אליקים רובינשטיין באולפן סרוגים: הלכתי להפגין נגד הקדמת הבחירות

אליקים רובינשטיין באולפן סרוגים: הלכתי להפגין נגד הקדמת הבחירות

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון בדימוס אליקים רובינשטיין מספר באולפן סרוגים כי הפעם השנייה בחייו בה יצא להפגין הייתה נגד סבבי הבחירות. והזכיר שכיועמ"ש הוא דרש לפסול את מפלגת בל"ד

author-image
רובינשטיין באולפן: הלכתי להפגין נגד הקדמת הבחירות
  אליקים רובינשטיין באולפן סרוגים

אליקים רובינשטיין היה מזכיר הממשלה, היועץ המשפטי לממשלה, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון ויו"ר ועדת הבחירות המרכזית. כיום הוא יו"ר הוועדה הציבורית של 'עיגול לטובה'. בכיס יש לו משניות קהתי, וביד את הלימוד היומי "דבר מלכות" של חב"ד .

בבחירות 88' שהסתיימו בתיקו, הוקמה ממשלת אחדות בין המערך והליכוד, בראשות יצחק שמיר ורובינשטיין היה מזכיר הממשלה. הוא המשיך בתפקיד גם אחרי 'התרגיל המסריח' בה פוטרו שרי העבודה ונותרה ממשלת ימין קטנה, וגם אחרי הבחירות כשרבין עלה לשלטון. בתוך שלוש שנים, ישב בשולחן ממשלת אחדות, ממשלת ימין וממשלת שמאל.

עוד באותו נושא

שקד לרובינשטיין: "בשם מדינת ישראל – תודה רבה"

מה העצות שלך לפוליטיקאים של היום. ממה צריך להיזהר, מה כדאי לעשות?

אני לא טוב בעצות פוליטיות, אף פעם לא הייתי איש פוליטי. אם היינו יכולים להגיע למצב שבו הלשון תהיה נקייה ולא בוטה. ושיזכרו את ה'חפץ חיים' לא רק הדתיים, אלא כולם, ויאבקו בלשון הרע. ושיזכרו גם מה שאומר התנא הלל 'מה ששנוא עליך לחברך אל תעשה'. וזו תורת החיים, התורה הציבורית, ואז תהיה מערכת בחירות יותר טובה.

בעיניי, הנושא העיקרי הוא לעשות מערכת בחירות בלי התלהמות, בשכל ישר. תזכרו שיש דור צעיר שרואה אותנו, והתרבות הזו מחלחלת. תמיד מערכת בחירות היא קשה, אבל אם יש החלטה נחושה, של מי שעומד מאחוריי הקמפיינים להתנהג בצורה טובה יותר, זה יעזור. אולי הפעם זה יהיה אחרת.

פעם היינו רואים מערכת בחירות כל 4 שנים, ואז ירדנו ל-3 שנים, ועכשיו אנחנו במערכת בחירות חמישית בשלוש שנים, כמי שישב סביב שולחן הממשלה הרבה שנים, איך אפשר להחזיר את הגלגל בחזרה?

זו טרגדיה ישראלית ממדרגה ראשונה, שהדמוקרטיה מוצאת לה מחילות של גלגולי בחירות. בפעם השנייה שהפגנתי, זה היה בסבב השני או השלישי, הנכדה שלי הכינה שלט שכתוב עליו: ראיתיכם שוב בקוצר ידכם" – זה שיר של ביאליק. וקשה להאמין איך הגענו למערכת בחירות חמישית. שוב, יש לזה פתרונות, והם נמצאים אצל הפוליטיקאים. בממשלה הקודמת, דיברו על קבינט הפיוס, זה היה חלק מההסכם הקואליציוני, ולא הגיעו לזה. לא הקימו את זה.

מזכיר הממשלה של יצחק שמיר בעמידת דקה דומיה לזכרו של מנחם בגין (זיו קורן, לע"ם)

היית בשנת 2013, יו"ר ועדת הבחירות, אולי טיפ ליו"ר הנוכחי, השופט יצחק עמית, שצופה בנו, מה לעשות ומה לא לעשות?

השופט עמית הוא ידיד טוב שלא צריך ממני עצות. בהפטרה של השבוע כתוב 'כרועה עדרו ירעה' – הוא צריך להיות רועה בין הפוליטיקאים לשופטים. זו ועדה מאוד מוזרה בראש עומד שופט וכל השאר הם פוליטיקאים שמושכים לכיוון שלהם.

כמי שגם היה בבית המשפט העליון, איך אפשר להסביר את העובדה שוועדת הבחירות פסלה את מפלגת בל"ד, ואז בית המשפט מחזיר אותה?

אני יכול להגיד לך שכשאני הייתי יועץ משפטי לממשלה, אני הגשתי חוות דעת חריגה לפסול את בל"ד. וזה לא רגיל. בדרך כלל מפלגות מגישות את הבקשה, ואני הגשתי את זה בתור יועץ משפטי. בסוף זה לא התקבל. רוב של 7 מול 4.

ובסופו של דבר ח"כ עזמי בשארה נאלץ לברוח מהארץ רגע לפני שהורשע בריגול.

אז חשבתי, וארבעה שופטים חשבו שהפסילה במקומה, וזה כבר היסטוריה.

חסד בלי לשים לב – עיגול לטובה

רובינשטיין מבקש לברוח מחוות דעת על הפוליטיקאים ועל בית המשפט העליון, ומבקש להתרכז במיזם 'עיגול לטובה' בו הוא עומד בראש הוועדה הציבורית במקומו של נשיא בית המשפט העליון בדימוס, השופט מאיר שמגר. המיזם מאפשר לכל בעל כרטיס אשראי, לבחרו מבין 229 עמותות שונות לבחירתו, למי הוא מוכן לעגל את החשבונית.

נניח קניתם ב-184.64 שקל בסופרמרקט, 'עיגול לטובה' יעגלו לכם את החשבון ל-185 שקלים, ו-36 אגורות ייתרמו לעמותות לפי בחירתכם. הסכומים מצטברים לכ-10 שקלים בחודש, ועד היום נצברו כ-106 מיליון שקלים שהלכו לעמותות השונות. (מיזם דומה קיים בסוכות, בשם 'נתינת לולב' בו קונים ארבעת המינים במחיר עלות, ואת ההפרש תורמים לעמותות לפי בחירה).

