אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

4 הערות על "תחקיר האולפנות" / הרב חגי לונדין

יחד עם הטיפול הנחוש בחריגים אסור לשכוח שאנשים ברובם הם טובים ולא פוגעים באחרים. עליהם לא עושים כתבות והם אינם מעוררים עניין ציבורי

4 הערות על "תחקיר האולפנות" / הרב חגי לונדין

א. כל הטרדה והתנהגות לא הולמת בתחום הצניעות ובכלל – יש להוקיע, ולעיתים אין ברירה אלא לחשוף את הפוגעים ולהעניש בכל חומרת הדין. אסור שנפגעת תרגיש חשש להתלונן. אתן לא לבד; כולנו איתכן.

עוד באותו נושא

התקיפות המיניות באולפנות | בין חשיפת אמת להכפשה


17

ב. אולי ראוי לעשות סדרת כתבות-תחקיר על הטרדות גם בקרב מערכות נוספות – במשרדי פרסום; בתעשיית הבידור, ואפילו במשרדי תאגיד "כאן" למרות היותו מאויש באנשי מוסר טהורים. בנוסף לייסד בכל מערכת מעין "פורום תקנה" שניתן יהיה להגיש אליו תלונות בדיסקרטיות. אני מעריך שנגלה שהמתלוננות באולפנות הן לא לבד.

ג. לקחת מקרים חריגים ולראות בהם את חזות הכל זוהי דמגוגיה נדושה. האמירה שכל הגברים /המחנכים/ הרבנים – הם פוגעים ומטרידים – היא ארסית. כל אחד ואחת מאיתנו מכירים מחנכים שעושים עבודה נפלאה. והם לא לבד; יש עוד רבים כמוהם.

ד. מבט אמוני, בשונה ממבט עיתונאי, מאבחן דברים בהקשר הרחב. לא כל פרשייה מקומית, וגם לא ארבע פרשיות (שחלקן לא מבוססות) – מתוך עשרות אלפי תלמידות במהלך השנים – כבר ראויות לכותרות מפוצצות של "תופעה" ו"נשבר קשר השתיקה".

