השופט רובינשטיין תוקף את הרפורמה במערכת המשפט - סרוגים

השופט רובינשטיין תוקף את הרפורמה במערכת המשפט

השופט אליקים רובינשטיין תוקף את הרפורמה המתוכננת במערכת המשפט: "שימוע לשופטים יהיה מופע מצוין, אבל דרך נוראית לבחור שופטים"

author-image
השופט רובינשטיין תוקף את הרפורמה במערכת המשפט
  (צילום: התנועה לאיכות השלטון)

עו"ד אבי חימי, יו"ר לשכת עורכי הדין, התייחס הבוקר (שישי) בכנס המשפטנים של התנועה לאיכות השלטון להסתערות על הקפיטול והקשר לדבריו לישראל.

"בדיוק היום מציינים בארה"ב שנתיים להסתערות האנטי דמוקרטית על הקפיטול. גם אצלנו מתרחשת כרגע התקפה על הקפיטול הישראלי – על בית המשפט הציבור לא בחר בשינוי שיט המשטר, בריסוק בתי המשפט ובעריצות שלטונית. אין מדינה ליברלית ללא ביקורת שיפוטית וללא גבול לכוחו של השלטון.

(צילום: אוליביה פיטוסי/ פלאש90)

בנפול מבצר בית המשפט, אין עוד ערובה לדמוקרטיה. ההיסטורי מלמדת שפרפור הגסיסה הראשון של הדמוקרטיה הוא סירוס בית המשפט- כך קרה בהונגריה ובפולין, וזהו הצעד הראשון בדרך לטורקיה ורוסיה. לשכת עורכי הדין תמשיך לעמוד לימינה של הרשות השופטת".

עוד באותו נושא

מערכת המשפט מתחילה להפנים: ייתכן שהכל ישתנה


111

"מופע מצוין, אבל דרך נוראית לבחור שופטים"

השופט פרופסור אליקים רובינשטיין, יוצא נגד הרפורמה המתוכננת במערכת המשפט: "שימוע לשופטים יהיה מופע מצוין, אבל דרך נוראית לבחור שופטים. פסקת ההתגברות המוצעת היא פוליטיקה של החלשה. אין בכך צורך- בטח לא ברוב של 61 חברי כנסת. עילת הסבירות היא הבסיס לסיוע לחלשים – לגר ליתום ולאלמנה, נגד החלטות שרירותיות, ואסור לבטלה.

יועצים משפטיים מעולם לא הכשילו מדיניות חוקית של שר. הפיכת היועצים המשפטיים למשרת אמון מגלמת נזק כפול- פוליטיזציה של שירות המדינה, ופגיעה במקצועיות של השירות הציבורי. זוהי אינה משילות אלא אנטי משילות".

(צילום: התנועה לאיכות השלטון)

