה צריך לחשוש ממצב זה, ללא קשר להשתייכותו הפוליטית".

"נביאי ישראל התריעו שוב שוב מפני שחיתות ופגיעה בחלש וקראו למשפט צדק. אני מאוכזב מכך שאין יותר רבנים ואנשי ציבור מהימין, המסתייגים בפומבי ממנהיגי ציבור, הפועלים באופן פגום מבחינה מוסרית, ערכית ובניגוד לחוק".

"זכיתי לכהן כראש השב"כ, ארגון ביטחוני, ממלכתי, שכל עיסוקו שמירה על חיי אדם ועל ביטחון המדינה" אמר כהן בהמשך נאומו. "לאורך השנים, היו מקרים בהם בית המשפט ביקר והגביל את פעילותו של שירות הביטחון הכללי, הגם שמדובר היה בפעילות שמטרתה שמירה על ביטחון המדינה".

"אמנם, במקרים מסוימים, קשה היה לי לקבל את פסיקתו של בית המשפט העליון. אך יחד עם זאת, הייתי מודע לכך שהכרעות השופטים התקבלו באופן מקצועי, תוך ניסיון לאזן בין צרכי המדינה לבין שמירה על החוק הישראלי והבינלאומי". כהן הוסיף: "בית המשפט הוא "חומת המגן" המשפטית למדיניותה של ישראל, ושומר על עובדי מערכת הביטחון ועל קציני צה״ל מתביעות בבית המשפט הפלילי בהאג".

ראש השב"כ לשעבר יורם כהן נואם בהפגנה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

(צילום: מטה הפגנת הימין)

"כך גם ביחס ליועצים המשפטיים במשרדי הממשלה השונים. היועצים המשפטיים משמשים מעין ״חגורת בטיחות״ לנוסעים ברכב, כלומר למשרדי הממשלה ולמוסדות המדינה. אכן, לפעמים חגורת הבטיחות אינה נוחה. היא מגבילה את התנועה, לפעמים היא לוחצת, אבל ברגע האמת, חגורת הבטיחות היא זו שתציל את הנוסעים".

"תפקידם של יועצים משפטיים מקצועיים, הוא לוודא שפעילותו של כל ארגון, מתנהלת על פי כללי מנהל תקין ותוך שמירה על החוק. חוסר הנוחות לשרים, כמו לכל ראש מערכת, אינו מצדיק ויתור על ההגנה".

"חופש דיבור ומחאה הם לגיטימיים בחברת דמוקרטית, כשהם נעשים במסגרת החוק. אל לנו לשכוח את דברי חז״ל: ״חכמים היזהרו בדבריכם״.אין מקום להתבטאויות לא אחראיות, העלולות להתפרש כמתן לגיטימציה להפעלת אלימות, מכל סוג שהוא, כלפי צד כלשהו".

עוד באותו נושא

חגי בן ארצי: "מי שרוצה דמוקרטיה, שייסע לארה"ב"


115

"לצערי, אנחנו עדים לאחרונה אף להתבטאויות של נבחרי ציבור, המאיימים על היועצים המשפטיים לממשלה, על נשיאי בית המשפט העליון ועל נושאי תפקידים בכירים אחרים". כהן הוסיף: "אמירות אלו, מטילות מורא על בכירים בשירות הציבורי ויוצרות אווירה עכורה, שאיננה מאפשרת הבעת עמדה מקצועית עצמאית".

(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

ראש השב"כ לשעבר הזהיר: "השיח הציבורי הדרדר. כל ביקורת או הבעת עמדה, מתייגת אוטומטית את הדובר כבעל זהות מסוימת – פוליטית, מגזרית או עדתית. התגובה לביקורת, היא לגופו של אדם, ולא לגופו של עניין. יש מקום למחלוקות ולחוסר הסכמות, אך אין מקום לתרבות של "דמגוגיית התיוגים".

"אחדים מחברי תומכים בשינויים במערכת המשפט. אחרים מתנגדים לרפורמה במתכונתה הנוכחית. בין המתנגדים, חברים שנלחמו לצידי, שנפצעו וכאלו שבני משפחותיהם נפלו בקרב. חלקם מזוהים פוליטית עם מחנה השמאל. אחיי, ישראלים ציוניים אלו, הקריבו רבות למען המדינה, והם ממשיכים לתרום לה גם כעת. עלינו לגנות את הדה-לגיטימציה השיטתית, המתבצעת כנגד אזרחים נאמנים אלו, אך ורק בגלל תפיסת עולמם".

עוד באותו נושא

דווקא בגלל גוש קטיף: אסור להתעלם מקולות המחאה


101

"הפילוג שנוצר בעם בעקבות השיח על הרפורמה מדיר שינה מעיניי. העברת הרפורמה במתכונתה הנוכחית, בכוחניות וללא דיאלוג עם כל חלקי העם, תוביל חלילה לאסון".

"בתקופה האחרונה, אנו עדים שוב להתפתחותו של גל טרור רצחני, המבוצע על ידי פלסטינים. אני סמוך ובטוח שכוחות הביטחון ידעו להתמודד עם האתגר. עם זאת, לא מן הנמנע, שתתפתח הסלמה ביטחונית. לכידות חברתית וחוסן לאומי, הכרחיים להתמודדות של העם, עם האיום. נו חייבים לעצור את השסע לפני שהוא ייהפך לקרע של ממש, קרע שאין לדעת, כיצד ניתן יהיה לאחותו. לכן, אני מצטרף לקריאה לעצור את הליך החקיקה הנמהר, ולצעוד בנתיב ההידברות ברוח מתווה הנשיא".

השר לשעבר יועז הנדל בהפגנת הימין בעד הידברות (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

יורם כהן הוסיף: "ראש הממשלה נושא באחריות לכל פעילות הממשלה, ואנו מצפים ממנו לבחור במעשה מנהיגותי. להעדיף את טובת העםעל פני שיקולים פוליטיים ואישיים, כדי למנוע את ריסוק בית המשפט ואת התפוררותה של החברה בישראל. כל שינוי משמעותי צריך להתבצע בזהירות, בהדרגתיות, בשיקול דעת ומתוך הסכמה רחבה".

"נראה לי שהבקשה, של כל מי שיצא בלילה ירושלמי קר זה מהבית, היא: "אל תעבירו את הרפורמה בחטף. בחרו בהידברות אחראית, הגיעו להסכמות רחבות ומנעו את הקרע בעם" סיים ראש השב"כ לשעבר יורם כהן את דבריו.

שר התקשורת לשעבר יועז הנדל ואחד ממארגני ההפגנה, אמר בנאומו: "אני עומד כאן היום לפניכם כדי להתריע ולשנות את הכיוון אליו אנחנו דוהרים. לא איכפת לי מי אשם. איכפת לי שהמדינה שאני כל כך אוהב, הנס הגדול הזה שנקרא מדינת ישראל, לא יתפוגג".

"הרפורמה המשפטית, שבעיני היא בהחלט נדרשת, לא שווה דבר אם לא תהיה מדינת ישראל. אין ארץ ישראל ללא עם ישראל. צריך לשמור על הדמוקרטיה הישראלית כמו ששומרים על ארץ ישראל ועל שלמות העם כמו על שלמות הארץ. אין אפשרות אחרת. אנחנו פה להעביר מסר, שאין לאף אחד, אבל אף אחד, מנדט לקרוע את העם".

עוד באותו נושא

גורמים בליכוד חוששים מכאוס: "נתניהו לא שולט באירוע"


117

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
79 תגובות - 47 דיונים מיין לפי
1
יורם כהן מה...
בבי | 18-02-2023 21:02
יורם כהן מה אתה מתערב ! לך הביתה את לא רצוי פה !????
אם החברים של אבי חימי לא יבחרו את השופטות...
אור השמש | 18-02-2023 22:17
למה הוא חושב שאם החברים של אבי חימי לא יבחרו את השופטות, יבוא חלילה קץ לדמוקרטיה...
כך אתה...
אני | 18-02-2023 22:16
כך אתה אומר לגיבור ישראל? ביביסט רפה שכל
2
נראה לי התבלבלתי...
יעל | 18-02-2023 21:04
נראה לי התבלבלתי בהפגנה
3
זה בגלל שהוא...
גלית דיסטאל עכברייאן | 18-02-2023 21:05
זה בגלל שהוא סמולני שמקבל כסף מאיראן וגרמניה.
. אתה...
מ | 19-02-2023 13:16
. אתה מתכוון לבי בי שהצביע בעד גירוש גוש קטיף ושהכשיר את עבאב...
.... כרגיל ,...
דמיון מזרחי | 19-02-2023 6:26
.... כרגיל , דמיון מזרחי ...
מי באמת מממן אותם?
שאלת התמימים | 18-02-2023 22:14
האם זה לא במקרה עמותות השמאל. הפגנות עולות המון כסף שיש לעמותות השמאל ואין לאיש הפשוט. אולי נשאר להם מהעודפים של ממשלת עבאס...
4
צריך דחוף לשנות...
ריקוש שובל | 18-02-2023 21:07
צריך דחוף לשנות את הרפורמה של מערכת המשפט....תראה מה שקורה בארץ.....
5
יורם כהן
יוספה | 18-02-2023 21:09
יורם, אל תהלך עלינו אימים. היו בהפגנות 130000 מפגינים לפי דיווחי של השמאל כי כולל כמובן אותך. אתם לא מתקרבים לאחוז החסימה. אז תמשיכו להפגין בכיכרות ואנחנו נמשיך בדרך דמוקרטית , להעביר את החוק נגד מינויים של בני משפחת השופטים ושאר מעשי השחיתות בבתי המשפט והפרקליטות.
6
סרוגים אתר שמאל....
מסרב להאמין | 18-02-2023 21:29
סרוגים אתר שמאל. מסיר מהמועדפים ברגע זה
. שניכם...
וו | 19-02-2023 13:13
. שניכם האכזרים המשתמטים, הצבועים יכולים ללכת.
נכון גם...
חבר | 18-02-2023 22:26
נכון גם מסיר.. לא יאומן
7
מי זה בכלל...
מ | 18-02-2023 21:30
מי זה בכלל ? חחחחחחחח
ראש שבע...
דניאלה | 18-02-2023 22:49
ראש שבע לשעבר, אדם דתי, אזרח מודאג שמזהיר אותנו
8
כמו שאתם רואים,...
דני בננה | 18-02-2023 21:39
כמו שאתם רואים, יש גם אנשי ימין שמתנגדים למהפכה המשפטית של לוין ורוטמן הקיצוניים
אלא אנשי "ימינה" של בנט, לא אנשי ימין
מלכי | 18-02-2023 22:03
אנשי ימינה ולא אנשי ימין
9
צריך ללכת עם...
פטריוט | 18-02-2023 21:55
צריך ללכת עם תיקון מערכת המשפט בכל הכח . אין לכך בעלי התפקידים המזמרים לפי חליל של מיליונרים.
10
גם אתה מצטרף...
שרה עובדיה | 18-02-2023 21:58
גם אתה מצטרף לכל שונאי מדינת ישראל היהודית? איפה הדמוקרטיה ובית המשפט היה שהורנו עלו לארץ מאפגנסטאן איפה? כנראה שכחת
11
יורם כהן איש העינויים
מלכי | 18-02-2023 22:01
יורם כהן הורה לענות עינויים אכזריים במרתפי השבכ - נערים שלא היו פצצה מתקתקת. גם בית המשפט - לא שמר של זכויות הנערים, והם עונו באכזריות על ידי יורם כהן !!!!! שלא ידבר על אחדות!!!
. רק...
מלכוני | 19-02-2023 13:11
. רק שכחתה שהממונה על השבכ כל השנים הללו היה הנוכל השקרן בן שקרן בי ב
12
יפה דיבר יורם...
שם טוב | 18-02-2023 22:02
יפה דיבר יורם כהן. חבורה של עבריינים וקיצוניים מנסים לפגוע בעקרון הפרדת הרשויות ולחסל את הדמוקרטיה.
13
מעניין כמה שילמו...
אא יהודיה | 18-02-2023 22:02
מעניין כמה שילמו לו כדי לדבר דברים בטלים ??
תתעוררי כבר...
השם ישמור | 18-02-2023 22:48
תתעוררי כבר כולם מזהירים ואתם מסרבים לראות
14
זה שמאל כאילו...
יועז הנדל תומך בשמאל הקיצוני | 18-02-2023 22:09
זה שמאל כאילו ימין
15
עם הנדל ומדן...
ראו | 18-02-2023 22:11
עם הנדל ומדן ימנים אני יותר כהניסט מהרב כהנא עצמו
16
הנאומים שלכם יישמעו...
משהו קטן | 18-02-2023 22:13
הנאומים שלכם יישמעו אמינים יותר - אם תזכירו את *המעורבות* *הפעילה* של מערכת המשפט למען גירוש היהודים מחבל קטיף!!!! (איתרוג, מניעת הפגנות, מעצר קטינים ועוד...)
שופטי העליון כמעט כולם שמאל...
יבגני | 18-02-2023 23:11
נותנים מקום גם לאחד או שנים כדי שיכתבו את דעת המיעוט. ולפעמים גם זה לא. ממציאים המצאה חדשה של השתק משפטי, ואז אין אפילו דעת מיעוט לרפואה. סיפור עצוב של שלטון השופט במקום שלטן החוק כפי שכבר בכה על כך פרופסור מנחם איילון המנוח...
, הליכוד...
מה היה ומה לא היה | 18-02-2023 22:54
, הליכוד פינה את סיני ואחר כך את גוש קטיף. ומי אמר שבזמן אמת מערכת המשפט לא פעלה נכון ? זה שהחלטה מסוימת לא נראית לך - לא אומר שהיא הייתה שגויה. ואגב, בית המשפט לא פעל למען פינוי. הממשלה היא שפינתה. בית המשפט פסק שיש לתת למפונים פיצוי גדול יותר. במקרים מסויימים אישר מעצר של מפגינים ובמקרים אחרים שיחרר אותם. כך פועלת מערכת המשפט בהפגנות שונות.
הליכוד פינה...
אני | 18-02-2023 22:27
הליכוד פינה את גוש קטיף
17
אתה מזרחי..העליון בשיטת...
רונית | 18-02-2023 22:17
אתה מזרחי..העליון בשיטת המינויים אין שם ייצוג מזרחי..תגיד תודה שלא נדרשת למינוייך ראש השבכ את אישורם של האליטה ...
, קודם...
למה רק בעליון ? מה לגבי תחומים אחרים ? | 18-02-2023 22:48
, קודם כל יש ייצוג מזרחי. אולי לא מספיק - אבל יש. ואני שואל : יש ייצוג מזרחי מספק בקרב רופאים, מהנדסים, מדענים, עורכי דין, סופרים, אנשי הייטק ? ובאותם תחומים יש ייצוג מספק של חרדים ? או של ערבים ? אין. כי יש התנהלות תרבותית וחברתית שמביאה ציבורים אלה פחות לעולם האקדמיה והלימודים הגבוהים, וזו המקפצה לתחומים האלה. אז גם ללא מחקר סוציולוגי מעמיק - יש בעיה. הבעיה נעוצה במזרחיים לא פחות משהיא נעוצה באשכנזים. האחריות גם על המזרחיים.
18
משתתף בהפגנה פוליטית...
רונית | 18-02-2023 22:19
משתתף בהפגנה פוליטית של שמאלנים מסיתים..ומערבב אותנו שהוא לא שמאל
זה לא...
אא | 18-02-2023 22:46
זה לא הפגנה של שמאל, תבואי תפגשי ליכודניקים, כיפות סרוגות ואפילו כיפות שחורות. זה אנשים שחוששים שחברות עבריינים וחרדים שלא רוצים גיוס, מסיעים אותנו ישר לתהום
19
אנחנו בעד הרפורמה!!! 0מאל...
תימני ימני | 18-02-2023 22:20
אנחנו בעד הרפורמה!!! 0מאל = דיקטטורה להמשיך עם התכנית
20
תחי הפנסיה התקציבית...
כדאי לחשוב | 18-02-2023 22:22
למה יש הרגשה שרוב המובילים את ההפגנות וההסתות יושבים על פנסיה תקציבית שמנה? האם הם חוששים לעתיד הפנסיה התקציבית?
, באמת...
סוף מעשה במחשבה תחילה | 18-02-2023 22:42
, באמת כדאי לחשוב. במקום לזרוק רעיונות הזויים וקונספירציות מטומטמות - כדאי לחשוב. כדאי לחשוב שאם אנשים עם נסיון אדיר בכל תחומי החיים - כלכלה, ביטחון, חברה, משפט, תרבות, מדע - מזהירים מפני דהירה לרפורמה מבלי לנסות להגיע להסכמות ולפשרות, אולי יש דברים בגו ? אולי יש צורך לנשום עמוק ולהגיע לשיח נורמלי בין כל חלקי החברה? במקום להטיל דופי ולייחס מניעים מטומטמים לאנשים שתרמו למדינה במשך עשרות שנים, כדאי באמת לחשוב. לחשוב על תוכן דבריהם, לחשוב שאולי יש אמת בדבריהם, לחשוב שהם באמת מודאגים - וכדאי לכבד את הדאגה הזו.
21
אתר סרוגים נהפכתם לשמאל
משה | 18-02-2023 22:22
בזמן האחרון אני מרגיש שהאתר נהפך לשמאלני ובעד הלהטב , בקיצחור כמו אנשי השמאל ... או שזה חנופה או שהשמאל עם הכסף שלו קנה אתכם.
מה הבעיה...
אא | 18-02-2023 22:43
מה הבעיה עם שמאל ולהטב, חושש ממשהו משה?
22
יורם כהן כמו...
שא | 18-02-2023 22:34
יורם כהן כמו פריבילגים אחרים חרד לפנסיה שלו. זה הכל
, ברור...
בת יענה נשארת בת יענה, גם אם עשו לה ברית מילה. | 18-02-2023 23:20
, ברור לגמרי. אין לו שום מחשבה אמיתית. רק הפנסיה שלו. כמו כל מנהיגי המשק, בכירי הכלכלה והמשפט, אנשי ההייטק, בכירי הצבא וראשי המלל, רופאים ונשיאי אוניברסיטאות. רק הפנסיות... לא עתיד המדינה מטריד אותם.
, פריבילג...
מי הוא פריבילג | 18-02-2023 23:17
, פריבילג הוא אדם עם זכויות יתר. הציבור היחיד בישראל שהוא באמת פריבילגי הוא הציבור החרדי : לא חייב לשרת בצבא, לא עובד, לא משלם מיסים - אבל מקבל תמיכה מן המדינה, מקבל הנחות, מקבל חוקים שמפלים אותו לטובה, מקבל את כל השירותים האפשריים, אבל תרומתו למדמנה מזערית. זהו ציבור פריבילגי. כל השאר - זיקוקי דינור והסחות דעת.
23
הפגנה נגד תוצאות הבחירות...
שאלת השאלות | 18-02-2023 23:07
הימין שרוצה את הריפורמה ניצח ברוב עצום. עוד 4 שנים יתקיימו בחירות. אם הריפורמה תצליח הימין שוב ינצח, ואם לא אתם תנצחו. זו היא הדמוקרטיה. מה יש לכם נגד הכרעת העם בבחירות? מה רע אם לשכת עורכי הדין לא יחליטו מי הם השופטים אלא נבחרי הציבור? לא תאהבו את הכרעת נבחרי הציבור תחליפו אותם בבחירות? ולסיכום: זו הפגנת העשירים והטיפשים המוסתים נגד תוצאות הבחירות...
עשירים שמסיתים את הטיפשים...
