שבועיים למינויו: מה קורה בין איתמר בן גביר והרשויות הערביות?

שבועיים למינויו: מה קורה בין איתמר בן גביר והרשויות הערביות?

שבועיים למינויו של איתמר בן גביר לשר לביטחון לאומי, ברשויות הערביות עדיין דנים בדרכי העבודה מולו. הודעה על חרם נגדו נגנזה ובמקומה יצא נוסח מחאה מרוכך על מינויו | בכירים ברשויות המקומיות הערביות מספרים לסרוגים על הדילמות, ובן גביר מצהיר: "אעבוד עם כולם - חוץ מתומכי טרור"

author-image
שבועיים למינויו: מה קורה בין בן גביר והרשויות הערביות?
  איתמר בן גביר בסיור בבאר שבע. (צילום: פלאש 90)

בשלהי דצמבר 2022, כשהיה כבר ברור שאיתמר בן גביר עומד להתמנות לתפקיד השר לביטחון לאומי, התכנס ועד ראשי הרשויות של החברה הערבית לישיבה דחופה. חלק מהחברים דרשו בתוקף להוציא הודעה חד משמעית לפיה לא ישתפו פעולה עם השר הנכנס. הם טענו ששיתוף פעולה עם איש 'עוצמה יהודית', תלמידו של הרב כהנא – נוגד את האינטרס של החברה הערבית. מולם, ראשי רשויות אחרים התנגדו בתוקף לחרם על איתמר בן גביר, ולבסוף ניצחו: ההצהרה על אי שיתוף פעולה עם השר הנכנס לא יצאה אל הפועל.

במקום זאת, הושגה הצעת פשרה, לפיה ראשי הרשויות ישלחו מכתב מיוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו יתריעו מהחשש שלהם מפגיעה בתקציבי הרשויות בעקבות ההסכמים הקואליציוניים ויזהירו מפני האג'נדה של בן גביר.

עוד באותו נושא

אלי לוי: ההגעה של בן גביר גרמה להרתעה אצל הערבים


16

במכתב, שנשלח השבוע לנתניהו על ידי מודר יונס, יו"ר הוועד הארצי לראשי הרשויות המקומיות הערביות, נאמר בין השאר כי הסמכויות הרחבות שקיבל לידיו השר לביטחון לאומי, "מאפשרות לשר לביטחון לאומי לממש את האג'נדה הקיצונית שלו כלפי החברה הערבית, שהרבה לבטא אותה בהזדמנויות שונות, גם לאחר כניסתו לתפקיד".

בנוסף, הזהירו ראשי הרשויות כי "ההסכמים הקואליציוניים, כפי שנחתמו, מסמנים פגיעה קשה בהמשך הפיתוח ביישובי החברה הערבית ובעלי פוטנציאל להעמקת הפערים בין אזרחים יהודים וערבים ולגרימת נזק חברתי עמוק ונזק כלכלי כללי".

גורם מוכר בחברה הערבית הסביר לסרוגים כי החשש של ראשי הרשויות נובע בין השאר מכך שבהסכמים הקואליציוניים בין עוצמה יהודית של בן גביר לבין הליכוד "אפשר לראות סעיפים שמדברים על פיתוח של הנגב בלי להתייחס ליישובים הערבים", הוא מציין כי על פי סעיף 94 בהסכם, תתבטל ההקצאה של סך 30% לחברה הערבית מתקציבי המשרד לנגב ולגליל. גורם בכיר בחברה הערבית הרחיב: "התחושה היא שלא סופרים את החברה הערבית, בניגוד לממשלה הקודמת, וגם שעושים לנו כל מיני תרגילים". באחת הרשויות הערביות בארץ היו יותר נחרצים בשיחה עם 'סרוגים' ואמרו: "המשרד הזה (נגב וגליל) הופך להיות המשרד לרשויות המקומיות היהודיות במדינת ישראל".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ושר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי וסרלאוף בנטיעות קק״ל לפני כשנה באזור הפזורה הבדואית. (צילום: פלאש 90)

במכתב המוסכם שיצא בסופו של דבר מטעם ראשי הרשויות הערביות, הם הזהירו כי הצעדים של הממשלה "יכולים להוביל בוודאות לאירועים עם פוטנציאל של התלקחות ואובדן השליטה בתוך היישובים בחברה הערבית ובכלל".

חלק מראשי הרשויות: "בואו ניתן לו את ההזדמנות"

"היה קשה להוציא הודעה שאנחנו לא נשתף פעולה עם בן גביר", אמר גורם מקרב ראשי הרשויות. לדבריו, גם בימים אלו, שבועיים אחרי כניסת השר בן גביר למשרד לביטחון לאומי, עדיין מתקיים דיון ער בקרב ראשי הרשויות בחברה הערבית, כאשר חלקם אומרים "אנחנו לא יכולים לשתף איתו פעולה, כי לבן גביר יש אמירות קיצוניות וגזעניות", ואילו אחרים אומרים – "בוא ניתן לו את ההזדמנות לטפל בבעיית הפשיעה במגזר". 

גם במפלגת רע"מ דנים בימים אלו בשאלה אם ישתפו פעולה עם בן גביר כדי לטפל בבעיית הפשיעה בחברה, ובעיקר ממתינים לראות לאן פניו של השר לביטחון לאומי. גורם ברע"מ אמר בשיחה עם סרוגים: "אנחנו בינתיים יושבים ובוחנים. מה יהיה בעתיד? אני לא יודע". 

בכיר באחת הרשויות הערביות סיפר בשיחה עם סרוגים: "אף אחד לא מדבר איתנו מהמשרד לביטחון פנים ("המשרד לביטחון לאומי" .י.ש.ר.), לא נראה שבן גביר מעוניין לשבת איתנו". לדבריו: "הם אומרים 'אנחנו ניקח לך את הכסף כדי לטפל בבעיית הפשיעה, אבל לא נדבר איתך'", הוא טוען כי לתכנית למיגור האלימות והפשע שתתרחש מעל לראשם של ראשי הרשויות – "אין שום סיכוי להצליח".

גורם פוליטי אחר בחברה הערבית העריך כי דווקא חוסר שיתוף הפעולה – יוכל להוריד את הפשיעה בחברה הערבית. "יש סיכוי שהאלימות תרד כי הם לא ירצו לתת לבן גביר סיבה להיכנס". גורם אחר אמר כי אם המשטרה תצליח לייצר לעצמה ערוצי תקשורת עצמאיים מהשר עם ראשי רשויות בחברה הערבית – "הם יוכלו לעבוד בעקיפין במשותף". 

עוד באותו נושא

בן גביר יעשה פה סדר? אלו האתגרים שעומדים בפניו


15

את מכתבם לנתניהו מתחילת הכתבה, סיכמו בוועד הארצי לראשי הרשויות הערביות בקריאה לפגישה בנושא עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיתוף יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, וזאת על מנת "להמשיך את צמצום הפערים ומיגור האלימות והפשיעה".

במרכז השלטון המקומי, הכולל את כל הרשויות – גם הרשויות הערביות, אמרו לסרוגים כי כל הרשויות ישתפו פעולה עם השר הנכנס לביטחון לאומי. הם מבהירים כי בכוונתם לפעול על מנת לוודא שלא תהיה פגיעה בתקציבי הרשויות הערביות ואומרים: "הרשויות הערביות יעבדו איתו בשיתוף פעולה מלא. הם הראשונים שרוצים לטפל בבעיית הפשע במגזר". 

"מרכז השלטון המקומי תומך וימשיך לתמוך בכל תכניות הפיתוח שעברו בחקיקה להשקעה במגזר הערבי, הבדואי, הדרוזי והצ'רקסי. השלטון המקומי פועל למען כלל תושבי מדינת ישראל. בכל מה שקשור לשלטון המקומי, ללא הבדלי מגזר, דת, גזע או מין – נעמוד על כך שכולם יקבלו" אמרו במרכז השלטון המקומי והוסיפו: "נדרוש שהתכניות לא יבוטלו, ההתחייבויות התקציביות יושלמו, וההשקעה באוכלוסיות אלו תימשך. אנו רואים חשיבות רבה בהמשך הטיפול במיגור האלימות, בהשקעה בחינוך, בפיתוח תשתיות וחיזוק הרשויות".

