אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פורום תג מאיר לברקת: אל תתמוך ברב שמואל אליהו

הסיבה: "הרב אליהו הסית, עודד גזענות גלויה נגד ערבים ולא יהודים, פסק כי אין להשכיר דירות לערבים, קרא לסירוב פקודה והמריד נגד רשויות המדינה"

פורום תג מאיר לברקת: אל תתמוך ברב שמואל אליהו
  הרב שמואל אליהו. קריאה שלא לתמוך במועמדותו (צילום: פלאש 90)

פורום "תג מאיר" נאבק בכוונה למנות את רבה של צפת, הרב שמואל אליהו לרבה הראשי של ירושלים.

הפורום הפיץ בימים האחרונים מכתב המופנה אל ראש-עיריית ירושלים, ניר ברקת, שבו הוא מתבקש שלא להביע תמיכה במועמדותו של הרב אליהו.

"הרב הראשי של ירושלים מייצג את פני היהדות כלפי תושבי ירושלים, אזרחי מדינת ישראל וכלפי העולם כולו. תפקידו של רב ראשי במדינת ישראל הוא להרבות שלום ולא לעורר מדנים", כותבים הפעילים.

"לאור זאת, אני פונה אליך בבקשה שלא לתמוך במועמדותו של הרב שמואל אליהו לתפקיד הרב הראשי הספרדי של ירושלים. הרב אליהו הסית בשנים האחרונות נגד אוכלוסיות שלמות במדינת ישראל, הוא עודד גזענות גלויה נגד ערבים ולא יהודים, פסק כי אין להשכיר דירות לערבים, קרא לסירוב פקודה והמריד נגד רשויות המדינה. בגין התקפותיו הגזעניות הוא אף היה מעורב בהליכים משפטיים".

עוד נכתב כי "היהדות בה אנו מאמינים ולה אנחנו מחנכים היא יהדות המכבדת כל אדם באשר הוא אדם. היחס הגזעני של הרב אליהו כלפי מיעוטים במדינת ישראל לא רק מעמיד בסימן שאלה את מעמדם של יהודי התפוצות – מיעוטים בארצם – אלא גם עומד בניגוד לכל הערכים היהודיים היקרים ללבה של יהדות התפוצות: אהבת הגר, קבלת השונה, רדיפת שלום ותיקון עולם. למעשה, הם יקרים גם לנו, היהודים בישראל ובירושלים".

"במקום שיש חילול השם – אין חולקים כבוד לרב", מסבירים מפיצי המכתב. "בשם תושבי ירושלים ואזרחי ישראל והערכים עליהם מושתתת מדינת ישראל, לא לתמוך ברב שמואל אליהו לתפקיד הרב הראשי של העיר". לדבריהם: "ישנם מועמדים אחרים ראויים יותר לשאת בתפקיד רם זה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
סתם מאבק מיותר בשביל להרבות מדנים
| 04-02-2014 17:53
הרב אליהו אינו מועמד וגם לא מתכוון להתמודד והשמאל סתם מחפש הזדמנויות לנגח רבנים שמשמיעים את דעת ההלכה. בעז"ה הרב אריה שטרן ייבחר לרבה של ירשלים לצד הגר"ש עמאר. אך ללא כל קשר לכך עצוב ומזעזע העליהום כנגד הרב שמואל אליהו הצדיק
2
לפורום תג מאיר
ליאור | 04-02-2014 18:04
תתבישו לכם עלאק יהודים לא מתביישים ככה לפרסם נגד מורנו ורבנו הרב שמואל אליהו. הרב שמואל אליהו אוהבים אותך בעזרת ה' יתברך תבחר!!!
3
אשרי חלקו של הגאון רבי שמואל אליהו שליט"א
כובש ארץ ישראל - מכיכר השבת | 05-02-2014 6:05
בתורה ובש"ס, מובא שצריך לפעול במסירות נפש למען ארץ ישראל, ושהיא תכלית הכל. ונביא טעימה אחת מהתורה, וטעימה אחת מהש"ס, וטעימה אחת מרבותינו האחרונים. מהתורה: (דברים פרק ד פסוק א): וְעַתָּה יִשְׂרָאֵל שְׁמַע אֶל הַחֻקִּים וְאֶל הַמִּשְׁפָּטִים אֲשֶׁר אָנֹכִי מְלַמֵּד אֶתְכֶם לַעֲשׂוֹת – "לְמַעַן" תִּחְיוּ וּבָאתֶם וִירִשְׁתֶּם אֶת הָאָרֶץ אֲשֶׁר יְהוָה אֱלֹהֵי אֲבֹתֵיכֶם נֹתֵן לָכֶם: -------------- מהש"ס: הגמרא במסכת כתובות דף קי,ב: ת''ר לעולם ידור אדם בארץ ישראל אפי' בעיר שרובה עובדי כוכבים ואל ידור בחו''ל ואפילו בעיר שרובה ישראל. שכל הדר בארץ ישראל דומה כמי שיש לו אלוה וכל הדר בחוצה לארץ דומה כמי שאין לו אלוה, שנאמר {ויקרא כה-לח} לתת לכם את ארץ כנען להיות לכם לאלהים, וכל שאינו דר בארץ אין לו אלוה?! אלא לומר לך כל הדר בחו''ל כאילו עובד עבודת כוכבים, וכן בדוד הוא אומר {שמואל א כו-יט} כי גרשוני היום מהסתפח בנחלת ה' לאמר לך עבוד אלהים אחרים וכי מי אמר לו לדוד לך עבוד אלהים אחרים אלא לומר לך כל הדר בחו''ל כאילו עובד עבודת כוכבים. עכ"ל ------------ מרבותינו: הנושא של כיבוש ארץ ישראל הוא כ"כ חשוב, עד שכתב הגה"צ רבי ירוחם ליבוביץ המשגיח ממיר (בספרו "דעת תורה" חלק א' עמ' ג-ד, ובספרו "דעת חכמה ומוסר" חלק ב' עמוד ר"ו), "הרי אנו רואים שענין ארץ ישראל נוטל חלק בראש בתורה הקדושה, כל התורה מלאה מענין ארץ ישראל .. שסוד הארץ הוא הסוד של שלימות הכי גדולה, סוד עולם הבא.. ארץ ישראל עיקר כל הבריאה, והיא תכלית כל התורה". ובשו"ת "דבר יהושע" (להג"ר יהושע אהרנברג זצ"ל, חלק ב סימן מח ובהוספות שם) "שאין מצוות כיבוש הארץ נדחה מפני פיקוח נפש", עכ"ל.
4
2.5 אנשים קיצוניים שמתימרים לייצג את תושבי ירושלים והעו
תושב ירושלים | 09-02-2014 11:31
מי שמכם בכלל לייצג אותנו.כמה קל לכתוב משפטים יומרניים שמעוררים גיחוך: "בשם תושבי ירושלים ואזרחי ישראל והערכים עליהם מושתתת מדינת ישראל, לא לתמוך ברב שמואל אליהו לתפקיד הרב הראשי של העיר". הצחקתונו ונצחקה.חפשו נא לכם מסתור מבושה שתנחת עליכם מתושבי ירושלים,המדינה ויהדות העולם.