עוד באותו נושא

הרב יגאל לוינשטיין: זו הסיבה לתחקיר האולפנות


203

סקנדלים אמנם מעוררים עניין ורעש אולם הם מיעוט. יחד עם הטיפול הנחוש בחריגים אסור לשכוח שאנשים ברובם הם טובים ולא פוגעים באחרים. עליהם לא עושים כתבות והם אינם מעוררים עניין ציבורי, אבל הם אף פעם לא לבד; מישהו בשמים עושה עליהם תחקיר חיובי.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
21 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
אתה מפחד הבתמודד...
אז כתב. | 03-07-2022 19:47
אתה מפחד הבתמודד עם התופעה אז אתה מנסה להקטין אותה. מסיט למקומות אחרים. פתאום שכחת והיה מחניך קדוש. אל תשכח של כל אחת שנחספץ יש הרבה שלא.
תופעה? אתה...
משה | 03-07-2022 21:44
תופעה? אתה מבלבל את המוח. התופעה לצערינו נמצאת דוקא במחוזות חילוניים, כמו למשל במועדונים בסופי שבוע. אבל מה? התשקורת שותקת. קשר השתיקה
2
יישר כח. דברים...
ז'וז'ו זלמנוביץ' | 03-07-2022 21:02
יישר כח. דברים נכוחים
3
בשביל כלל האוכלוסייה...
זה ממש כאן אצלנו | 03-07-2022 22:14
בשביל כלל האוכלוסייה המציאו כבר את מי-טו. שזה כולם כולל חילונים דתיים חרדים ערבים... הנתונים דומים בהרבה מקומות לצערי. וכבר העידו שאחת מתוך אחת נפגעות וגם יותר מפעם בחיים ...ולא הכוונה למחמאה או קריצה. אלא מעשים מגונים ממש והטרדות וניסיונות ולחצים מילוליים או פיזיים לכפות יחסי מין.כן גם נשים צנועות נפגעות) לגבי אונס מדובר באחת לכמה נשים שזה כשלעצמו נתון מפלצתי . אז זה כבר במודעות. אז קשות עצמך ואל תתעסק בתיקון העולם אלא בתיקון חלקת אלוקים הקטנה שלנו. שאצלנו יש הכחשה והסתרה... ולא מדובר בתו9עת שוליים אלא באנשים שמשכנעים קודם כל את עצמם שזה מותר בשקרים עצמיים... וכל האינטימיות הווטסאפית והסלולרית והחברהמניות שהפכה לנפוצה ונפיצה... הכל מגביר את התופעה. וברור שזה לא כולם אבל התופעה כבר מהווה סכנה מוסרית לכל המגזר. מספר הנפגעים עצום תבין שכל פוגע הוא תפוח רקוב שפוגע בכל סביבתו
4
ממש לא שמענו...
חיים | 03-07-2022 22:22
ממש לא שמענו על תופעה. 4 בנות שניים ספרו ספורים מאוד כללים...
5
כרגיל אצל הסרוגים...
יודקה ווקה | 03-07-2022 22:37
כרגיל אצל הסרוגים והדתיים. ישר תסבירו שאצל החילונים יותר גרוע. אז זהו שלא. אצל החילונים אין שום סולידריות עם התוקף. אלפים באו ללויה של חיים ולדר. אלפים הולכים אחרי הרב ברלנד האנס ששלח אנשים לרצוח. סגן שר הבריאות תמך בפדופילית. אבל אתם תמשיכו להאמין שאתם טובים יותר.
6
אחת אמרה שם...
קל להאשים | 03-07-2022 23:07
אחת אמרה שם של רב ושל אולפנא וכל הטענות שלה אם בכלל הם יכולות להיות פרי דמיונה, התקרב אליי, התנשף, לא ברור מה הסיפור אם בכלל והעיקר לומר שם של רב, בעל משפחה ויתכן שזה פרי דמיונה, וזה משרת את המקצוע שלה הפרסום הזה
7
יישר כח לרב לונדין
יאיר | 03-07-2022 23:30
צודק לגמרי
8
מהות העיתונות החוקרת...
שרה א | 04-07-2022 6:51
מהות העיתונות החוקרת היא להאיר הזרקור על מעשים אפלים, לא צריך להתגונן או להאשים את האחר, אלא פשוט להביט במציאות ולתקן אף אחד לא חושב שהכל באולפנות לא בסדר
העיתוי מחשיד...
עורכת דין שרוצה אתנן בתמורה להשמצה לפני בחירות | 06-07-2022 23:18
העיתוי מחשיד וגם מתלוננת שהתוקף מזמן בכלא והיא בכלל מחפשת פרסום כעורכת דין
9
אני מסכים עם...
יאיר | 04-07-2022 8:04
