עלייה להר הבית היא לא קידוש ה', אלא חילול הקודש - סרוגים

עלייה להר הבית היא לא קידוש ה', אלא חילול הקודש

המחשבה על סילוק הישמעאלים מההר בכוח מסוכנת, והמחשבה שבא הקץ לפולחנם שם פסולה, ואף אין להעלותה על הדעת. לא בכדי כל גדולי הדורות אסרו את העלייה להר

author-image
עלייה להר הבית היא לא קידוש ה', אלא חילול הקודש
  (צילום: ג'מאל עוואד / פלאש90)

אל יעלה בדעת העולה להר הבית שהוא מקדש שם שמים, קל וחומר בן בנו של קל וחומר אם העולה עולה להר כחבר ממשלת ישראל. ההיפך, חילול ה' גדול נעשה כאן. לעלות אל הר הבית כדי להפגין נוכחות זה חילול הקודש. וכי יש מי מקרבנו שיש ספק בלבו שזה המקום הקדוש ביותר לעם היהודי?

עוד באותו נושא

הרב דב ליאור: לא התרתי; לא יודע מאיפה לקחו את זה


28

מאז שובנו מגלות אלפיים לארצנו, שומה עלינו לשכנע את הגויים בצדקת דרכנו גם באמצעות בית הדין הבינלאומי בהאג וגם באמצעות האו"ם וזאת נעשה לא בכוח הכוח אלא ברוח תורת ישראל סבא כאמור  (דברים ד' ו') "וּשְׁמַרְתֶּם֘ וַעֲשִׂיתֶם֒ כִּ֣י הִ֤וא חָכְמַתְכֶם֙ וּבִ֣ינַתְכֶ֔ם לְעֵינֵ֖י הָעַמִּ֑ים אֲשֶׁ֣ר יִשְׁמְע֗וּן אֵ֚ת כָּל הַחֻקִּ֣ים הָאֵ֔לֶּה וְאָמְר֗וּ רַ֚ק עַם חָכָ֣ם וְנָב֔וֹן הַגּ֥וֹי הַגָּד֖וֹל הַזֶּֽה".

לעתיד לבוא בשעה שבית המקדש השלישי יעמוד על מכונו נעלה להר הבית כולם יחד כאחד עם אומות העולם ללא הבדל גזע דת ומין. אמר ישעיה (נו ז): "וַהֲבִיאוֹתִ֞ים אֶל־הַ֣ר קָדְשִׁ֗י וְשִׂמַּחְתִּים֙ בְּבֵ֣ית תְּפִלָּתִ֔י עוֹלֹתֵיהֶ֧ם וְזִבְחֵיהֶ֛ם לְרָצ֖וֹן עַֽל־מִזְבְּחִ֑י כִּ֣י בֵיתִ֔י בֵּית־תְּפִלָּ֥ה יִקָּרֵ֖א לְכָל־הָעַמִּֽים".

ביאר הרד"ק: "לכל העמים – כמאמר שלמה בתפילתו – "וְגַם֙ אֶל־הַנָּכְרִ֔י אֲשֶׁ֛ר לֹא־מֵעַמְּךָ֥ יִשְׂרָאֵ֖ל ה֑וּא וּבָ֛א מֵאֶ֥רֶץ רְחוֹקָ֖ה לְמַ֥עַן שְׁמֶֽךָ. כִּ֤י יִשְׁמְעוּן֙ אֶת־שִׁמְךָ֣ הַגָּד֔וֹל וְאֶת־יָֽדְךָ֙ הַֽחֲזָקָ֔ה וּֽזְרֹעֲךָ֖ הַנְּטוּיָ֑ה וּבָ֥א וְהִתְפַּלֵּ֖ל אֶל־הַבַּ֥יִת הַזֶּֽה. אַתָּ֞ה תִּשְׁמַ֤ע הַשָּׁמַ֙יִם֙ מְכ֣וֹן שִׁבְתֶּ֔ךָ וְעָשִׂ֕יתָ כְּכֹ֛ל אֲשֶׁר־יִקְרָ֥א אֵלֶ֖יךָ הַנָּכְרִ֑י לְמַ֣עַן יֵדְעוּן֩ כָּל־עַמֵּ֨י הָאָ֜רֶץ אֶת־שְׁמֶ֗ךָ לְיִרְאָ֤ה אֹֽתְךָ֙ כְּעַמְּךָ֣ יִשְׂרָאֵ֔ל וְלָדַ֕עַת כִּי־שִׁמְךָ֣ נִקְרָ֔א עַל־הַבַּ֥יִת הַזֶּ֖ה אֲשֶׁ֥ר בָּנִֽיתִי" – כל שכן לשבים לדת ישראל". הלכה בידינו שמקבלים מהנוכרים עולות שבאים בנדר ונדבה, ומקריבים אותן על גבי המזבח (רמב"ם פ"ג ה"ב).

הנביא ישעיה (כ"ז י"ג) ניבא "וְהָיָ֣ה בַּיּ֣וֹם הַה֗וּא יִתָּקַע֘ בְּשׁוֹפָ֣ר גָּדוֹל֒ וּבָ֗אוּ הָאֹֽובְדִים֙ בְּאֶ֣רֶץ אַשּׁ֔וּר וְהַנִּדָּחִ֖ים בְּאֶ֣רֶץ מִצְרָ֑יִם וְהִשְׁתַּחֲו֧וּ לַה' בְּהַ֥ר הַקֹּ֖דֶשׁ בִּירוּשָׁלִָיֽם". הרמב"ם  סבור שאחרי שה' יקבץ נידחי ישראל בארץ ישראל חלה עלינו החובה לבחור לנו מלך שינהיג את העם היושב בציון. בעל ספר החינוך מבאר: מאחר ודעותיהם של בני האדם חלוקות ולא יסכימו לדעה אחת, אין מנוס מלבחור מנהיג קצין ומושל שינהל את ענייני המדינה. הרב קוק ראה במנהיג הנבחר על ידי האזרחים בבחירות חופשיות דמוקרטיות אישיות כמי שדיני מלך חלים עליו.

הנבחר במשטר פרלמנטרי הוא ראש הממשלה או במשטר נשיאותי הוא הנשיא, מוטלת על כתפיו החובה לוודא שבמדינת היהודים ננהל את חיינו על פי המוסר היהודי. המנהיג יפעל כדי להסיר כל רוע בחיינו הציבוריים והפרטיים ולהעמיד על תלו את בית המקדש השלישי שישמש כמרכז השלום העולמי. גאולת העולם בוא תבוא עם גאולת ישראל.

הרמב"ם (הלכות מלכים א' א – ב) פסק "שלש מצות נצטוו ישראל בשעת כניסתן לארץ. למנות להם מלך שנאמר "שום תשים עליך מלך" ולהכרית זרעו של עמלק (עם לק דם) שנאמר "תמחה את זכר עמלק" ולבנות בית הבחירה שנאמר "לשכנו תדרשו ובאת שמה" (דברים יב ה').

מינוי מלך קודם למלחמת עמלק, שנאמר "אותי שלח ה' למשחך למלך עתה לך והכיתה את עמלק" והכרתת זרע עמלק קודמת לבניין הבית, שנאמר "ויהי כי ישב המלך בביתו וה' הניח לו מסביב מכל אויביו ויאמר המלך אל נתן הנביא: אנכי יושב בבית ארזים וגו' ".

העמדת בית המקדש השלישי תתכן לא לפני שיתקיים דבר הנביא זכריה (ח' כ"ג) "כֹּֽה־אָמַר֘ ה' צְבָאוֹת֒ בַּיָּמִ֣ים הָהֵ֔מָּה אֲשֶׁ֤ר יַחֲזִ֙יקוּ֙ עֲשָׂרָ֣ה אֲנָשִׁ֔ים מִכֹּ֖ל לְשֹׁונ֣וֹת הַגּוֹיִ֑ם וְֽהֶחֱזִ֡יקוּ בִּכְנַף֩ אִ֨ישׁ יְהוּדִ֜י לֵאמֹ֗ר נֵֽלְכָה֙ עִמָּכֶ֔ם כִּ֥י שָׁמַ֖עְנוּ אֱלֹהִ֥ים עִמָּכֶֽם". וכן, דבר הנביא ישעיה (יא ט)  "לֹֽא ירֵ֥עוּ וְלֹֽא יַשְׁחִ֖יתוּ בְּכָל הַ֣ר קָדְשִׁ֑י כִּֽי־מָלְאָ֣ה הָאָ֗רֶץ דֵּעָה֙ אֶת־ה' כַּמַּ֖יִם לַיָּ֥ם מְכַסִּֽים".

