בגלל חוק הגיור: הבית היהודי הפרו משמעת קואליציונית

בבית היהודי טוענים כי העלאת חוק הגיור להצבעה נעשתה תוך הפרת סיכומים איתם ובתגובה נעדרו מהמליאה בזמן הצבעה על "דיון 40 חתימות". ראש הממשלה כמעט והובך

בגלל חוק הגיור: הבית היהודי הפרו משמעת קואליציונית
  כמעט הובך בכנסת. נתניהו (פלאש90)

הבית היהודי מחריפה את צעדיה נגד העלאת חוק הגיור להצבעה.

בניגוד לסיכומים בין השותפות הקואליציוניות, המשיכה היום ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת, את הדיון בהצעת חוק הגיור של ח"כ אלעזר שטרן. הוועדה קיימה הצבעות על עשרות ההסתייגויות שהגישו ח"כ אורית סטרוק וחברי כנסת מהאופוזיציה. בנוסף סעיף נוסף אותו רצה שטרן להוסיף לחוק נתקל בטענה כי מדובר ב'נושא חדש' המצריך התערבות של ועדת הכנסת.

לאחר שועדת הכנסת הכריעה שהנושא אינו נושא חדש, ולאחר שיו"ר הכנסת העניק היתר מיוחד לכנס את הוועדה, במקביל לדיון שנערך במליאת הכנסת, שבה והתכנסה ועדת חוקה ודחתה שנית את ההסתייגויות ותמכה בהצעת החוק של ח"כ שטרן. 7 חכי"ם תמכו בהצעת החוק מול התנגדותם של 4 ח"כים. ח"כ גפני הגיש בקשת רביזיה על אישור החוק וזו תידון במועד אחר. יצויין כי חברי הכנסת של מפלגת העבודה הצביעו בעד החוק למרות הברית שנרקמה לאחרונה בינם ובין המפלגות החרדיות.

המשמעות של המהלך היא שחוק הגיור לא יבוא להצבעה בקריאה שניה ושלישית במושב החורף של הכנסת ויידחה למושב הקיץ לאחר יום העצמאות. בינתיים בבית היהודי מחריפים את הצעדים נגד הנהלת הקואליציה.

בהוראת יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, נעדרו חברי המפלגה מדיון '40 חתימות' המצריך את נוכחותו של ראש הממשלה. למרות לחץ כבד מצד יו"ר הקואליציה וראש הממשלה, לא הגיעו חברי הבית היהודי להצבעה שנערכה בתום הדיון, מה שכמעט הביך את ראש הממשלה, שזכה לתמיכת 48 חברי כנסת מול 44 של האופוזיציה.

בבית היהודי ממשיכים לטעון כי העלאת חוק הגיור של שטרן, בזמן שישנה הצעת חוק מקבילה של הרב אלי בן דהן היא הפרת הסיכומים איתם וההסכם הקואליציוני.

בתגובה להיעדרות חברי הבית היהודי מהמליאה בצהריים, הסירו בקואליציה את כל הצעות החוק של הבית היהודי מסדר של הכנסת ובכללן חוק המזון. יו"ר הקואליציה ירב לוין אמר היום: "מפלגת הבית היהודי לא למדה מהי משמעת קואליציונית ומהי מחויבות לסיכומים. לא אכנע לסחטנות כפי שלא נכנעתי לסחטנות מכל סוג שהוא עד כה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מה?
אבי | 19-03-2014 15:55
עוד 4/5 היו מפילים את הממשלה? אני לא מאמין, כמה חבל.
2
חוק הגיור-מוכיח מיהו יהודי ומי הוא ערב רב וגוי! נקודה!
גימי-יהודי מיהודה | 19-03-2014 15:57