השופט מני מזוז נאם אף הוא: "התוצאה של פסקת ההתגברות תהיה מדינה ללא הפרדת רשויות – מדינה שיש בה רק רשות אחת ששולטת גם בכנסת וגם במערכת המשפטית. אני לא מכיר בספרות של מדעי המדינה שמדינה כזו יכולה להיחשב כמדינה דמוקרטית".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
17 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
אמריקה
ZB | 06-01-2023 12:50
אל לנו ללמוד מהדמוקרטיה הגדולה הם עושים שימוע ולא עוזרים לחברים ולילדים
2
רובינשטיין היה שותף...
דוקטור לפיד קסטנר | 06-01-2023 12:53
רובינשטיין היה שותף לשחיתות למנות רמטכל רגע לפי הבחירות בגלל שופטים כמוהו עושים את התיקון הדרוש
רובינשטיין פותח את הפה?
משפטן ותיק | 06-01-2023 14:57
מי כמו רובינשטיין אחראי למצב הנורא של מערכות המשפט כפי שמתגלה ברבים יום יום? יד על הלב מר רובישטיין אתה באמת חושב שהיום הכל סבבה ולא צריך תיקון מן המסד לטפחות?
3
כשהשופטים התרגלו שהם...
יניב | 06-01-2023 13:18
כשהשופטים התרגלו שהם הסגנים של אלוהים כל שינוי הוא הרס הדמוקרטיה!! השופטים שכחו שהם גם מחרבנים בשרותים, תוקעים נודים בפרהסיה, מגרדים בביצים. עושים גרפסים בקול, עם ריח רע בפה, בדיוק כמו כל בני אנוש. הם הסכנה לחופש ולדמוקרטיה!!
, אל...
אוי לרשע ואוי לשכנו | 06-01-2023 14:09
, אל תלך רחוק. תראה איך נראית הדמוקרטיה במדינות שכנות בהן בתי המשפט הוחלשו כמו שרוצה לעשות יריב לוין. שינוי המשטר גם מוביל להתרחקות של חברות בינלאומיות ומדינות זרות. התיירות והכלכלה נחלשות והעם סובל. ראה את רוסיה, תורכיה, הונגריה, פולין ודומותיהן. מוותר על התענוג.
4
זה בגלל שהוא...
ברור | 06-01-2023 13:31
זה בגלל שהוא אשכנזי דתי מישראל הראשונה
5
שלא תבלבלו לנו...
שמעון הגלילי | 06-01-2023 13:40
שלא תבלבלו לנו את המוח ותהפכו את היוצרות. כל מי שהיה מקורב מחובק ומאותרג יוצא בשצף נגד הרפורמות ההכרחיות. ומי שמרגיש פגוע ועשוק תומך. רוב הציבור מרגיש עשוק. ולכן דורשים רפורמות.
, האימון...
על סקרים ומציאות | 07-01-2023 7:15
, האימון במערכת המשפט יורד - בגלל ההתקפות של ביבי ואנשיו. ברור לחלוטין שלביבי יש השפעה על הציבור שמאמין לביבי ( שקרן בן שקרן... ) בעיניים עצומות. כשתהיה לנו מערכת משפט כמו באיראן או בתורכיה - אימון הציבור יעלה ? תשאל את הציבור באותן מדינות או בהונגריה, פולין ורוסיה - ותשמע כמה הציבור מאמין שם במערכת המשפט. אגב, דווקא בן גביר שהתחכך הרבה במערכת המשפט - פחות ביקורתי מאשר פוליטיקאים אחרים. במערכת המשפט יש מה לתקן - לא להרוס מהיסוד. לוין הורס.
מתי...
שמעון הגלילי | 06-01-2023 15:54
מתי ראיתה לאחרונה סקר אימון במערכת המשפט? התוצאות אינן מחמיאות. השופט לנדאו יצא חוצץ כנגד הרפורמות של ברק והתריע שזה יוביל לחוסר אימון. והשופט לנדאו אינו עשוק. הוא חכם וצפה את הנולד. התנגדות העם.
, לא...
יש דמוקרטיה ויש ישראבלוף | 06-01-2023 14:05
, לא רוב הציבור מרגיש עשוק. מי שהכניס רוח במפרשי העשוקים הוא בנימין נתניהו - ברגע שהוגש נגדו כתב אישום. עד אז הוא הגן בעוז על מערכות החוק והמשפט. ברגע שהוגש נגדו אישום - הפך את עורו, ואיתו קהל חסידיו. את המחיר נשלם כולנו. כך מתחילה הדרך למשטר כמו בתורכיה של ארדואן או רוסיה של פוטין. דמוקרטיה בכאילו. תענוג זה לא.
6
רובינשטיין אתהסתם חזיר...
אתה עדיין ממשיך להגן על חלאות בביזיון העליון? הרי אותך זרקו כי אתה לא מספיק אשכנזיפט בשביל נחש משקפים וכל הטינופות שם למעלה,שב בשקט חלול שניבעט מהביזיון העליון | 06-01-2023 13:59
רובינשטיין אתהסתם חזיר עים כיפה זקן סנילי ולא ראוי סע לקברן לקחת מידות דביל כמו כל החלאות כמוך,
7
רובינשטיין חייב היה ליישר קו
מאיר | 06-01-2023 15:23
כי בלי זה לא יתנו תפקידים בועדות, שיש בהם הרבה כסף
8
כצה צפוי שהמפאיניק...
רוני | 06-01-2023 15:49
כצה צפוי שהמפאיניק עם הכיפה יזדהה עם אחיו הסוציולוגים בשמאל. רובינשטיין היה חלק ממערכת נקיה ממזרחים ועם מעט ימנים המייצגים את רטב הימין, העיקר שהוא ועוד כמה פיינשמקרים יתקבלו למועדון
9
אוהינשאץטיין היה שופט...
רואה חשבון | 06-01-2023 16:16
אוהינשאץטיין היה שופט בבית המשפט העליון ולכן הואם חלק מהחונטה שלהם שרוצה לשלוט על מדינת ישראל ב אופן בלעדי.
10
השפטים האלה מקבלים...
מרקי | 07-01-2023 10:02
השפטים האלה מקבלים משכורות עתק ופנסיה שמנה מאוד לכל חייהם לרגע לא חושבים קצת על מידת הסבירות אצלהם
.... האמריקאים...
לך תלמד למודי ליבה ... הדיוט ... בור ... עם הארץ ... או בשפתך ... זבל'ה... | 07-01-2023 21:55
.... האמריקאים מבינים את מה שרב הציבור בישראל לא מבין ... כנראה כי לא למד לימודי ליבה.... ולא מבין מהי דמוקרטיה , חושב שהרוב קובע ... לפי ההגיון הזה כנראה שיש רוב לעונש מוות לערבי באשר הוא , כי הרי ערבי טוב הוא ערבי מת ... אפשר, אם רוצים, לגלות רחמים ורק לטרנספר אותם מפה ... יכול להיות שיש רוב לעונש מוות לשמאלנים ... טוב לא כולם , אבל לפחות המנהיגות שלהם ... זו לא דמוקרטיה זה פאשיזם ונאציזם ביחד ... ואנחנו ממזמן בדרך לשם , הצרת צעדי ארגוני דמוקרטיה כמו הקרן החדשה , שוברים שתיקה , ובצלם שכבר היום מוקצים ומוגבלים ... ועוד לא דברנו על המשמעות המעשית של פיסקת ההתגברות בשילוב עם ביטול עבירת הפרת אימונים ... השם ישמור ...
11
Thanks for sharing....
| 20-02-2024 20:11
Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good. https://www.binance.info/kz/join?ref=YY80CKRN