ראשית תוסר הטומאה מההר והעלייה אליו תיעשה בקדושה וטהרה תוך הקפדה על כל ההלכות המאפשרות את העלייה להר הקדוש והנורא.  היום, אנחנו טמאי מתים ואי אפשר שנעלה אל המקום הקדוש ונעבור חלילה על איסור חמור וענשו כרת.

המחשבה על סילוק הישמעאלים מההר בכוח מסוכנת, והמחשבה שבא הקץ לפולחנם שם פסולה ואף אין להעלותה על הדעת. לא בכדי כל גדולי הדורות אסרו את העלייה להר. גם הרבנות הראשית לישראל פסקה כך.

הרמב"ם (הל' בית הבחירה פ"ו)  קבע שקדושה ראשונה קדשה לשעתה וקדשה לעתיד לבוא.  כדעת רב הונא (שבועות טז א) שקדושה ראשונה קידשה לעתיד לבוא וזו תקיפה גם אחר שחרב הבית שנא' "והשימותי את מקדשכם" (ויקרא כ"ו ל"א) גם אם שוממין המה, בקדושתן הם עומדים.

אמר דוד המלך (תהילים צט ט) "רֽוֹמְמ֡וּ ה' אֱלֹהֵ֗ינוּ וְ֭הִֽשְׁתַּחֲווּ לְהַ֣ר קָדְשׁ֑וֹ כִּֽי־קָ֝ד֗וֹשׁ ה' אֱלֹהֵֽינוּ". בית המקדש הוא בית ה'. בית אליו יבואו מארבע קצוות תבל כל גויי הארץ להשתחוות אל אל בשמיים. כל העולה להר ואינו מקפיד על התנהגות או התנהלות שלא כהלכה, כגון; ללכת עם נעליים או אפילו לרקוק אסור בתכלית האיסור. חובה ללכת בלבוש צנוע ולהתנהג בצניעות וכו', הרי נמצא מחלל את הקודש.

הנביא זכריה מנבא ואומר "וָאֶשָּׂ֥א עֵינַ֛י וָאֵ֖רֶא וְהִנֵּה־אִ֑ישׁ וּבְיָד֖וֹ חֶ֥בֶל מִדָּֽה.

וָאֹמַ֕ר אָ֖נָה אַתָּ֣ה הֹלֵ֑ךְ וַיֹּ֣אמֶר אֵלַ֗י לָמֹד֙ אֶת־יְר֣וּשָׁלִַ֔ם לִרְא֥וֹת כַּמָּֽה־רָחְבָּ֖הּ וְכַמָּ֥ה אָרְכָּֽהּ. וְהִנֵּ֗ה הַמַּלְאָ֛ךְ הַדֹּבֵ֥ר בִּ֖י יֹצֵ֑א וּמַלְאָ֣ךְ אַחֵ֔ר יֹצֵ֖א לִקְרָאתֽוֹ. וַיֹּ֣אמֶר אֵלָ֔ו רֻ֗ץ דַּבֵּ֛ר אֶל־הַנַּ֥עַר הַלָּ֖ז לֵאמֹ֑ר פְּרָזוֹת֙ תֵּשֵׁ֣ב יְרוּשָׁלִַ֔ם מֵרֹ֥ב אָדָ֛ם וּבְהֵמָ֖ה בְּתוֹכָֽהּ. וַאֲנִ֤י אֶֽהְיֶה־לָּהּ֙ נְאֻם ה'ח֥וֹמַת אֵ֖שׁ סָבִ֑יב וּלְכָב֖וֹד אֶהְיֶ֥ה בְתוֹכָֽהּ"

רק בורא עולם יודע את המידות המדויקות למקם בהם את בית המקדש. רק הוא יכול להקים חומה סביב המקדש, חומת אש. רק הוא מסוגל להוריד מן השמים את בית המקדש השלישי. אין  ביד אדם למוד הכתוב במסכת מידות. נמתין לתשבי שיתרץ הקושיות.

הרב שלמה גורן שנלחם נגד מסירת ניהולו השוטף של ההר, לידי הווקף הירדני,  וביקש לאפשר לו ולחסידיו לעלות להר אל המקומות שלדעתו מותרים, כתב בספרו על הר הבית "ויהא הדבר ברור שעל אף השוד ההיסטורי של בית קדשי הקדשים של האומה היהודית, על ידי הקמת מסגד כיפת הסלע על המקום, אין לנו כל כוונות לפגוע בו ולא בזכויותיהם של המתפללים המוסלמים על המסגדים שלהם על הר הבית. אין לנו גם כל סמכות הלכתית לבנות את בית המקדש השלישי בזמן הזה, עד יקום נביא אמת בישראל ויקויים בנו "מקדש ה' כוננו ידיך" ויודיע לנו את צורת הבית ותכונתו ומוצאיו ומובאיו וכל צורתו ואת כל חוקותיו וכל תורתו כמבואר ביחזקאל".

