אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האירוניה: 'יושבי הקרנות' הצילו את החרדים

רק אתמול כינו חרדים את חיילי צה"ל 'יושבי קרנות' בקליפ הרשמי של עצרת המיליון. היום כדאי להם מאוד לסתום את הפה, כי אותם 'יושבי קרנות' הצילו את החיים שלהם וזכו במצווה נדירה שלא הרבה חרדים זכו לקיים

האירוניה: 'יושבי הקרנות' הצילו את החרדים
  יושבי הקרנות זכו במצווה (צילום מסך)

ב'קליפ הרשמי' של עצרת החרדים נגד הגיוס נראות תמונות מתוך ההפגנה לצלילי שיר הלקוח מתפילת ר' נחוניה בן הקנה "מודים אנחנו לפניך ה' אלהינו ששמת חלקנו מיושבי בית המדרש ולא שמחת חלקנו מיושבי קרנות". כשבכל פעם שנשמעו המילים 'יושבי קרנות' הוצגו קטעי וידאו של ראש הממשלה, שוטרים או חיילי צה"ל.

אז אותם יושבי קרנות המשרתים בצה"ל זכו באחת המצוות החשובות של הצלת עם ישראל, כשלפנות בוקר השתלטו על ספינת נשק ובה מאות טונות של רקטות ואמצעי לחימה.

הדברים מתחדדים לאור העובדה שבכל פעם שנורות רקטות לשטחי ישראל, החרדים הם הראשונים להרים את הרגליים ולברוח. כך היה בצפון במלחמת לבנון השניה וכך היה ב'עמוד ענן' ו'עופרת יצוקה' בדרום. הישיבות החרדיות ננטשו כשלצדם ישיבות ההסדר המשיכו במתכונת כמעט רגילה (למעט החיילים שגויסו למבצע).

כפיות טובה חרדית

כפיות הטובה החרדית אליה התרגלנו בשנים האחרונות, לפיה הם יכולים גם להנות מכספי המדינה וגם לירוק עליה, גם להנות מהבטחון שמספק צה"ל וגם לזלזל בו ולקלל את חייליו, אינה שייכת לעם היהודי.

התקשורת החרדית התמוגגה לאור המצווה הנדירה של ברכת 'חכם הרזים' אותה ברכו בעצרת המיליון. אז הנה לכם קיום מצווה נדירה של 'הצלת עם ישראל מיד צר' ו'לא תעמוד על דם רעך' כפול שבעה מיליון יהודים, כמה חרדים זכו במצווה הנדירה הזו?