"אתה, את, כל אדם, יכול לעשות בסכום זעום לעשות חסד. ציון במשפט תיפדה ושביה בצדקה. האפשרות היא מאוד פשוטה, עולים לאתר, אפשר לבחור תחום, לבחור עמותה ספציפית, או לחלק באופן שווה לכולם, מה שאדם בוחר. יש היום 485,000 מעגלים, והגענו לאחרונה, אחרי 12 שנה של פעילות ל-100 מיליון שקלים בסך הכל, ובשנה האחרונה הגענו ל-18 מיליון בשנה. והכל מהפרוטות האלה שלא מורגשות בקנייה. וזה מצטבר. וזה נפלא".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
אליקים השופר של...
שמואל לניאדו | 10-08-2022 19:26
אליקים השופר של מפלגת סלח א דין שכל חייו היה בצל של הפוליטיקה וכאן הוא מספר סיפורי סבתא
וחסד לאומים חטאת
צבי יהודה | 11-08-2022 13:06
הם יצרו את כל התשתית לכאוס ששורר היום,ואחר כך מטיפים מוסר ,הם אבי אבות הצביעות,אבי אבות הטומאה,לא קונה את מפעלי הצדקה המזוייפיםהללו,נזכור לדראון עולם את הערכים הסדומיים ,והמוסר המעוות, שייסדו לנו ראשי מערכת המשפט ,אין סופר שיכול להעריך את עוצמת הנזק הערכי המוסרי ,וכן ,גם הפיזי שעוללו לנו הוא וחבריו,כי רבים חללים הפילה,זה שלא הגיע להוראה ומורה
ומה יש לו בראש?
עמדין | 11-08-2022 12:45
כתבתם מה יש לו בכיס וביד,אבל שכחתם לכתוב מה יש לחלאת המין האנושי בראש?אז זה מה שיש לו,שנאה עזה ומטורפת לתורה ולמצוות ,ושנאה עוד יותר מטורפת לעמלי תורה,מי שבנה וייצב את הסטנדרטים של מדיניות סדום ועמורה של בתי המשפט,שבזכותה 95 אחוז מאזרחי ישראל איבדו כליל את האמון במערכת[נתון מטורף] זה אותו שופט סרוג ששפתותיו נוטפות מור ובקרבו ישים אורבו,הוא באישיותו המתועבת הצבועה והנכלולית מגלם יותר מכל את פרצופם וצביעותם של חובשי הכיפות הסרוגות, אין בכל העולם כת מזוהמת כזו כמו שיש לנו כאן בארץ ישראל
2
כי אתה עם...
עמית | 10-08-2022 20:05
כי אתה עם הגיון מעוות. שלדעתי מתעוות עם עליית ניחוחות של ערכאות שלוקחת את הדת כהמלצה.(זה שיש לך ספר משניות בכיס לא הופך אותך ליקר שמיים)לדעתי גרמתם נזק אדיר.
3
לא מחלחלמ אלא...
יוסף סגל | 10-08-2022 20:21
לא מחלחלמ אלא כבר חילחלה
4
עוד שמאלן ...
שי | 10-08-2022 22:06
עוד שמאלן
5
עבד נרצע של החונטה המשפטית-מקור הרוע במדינה
אורן | 11-08-2022 7:34
החונטה המשפטית היא המקור של חוסר יציבות ובחירות מוקדמות. רובינשטיין הוא המשרת המפוחד והמתחסד של החונטה. אז שלא יספר סיפורים!!! שיבקש את ידידו השופט עמית ושאר נציגי השמאל הקיצוני בבית המשפט לא לחבל יום יום שעה שעה בדמוקרטיה
6
עוד שופר של...
שוב ההגמוניה המחנכת.. חוץ מאותם עצמם... | 11-08-2022 9:35
עוד שופר של מערכת המשפט שבמקום לדבר על החשוב ביותר .. תיקונים במערכת מנסה להטיף לנו על אורחות חיים..
7
ביבי מטרלל מדינה...
ליכודניק לשעבר | 11-08-2022 10:53
ביבי מטרלל מדינה עם עדה של מעריצים עוורים
8
יפי הנפש לא...
נו .. מה ציפינו לבד מנתינת מוסר לכולם.. אבל לעצמו... | 11-08-2022 13:31
יפי הנפש לא מעכלים שכבר רוב הציבור לא מאמין להם וממשיכים לדברר את עצמם...
9
זה נכון,אבל לא תמיד
אליעזר מנחם מן שך | 11-08-2022 15:07
נכון שאמרו חזל גדול המעשה יותר מן העושה,מכאן שנכון לעשות נפשות למפעלי צדקה, כל זאת באדם שאין לו משל עצמו, אבל שופט בית משפט עליון, הוא מהאנשים הכי עמידים ועשירים שיש במדינת ישראל, אנחנו האזרחים הפשוטים ,משלמים מיליארדים מידי חודש בחודשו ,לממן את פסקי הדין המעוותים החולניים והמגלומנים של שופטי המדינה הסדיסטיים והאכזריים, וחלקם הגדול פסיכופטים, אז אם מישהו מאותה מערכת רקובה ומאוסה, רוצה גם להתהדר במפעלי חסד, אז שיפתח דבר ראשון את כיסו ,ויפריש קצת מאותם המיליונים אותם הפרשנו לכיסו במשך השנים