בתפילת מנחה של בתשעה באב, אנחנו אומרים "כי אתה ה' באש היצתה ובאש אתה עתיד לבנותה" (ירושלמי ברכות פ"ד הל"ג) מעשה של אש. אש של מעלה שיאיר באור עולם את העולם כולו. "תביאמו ותטעמו בהר נחלתך. מכון לשבתך פעלת ה'. מקדש ה' כוננו ידיך" (שמות ט"ו ט"ז). בית עולמים, נצחי, בית המקדש השלישי, שעתיד הקב"ה להורידו אלינו מן השמים, כמות שהוא, בנוי ומשוכלל.

רש"י קבע (ר"ה סוף דף ל' ע"א) "בנין העתיד לבוא בידי שמים הוא".  התוספות ד"ה אין בנין (שבועות ט"ו ב') אמרו  "בית המקדש דלעתיד שהוא עשוי מאליו בידי שמים". וכן מפרש בעל התנחומא. אבות דרבי נתן (ספ"א) מקשה מנין למקדש שנברא בשתי ידיו של הבורא שנאמר "מקדש ה' כוננו ידיך" (שמות ט"ו). ואומר ויביאם אל גבול קדשו הר זה קנתה ימינו. ה' ימלוך לעולם ועד. אימתי יבנה? – בזמן שתתוודע מלכותו בכל העולם (שכל טוב. בובר. בשלח שמות ט"ו י"ז).

הרמב"ן קבע שברישיון האומות נכבוש את הארץ. לכן, כל ממשלות ישראל אסרו על היהודים לעלות ולהתפלל או להפגין נוכחות על ההר מטעמים מדיניים. האלשיך מדבר על הארמון הוא בית המקדש השלישי שיוקם בירושלים. הנביא ירמיהו אמר משם יצא משפט צדק. "ונבנתה עיר על תילה וארמון על משפטו ישב" (ל"א ג'). המרכז העולמי למשפט צדק ושלום בבחינת משפטי ה' צדקו יחדיו.

נראה שכוונת הרמב"ם שקבע שמלך ישראל יבנה את בית המקדש השלישי סבר שהמלך מבית דוד יחנך את בני דורו לתורה ותעודה להיות ממלכת כוהנים וגוי קדוש שיביאו את העולם לזכות במתת אל להקים את המרכז העולמי לשלום על הר ציון בירושלים הבנויה ברישיון האומות.

=======

הרב אפרים זלמנוביץ' הוא רבה של מזכרת בתיה, ראש מכון העם והמדינה, מחבר ספרים והוגה דעות

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
33 תגובות - 28 דיונים מיין לפי
1
הכותב הוא יהודון גלותי עבד של הערבים!!!!!!!!!
הכותב הוא גלותי | 16-01-2023 20:17
הכותב הוא יהודון גלותי עבד של הערבים!!!!!!!!!
ההיסטוריה אכן...
יוסי לביא | 17-01-2023 8:17
ההיסטוריה אכן תשפוט אותנו, כמיישמי הרעיון הציוני על שאר מרחבי התחיה היהודית, לא רק ארץ ושפה ביקשנו לנו, כי אם תורה מלאה וחיה על תריג מצוותיה. עלה נעלה כי יכול נוכל לה!
תתבייש. אתה...
יעקב | 16-01-2023 21:17
תתבייש. אתה חרפה ליהדות. מקרב את הקץ. ההיסטוריה תשפוט אתכם, הפכתם אותנו לעם ככל העמים
2
התפיסה הגלותית הרופסת תמשך עד שדור המדבר יעלם
יעקב | 16-01-2023 21:04
קודם כל ידוע היכן שכן המשכן מטר לפה מטר לשם זה לא משנה כי אפשר לקחת טווח ביטחון של נגיד 10 מטר, רוב רובו של ההר בטוח הילכתית, שנית לאורך הדורות יהוגים תמיד עלו להר ובעבר הרחוק בתקופה הפרסית אף רצו לחדש את הקורבנות בהר, החרמת העליה להר זה חילול השם הגדול ביותר ! מנסים לנתק את העם היהודי מהשורש שלו ומקדשים במקום קיר של חומה חיצונית שהורדוס בנה, אבסורד
3
הניחו להר שאתם חובלים בנשמת אלוק ממעל
משה אהרון | 16-01-2023 21:31
וַתֵּ֤שֶׁב בְּאֵיתָן֙ קַשְׁתּ֔וֹ וַיָּפֹ֖זּוּ זְרֹעֵ֣י יָדָ֑יו מִידֵי֙ אֲבִ֣יר יַעֲקֹ֔ב מִשָּׁ֥ם רֹעֶ֖ה אֶ֥בֶן יִשְׂרָאֵֽל׃ אין רועה אלא משיח. ואין אבן ישראל אלא בית המקדש השלישי והאחרון . שיעקב החל באבן - כבית אלוקים שנאמר : הָאֶ֣בֶן הַזֹּ֗את אֲשֶׁר־שַׂ֨מְתִּי֙ מַצֵּבָ֔ה יִהְיֶ֖ה בֵּ֣ית אֱלֹהִ֑ים וְכֹל֙ אֲשֶׁ֣ר תִּתֶּן־לִ֔י עַשֵּׂ֖ר אֲעַשְּׂרֶ֥נּוּ לָֽךְ׃ והוסיף אף וסימן בברכתו ליהודה וליוסף: כי בית אחרון ייבנה אך על ידי המשיח בלבד ודווקא מיהודה . שיעקב בברכתו ליהודה וליוסף ביקש גם להכריע : מאיפה תבוא לבסוף הגאולה לישראל . והיא תבוא מיהודה כפי הנרמז בברכתו של יהודה . ובכל זאת,מבחינת יעקב . אי אפשר היה לו שלא להתייחס גם לעניין חשוב זה ודוק דווקא בברכתו ליוסף. וכך דווקא בברכת יוסף, ביקש יעקב לתקן עצמו ולהצביע על הכיוון הנכון ועל הזוכה במלוכה לדורות. . שכידוע,יעקב תחילה נלכד בחלומותיו של יוסף למלוכה. ואף נאמר : כי שמר את הדבר. ועתה בטרם מותו לא יכל יעקב להותיר עניין זה פתוח וכאמור ביקש לתקן עצמו דווקא בברכתו של יוסף. שרמז לו כי לסוף רועה ישראל יהא משם - מיהודה לאמור : על פי הציטוט שלעיל מברכת יוסף . גם למשיח בן יוסף יהא הכוח בבחינת : ותשב באיתן קשתו ויפוזו זרועי ידיו אך ההנהגה האיסטרטגית לישראל בבחינת רועה אבן ישראל ובכלל זה הסמל לגאולה :בניין המקדש . ההנהגה התכליתית הלזו תהא ביהודה שבבניין בית שלישי ואחרןן יבוא : משם: -מיהודה. ולא מיוסף. הנה אם כן,המילה שם באמצע ברכתו של יוסף . מכוונת למעשה כהשלמה לברכתו של יהודה שכאמור יעקב חייב היה גם להסדיר עניין זה בטרם ימות . שהרי זה הדבר ששמר בליבו, מאז חלומותיו של יוסף על המלוכה. הנה כי כן, ציטוט זה שלעיל מברכת יוסף : הרישא : מתייחסת אומנם ליוסף.אך הסיפא ליהודה. אם תרצו תחימת הגבול בן משיח בן יוסף למשיח בן דוד. הרישא כאמור למשיח בן יוסף ,שיעלה בידיו לגבור על משטימיו ואוייביו. אך הסיפא בבחינת ההנהגה הרעייה של ישראל לעתיד, היא בכלל שם .[לא פה בברכת יוסף] כאמור במקום אחר - אצל יהודה כאמור. הנה כי כן, גם למשיח בן יוסף תהא קשת איתנה. וגם בידיו תופז הארץ והעולם מזרועי ידיו אשר יתנו לו על ידי אביר יעקב ורק משם : מיהודה יקום מנהיגם של ישראל . המשיח האפקטיבי לדורות . כרועה : לקומם את אבן ישראל גם לבנות את בית המקדש השלישי והאחרון. ועתה אחיי ורעיי: חידלו בבקשה מהגחמות והיומרות לדמות , כי בעליה כזו או אחרת להר אתם מחישים בניין המקדש או מקיימים קדושה כל שהיא.....אתם פועלים לעניין זה בחלל ריק בסמכות שאינה קיימת של :משיח בן יוסף . היזהרו אל תהיו נמהרים. אל תחישו הקץ .אל תסיגו גבול משיח בן דוד. לא בכדי גם הקבה גילגל שעל אותה האבן ייבנה לפי שעה בית תפילה לישמעאל על מנת שחמומי חזון, לא יקדימו הקץ להעפיל ולעלות להר בטרם עת שחלילה גם בית שלישי לא ייחרב . בית מקדש שלישי לא יתקדם ולו מילמטר אחד ועל ידי מי שמוכים בהזיה משיחית שגויה ושאינה מכויילת על פי יסודות החזון . הפעולות הקפריזיות והחפוזות כאמור יגרמו אך שפיכות דמים נוראה - והכל לשווא. משה אהרון
4
אז אמת שהדתיים...
משה | 16-01-2023 22:28
אז אמת שהדתיים הם האשמים בחורבן הבית הראשון השני והשלישי יהיה עם דתיים וחילונים ביבי בגלל המשפט דרעי בגלל פסח על הדיבר לא תגנוב בן גביר וסמוטריץ סטרוק ומעוז הובאו לחיזוק אין להם כבוד לדת ולא לקידוש השם עולים להר הבית ורוצים לבנות את בית המקדש כדי להתעשר יחחחחח
5
זה לא "מורשה" ....
משה אהרון | 17-01-2023 6:05
בסד. וְנָתַתִּי אֹתָהּ לָכֶם מוֹרָשָׁה, אֲנִי יְהוָה. ט וַיְדַבֵּר מֹשֶׁה כֵּן, אֶל-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל; וְלֹא שָׁמְעוּ, אֶל-מֹשֶׁה, מִקֹּצֶר רוּחַ, וּמֵעֲבֹדָה קָשָׁה. {פ} להבדיל באלף אלפי הבדלות, אף אני הקטן משחר הגיגיי מדבר כן לאמור : שאין :מורשה, אני ה'. אלא ירושה איטית ונמשכת ולא על ידי מוריש שהוא אדם אלא על יד אל חי העולמים ודווקא בשם הוויה המשקף ליווי אלוקי צמוד ומפוקח של ההשגחה העליונה. של אל חי העולמים. בסוף פרשת שמות משה האדם, מתוסכל מאד. מטיח כלפי הקבה לאמור : וַיָּשָׁב מֹשֶׁה אֶל-יְהוָה, וַיֹּאמַר: אֲדֹנָי, לָמָה הֲרֵעֹתָה לָעָם הַזֶּה--לָמָּה זֶּה, שְׁלַחְתָּנִי. כג וּמֵאָז בָּאתִי אֶל-פַּרְעֹה, לְדַבֵּר בִּשְׁמֶךָ, הֵרַע, לָעָם הַזֶּה; וְהַצֵּל לֹא-הִצַּלְתָּ, אֶת-עַמֶּךָ.. והצל לא הצלת דהיינו לא רק שלא הצלת , אלא הטלת עליהם צל והרעת עליהם .שמשה האדם התקשה תחילה לקבל את תורת השלבים של הגאולה....... והנה בפתח פרשתנו פרשת וארא מניח הקבה בפני משה את תורת הגאולה. את הפטולוגיה של גאולת עם ישראל לדורות עולם . גאולה שהיא לא רק מבנה ארוך ומפורט של שלבים. אלא גם התכנסות כל הכוחות האלוקיים המתבטאים בשמותיו השונים של הקבה לכלל שם האלוקות הראשי הגאולי - שם הוויה. המצביע גם על קו ארוך והשגחה צמודה. הנה כי כן ,אין הגאולה באה באבחה אחת ובהינף של זרוע נטויה . הגאולה היא כאמור תהליך ארוך המתחיל : מהוצאתי ועד : וְנָתַתִּי אֹתָהּ לָכֶם מוֹרָשָׁה, אֲנִי יְהוָה. שכאמור חלק מהותי מתהליך הגאולה הינו במה שגלום במושג הגאולי היחודי : מורשה . שמשמעותו ירושה שניתנת אט אט בתהליך ארוך [מורשה = מוריש שהוא ה'] ובדינאמיקה מורכבת של : תן וקח . תן : חסד ואמת - משפט וצדקה. וקבל עוד ירושה עוד פיסת נחלה של הארץ. ואכן ירושתנו כיום את הארץ מתחילה במשפט החלוקה של הארץ במן סרח שולי מכל ארץ הקודש. מלחמת העצמאות תרמה עוד נתחים . מלחמת ששת הימים שוב תרמה עוד ועוד. והנה התחלנו לכזב בין השאר גם להתפאר : בכוחי ובעוצם ידי. וכך במלחמת הדין של יום הכיפור ובעקבותיה, נלקחו מאתנו אט אט חבלי ארץ. והנה גם כיום : אין שומעים מקוצר רוח ומעבודת ה' הירודה, [עבודה של קשיות עורף] . כשאנו רחוקים מלתת לעולם ולקבה חברת מופת הראויה להשלמת המורשה. לממש את עיקר המשוואה של מורשה. שהמורשה הינה גם פונקציה של :אור לגויים מנגד, לעיננו כיום,קמים עזי מצח להעפיל להר. לקרב בהזיה משיחית תלושה את הקץ. לדחוק את המורשה במנותק מ אני ה' . אלה גם בהתפרקות ערכים ,מבקשים לקעקע גם את מוסדות האתחלתא. מסד ומערכות חיים עליהם החליטה ההשגחה בכוונת מכוון שכך תחל הגאולה....... משה אהרון
6
עוד רב שדעתו...
גד חסון | 17-01-2023 7:01
עוד רב שדעתו שונה מרבנים אחרים וגדולים כמו כל מחלוקת, רק יש דבר אחד שאין חולקים, היכן שאסור לעלות על הר הבית אסור לאף אדם. לכן הרב הזה מפיל את כל הקלפים שלו
7
כמה גיבוב ושטחיות,...
יוסי לביא | 17-01-2023 8:15
כמה גיבוב ושטחיות, קפיצות מעניין לעניין, חוסר דיוק, קפיצות מיסטיות, קפיצות אידאיות, עירבוב בין הומניזם לקדושה וסתם פטפטת בלתי נסבלת
8
הדרת יהודים מרחיקה את השלום
יהודי | 17-01-2023 9:37
מי שחושב שאם יעשו גירוש והדרה ליהודים זה יביא שלום, כנראה שמשהו לא תקין אצלו בחלק שאמור לחשוב
9
זה לא רב...
ליאור | 17-01-2023 9:41
זה לא רב , זה איש שמחפש תשומת לב בכל מחיר
10
למה לא...
בר כוזיבא | 17-01-2023 10:19
למה לא לתת לבריונים עוד הזדמנות? בתקופת בית שני הם לא הצליחו אבל אולי עכשיו, בן גביר האדיר יכריח את הגויים לכבד את התורה.
11
היהודי טמא 6אסור...
Moon | 17-01-2023 10:31
היהודי טמא 6אסור שיכנס להר הבית .
הטמא שביהודים...
יוסי | 17-01-2023 14:37
הטמא שביהודים קודש קודשים לעומת הטינופת של הישמעלים.
12
כל כתבה כזו...
רמי | 17-01-2023 10:56
כל כתבה כזו נותנת כוח לישמעאלים על המדינה,ולמחבלים סיבה לחבל . דברים כאלו אסור לפרסם .השתיקה שווה זהב . מספיק להגיד שיש איסור חמור לעלות להר הבית מבחינה הלכתית . הראש הערבי עובד בצורה קיצונית ואנשים לא מבינים זאת . מי שרוצה לעלות יעלה גם אם יבואו אליו אלף רבנים . מה שצריך לעשות זה רק ללכת לרבנים שנותנים התר לעלות ולדבר איתם באופן תורני ולשכנע אותם לסגת ידעתם .
13
גם השיבה לארץ! לא...
יצק בצק | 17-01-2023 11:05
גם השיבה לארץ! לא תעלו בחומה! חזרו למשרפות שם תרגישו בנוח. עם נבל ולא חכם.
14
אתם רוצים לחזור...
רתוש | 17-01-2023 11:15
אתם רוצים לחזור ולשחוט בעלי חיים לכבוד אלוהים או מה? הנביאים האחרונים כבר בזו לפולחן כזה. לא קראתם תנך? הסר מעלי המון שיריך, וזמרת נבלך לא אשמע. אם תעלו לי עולות לא ארצה, קטורת תועבה היא לי..ויגל כנחל משפט וצדקה כמים רבים.