בליכוד כבר החלו לעבוד עם הרשויות הערביות

מי שכבר החל לעבוד עם הממשלה החדשה, הוא ראש עיריית רהט עטא אבו מדיגם, שמוצב גם במקום 7 ברשימת רע"מ לכנסת. השבוע, אבו מדיגם נפגש עם מספר שרים מהליכוד ושוחח איתם על תחילת עבודה משותפת. "זה מובן מאליו שרע"מ יעבדו עם הממשלה" אמר בשיחה עם סרוגים. 

בין השאר, אבו מדיגם נפגש עם שר האנרגיה ישראל כ"ץ, שר החקלאות אבי דיכטר, השרה להגנת הסביבה עידית סילמן והשר לשוויון חברתי ותפוצות עמיחי שיקלי. כזכור, כחלק מתפקידו של השר שיקלי הוא אחראי גם על הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב. גורמים במשרד לשוויון חברתי מספרים כי שיקלי סבור שיש דברים שצריך לתקן, וכי הוא לא מתכנן לשנות את כל מה שהממשלה הקודמת עשתה.

בשיחה עם ראש עיריית רהט, סיכמו הוא והשר שיקלי על עבודה משותפת, וקבעו כי שיקלי יגיע בעוד כשבועיים לסיור בעיר רהט, בה נערכים לחגיגות 50 שנה לעיר. מי שעוד הוזמנו לעיר לכבוד חגיגות ה-50 הם גם ראש הממשלה נתניהו ורעייתו.

ראש הממשלה לשעבר בנט והמפכ״ל קובי שבתאי בביקור בעיר רהט בתקופת הממשלה הקודמת. (צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90)

גורמים פוליטיים סיפרו לסרוגים כי לפני כחודש, ראש עיריית רהט הגיע לאירוע של שגריר איחוד האמירויות ופגש במקום את נתניהו ורעייתו. הוא הזמין אותם לביקור בעיר, ולדברי נוכחים באירוע רעיית ראש הממשלה הגיבה באופן חיובי להזמנה. עם זאת, הם טענו כי ראש העיר התנה פגישת עבודה עם השר לביטחון לאומי בן גביר – בכך שראש הממשלה נתניהו יגיע לחגיגות בעיר באביב.

פעיל פוליטי תושב רהט אמר לסרוגים כי הוא צופה כי לראשי הרשויות לא תהיה ברירה מלבד שיתוף פעולה עם בן גביר: "בסופו של דבר זה השר בממשלה, תרצה או לא תרצה – צריך לטפל בנושא הביטחון האישי וצריך לשתף איתו פעולה". 

היום, במהלך ביקור בדרום, נשאל בן גביר על הנושא על ידי כתב תושב רהט שהזכיר עוד רצח שאירע במגזר הערבי. בתגובה, בן גביר אמר: "זה נורא ואיום, בשביל זה אני כאן, אני רוצה לשנות את זה". השר בן גביר ציין: "גם לילדה בתל שבע וברהט ובכל המקומות מגיע לחיות כאן, ולכן אני אומר: אני באתי להשליט סדר, והסדר לטובת כולם". 

בן גביר מצידו, טוען כי ראשי הרשויות עדיין לא פנו אליו, אולם ל"סרוגים" נודע כי מספר ראשי רשויות ערביות כבר עשו ניסיונות לתאם שיחות ופגישות עם השר הנכנס.

בשיחה עם סרוגים אמש (חמישי) הבהיר בן גביר כי ישתף פעולה עם הרשויות הערביות סביב נושא הפשיעה ואמר: "אין לי בעיה לעבוד עם הרשויות הערביות, כמובן מי שאינו תומך טרור. אם יש מישהו שהוא תומך טרור אז אני לא אשב איתו, אבל כל היתר אין לי בעיה. בסוף בסוף כשאני דואג לביטחון זה גם בבאר שבע וגם ברהט, גם באום אל פאחם וגם בחדרה".