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
30 תגובות - 30 דיונים מיין לפי
1
רפואה שלמה שיימן
האחד | 05-03-2014 16:00
נגב את הארס שנוטף ממך זה כבר ממש מביך
2
החיילים לא עשו כלום
| 05-03-2014 16:10
הקב"ה שלח מלאכים בדמות חיילים להודות צריך לקב"ה
3
כל המלחמות עם הערבים הגיעו בגלל הציונים
בערל | 05-03-2014 16:15
שהם יתקנו את מה שהם לכלכו וקילקלו
4
עובדים עליכם בעיניים !!!טיפשים ממש !!
| 05-03-2014 16:29
יש קרוב ל150 אלף אלף חיילים !! מספיק כדי להציב חייל לכל 30 מטר מרובע בכל הארץ .. מתי כבר תבינו ...מתיייייי !!! מרמים את כל המדינה וכולכם מאמינים !! לגייס רק בשביל שיהיה פייר ??? זו כפיית ערכים ללא שום צורך אמיתי !!! "שיהיה פייר " משיח מעולם לא היה כזה קרוב !!!
5
אוי שיימן שיימן
האחד | 05-03-2014 16:37
מתי תתבגר? אתה נוטף רעל וזה כבר ממש מביך........
6
בערל בערל (מס' 3) צא החוצה. נבוכדנצאר בא בגלל הציונים?
א | 05-03-2014 17:26
7
משעמם לי בחיים כל יום אשלח כתבה
צבי שיימן | 05-03-2014 17:36
מחר אשלח מכתב התאבדות, מת משעמום..
8
אירוניה או חוסר הבנה בסיסי?
שי | 05-03-2014 19:04
האתר הזה עבר כל גבול בהסתה הנמוכה אותה הוא מוביל. אז למי שלא הבין, נעשה קצת סדר: כן, לומדי התורה הם בחירי האומה היהודית. ב"יהי רצון" של רבי נחוניא בן הקנה הם מודים להשם ששם אותם בבית המדרש, ולא בין האנשים שלא זכו לטעם התורה. כל חרדי ממוצע נושא בלבו הכרת הטוב לחיילי צה"ל שמצילים, פיזית, את העם ממזימות נוראיות. באותה נשימה הוא גם מודה להשם שהוא, לומד התורה, מחוייל ומגוייס לחיל הנבחר יותר, אשר בזכותו – כן, בזכותו, ומי שלא מאמין בזה אין לאף אחד עסק איתו – מצליח החיל שבחזית לפעול ולהצליח בפעולותיו. אמור מעתה: הם מודים להשם ששם אותם בבית המדרש, כי רק כך, מצליחים פקודיו של בני גנץ לתפוס סירות וליירט טילים.
9
צה"ל רק בזכות התורה
אבי | 05-03-2014 20:44
כל יום שיושבים ולומדים זוכים להציל את עם ישראל כמו שהגמרא בברכות מלמדת אותנו על הפסוק עומדות היו רגלינו וגומ'
10
החיילים+שאר העם צריכים להיות אסירי תודה לצבא ה' שבזכותם
מעריץ חיילי ה' תורתם אמונתם | 05-03-2014 20:53
איזהו כופר על פי ההלכה זה הרואה תלמידי חכמים ושואל מה הם מועילים לנו? את הספינה העמיסו בדיוק בזמן העצרת של התורה ואם ה' לא ישמור עיר שווא שקד שומר. מי שנתן זכות בשמיים לחיילים לראות את המהלך היו מלאכים שנבראו מהמצוות של לומדי התורה חיילי ה' שבזכות ריבויים בדור שלנו מתרחבת המטריה שלנו בשמיים
11
אצל החרדים - התורה בזכות צה"ל
| 05-03-2014 22:32
שהרי שכשצה"ל לא מצליח להגן - כמו שהיה בצפון, החרדים נסים על נפשם ונוטשים את לימוד התורה. בזכות התורה של בני ישיבות הציונים, צה"ל מתחזקים ומנצחים את האויב.
12
יושבי "הקרנות" האלה כדי להציל אותם!
| 05-03-2014 23:47
חזירים שחורים! מעניין כמה הרוגים היו אם לא הייתה שמירה ולו רק באירוע הזה..שלא לדבר בכלל.. כפיות טובה שכזאת.. שה' יחזיר אותם בתשובה החזיר אע"פ שמראה את טלפיו שהוא טהור הוא טמא אך גם הוא עתיד להיות כשר.נקווה שיחזרו בתשובה.
13
זהו פרי ההסתה הפרועה של יאיר ובנט נגד החרדים
אביתר | 06-03-2014 2:06