קץ הדמוקרטיה | 19-02-2023 0:10
גם עשירים וגם טיפשים מוסתים על ידי העשירים המפוצצים מהפנסיה התקציבית. ככה עבדו בברית המועצות, וככה עובדים היום בצפון קוריאה. השליטים עשירים ושבעים, והמון הטיפשים מוסתים על ידם. מי מממן את ההפגנות האלו כמובן העשירים בעלי הפנסיות התקציביות והעמותות השונות. ומי משתתף הההמון המוסת...
בדמוקרטיה מותר לשנות הכל...
האמת תנצח | 19-02-2023 0:05
מותר וחובה לשנות את הרכב ועדת המינוים למקצוע השפיטה. מותר וחובה לצמצם את עילת הסבירות. ההפקרות שקיימת כיום שהשופטים פוסקים על פי המצאות שבדו ממוחם הקודח (סבירות והשתק) ולא על פי החוק. והמינויים הפסולים בגלל קשרים פסולים ורומנים חייבים להיפסק. תופסק זיהום מקצוע השפיטה...
, עשירים...
תשובת התשובות | 18-02-2023 23:28
, עשירים וטיפשים זה לא תרתי דסטרי ? ומי אמר שיהיו בחירות בעוד 4 שנים ? הרי הממשלה תוכל להעביר חוק שהבחירות יהיו פעם ב 10 שנים ( מצב ביטחוני וכו ' ) ולא יהיה בית משפט שיוכל לפסול חוק כזה....והימין ממש לא ניצח ברוב עצום. כמה אלפי קולות היו מאפשרים למרצ לעבור את אחוז,החסימה והכל היה שונה. כך או כך, הבחירות לא קובעות שאין זכויות למיעוט, שאפשר לשנות את שיטת המשטר, שמשתוללים בדהירת אמוק ללא שיח וללא הסכמות בסוגיה כך כך יסודית.
24
הנדל אורבך קרא...
שמעון הגלילי | 18-02-2023 23:09
הנדל אורבך קרא פינטו גויות פוליטיות סוסים מתים שעבר זמנם ובטל קרבנם. אדון כהן היועמשית אינה חגורת בטיחות. זו חגורת חנק שרוצה לחנוק את הממשלה הניבחרת בצורה דמוקרטית. וחיבים להעיף אותה ממשרדה.
צודק. חייבים לאפשר...
מי ומי | 18-02-2023 23:46
צודק. חייבים לאפשר לממשלה המאפיונרית למשול ללא איזונים ובלמים. ממשלה זבראשה ראש ממשלה ( ביבי ) נאשם בפלילים, שר ( דרעי ) שהוא עבריין מועד בעבירות שחיתות וגניבה, שר ( חיים כץ ) שהורשע לאחרונה בהפרת אמונים ושר ( בן גביר ) שהורשע בעבירות הסתה והתפרעויות. ואלה יבחרו את השופטים וינהיגו את המדינה ללא סייגים ובלמים. ישר לתהום.
25
ברור. כאילו עד עכשיו...
ל. | 18-02-2023 23:17
ברור. כאילו עד עכשיו היינו דמוקרטיה מאוד פורחת.
26
צדיק בסדום ...
יוני 2 | 18-02-2023 23:22
צדיק בסדום
27
ביבי, תקדם מדיניות אבל בדמוקרטיה אל תנגע
צודקים | 18-02-2023 23:22
דמוקרטיה זה לכולנו. לא עניין של שמאל וימין
28
דווקא עודף המשפטיזציה...
צ | 18-02-2023 23:47
דווקא עודף המשפטיזציה והתערבות בית המשפט בנושאים שאינו מופקד עליהם ומניעת משילות הם הבעיות הגדולות שאיתן הרפורמה באה להתמודד. המצב הנוכחי מוגזם לחלוטין ובלתי מתקבל על הדעת. הרפורמה הכרחית למימוש הדמוקרטיה. עדיף למבקרים להציע תיקונים במקום סתם להפריח סיסמאות חלולות.
29
תכתבו בגוגל מתהפך...
טל, | 18-02-2023 23:51
תכתבו בגוגל מתהפך כמו שניצל 2014. תופתעו.
30
ישראל מבודדת בעולם...
דיקטטורה עלובה | 18-02-2023 23:52