"כשיש נשק ברהט – יש ילדה בת שלוש שנפגעת שמה, זה לאו דווקא מישהו מחדרה שנפגע. אני רוצה להוציא כי הנשק הוא פסול. כי אלימות היא פסולה. כי הבריונות היא פסולה" הוסיף בן גביר, "אין לי שום בעיה לעבוד עם כולם, חוץ ממי שהוא תומך טרור, איתו אני לא עובד".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
46 תגובות - 35 דיונים מיין לפי
1
אל תרא ואל...
יוגל | 13-01-2023 11:55
אל תרא ואל תיחת עבדי ישראל,זה מה שאמור להנחות את בן גביר ולא חרמות או רי חרמות מצד ההנהגה הערבית בישראל.תתחיל לישם את תוכניותך ויטב לכל תושבי ישראל.
2
אני מקווה שהקול...
שמעון הגלילי | 13-01-2023 12:08
אני מקווה שהקול השפוי הערבי ינצח. ויעבדו בשיתוף פעולה עם בין גביר. גם הם מבינים לאחר שנה קטסטרופה של אלימות במגזר. שיש סיכוי טוב שאיתמר ימגר או יצמצם את הפשיעה למינימום לרווחתם. בין גביר שהוא יעבוד עם כולם יהודים וערבים. להוציא מחבלים ותומכי טרור. שמקומם בכלא עם שלילת אזרחות.
אתה ביביסט...
חחח | 14-01-2023 9:43
אתה ביביסט רפה שכל ולכן פסול לעדות
3
הבן אדם נראה...
משה | 13-01-2023 12:19
הבן אדם נראה כאילו יצא מביצת קינדר מלא הפתעות. שכח שהיה במרתפי השבכ שכח כל נעוריו עבר כנער הגבעות.השתתף בכל ההפגנות האלימות.תמך ברוצח גולשטין. ועוד.בלי בושה עומד ליד מפקדים.מלח הארץ והוא רוצה לתת הוראות.היה בלי פוליטיקה מתחיל להלחם באלימות בכבישי המדינה ובתאונות הדרכים.אז הינו מבינים שאולי השתנה ובא לעבוד ולא להרוס אבל הרוע והאלימות יותר חזקים ממנו
כמה טיפשות...
בן דביר | 13-01-2023 13:01
כמה טיפשות יש בך? בלי סוף.
4
אים זה לא...
ל ש | 13-01-2023 12:42
אים זה לא מצה חן בידקו את המצב במדינות ערב ישראל היא בונוס אל תנסו ליתרוף את כול היד
5
דווקא הוא רוצה...
בן דביר | 13-01-2023 13:01
דווקא הוא רוצה לסייע לערבים בהמון פרמטרים
6
אני רוצה לשאול:...
אליהו | 13-01-2023 13:51
אני רוצה לשאול: למה לסכן שוטר יהודי להיכנס לתוך אום אל פאחם או כל ישוב ערבי אחר ויסכן את חיו כדי לפתור בעיית ריב חמולות וסכסוכי דמים?.האם לזה התכוון בן גביר? צריך לפתור את בעיית החוסר משילות ו הפשיעה כלפי הציבור היהודי ולהתייחס לזה כלאומני לכל לבר גם אם הכוונות פליליות.מה שחשוב שתהיה משילות והגנה על הישובים והתושבים היהודים בלבד כמובן שיש להחרים נשק וכן להעניש מחזיקי נשק לא חוקי אבל רק בגלל הכוונה כדי למנוע פגיעה ביהודים בלבד.ממש לא לסכן יהודים כדי לפתור סכסוכי דמים בין ערבים לעצמם
למה שאחות...
בהחלט | 14-01-2023 9:44
למה שאחות ערבייה תטפל ביהודים?
7
מה??? ממשלת השינוי לרעה,...
אמת | 13-01-2023 13:52
מה??? ממשלת השינוי לרעה, לא מגרה את הפשיעה במגזר הערבי? הרי הם עשו רק טוב לכל אדם במדינה. לא כך? אז אין בעיה. אתם לא צריכים לחשוש מבן גביר. כי הכל בסדר, ואתם לא צריכים אותו... עצה קטנה, תחליפו את הנושאים של המסיבות שלכם. מגיל 0 ומעלה. תפסיקו ללמד את הילדים להציג חטיפת יהודים בכלל, וחיילים בפרט... פציעות והרג יהודים.וזה לא יחזור אליכם בבומרנג.....