אני מסכים עם הרב. עם זאת יש משהו לא בריא ברבנים וראשי אולפנות כריזמטיים באולפנות ובמדרשות. הבנות מעריצות אותם לפעמים, ולי זה ברור שההערצה הזאת לא היתה מתרחשת כלפי אשה, וזה קשור למתח בין המינים גם אם זה לא ברור לבנות האלה. וזה משחק מסוכן ולא בריא.
10
כבוד הרב . . אתה חולה, וזקוק לאשפוז
גושניק | 04-07-2022 8:38
איזה תגובה אומללה, טהרנית! טובל ושרץ בידו??
11
על ראש הגנב...
רון | 04-07-2022 9:39
על ראש הגנב בוער הכובע - אף אחד לא אמר ש*כל* הרבנים/*כל* המורים/*כל* האולפנות אשמים בניצול מיני אלא ש*גם* רבנים ומורים באולפנות חוטאים בניצול מיני. זה שרב חגי ראה *כל* הרבנים אומר משהו עליו... ולגבי הציבור הכללי בכלל ותעשיית הבידור בפרט - בוודאי שנעשו תחקירים לרוב שפורסמו (ויש גם את הנושא השולי של #metoo שאולי הרב שמע עליו) ההבדל העיקרי בין הציבור הכללי לרבנים חרדלים/חרדים שהציבור הכללי התנער מתוקפים מיניים בעוד שאצל הציבור החרדלי/חרדי הם הופכים לקורבנות מעונים בעוד שהנערות האומללות צועקות ואין מושיע להן
שקר וכזב,...
השמאל מטטא מה שלא מתאים לו אז לכן אתה חושב שלא קיים... | 06-07-2022 23:16
שקר וכזב, גל אוחובסקי, אסי עזר, גדעון סער... דווקא שמה מטטאים...
12
כמה דמגוגיה בתגובה...
צבי | 04-07-2022 9:43
כמה דמגוגיה בתגובה אחת. 1. הכתבה באה להציף את נושא הפגיעות המיניות. לא בהכרח לצאת נגד באולפנות ולהכתים מחנכים. אם בחרת להבין את זה ככה זו בעיה בהבנת הנשמע. 2. הבעיה היא לא באולפנות. הבעיה היא מוגנות באופן כללי. וזה משפיע גם על אולפנות. הסטטיסטיקות מראות שאחת לכל 6/7 בנות תעבור פגיעה מינית. אם מלמדים דברים לחיים כמו חינוך תעבורתי איך לא מלמדים מוגנות? ולא. שיעורי צניעות והלכות אורך החצאית לא יעזור לנערה להציב גבולות כשהיא בזוגיות רעילה או מחמיאים לה על איברים אינטימיים. יתכבד הכותב ויכיר את המציאות וילמד קורס בפסיכולוגיה או שניים. בדגש על פגיעות מיניות (בפרט שהכותב כל כך מתהדר בתואר פסיכולוגיה בכותרים של ספריו ומאמריו...
המונח זוגיות...
יהודייה על מלא | 06-07-2022 23:15
המונח זוגיות רעילה מראה כמה השטויות מארהב שטפו לך את המוח. שם כבר נמאס לאנשים מזה אבל פה זה התחיל להיכנס לאופנה..
13
אתה לא יודע שהדתיים הם מקור כל (אבל כל) הרוע?
נעם | 05-07-2022 0:50
זה הזמן להיכנס בדתיים, לשפוך את דם כולם. הרי אצלנו החילוניים מאומה לא קורה. לא בתיאטרון, לא באקדמיה ולא בכנסת! זה הדתיים ורק הדתיים!
נכון, גל...
טרור ה"להט"ב" מושתק | 06-07-2022 23:13
נכון, גל אוחובסקי, אסי עזר ולא תקצר היריעה...
תחושת רדיפה...
אסתי | 06-07-2022 23:12
תחושת רדיפה מוגזמת... הרי כל שני וחמישי עולה לכותרת במאי ידוע/ שדרן רדיו/ מגיש נחשב בטלויזיה וכד' שנקשרות סביבו פרשיות מין לא מחמיאות. היו פרסומים על מקרים קשים בתיכונים חילוניים גם, כך שבעיקרון לא מחפשים דווקא את הדתיים... תחקיר האולפנות ראוי או לא ראוי- זו שאלה אחרת!
14
מינוי בנימין נתניהו לראש האולפנות
נחשון גרשון הנעמי | 05-07-2022 22:56
אם יש אדם אחד שניתן להעיד עליו שאין בו אף צל צילו של חשד בענייני הטרדות וניצול - הרי זה בנימין נתניהו. שהרי אם היה בדל של חשד כזה - לא היו הפרקליטות המשטרה והתקשורת מניחות לו. המסקנה איפוא: למנות את נתניהו לראש האולפנות!
15
הצביעות החילונית .רווק...
חני | 08-07-2022 18:44
הצביעות החילונית .רווק ורווקה חולקים את אותה הדירה ואותה המיטה, לאחר שנים של חיים משותפים הבחור ,יום אחד נזכר לבקש את ידה .הוי איזו הפתעה ואיזו שמחה והתרגשות .למה מה קרה ,מה החידוש ,הוא הכיר את כולה ורק את ידה לא ?