ישראל מבודדת בעולם דיקטטורה עולם 3 כמו קוץ דרדר נמאסה בעולם אנשים פה חושבים שמגיע להם הכל תתעוררו ישראל קטנה ולא חשובה
31
יורם כהן: בתור...
יהודי | 19-02-2023 0:00
יורם כהן: בתור יהודי חובש כיפה אתה בושה. אין ארץ ישראל ללא תורת ישראל. בית המשפט העליון הוא דיקטטורה שיפוטית, ערכאה של גוים. איך אתה חי עם זה?
.מוכן לשמוע...
גולדקוף | 19-02-2023 13:03
.מוכן לשמוע אותך, אך קודם תפסיק להשתמט, תקים יחידות צבאיות על טהרת המתנגדים לשרת בצבא, ותקל על השירות הצבאי שלי.
גם גלעד קריב חובש כיפה...
רננה | 19-02-2023 0:27
תפסיקו להתרגש מהכיפה. גם גלעד קריב הריפורמי חובש כיפה...
32
ללמוד דמוקרטיה מאיש השבכ ?
שרה | 19-02-2023 0:19
זו בדיחה עצובה והזויה. השבכ הוא הגוף הכי אנטי דמוקרטי, המסובב ומסתובב עם קבוצת שופטים עושי דברו לקבל אישורים למעשים שלא ייעשו. אתה וחבריך צריכים לעמוד לחקירה על מעשיכם בניגוד לחוק אתם ומשטרת ישראל. הרי למעשה אתם מתכננים פוטש צבאי אם העם לא יכרע וישתחוויה לדרישתכם לשלטון ללא מיצרים. גם את הממשלה אתם מחזיקים קצר בצורה זו
33
שוחרי הדמוקרטיה תוקפים עיתונאית...
קץ הדמוקרטיה | 19-02-2023 0:25
למה בהפגנה למען הדמוקרטיה תוקפית עיתונאית של ערוץ 14... כי כך פועלת הדמוקרטיה של השמאל כמו בכל הארצות הקומונסיטיות. רק ריפורמה במערכות המשפט תירפא את השתוללות וההסתה של השמאל...
34
תיגדו הישתגעתם על...
אלי | 19-02-2023 0:37
תיגדו הישתגעתם על מה לא יהיה דמוקרטיה על זה שווה למינוי שופטים זה מגוחך.קץ הדמוקרטיה זה הפגסוס שהאזינו לראש ממשלה נגד החוק יש שם סודות מדינה שאסור לחוקרים לדעת לא שמענו את המפגינים מזכירים את פרשת פגסוס זה סוף הדמוקרטיה. רפורמה תעבור ואל תבלבלו לנו את הבאים.
תתווכח. אל...
עובדות. לא פייק. | 19-02-2023 7:13
תתווכח. אל תשקר. פגסוס לא קשור לנתניהו, לא האזינו לו ולא נעליים. תפסיק להפיץ פייק.
35
חבל שהרב מדן איבד את זה לגמרי
אריה | 19-02-2023 0:48
.
36
פרשת משפטים בושה...
מנדלי מוכר סיפורים | 19-02-2023 0:49
לפני שנתיים פרשת משפטים בושה. והשנה מוצאי שבת פרשת משפטים בושה...
37
העבדים של ביבי...
א ב | 19-02-2023 6:13
העבדים של ביבי שונאי המדינה לא יודעים מי זה יורם כהן
38
הפגנת הימין? לאיזה...
המעורר | 19-02-2023 6:33
הפגנת הימין? לאיזה ימיו אתם שייכים. לאלה שהקימו ממשלה עם השמאל והמוסלמים. הימין של בנט ושל ימינה בושה זה שמאל עם צבעים שונים בושה לכם
.מתכוונים לבלוק...
תתעורר | 19-02-2023 6:56
.מתכוונים לבלוק הימין עם המוני המשתטים שלו.אלאק ימניים. חצופים...
39
פראייר מי שלא...
הפראיירים | 19-02-2023 6:53
פראייר מי שלא מתחמק מהצבא, כאשר יותר ממחצית העם משתמטים.שקר צבא העם. שירות צבאי רק בשכר מלא. יבוטל חוק הגיוס בכפייה לכל ילדי ישראל, כמו להמוני המשתמטים. מצפה שתיכוניסטים יזעקו על העושק הזה..
40
הרפורמה תהפוך את...
הפיכה משטרית | 19-02-2023 7:13
הרפורמה תהפוך את ישראל למדינה לא דמוקרטית. היא תפגע בכולם ימין ושמאל. היחידים שיפיקו מזה הם הפוליטיקאים בעלי הכוח הבלתי מוגבל שיוכלו לעשות כרצונם כולל אפילו להחליט על ביטול הבחירות לכנסת.
41
אין פה אחד...
פצקל'ה | 19-02-2023 7:21
אין פה אחד מכל ההפגנה הזאת שהצביע למחנה הימין
42
לאחר מחקר על...
חוקר תרבויות | 19-02-2023 7:34
לאחר מחקר על יהדויות באסיה ובכל מקום שהיו שם יהודים,ישנם מקומות שהם שנוים במחלוקת,אבל לגביך כהן מאפגניסטן?לא היו מעולם כהנים באפגניסטן,אתה בטוח ממשיך את ההיתחזות של האבא שלך,במידה וניבדוק לעומק יתברר שאתם ביכלל אפגנים מוסלמים,ולא יהודים,ויכול להיות מאוד שאבא שךך ביכלל כומר לעבודה זרה,אז כומר לא יכול להיות יהודי,ואתה גם לא,וביפרט להיתחזות לכהן,
ממרוקו לא...
השדה מימונה | 19-02-2023 15:01
ממרוקו לא עלו יהודים..אתם פגניים מתחזים ליהודים
הטימטום שלך...
מפגר חולה בפיגור תורשתי ארבעה דורות והומו כמוך לפחות לא מעביר הלאה ומביא עוד מפגרים כמוך, | 19-02-2023 14:21
הטימטום שלך התחיל אצל הסבים,והסבתות שלך,והפיגור שלהם הוא חלק בלתי ניפרד מהתורשה,אז זבל מפגר חלאה ארור את המחלותת של המשפחה הזבל שלך תשאיר אצלך גולם מפגר, תורשה לא נימחקת בטיפקס,
, אתה...
הוכחה ניצחת | 19-02-2023 8:05
, אתה מטומטם. אין מילה אחרת. טיפש מטופש שבמקום להקשיב, ולהתווכח בצורה מכובדת - משמיע שטויות ופוטר עצמו מדיון ענייני על ידי קישקושים מטומטמים. יהודים אמורים להיות חכמים - לנוכח טיפשותך, אתה לא יהודי....
43
היה איש חשוב.
מיכה | 19-02-2023 7:57
הוא היה בתפקיד חשוב אבל הוא בן אדם כמו כולם וחבל לו שהפסיד בבחירות. את הממשלה מחליפים בבחירות ולא ברחובות. מנהיגי השמאל מוכיחים שהם חסרי אחריות ויוצרים הסתה פרועה.
44
אפגני ששם משקפיים...
עמי נמד | 19-02-2023 8:44
אפגני ששם משקפיים עגולים ומנסה להיות אינטליגנט אני יודע שהצבעת לגנץ.
, פשששששש......
מה יהיה ? כאן כולם טראמפיסטים ? | 19-02-2023 9:42
, פשששששש... איזו תגובה מלומדת ! ומה לגבי תוכן דבריו ? מה שקובע זו העובדה שהוא ממוצא אפגני ויש לו משקפיים ? מה לגבי הנסיון הביטחוני, המשפטי והידע שצבר ? זה לא חשוב ? ראיית העולם וחוכמת החיים שלו - אלה לא שייכים לעניין ? קצת קשה להבין תגובות של אנשים שפוסלים דעתו של אדם בגלל מוצא ומשקפיים, מבלי לנתח את עמדתו לגופה....משונה.
45
די נו, גם...
למך | 19-02-2023 8:52
די נו, גם הוא שמאלני? בסוף ביבי נשאר רק עם מהמרי טוטו-לוטו, משתמטים ונתמכי ביטוח לאומי.
46
ביבי חילק את...
חננאל | 19-02-2023 9:04
ביבי חילק את עם ישראל בן גביר את ירושלים
47
הגיע הזמן לשמוע אנשים ממחנה הקואליציה שמבינים
דני3 | 19-02-2023 17:37
ומתריעים מהכוונה לנטרל את מערכת המשפט ולפרק את העם...