8
מוות לבן גביר...
אורח 2 | 13-01-2023 14:02
מוות לבן גביר
בדרך אילך....
מלאך המוות | 13-01-2023 14:28
בדרך אילך.
9
צריך לתת צ'אנס...
אבו עלי | 13-01-2023 14:02
צריך לתת צ'אנס לבן גביר אולי יצליח לנגר את הפשיעה ,כי המצב יותר גרוע לא יכול להיות ,
10
למה לא לעבוד...
מגדולין | 13-01-2023 14:09
למה לא לעבוד ביחד להפך בן גביר יכול לעשות הרבי דברים טובים שאף שר לא הצליח לעשות להילחם בבשיעה לאסוף את הנשק לטפל בכל רפושעים .אם בן גביר לא יצליח אף אחד לא יצליח תנו לו יד תוך שנה הכל יגמר לטובתינו
כולו רוח...
האיש בכיין מקצועי | 14-01-2023 9:46
כולו רוח וצלצולים. כל היום מתבכיין ומאשים את כולם. בואו נראה אם מסוגל למשהו. כנראה שלא, אבל הוא כמובן ימשיך להתבכיין ולהאשים את כל העולם חוץ מעצמו
11
מגבניק לשעבר,חייבים להיות...
טדרוס הגדול | 13-01-2023 14:11
מגבניק לשעבר,חייבים להיות מציאותיים ואמיתיים המינוי של בן גביר לשר לאומי יביא איתו הרבה צרות.היה צריך ואפילו חייב למנות חכ מהליכוד עם עבר ביטחוני.
קצין ...
בן דביר | 14-01-2023 13:57
קצין בדובדבן לשעעבר ובמילואים. אתה מקשקש בלי שאתה מבין את המציאות את השטח את המדיניות
שימותו שם הערבים...
בן דביר | 14-01-2023 13:57
שימותו שם הערבים אחד אחד בדרך של עינויים
12
נכון. הוא חפץ....
טין | 13-01-2023 14:13
נכון. הוא חפץ. רק תתנו. אין מה לדאוג. חכו ותראו. ויש לו האפשרות מבין את השטח והצורך. בלי שום התחייבות
13
הם פוחדים כי...
היהודי | 13-01-2023 14:36
הם פוחדים כי בא באמת איש שעובד על באמת לא חרטא וזה לא טוב להם הם אוהבים את כל הבלאגן שקורה במגזר
14
לכל אלו המסיתים...
אורח | 13-01-2023 15:25
לכל אלו המסיתים לא יעזור לכם כלום, הבנאדם בא מהשטח והוא יעשה סדר, כל תומכי הטרור לא ישתף איתם פעולה, וכל מי שרוצה לחיות איתנו בשלום אילן וסהאלן, אתם הערבים כאן לא שולטים, זאת מדינת היהודים, ולא נדינה ערבית, מי שמתאים לו לחיות בשלום אין בעיה, מי שתומך בטרור יעוף ל-22 מדינות
15
הערבים הם חלק...
אם הערבים יהפכו לעויינים בפועל למדינה, הנזק יהיה עצום. היום פוטנציאל הנזק גדול בהרבה ממה שהיה באינתיפאדה הראשונה והשניה...שלא לדבר על הפגיעה ביחסים עם מדינות ערביות מתונות | 13-01-2023 15:34
הערבים הם חלק משמעותי מכלכלת המדינה, חלק שאי אפשר בלעדיו. בלי הערבים אין ענף הבניה ועוד ענפים רבים, וכל מי שגר בהתנחלויות מבין את זה.
16
האיש בא לעבוד...
אבי | 13-01-2023 15:40
האיש בא לעבוד כול הפוסלים יגיעו אליכם להסברים
17
השמאל זה כינים...
אבי | 13-01-2023 15:41
השמאל זה כינים שחטפו ריסוס ובורחים עלובים תנו יזדמנות
18
נקווה בעזרת השם...
י.ש.א | 13-01-2023 15:43
נקווה בעזרת השם שבן גביר יעבוד כמו שהוא אמר לפני הבחירות
19
בן גביר הוא...
אלעד | 13-01-2023 15:47
בן גביר הוא פלשתינאי כמוכם את תחרימו אותו.
20
מסתבר שהערבים יותר...
ציוני | 13-01-2023 16:28
מסתבר שהערבים יותר שפויים מהשמאל שלנו.
אז תקימו מדינה...
תהנו | 13-01-2023 16:53
אז תקימו מדינה דו לאומית איתם
21
בן גביר גבר...
איש | 13-01-2023 16:31
בן גביר גבר אמיתי.אחד כמוהו היינו צריכים ממזמןןןןו
22
בן גביר רק...
סו | 13-01-2023 16:54
בן גביר רק ינבח לא יעשה כלום
23
שבן גביר יקנה...
חה חה | 13-01-2023 16:55
שבן גביר יקנה להם מכתזיות
24
יאאלה יאאלה קשקשנים..עד...
אזרח יהודי גאה | 13-01-2023 17:50
יאאלה יאאלה קשקשנים..עד היום השתוללו בכספים שהמדינה נתנה להם בלי לגבות ארנונה מהתושבים שלהם חיים מכספי משלם המיסים כמו פרזיטים גונבים קרקעות המדינה זהו נגמרו התירוצים והחגיגות על חשבוננו
ביבי מפנק...
טיפי | 13-01-2023 20:58
ביבי מפנק המחבלים הגדול בהיסטוריה.
25
חלק גדול מראשי...
אזרח | 13-01-2023 21:35
חלק גדול מראשי הרשויות הערביות הם תומכי טרור
26
שאלה... בן גביר...
דופן | 13-01-2023 21:49
שאלה... בן גביר לא בריון???
27
לרשאי הרשויות הערביות...
אושי | 13-01-2023 22:13
לרשאי הרשויות הערביות תהיו בטוחים כי היה לכם אוזן קשבת עם בן גביר יותר טוב מיכול מי שהיה לפנו תנסו לעבוד איתו יד ביד למגורים הפשיעה אצלכם ...תשמו את אזרחי הישובים שלכם לפני הכול ...ואל תחשבו רק על עצמכם...
28
ראשי הרשויות מאיימים...
ג | 13-01-2023 22:48
ראשי הרשויות מאיימים בפוטנציאל התלקחות. אני חושב שבתגובה לאיום בן גביר צריך לטפל בהם במקל עבה.
29
כלל ה- 10 שניות 10 דקות
t | 13-01-2023 23:31
10 שניות לדבר על שגיאות שלך, 10 דקות לתקוף את הצד השני. 10 שניות לדבר על לדבר עם הרשויות הערביות ומיד 10 דקות לדבר על לא לשתף פעולה עם תומכי טרור מי אמר שרשויות ערביות הם תומכי טרור? למה זה נכנס למשפט? למה כל משפט שלו זה כן, אבל האנרכיסטים בלה בלה בלה
30
בן גביר ידאג...
אני | 13-01-2023 23:53
בן גביר ידאג לערבי ישראל ולפשעיה אצלכם לפחות תגידו תודה שום חכ ערבי לא עושה מה שהוא עושה בשבוע אצל הבדואים
31
מדובר בתינוק מגודל...
ציפיות ומציאות | 14-01-2023 9:41
מדובר בתינוק מגודל חולה פרסום עצמי. אין שום סיכוי שיעשה משהו מועיל. הוא לא כשיר
32
פעם הבאה תצאו...
ליאת | 14-01-2023 10:25
פעם הבאה תצאו להצביע חבורה של מטומטמים
33
יש תומכי...
אורית | 14-01-2023 10:56
יש תומכי טרור לצערינו
34
מיד לעצור את...
אזרח יהודי | 14-01-2023 12:17
מיד לעצור את התקציבים לרשויות הערביות צריך לחנך אותם ולהירגיע אותם תם זמנם של הממשלה שנפלה ויש ממשלה חדשה ואים הם רוצים תקציב שיהיו נאמנים לממשלה זה תנאי ללכת איתם ביד קשה וקצרה
למה החרדים נאמנים...
דוד | 14-01-2023 16:20
למה החרדים נאמנים למדינה?
35
יפה מאוד הצלח...
נגעל משמאלנים | 14-01-2023 19:34
יפה מאוד הצלח דרכך
???? ...
חחח | 15-01-2023 0:55
????