אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

האחריות לנפילתו של נעם רז היא על ממשלות ישראל

אני מאשים: האחראים הבלעדיים לשפיכות דמו מוטלת על כתפי ממשלות ישראל ומנגנוני הבטחון של מדינתנו. עם נורמלי לא היה מסכן שום חייל, ואף לא שום יחידה מובחרת, אלא היה מפוצץ מהאוויר או מהיבשה את כל הבניין על כל יושביו

האחריות לנפילתו של נעם רז היא על ממשלות ישראל
  קברו של נעם רז הי"ד (צילום: חיים גולדברג)

הגיע הזמן שיועמדו דברים על דיוקם. נעם רז הי"ד נפל תחת כדורי אותן חיות טרף בעלות דמות אנושית, אך לא בגינן. ללא כל היסוס אני מאשים: האחראים הבלעדיים לשפיכות דמו מוטלת על כתפי ממשלות ישראל ומנגנוני הביטחון של מדינתנו. וכדי שלא יטעה איש בדבריי, מחובתי לציין שאין תפילה אחת שאינני מתפלל לה' שישמור את כל כוחות הבטחון המגנים על בני עמנו במסירות נפש עילאית, ורק בזכותם אנו שורדים בחיים בס"ד, ורק באמצעותם אנו יכולים לא רק להתקיים כאן, אלא גם ללמוד תורה, וכך לבטא חיים יהודיים במלואם, להיות עם ה', ועל זה מגיע להם ולמשפחותיהם כל ברכות שמיים מעל, וזכויותיהם אלה עומדות להם ולבני ביתם לעד!

לצד זה, שום דבר לא יוכל למנוע מאתנו לקבוע ולהצהיר קבל עם ועדה, שכוחות הביטחון שלנו נדרשים לפעול על פי מדיניות האכולה עד עומק נפשה בתפישה נוצרית רקובה, האוכלת בכל פה, והשופכת דמים ממש של רבים מהם ושל בני עמנו בעוול נורא שאין כדוגמתו.

על מי האחריות המוסרית לנפילת חיילנו?

נמאס לנו מתרגילי השמאל הישראלי, הלוחם בעד 'זכויות העם הפלסטינאי', ויחד עם זה את המאבק נגדם הוא מכנה 'טרור', בדיוק ברוח התרגילים המלוכלכים של השמאל שאת מלחמות לבנון הוא התעקש לכנות 'מבצעים' ולא מלחמה. וכל זה מדוע? משום שכאשר מדברים על 'טרור' או על 'מבצע', מכחישים שמדובר במאבק נגד יישות לאומית, וכך הופכים מלחמה בין 'עמים' למאבק בין פרטים. ומול אותם 'פרטים' שולחים יחידות מובחרות, לסכן את עצמם בסביבה מסוכנת שאין כדוגמתה על מנת לתפוס 'פרטים', תוך התעלמות מסביבה זו המעודדת רצח, המזדהה, המסייעת ואף הלוחמת ביחד עם ה'פרטים' האלה!

הטיפשות הכרונית הזו, היא פרי האידיוטיות של מדיניות השב"כ, ומסתמא של גופי בטחון נוספים, והיא היא הנושאת את האחריות המוסרית הבלעדית לשפיכות דם חיילינו או כל דם יהודי אחר.

הטיפשות והבורות הישראלית ממשיכה בעיקשות נוראה לכנות את האויב בשם 'פלסטינים', מבלי לדעת שהפלסטינים האמתיים זה אנחנו בני ישראל, שהרי כך כינה אותנו אדריאנוס קיסר, ובבורותה הכרונית, מבלי להבין שבכינוי זה המוענק לכל הערבים שפלשו לארצנו, ובסך הכל ב-120 השנים האחרונות בלבד, הם מכירים דה-פקטו בקיומו של 'עם', כאשר 'עם' כזה לא היה ולא נברא מעולם.

למי שאינו יודע, וכפי שהזכרתי כבר בעבר, הכנוי 'עם פלסטינאי' הייתה המצאה אומללה של הפילוסוף בני לוי, תלמידו של הפילוסוף השמאלני-הצרפתי סרטר, עליה התחרט ובני לוי בסוף ימיו, אך הנזק נעשה כבר.

מרוב טיפשותם ועיוורונם הכרוני של אותם גופי בטחון, הם מתפלאים – כפי שהוצהר בשעות האחרונות – מתעוזת המחבלים, ש'לא ראו כדוגמתה זה עשרים שנה'. עלינו לדחות על הסף הצהרות אלה: אין שום תעוזה כלל, אלא יש 'פלסטינים' הרואים את עצמם כבני 'עם' הלוחם בעד 'זכויותיו' השקריות על אדמת קודשנו, והמבין מה שגופי הבטחון שלנו – בתהליך של סקוטומיזציה כרונית, מסרב לראות: שאם אחד מהם בסכנה, אז בעיניהם כל התוקפים אותו חייבים להיות מחוסלים, כי מדובר במלחמה בין 'עמים' ולא מלחמה פרטנית כטיפשות הישראלית!

עם נורמלי לא שולח לוחמים נגד עיר שלמה

עם נורמלי לא היה מסכן שום חייל, ואף לא שום יחידה מובחרת, אלא היה מפוצץ מהאוויר או מהיבשה את כל הבניין על כל יושביו, ולא היה מסכן בצורה מטופשת יחידות אף מובחרות נגד עיר שלמה. אבל המנטליות הנוצרית של גופי הבטחון אצלנו מתנגדים בכל תוקף ל'הענשה קולקטיבית' כי היא לא מוסרית – בעיני פאולוס ויש"ו כמובן – ולכן רק אותו מבוקש הוא אשם, ושאר כל תושבי ג'נין, שחינכו לרצח, שסייעו לרוצחים ושירו אלפי כדורים הם בוודאי כולם מה-36,000 צדיקים שבדור! איך אפשר להיות כסיל כרוני אנוש עד כדי כך?!

ואם יאמר איש שישנם חוקים בין לאומיים הכובלים את ידי עמנו, נשיב להם שלא ניתן להחיל כינוי של אוכלוסייה אזרחית על שכונה שלמה היורה אש קטלנית. וזה מלבד העובדה שהחוק הבין לאומי הזה הוצע על ידי יהודי תמים שבטעות אופיינית לנו רצה להגן ויצא מחבל בנו.

לכן כל עוד דורנו לא יבין שהאחריות על שפיכות הדם באזורנו היא מדיניותן האווילית הנוצרית של ראשי האומה, לא נוכל לשים קץ לשפיכות הדם. כל עוד עמנו לא יבין שאם יורים עלנו אלפי כדורים, מחובתנו לירות אלפי פגזים כדי להשקיט מצב נורא ובלתי נסבל זה, ולא יוכל להיות שקט באזורנו. האשמה היא כולה של מנהיגות הלוקה בעיוורון אינטלקטואלי ובלתי הגיוני זה.

==

הרב ד"ר אליהו זייני הוא ראש ישיבת 'אור וישועה' בחיפה ולשעבר רב הטכניון.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
38 תגובות - 24 דיונים מיין לפי
1
חבל שהכותרת קצת מעוותת את דברי הרב זייני
שחר | 15-05-2022 15:24
לדעתו של הרב זייני, שאפשר כמובן להתווכח איתה, מדינת ישראל אמורה להתנהג באופן הרבה יותר אסרטיבי וחסר רחמים ביחס לאויבינו. אלא שבעוד הוא בא בטענות כלפי ממשלות ישראל לדורותיהן, המערכת בחרה להשאיר את הרושם כאילו מדובר בטענות דווקא כנגד הממשלה הנוכחית.
אמת. רוב ממשלות...
אלון | 15-05-2022 18:20
אמת. רוב ממשלות ישראל נהגו באותה טיפשות אנטי-מוסרית (לא שזה מנקה במשהו את ממשלת העוולה הלא יהודית הנוכחית, שחצתה את כל הקווים היהודים והמוסריים). אמת. אפשר להתווכח - אם בעיניך הסטנדרט הנוצרי המעוות, שאינו מבחין בין פרטים לכלל, נקרא מוסר.
2
רמטכל?
חייל | 15-05-2022 15:45
רב אלוף הרב זייני-חא ,חא,חא.
חסר דעת....
אלעד | 15-05-2022 16:26
חסר דעת. תפקידו של הצבא להילחם ולא לקבוע מוסר.. בשונה מהרב שזה תפקידו
3
ממש ככה כבוד הרב ישר כוחך! לך בכחך זה והושעת
רב אמיץ ע"י פ"ה | 15-05-2022 16:38
תודה לרב ולפרסום ההכרחי והנחוץ מאוד בימינו ללא חת
4
מחזק את אחד...
מוש | 15-05-2022 17:49
מחזק את אחד הטענות הרב דיבר על הממשלות ואתם בכותרת כותבים ממשלה .
5
אמת. רוב ממשלות ישראל...
אלון | 15-05-2022 17:49
אמת. רוב ממשלות ישראל נהגו באותה טיפשות וחוזר מוסריות. אמת. אפשר להתווכח - אם בעיניך הסטנדרט הנוצרי המעוות נקרא מוסר
6
אני לא מבין...
מירו | 15-05-2022 18:47
אני לא מבין הדם של נועם פחות אדום משל המחבלים
7
כל כך נכון...
אחיה | 15-05-2022 19:25
כל כך נכון וכל כך עצוב!! יהי רצון שנזכה לממשלה לאומית אמיתית ובריאה!
8
דעה שונה: היה...
מצטער | 15-05-2022 19:32
דעה שונה: היה טוב יותר אם היינו מתנתקים משלושה מיליון פלשתינים ואז, במקרה של איום, פיגוע, חבלה, וכו' אפשר לפוצץ בית מהאוויר בתואנה של הגנה עצמית. כרגע הקרבה הפיזית והמשפטית לא מאפשרת קיומה של אופציה כזו. המסה הקריטית של התיישבות יהודית בשטחים תשאיר לעולם ועד את הצורך בהקרבת חיי אדם על מזבח המשיחיות. נאצל ויקר ככל שיהיה המנוח, הוא קורבן של המצב הבלתי פתיר.
מי שמתווכח עם התורה הנצחית..ה' ישחק למו
ידידיה | 16-05-2022 12:17
כבר הקדים אותך ידידנו בעל דעה שונה הנביא יחזקאל ואמר: יען וביען הטעו את עמי לאמר שלום ואין שלום, והוא בנה חיץ והנם טחים אתו תפל: וכן הודיענו הקבה דרך הנביא: והעלה על רוחכם היו לא תהיה אשר אתם אמרים נהיה כגוים כמשפחות הארצות.. חי אני נאם ה' א-ל-ה-י-ם אם לא ביד חזקה ובזרוע נטויה ובחמה שפוכה אמלוך עליכם.. כל עוד הצינות החילונית בנתה והרחיבה את ישוב הארץ זכתה לברכת שמים, כיון שבנתה מערכת משפט של גויים ואמצה חוקי מוסר מערביים נוצריים, הביאה חימה שפוכה עלינו על כל צעד ושעל עד שישכיל עם ישראל לשעות ולהקשיב לדברי נצח של ה' דרך נביאיו וחכמיו וימאס בדרכי האקדמיה ודעות מדומיינות של ראשי הביטחון שמלבישים דמיונות חסרי שחר על מציאות המאבק שלנו על חיינו ואורך ימינו וקיומנו מול לא עם המכונית פלשתינים, ומול העולם המערבי הצבוע והשקרי, שלא מקיים עשירית מדרישות הצדקנות המעושה שלו בענייני מלחמה.
צודק צריך...
עם חופשי בארצנו | 16-05-2022 3:55
צודק צריך להתנתק מהם... טרנספר עכשיו
תמשיך לבלבל...
מדינת מושחתים | 15-05-2022 21:35
תמשיך לבלבל את המוח
9
יישר כח לד"ר הרב זייני על תגובתו
נעמי | 15-05-2022 19:46
אכן, מישהו לא חשב נכון כאשר שלח את חיילינו למבצע הנוכחי. היכן שר הבטחון? היכן כוכבי? חבל על דאבדין ולא משתכחין - על נועם רז ביד .
10
אל תתן עצות....
הנביא | 15-05-2022 21:00
אל תתן עצות. תתגייסו לצבא. כל התפילות שלכם זה חרטא בריא....
הרב שירת בצהל. אחיינו מפקד חטיבת הקומנדו בעבר
אוריאל | 15-05-2022 21:50
חטט קצת בויקיפדיה. ואגב - גם בלי זה - דעתו ההלכתית - מוסרית חשובה לנו
11
כל מילה אמת...
בנט חלש | 15-05-2022 21:08
כל מילה אמת
ומחליש...
דניאל | 15-05-2022 21:57
ומחליש את המדינה ..צריך להשיב את מדיניות החיסולים .ולגרש את משפחתו המחבלים מחוץ למדינת ישראל
12
על מנת...
חיים | 15-05-2022 21:13
על מנת לרצות את רעם וחמס שלחו חיילים לג'נין ולהתנהג בלחימה עדינה ביותר ללא חיל אוויר שיתן גיבוי
היכן שיש מחבלים...
דניאל | 15-05-2022 21:56
היכן שיש מחבלים גם שיש אזרחים והם בתוך הבית להפציץ את הבית על כל יושביו .,,חייל לא צריך ליפול .. בשביל לרצות את העולם דם יהודי לא הפקר
13
שר הביטחון מעדיף...
אימא | 15-05-2022 23:01
שר הביטחון מעדיף לסכן חיילי גולני ולא את עצמו פוחד מהאג שלא יוכל לטייל בעולם בחופשיות. ראה בר לב, גנץ ויאמר גולן וזה אומר הכל מי שולח את ילדינו לקרב
14
הרב אליהו זייני...
חסן | 15-05-2022 23:11
הרב אליהו זייני צודק באלף אחוז. ממשלת ישראל מסכנת את טובי הבנים במלחמה נגד חיות אדם היו צריכים להפציץ את הבניין עם מסוק ולא מגיעים למצב שמאפשר למחבלים לירות אלפי כדורים לעבר חיילי צהל. טעות חמורה ביותר בשיקול הדעת של המפקדים ושר הביטחון של ישראל בני גנץ בעיקר
15
לפני שנתיים נהרג...
גדי. מ. | 15-05-2022 23:23
לפני שנתיים נהרג חייל צה''ל מאבן שהושלכה עליו מגג בית, בעת ניסיון לפנות משם חשודים. הרב סימני ויתר חסידיו המושבעים של מר נתניהו, שתקו אז כמו דגים....
בגלל זה...
חיפאי | 16-05-2022 3:53
בגלל זה הרב כתב ממשלות ברבים
16
פעם ראשונה בחיי...
מיקה ב.פ | 15-05-2022 23:28
פעם ראשונה בחיי שאני כותבת טוקבק, אבל אי אפשר שלא להגיב לקריאה מפורשת להרוג חפים מפשע. מי אנחנו אם על כל ירי מתוך בית נפגיז את הבניין על יושביו? איך נסביר את עצמינו לילדינו? בימים אלו מתרחשת מלחמה איומה וחסרת מוסר באוקראינה. קרונות של חיילים רוסים מתים שלא נשלחים חזרה לקבורה כי חיי אדם הם כלום ואף אחד לא מחכה שיחזרו. חיילי צהל חוזרים הביתה להסתכל להוריהם בעיניים, לאישה, לילדים, אם נאבד את המצפון ונהפוך לצבא ללא מוסר, לא תהיה לנו מדינה. גם היום, יום ביומו חוזרים חיילים משדה הקרב חבולים בגוף ובנפש. אם לא נילחם על המוסר שלנו ועם המוסר שלנו, נהפוך לחיות. מזל שצהל לא שומע לעצותיך כבוד הרב. אין שופטים אדם בכעסו אבל לא צריך לפרסם קריאות כאלו ברבים. כבוד הרב זייני, שברת לי את הלב, אני מתביישת בכתבה הזו ויותר מהכל כואבת את מותו של רז. מילים כמו אלו שכתבת, של מתלהמים מאחורי מקלדת שכותבים בשעת כעס, ללא שום צורך לקחת אחריות על חיי אדם שנשלח לקרב, אלו מילים ששווה היה לגנוז ובטח לא לפרסם בשום עיתון, בטח לא כזה של יהודים. חבל
בטח אין...
רועי | 15-05-2022 23:48
בטח אין לך בן שמשרת בסיירת גולני או ביממ. לכן את מתביישת... לי יש בן שמשרת בסיירת גולני ועוד בנים ששירתו ביחידות מובחרות. מבחינתי אם יש למחבלים האלה סביבה תומכת ואוהדת בעיר גנין - אז כולם בני מוות. את קוראת להם חפים מפשע, איזה טרלול הזוי... החפים מפשע האלה תומכים במחבלים ומחלקים סוכריות כאשר הם מצליחים לבצע את זממם. תקראי מחקרים וסקרים ותראי כמה מתושבי ג'נין למשל תומכים ברצחנות הערבית. אז לפני שאת מזדעזעת בטהרנות תנסי לבקר בג'נין אצל אותם חפים מפשע ונראה אם תצליחי לצאת בחתיכה אחת.
17
הרב צודק צריך...
הרב אטום מתאים לפעולה | 16-05-2022 2:41
הרב צודק צריך להטיל עליהם פצצה אטומית
18
נכון מאוד ואני...
א.הלוי | 16-05-2022 5:09
נכון מאוד ואני ומדוייק.
19
רק חולה רוח...
עדי | 16-05-2022 6:34
רק חולה רוח , הדומה לגויים וחלאות האדם שנמצאים בהרבה מקומות בעולם ( דוגמאת הנאצים שטבחו בעמינו ) יוכל לחשוב ולהעלות בכתב רעיון כזה, ולחלאה הזאת קוראים רב. תסיר את הכובע שלך כאשר אתה מדבר על לוחם גיבור שנפל בשליחות המולדת, ולך לך לחבורת אוכלי החינם שרובכם הגדול אינו משרת בצהל , אינו מסתכן ועוד מעיז לתת עצות. לאחד כמוך צריך להגיד , לך תז..ן ותביא קבלה
תתבייש להוציא...
אנונימי | 16-05-2022 11:43
תתבייש להוציא לעז על סתם יהודי לשוא וכל שכן על תלמיד חכם מן החשובים שבדור! הרב זייני שם שירת בצבא בקרבי וגם שימש כרב הטכניון ומרצה למומטיקה בטכניון מה שאידיוט וחסר שכל כמוך לא היה מסוגל להיות שאפילו התלמיד לא היו מקבלים אותך שם מרוב בורות שאתה מפגין! תילמד לכבד תלמידי חכמים ורק אז אולי תהיה ראוי לפתוח את הפה
20
כל מילה בסלע!!...
יעל | 16-05-2022 7:30
כל מילה בסלע!! ואנחנו מחכים לנפילתה של הממשלה הארורה הזו
והממשלה הקודמת...
מוטי טוביה | 16-05-2022 9:00
והממשלה הקודמת נהגה להשטיח את השטחים באמצעות חיל האויר אחרי כל פיגוע .
21
אנחנו מדינה או מליציה
תגידו הוא אמיתי | 16-05-2022 8:32
גם רבנים צריכים להיזהר בלשונם כן אני יודע עכשיו כל הצדקנים יגידו שאין רפואה למכתי יכול להיות אבל עם ישראל אינו הפלסטינים הרוצחים . לעם ישראל יש תפקיד בעולם והוא להיות מקדשי שם שמים דבריו של הרב לא מוסיפים לזה , אלא גורעים וחבל .
בואי נדייק ,...
מוטי טוביה | 16-05-2022 8:58
בואי נדייק , לנו יש את צהל שקטל וקוטל בהם אלף מונים יותר .
22
כמה לא מפתיע...
מוטי טוביה | 16-05-2022 9:11
כמה לא מפתיע , אבל למה ציפינו שיצמח בשכונת הפשע שמכונה יהודה ושומרון שמשוועת לחזרתו של נאשם בפלילים חסר בושה .
23
שמשון הגיבור דלא-חרטא,...
רון | 16-05-2022 9:36
שמשון הגיבור דלא-חרטא, רוצה להיות פוטין של המזרח התיכון. כדאי שתשים לב מה קורה לרוסיה האדירה שהחליטה להפיץ ערים ואזרחים איך הכלכלה שלה נהרסת וזה כאשר היא יצואנית נפט, גז ומחצבים. תנסה לדמיין את ישראל שורדת אמברגו בין לאומי בגלל שלרב זיני בא להפציץ אזרחים. אין נפט, אין אוכל, אין מטוסים , אין כלום... מזכיר את הרבנים שהחליטו על מרד אידיוטי נגד הרומאים והביאו להשמדת חצי העם ו-2000 שנות גלות. והם הרי היו כולם צדיקים וחסידים - תנאים פרושים שקטנם עבה ממותניו של הרב-דוקטור. הציבור החרדלי הפך לסכנה הגדולה ביותר לשרידות העם היהודי, הגיע הזמן להיפרד מהם ולתת להם להתאבד לבד ביחד עם החברים החרדים שלהם שביום פקודה יברחו כולם וישאירו אותם למות על קידוש השם
דברי כסילות שקשה מהיכן להתחיל לענות
ידידיה | 16-05-2022 12:51
קשה לענות לדברי כסילות כל כך רבים וחסרי לחלוחית של אמונה. מעשה ההתאבדות כבר הולך ומתעצם על ידי חבריך בשמאל ובמרכז הליבראלי. שיתוף שונאי ישראל בתוך מחוקקי ישראל וממשלות ישראל הוא עוד מעשה התאבדות לאומית מדינית ופוליטית. אלמלא הקבה הבטיח כי יטוש עמו ואדמתו, היו כבר מזמן חלילה לא יקום ולא יהיה בחורבן בית שלישי. אנשים עם דעות כמוך לעולם לא היו מקבלים החלטה בתנאים שהיו בזמן בן-גוריון על הקמת מדינה ליהודים. ההשוואה לפוטין היא נואלת. העם האוקראיני (הרחוק מצדיקות וטוב לב), מעולם לא ביקש לרשת את רוסיה, המכונים בטעות עם הפלשתינים רוצים לפרק את המדינה הציונית חלקם מבחוצם וחלקם מבפנים. הפרנסה של ישראל היא מהקבה דרך ארצות המערב. הצורך הכלכלי של המערב בישראל לא פחות ואפילו יותר הכרחי מאשר ההפך. על כל טענה אמריקאית או אירופאית על הפלת בניין עם מחבלים ואזרחים צריך להפיץ הפלת בניינים על אזרחיהם במלחמות האמריקאים בעירק, במלחמת יגוסלביה בוסניה, ובאפגניסטן ולציין ששם לא הייתה מלחמת קיום. האמרקיאים הפילו משטר נבחר דמוקרטי בצ'ילי רק מפני שלא תאם את השקפתם הקפיטליסטית, וחלק מהמאבק בינם לבריהמ דאז. צריך לחשוף את כל שקרי התעמולה השקריים של המערב, ולהפנים שהמלחמות של ישראל כולן מלחמות תרבות סביב התורה. והדרישות של המערב המסוכנות לקיומנו בסיסן אנטישמיות!!! אל דאגה, לצערי בדם ובאש נאלץ לסמוך על אבינו שבשמים ולא להשען על בשר ודם. דברי השטות שאמרת על רבי עקיבא וחבריו, תקרא קצת יותר דברי אמת על התקופה הזו מאת דר חגי ארצי. מחקר מקיף וממוסמך היטב ותראה, שמה שהחריב את ירושלים ואת המרד אלו מלחמות היהודים בתוכם, ומעשי בגידה חמורים ושתוף פעולה עם האוייב של מתגיירים פיקטיביים-הכותים. המעצמה הרומית היתה על סף שבירה ממלחמת דיכוי המרד. התקופה שלנו שונה בזה שיש שבועה מבורא עולם שחורבן בית שלישי לא יהיה. מכאן שחורבן מעצמות המערב ובראשן ארהב מובטח..ולא על ידינו, אלא על ידי מי ששונא שקר, גאווה וצביעות סמלים מובהקים של המערב המושחת והצדקני לא פחות מפוטין הרשע!!
24
איזה אדיוט שולח...
מוישה וחצי | 16-05-2022 17:35
איזה אדיוט שולח בניו לקרבי להירג על מזבח אמונות של אהרן ברק ועוד כמה שונאי ישראל מהאום! אסור להתגייס במצב כזה!