בטח תרדפו את הציבור החרדי בפטרונות מתנשאת, תגייסו אותם בכפיה ותקצצו בחדשי השירות של ישיבות ההסדר, קצצו תקציבים, התערבו בתכני הלימוד שלהם, ותצפו שאהבה ואחדות תשרור אצלם. אגב, כמובן שרמת ההסתה המגעילה של צבי שיימן עוברת כל גבול, להציג קליפ כזה כמוצא שלל רב, שכביכול הציבור החרדי בז לחיילי צהל, שבכל מבצע או מלחמה בישיבות מתפללים לשלום החילים. זהו שקר וכזב נוסף מציבור רודף תורה ולומדיה
14
ואמרת בלבבך כוחי ועוצם ידי עשה לי את החייל הזה..
תגובה למס' 12 | 06-03-2014 8:43
אתה קורא ללומדי תורה חזירים שחורים?? אתה לא מתבייש?? הם עמוד האש ההולך לפני המחנה וה' שומר אותנו בזכות התורה שנלמדת בישיבות, ל"ע אם הקב"ה לא ישמור עלינו רגע אחד, מה שווה כל צה"ל? צריך להודות לבחורי הישיבות וגם לחיילי צהל ולדעת שהכל הכל בהשגחה מלמעלה
15
תפסיקו לקנא ביראת שמים של החרדים...כולנו יהודים
ישראל | 06-03-2014 13:09
מבחינתכם חלוני יותר טוב מחרדי רק כי הוא עושה צבא...אם כל העניין הוא המצווה של הצבא למה אין אצלכם את הקנאה הזאת למצוות שבת או תפילין או כל דבר אחר...תצאו ותטיפו לחילונים על חשיבות המצוות האלו. כשאותו צבא פינה מגוש קטיף זה היה גם מצווה.....אבי הפינוי הבא בדרך כולנו יודעים זאת
16
מי שפתח במרחץ דמים עם המוסלמים ישא בתוצאות...
המשכילים ימ"ש, הרסו את ארץ הקודש | 06-03-2014 16:53
אל תערבו את היהודים בסכסוים שלכם עם המוסלמים, מאות שנים הסתדרנו איתם בכ מדינה ללא בעיות. רק הגעתם לכאן, סכסכתם את כולם נגדנו!!! נמאסתם ציונים מטונפים!
17
כולנו יהודים
Duvid | 06-03-2014 19:06
מדובר בהחלט באחד המבצעים המופלאים והמרשימים ביותר! על כך אין עוררין. המודיעין המדויק, הפעולה המוצלחת, ה'נקייה', גם על פי כללי ה'מוסר' האנושי הקלוקל, לפיו, לא משנה מה יימצא על הספינה - אסור שיפגעו כמה 'חפים מפשע' אומללים (ע''ע המרמרה). רק תזכורת קצרה: לפני למעלה מעשור, ממש בימי הפורים האלה, נתפסה ספינת נשק דומה קארין a היה שמה. אלו ימי ניסים, מזלם של ישראל עולה בהם כדברי רבותינו. חיילי השייטת ראויים איפוא לכל שבח והוקרה! אך, ממש באותה נשימה, מיותר לחלוטין להזכיר, כי בלי חסדי שמים וזכויות עצומות שעמדו להם לישראל, הנס הגדול הזה לא היה מתממש. נקודה! כידוע, נשק ותחמושת זורמים לרצועה בהרבה דרכים, עקלקלות יותר או פחות, ולפי גורמי ביטחון מוסמכים פעמים רבות איננו מצליחים למנוע זאת. המקום הארור הזה רווי בנשק הרסני, ר''ל. יה''ר שיקויים בשונאי ישראל: 'חרבם תבוא בליבם וקשתותם תישברנה'. שמא תשאלני בלשון המשנה: ואם מיותר להזכיר, מדוע הוא מזכיר?! אענה אף אני בדברי חז''ל: 'זכור' מכלל שבא להשכיחו! כי לך תבין כיצד דוקא הנס הגדול הזה, בעיניהם הטרוטות מקנאה של כמה סרוגי כיפה, מאמינים בתורה 'לא פחות מהחרדים' כלשונם, הפך לטריגר לתקיפה אפיקורסית סטייל: מאי אהנו לן רבנן?! נגד יחידות העילית של האומה: לומדי התורה, אשר רק בזכות תורתם העולם קיים. • עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים אז נצעק זאת שוב ושוב, מול אחינו התועים מ'בית' (היהודי) ומחוץ, בלי למצמץ ובלי להתנצל: אין לנו שיור אלא התורה הזאת! בלי התורה אין לנו זכות קיום! בלי לומדי התורה בטהרה- אין הצלחות ואין נצחונות. חד וחלק! מי לנו גדול מהמצביא המהולל דוד המלך, שלא אחת עושים אתם ושכמותכם בדמותו הקדושה שימוש ציני, שהכריע חד משמעית: 'עומדות היו רגלינו בשעריך ירושלים'- דרשו חז''ל: לא עמדו רגלינו (בניצחון) המלחמה - אלא בזכותם של לומדי התורה בשערי ירושלים! (ושמא רמז יש כאן לעצרת הרבבות שהתקיימה בדיוק שם?!) ושימו לב לפתיח הנחרץ: 'לא עמדו רגלינו' 'אלא' כזה המנטרל שולל ומעקר כל סיבה אחרת שלא תהיה. כן, כולל סיבות רוחניות בעליל שלא חסרו, כמו דרגתם הגבוהה וצדקותם הרבה של חיילי בית דוד! ולמרות הכל, בעת נצחון תולה דוד המלך את הזכות האמיתית אך ורק בלומדי התורה! וחיילי בית דוד, אם שאלתם?! ממש לא נעלבו על שנטלו מהם את הקרדיט כביכול. על אף שבלי צל של ספק, וכידוע מחז''ל בכמה מקומות, גם הם עסקו בתורה, לא פחות, והרבה יותר מתלמידי ישיבת ההסדר 'חיצים לדוד' אשר על גבעת אתחלתא דגאולה ת''ו. אך גם הם ידעו את האמת הצרופה שבוערת בליבו של כל מי אשר בשם ישראל יכונה: לומדי התורה בטהרה אינם מוצבים רק בעורף, כפי שמקובל לחשוב, הם בחזית, הם החיילים האמיתיים שעומדים בקו הראשון! תהיינה ההצלחות אשר תהיינה, ורק תרבינה, במבט יהודי שורשי ואמיתי, הענין רק מגביר את החובה הקריטית לשמור מכל משמר על עולם התורה, להרבות ולמלא את בנק הזכויות של עם ישראל! כשם שלא יעלה על הדעת לבטל את חיל המודיעין, שהעניק מידע קריטי שלא יסולא בפז, בטענה אווילית שהמשימה הלא התבצעה בפועל על ידי חיילי השייטת. כך ויתירה מכך חלילה לנו להעלות על הדעת רעיונות עוועים, לוותר על תרומתם האדירה של לומדי התורה בטהרה (בלי 'שילוב' ובלי עירבוב), למען הצלחת חיילי ישראל במערכה. כי בנפשנו הדבר! 'אל תגעו במשיחי- אלו לומדי התורה!!' מי שבזכות תורתם ותפילתם זוכה הצבא, שאגב מצהיר השכם והערב שאיננו זקוק לחרדים, להצלחות מעין אלו. אז סיכמנו: מחבקים את החיילים- מצדיעים ללומדי התורה
18
תמות אתה עבור הערך שבדית מלבך
חצוף מטונף | 06-03-2014 23:25
הסתכסכת עם העולם הערבי. בעיה שלך! אתה עוד מעז להתרברב שאתה"מציל" אותנו מהנזקים שגרמת?! זכותך למות עבור הערך העליון של הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, לנו הבחינות היהודיות הן הערך העליון ומהבחינה הזו למדינת ישראל אין יותר ערך או משמעות מאשר לשלטון הצלבני או הטורקי שהיו פה. צא מהבועה שלך אויל.
19
יושבי קרנות
------------------------ | 07-03-2014 0:11
הם באמת יושבי קרנות הצה"ל הזה רק בזכות התורה החרדים כל המבצע הזה הצליח צ-צבא ה-השמד ל-לחרדים . תוכלו אותה שאתם לא יכולים להתבאס
20
החיילים הצליחו רק בגלל החרדים שלומדים תורה
יוסף | 07-03-2014 0:58
איפה הגעתם לכפירה של כוחי ועוצם ידי
21
למה אתם מלווים את המדורה כאשר אתם יודעים שאלפי אנשים
חדרי חברים | 07-03-2014 7:16
ביקשו להוריד את הקליפ הזה?? זה שכמה אפסים עשו את הקליפ הזה בשם עצמם, ופרסמו את זה לא אומר שהציבור החרדי מזדהה אתו. להיפך אף אחד כמעט לא מזדהה עם זה. למה אתם מתנהגים כמו העיתונות החילונית? ומפלגים את העם? מי מינה אותכם לדבר בשמנו ולהטיף שנאה בינינו.? אתם מובילים אותנו למלחמת אחים אתם והאתרים החרדים. ואתם לא מפחדים מהבורא? אני בא מבני עקיבא וכל משפחתי סרוגים ואני? קראה לי נס ולבשתי שחור לא כאקט פוליטי אלא כדי להבדיל את עצמי מן הגוים והמזדהים אתם, גם מצד הרוחני. ועל זה צריך להעניש אותי ובכוח הזרוע של הכתבות שלכם ושל העיתונות החרדית הארסיות, להפריד אותי מאחי וחברי?? מתי נראה בטורים שלכם הסתה לאהבה וחסד?
22
מה שבטוח זה ש
כ | 08-03-2014 19:48
שבתוך הציבור הדל"י יש את מחרחרי הריב ואלו שרוצים רק בהשחרת פניהם של לומדי התורה לעומת ההתייפיפות שלהם בעיני החילונים.. לא כל החרדים כך ולא כל הדל"ים כך..
23
קצת שכל לא יזיק
| 08-03-2014 19:50
בשעה שכל החרדים קראו שמע ישראל בעצרת נתפסה הספינה אז אל תנסה להתרברב
24
אני בטוח שלקליפ הזה לא היה שום
חרדי | 08-03-2014 23:24
אישור מהרבנים והגורמים המחליטים, ב"יושבי קרנות" התכוונו כמובן לחילונים ההוללים בפאבים, במגרשי הכדורגל, בסרטי האלימות וה..... השיר עצמו מוצלח מאד, אך מי שערך אותו כקליפ, נסחף, הגזים וטעה, וזאת כנראה חלק מהתוצאות של "חכמת האחים לפיד את בנט" שגרמו לציבור החרדי לראות את הצבא כאוייב. הציבור החרדי אינו מתנגד לצבא עצמו, זו השתדלות הכרחית, אך מנגד, מתנגד בכל תוקף לחזור לימי הקנטוניסטים ולקרוע את בחורי הישיבות מלימודם, מכיון שהם אותו שבט לוי המגן רוחנית על העם. אגב, שבט לוי היה 4% מהעם. כיום יש 15 מליון יהודים בעולם, וא"כ 600,000 היו אמורים ללמוד, אך בפועל רק כמה עשרות אלפים פטורים מגיוס - אז מה הבעיה ? הבעיה שרוצים להטבילם בכור ההיתוך של החילוניות... הייתי בעצרת ואני מסכים עם דברה, אך הקליפ הזה כפי שהוא, צורם לי מאד, כי לא זו הכוונה, צריך לבקש להוריד קליפ זה מהתקשורת, ושיערכו קליפ עם "יושבי הקרנות" האמיתיים...
25
חרדים דפארים, המוסלמים טבחו באבותיי בארצות האיסלם מאות
אורן | 10-03-2014 13:06
שנים לפני שבכלל נולד הרעיון בציוני. אבל מה לכם ולעובדות? העיקר להשמיץ את הצבא הציוני שבעזרת השם שומר על עליכם כדי שתוכלו לשבת במדינה הציונית בטח ולהשתלח בשפת הביבים שלכם בציונים.
26
ל25
חסוי | 10-03-2014 14:51
לומדי התורה מגינים על החיילים ולא הצבא מחזיק את מדינה אם כולם היו יושבים ולומדים תורה לא היינו צריכים צבא אבל הבעיה שאתם אומרים שזה מצווה מן התורה}תגידו לי איפה כתוב זה מעניין אותי מאוד?
27
וואי
חסוי | 10-03-2014 14:57
אני הייתי בעצרת ועשינו שם קידוש שם שמים גדול
28
שיימן אתה טיפש מטופש
אחת | 10-03-2014 18:48
מסית את עמ"י חוצפן
29
ל 26, לא שמעת על המושג מלחמת מצווה? פתח את הרמבם.
אורן | 12-03-2014 15:09
אף אחד לא טוען שלא צריך לומדי תורה. הבעיה שרוב אלה שמכונים "חרדים" לא באמת לומדים תורה. צריך גם תורה וגם צבא. ספרא וסייפא. כל החרדים שלא לומדים יתכבדו וילכו לצבא.
30
ל29
חסוי | 02-04-2014 18:36
אז אתה אומר שגדולי הדור תועים ואתם צודקים איפה כתוב ברמבם שזה מצווה מי הכניס לכם את זה לראש יש לי משהו תפתח את הרמבם ותראה מה הוא אומר מה עדיף ללמוד או להתגייס אני מציע לך תכתוב הרב אמנון יצחק ביוטיוב חפש בעמודים שכתוב הרב אמנון יצחק על גיוס בחורי ישיבות ואיך אתה לא מתבייש להשוות תורה לצבא ומה שהכי מצחיק אותי שאתם אומרים שזה שליחות הפ פינו יהודים מגוש קטיף ואתם הולכים ומשרתים