15
מי זה? ...
דני | 17-01-2023 11:38
מי זה?
16
חילול הקודש שנותנים לאנשים טמאים לנהל אותו ..
איליה הכהן | 17-01-2023 11:55
אנשים צדקים צריכים לנהל אותו ולא לאפשר לטמאים לעשות זאת
הרבנים הם...
טמאי ישראל | 17-01-2023 13:11
הרבנים הם הומואים שלישראל
17
מאוד נחמד לתת...
שלום ל. | 17-01-2023 12:52
מאוד נחמד לתת לגויים לעלות להר. אבל כל מה שכתוב הנביאים הכוונה. שהגויים מכירים שבית המקדש הוא של עם ישראל בלבד!!!!!!! ואין שום כוונה לרוצחים וגנבים. אז לא להביא ראיות מהנביאים. אלה ששולטים היום בהר לא שייכים בכלל לנבואות הללו.
18
נשים חילוניות. עלו...
טנפו את המטונפים | 17-01-2023 13:08
נשים חילוניות. עלו להר הבית ולכותל המערבי לתוך השטח משמאל השטח שהזכרים השתלטו עליו כולל פנימה והפכו אותו לכותל ובית מדרש והדירו ממנו את הנשים. אם לא תצליחו תביאו איתכם טיטולים תינוקות (למבוגרים) משומשים ותזרקו אותו על רחבת הגברים. טנפו את הטינופת
19
העידן בו גם אוה''ע יבוא - אחרי שעם ישראל יעלה
מד. | 17-01-2023 14:20
האם הרב הוכיח שכתוב אחרת? ולכן זהו המוסר היהודי.
20
היהדות הרבנית ...
יוסי | 17-01-2023 14:30
היהדות הרבנית שביטלה כוהנים מעבודתם (הצדוקים) ולווים מדוכנם וגזרה עלינו עול גלות של2000 שנים מיוסרות,מכה שנית!
21
רצוי לשרוף את...
רועיקי בן 8 | 17-01-2023 16:39
רצוי לשרוף את כל שטח הר הבית שלא יהיה יותר למוסלמים או יהודים על מה לריב
22
עלייה להר הבית...
קרן | 17-01-2023 16:50
עלייה להר הבית היא לא קידוש ה' ולא חילול הקודש. היא מענה לכמיהה של מי שרוצה להרגיש קרוב. אני מפחדת לעלות להר הבית ולא עולה אליו ולא מבינה בשום אופן למה זה פרובוקציה. זה רצון עז שאין סיבה בעולם שלא יאפשרו אותו.
יש אנשים...
שמשון ג. י. | 17-01-2023 18:48
יש אנשים שיש להם רצון עז עבודה זרה?) לעשות כל מיני דברים תעשי טובה קרן רנטגן אל תהיי דבורה כי את רחוקה מזה מליוני שנות אור אם בכלל.
23
רב שעושה copy...
מנדי | 17-01-2023 18:23
רב שעושה copy and paste. אין לו שום ידע. מכיר ממאמר שלו כמה הוא לא יודע. חבל להדפיס דברי שטויות האלו. צבי יהודה פשוט בלבל את תלמידיו.
24
סוף סוף מישהוא...
לי | 17-01-2023 19:02
סוף סוף מישהוא כותב את האמת חילול הקודש זה שעולה להר כי אסור בהחלט
25
המאמר יכל לבוא...
אריאל | 17-01-2023 20:23
המאמר יכל לבוא מכל רב אנטי ציוני לפני 100 שנים. רק להחליף את המונח הר הבית במונח ארץ ישראל.
26
מרן הרב עובדיה...
אהרון | 17-01-2023 22:36
מרן הרב עובדיה יוסף זצל. מרן הרב מרדכי אליהו זצל, הגאון הרב אלישיב זצל וכל גאוני עולם אסרו את העליה להר וכתבו שזה איסור כרת. קמו מתחכמים כמו בן גביר ורומסים את התורה ואת גדולי ישראל ברגל גסה . אוי לכם מיוצריכם עוכרי ישראל , כופרים שאין להם חלק באלוקי ישראל
27
זהירות!!! זלמנוביץ רב...
אלון ל | 18-01-2023 6:09
זהירות!!! זלמנוביץ רב שקר.
28
מי אמר?
אוףףף | 18-01-2023 14:12
מי אמר שאין רבנים חרטטנים? במיוחד אם הם מערכניקים...