הפתרון למשבר מינוי הרמטכ"ל: השופט אליקים רובינשטיין ימונה זמנית

הפתרון למשבר מינוי הרמטכ"ל: השופט אליקים רובינשטיין ימונה זמנית

אחרי שבג"צ ביטל את מינויו של מני מזוז ליו"ר הוועדה, הממשלה תדון במינויו של השופט בדימוס אליקים רובינשטיין לתפקיד באופן זמני, מה שיאפשר את סיום המשבר סביב מינוי הרמטכ"ל

author-image
סוף המשבר: השופט אליקים רובינשטיין ימונה באופן זמני
  השופט אליקים רובינשטיין. ימונה זמנית (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

המשבר סביב מינוי יו"ר הוועדה למינוי בכיריםאחרי שבג"צ הורה על ביטול מינויו של שופט בית המשפט העליון לשעבר מני מזוז ליו"ר הוועדה, מה שגרם למשבר סביב מינוי הרמטכ"ל הבא, מסתמן פתרון: השופט בדימוס אליקים רובינשטיין ימונה באופן זמני לתפקיד.

עוד באותו נושא

דרמה: בג"צ ביטל את מינויו של מני מזוז


39

הממשלה תתכנס ותדון באישור המינוי של רובינשטיין לתפקיד, מה שיאפשר את סיום המשבר סביב מינוי הרמטכ"ל.

כזכור, בג"צ הורה אמש לבטל את מינויו של שופט בית המשפט העליון לשעבר, מני מזוז, ליו"ר הוועדה למינוי בכירים. הרכב השופטים נענה פה אחד לעתירה ומתח ביקורת על המינוי "אשר נקבע למשך תקופת כהונה מלאה, בת שמונה שנים, על-ידי ממשלה יוצאת, בתקופת בחירות".

מני מזוז (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

מני מזוז (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

כזכור, העתירה נגד מינויו של מזוז הוגשה על ידי ארגון 'לביא' שטען כי במינוי אינו חוקי שכן מדובר בממשלת מעבר שאינה רשאית למנות אנשים לתפקיד לתקופה ארוכה.

בעתירה נגד המינוי נכתב, בין היתר: "המינוי אינו סביר, ומהווה ניסיון לקבוע עובדות עבור הממשלה שתקום לאחר הבחירות. המינוי נעשה משיקולים זרים".

עוד נכתב כי "השופט בדימוס מזוז נתפס כאדם שנוי במחלוקת, שנצבע בצבעים פוליטיים עזים, וזאת בשל התבטאויותיו הן בעת כהונתו, וביתר שאת אחריה. המתבונן מן הצד עלול לקבל את הרושם כי הצבע הפוליטי של השופט בדימוס מזוז, הוא שעומד ביסוד הרצון של ראש הממשלה למנותו לתפקיד יו"ר הוועדה המייעצת ולהותירו כמורשת הממשלה הזאת לממשלות הבאות".

נזכיר, כי לאחר העתירה הציע השופט נעם סולברג פשרה לפיה מינויו של מזוז לשמונה שנים יבוטל, והוא יכהן כיו"ר הוועדה רק לצורך איתור ומינו רמטכ"ל. הפשרה נדחתה על ידי היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, שטענה לפגיעה במעמדם של חברי הוועדה.

כעת, כאמור, לאחר שבית המשפט על ביטול מינויו של מזוז, ימונה לתפקיד באופן זמני השופט בדימוס אליקים רובינשטיין.

השרה איילת שקד מסרה בתגובה למינוי הזמני של רובינשטיין: "אם לפיד וגדעון סער היו מקשיבים לי מלכתחילה, הפארסה של מינוי מזוז הייתה נחסכת. מאחלת בהצלחה לשופט אליקים רובינשטיין שיכהן באופן זמני כיו"ר הועדה למינוי בכירים לצורך אישור הרמטכ"ל".

עוד באותו נושא

מני מזוז: "לא חושב שפסקת התגברות היא רעיון מופרך"


8

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו