אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"רוב תלמידי הישיבות הקטנות עוברים את הבגרות בהצלחה"

בשעלבים, התקיים בתחילת השבוע הכנס השני של איגוד הישיבות הקטנות הלאומיות. האיגוד, שנוסד על ידי נכדו של הרב נריה זצ"ל- הרב יצחק נריה, מחבר חמשה מוסדות שונים המאגדים בתוכם למעלה מ 300 תלמידים. הרב אהרון אגלטל, יו"ר האיגוד קובע כי דווקא בימים אלה יש צורך להרים קול בגאון, על דבקותנו ומסירותנו לתורה"

"רוב תלמידי הישיבות הקטנות עוברים את הבגרות בהצלחה"
  סיום מסכת בכנס הישיבות הקטנות (דוד אוחיון)

באירוע הסיום של זמן חורף, שהתקיים בחדר האוכל הגדול של קיבוץ שעלבים השתתפו למעלה מ 300 תלמידי הישיבות הלאומיות הקטנות, ששמעו הרצאות ושיעורים מגדולי הרבנים, ונפרדו מפרק זמן הלימודים בשירה וריקודים. רבה של פ"ת, הרב מיכה הלוי אמר לנערים כי "השפעתן של הישיבות הקטנות הינה ציבורית, גם אם לא ניתן להצביע באופן מדויק על דרכי ההשפעה, אנחנו בטוחים שעצם קיומן של הישיבות האלה, מרומם את רוחה של האומה כולה…!"

הרב נחום נריה, בנו של הרב משה צבי נריה זצ"ל, אבי דור הכיפות הסרוגות, מסר שיעור לתלמידים, עודד אותם בדרכם הקשה בעמל התורה, חיזק אותם בתחום בן אדם לחברו ואמר כי רואה במודל הישיבות הזה המשך טבעי למפעל חייו של אביו "בכפר הרא"ה, אבי זצ"ל שאף להקים ישיבה קטנה, אבל הציבור לא היה בשל לכך עדיין.  אשרינו שזכינו שבדור שלנו ישנם כבר תלמידי חכמים ואוהבי תורה המוכנים לשלוח את ילדיהם לישיבות קטנות ובכך להמשיך את מורשת אבי זצ"ל…"

את הכנס הנחה יו"ר איגוד הישיבות הלקטנות הלאומיות הרב אהרון אגלטל, הנמצא בחזית השינוי של עולם הישיבות התיכוניות קרוב ל 25 שנה, ואמר שקיימת היום פתיחות רבה יותר להכרת הצורך בכניסה משמעותית לעולמה של תורה בגיל הנעורים "דווקא לאור השינויים הדרמטיים המתחוללים סביבנו, יש הבנה טובה יותר לכך שתלמיד בין 18 אמור להיות כבר לאחר בירור זהותו היהודית התורנית ולא בתחילתה. דווקא כך נוכל להבטיח שאלו המתאימים ביותר ימשיכו הלאה ואלו שאינם, ימשיכו בחייהם הרגילים והטובים מתוך חיבור עמוק ומשמעותי לתורה".

הישיבות הקטנות בנויות במתכונת דומה לישיבות הגבוהות תוך התאמה לחייהם של נערים בגילאי תיכון. מתקיימים בהן לימודי גמרא בעיון ובבקיאות לצד שיעורי הלכה ואמונה. הישיבות הקטנות מאפשרות לימודים לבגרות בשנת הלימודים הרביעית ולדברי הרב מתניה אריאל, ראש ישיבת 'דרך חיים' בשעלבים-  הרוב המוחלט מהתלמידים, עובר את הבחינות בהצלחה.

"הציבור הדתי לאומי מצוי בעיצומו של מסע לבירור זהותו" מסביר הרב אגלטל. "טעות היא לחשוב שענייננו הוא לבנות אנשים טובים וישרים. כדי להשיג זאת אין צורך בעמל גדול. המיוחד שבעם ישראל הוא שאנו אלוקיים ולשם כך נדרש עמל גדול של תורה ועבודה. הישיבות הקטנות הן אבן הבוחן להבנת העניין הזה בתוכנו…"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו