אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הטור הגנוז: הטור של ידידיה מאיר שלא פורסם בבשבע

מה המסר של ההספד של זמביש? "תפנו אותנו, תהרסו את בתינו, תסיתו נגדנו, אל תיתנו לנו אפילו להפגין, תעצרו קטינים, תפעילו מכת"זים, תפטרו שרים, תזיזו מתים, תגידו "יש פתרון לכל מתיישב" למרות שמה-זה אין, אבל בסופו של דבר, בסוף בסוף, האהבה שלנו תכסה על כל הפשעים. האמת? אפילו את המילה החריפה "פשעים" שמופיעה בפסוק המקורי בספר משלי, זמביש צינזר ואמר רק "על הכול תכסה אהבה". כנראה הוא חשב שזה בוטה מדי, פשעים"

הטור הגנוז: הטור של ידידיה מאיר שלא פורסם בבשבע
  קבלו את ידידיה מאיר בלי צנזורה (צילום: שלומי כהן, כיכר השבת)

הטור השבועי של ידידיה מאיר בבשבע צונזר כנראה בגלל המתקפה שלו על זמביש. אז הנה הטור שקוראי בשבע לא יכלו לקרוא.

1. כמה כואב. דווקא האיש שאחראי להקמתם של אינספור יישובים ביש"ע, אבי ההתיישבות, גרם לפגיעה כה קשה בציבור המתיישבים. לא, אני לא מתכוון לאריק שרון אלא לזמביש, זאב חבר, יבדל"א. אנחנו נמצאים בסופו של שבוע שידורים על "המנהיג האמיץ שידע לקבל החלטות כואבות". שבוע שכולו שמאלץ שמאלני (צירוף ששובר את השיניים, נסו להגיד אותו חמש פעמים רצוף). ובכל זאת, נדמה לי שמכל מה ששמענו, המשפט המסוכן ביותר הוא דווקא זה שבו חתם זמביש את ההספד שלו. כן, מסוכן. לא פחות.

למי שפספס, זמביש התחיל את דבריו בשבחו של המנוח. "היית לנו המורה הגדול של בניין ההתנחלות, המנהיג המעשי, אבי מפעל ההתיישבות", הוא פתח. כך הוא גם המשיך והמשיך. הכול נכון, כמובן, אבל ציפיתי, ואני מניח שאיתי ציפו גם נתניהו, פרס, ביידן, טוני בלייר ואפילו מרית דנון, לפואנטה. ל"אבל" הנוקב. היה ברור שזמביש יאמר משהו חד על התפנית התמוהה, על הבגידה בדרך, על העוול הנורא והמתמשך ששרון עשה לאלפי ישראלים. הרי מהרגע שנודע ביום ראשון בלילה שזמביש נעתר לבקשת המשפחה לספוד לשרון, גם התקשורת הישראלית החלה לבנות את המתח. מה יגיד זמביש עניין את הכתבים הרבה יותר ממה יגידו פרס ונתניהו. אני אישית ציפיתי לנאום שיעשה סדר. לטקסט שיאמר איפה אנחנו יחד עם אריק, ואיפה אנחנו נבדלים. איפה יש קרבה למרות חילוקי הדעות, ואיפה רב המרחק ואי אפשר לגשר על הפערים. ציפיתי לטקסט על הציונות החילונית ועל הציונות הדתית, על הקב"ה, על ארץ ישראל, על מדינת ישראל, על אמונה, על גאולה, על אורות וצללים בדרך. אתם יודעים, משהו מכונן כזה, שקומונריות בבני-עקיבא ידפיסו כבר בשבת הקרובה לדבר עליו עם החניכים.

אבל רגע, מאיפה זמביש אמור להבין בהספדים נמלצים? הוא הרי באמת איש של מעשים, לא של דיבורים. לכן הייתי בטוח שהוא מתייעץ עם מועצת גדולי הכתיבה של הימין הדתי. דמיינתי לעצמי איך הוא יושב עם אורי אליצור, חגי סגל ועמנואל שילה כל הלילה, ויחד עם "פורום החווה" הזה שלו (טוב, "פורום הקראוון"), הוא מלטש ומשייף ושוקל כל מילה. למה? כדי שהמסר ייצא בהיר וברור ונוקב, אבל כמובן גם חברי ואוהד ומכבד. זו הרי לא תהיה גוזמה לומר שמעולם לא דיבר נציג של נאמני ארץ ישראל מעל במה כה מכובדת כשכולם מקשיבים לכל מילה בשתיקה.

אז חשבתי. בסופו של נאום חם ואוהד שכאמור פירט את זכויותיו הרבות של שרון, קיבלנו רק את המשפט הבא: "קשה וכואבת הייתה התנתקותך בשנתיים האחרונות לכהונתך מן הדרך בה צעדנו יחדיו. השאלות נותרו ללא מענה, הכאב גדול, ועל הכול תכסה אהבה גדולה".

נדמה לי שהשגרירים הזרים חשבו בשלב הזה שיש תקלה בתרגום הסימולטני שמשרד החוץ סיפק להם במהלך האירוע. האם יכול להיות שזה, ורק זה, מה שאומר האיש הקיצוני הזה שעליו סיפרו להם, המתנחל מהמחתרת היהודית, מזכ"ל אמנה, שיחד עם אריק בנה את כל המאחזים הבלתי חוקיים?

תראו, אני לא יכול להתווכח עם האהבות של זמביש, ובטח שאני לא יכול לצוות עליו "ושנאת בכל לבבך ובכל נפשך את אריק הדורסני". אלה דברים המסורים ללב. ובלבו יש כנראה באמת אהבה רבה לחברו הקרוב והוותיק. אבל זמביש הרי לא הופיע בלוויה כאדם פרטי, בדיוק כמו שג'ו ביידן לא דיבר בהלוויה כאדם פרטי. כל אחד בא לספוד אבל גם להעביר מסר. ומה המסר שהמשפט הזה בעצם שידר לכל העולם? זה נורא פשוט: נו טוב, תפנו אותנו, תהרסו את בתינו, תעקרו את חממותינו, תסיתו נגדנו, אל תיתנו לנו אפילו להפגין, תעצרו קטינים, תפעילו מכת"זים, תפטרו שרים, תזיזו מתים, תגידו "יש פתרון לכל מתיישב" למרות שמה-זה אין, תלכו לבג"ץ בדרישה להרוס את בתי הכנסת שלנו – אבל בסופו של דבר, בסוף בסוף, האהבה שלנו תכסה על כל הפשעים. האמת? אפילו את המילה החריפה "פשעים" שמופיעה בפסוק המקורי בספר משלי, זמביש צינזר ואמר רק "על הכול תכסה אהבה". כנראה הוא חשב שזה בוטה מדי, פשעים.

אני חשבתי בזמן הנאום הזה רק על אדם אחד, על ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא הקשיב קשב רב, כאמור, והסיק את המסקנות שלו. ג'ון קרי הרי מחכה לו, וגם אבו-מאזן, וגם אובמה. ימים יגידו על מה חלילה תצטרך לכסות שוב האהבה.

==

מתוך הטור (שלא פורסם) ב"בשבע" ומופיע בעמוד הפייסבוק של ידידיה מאיר.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
35 תגובות - 35 דיונים מיין לפי
1
ידידיה, כל הכבוד. ביזיון לכצל'ה, סעדה ושות'...
יואל | 19-01-2014 10:23
2
ידידיה קצת הגזים. שמעתם פעם על הספד רע על מישהו?
באמת... | 19-01-2014 10:50
איך זמביש יכול להספיד ולהגיד דברים רעים על אריק? עדיף באמת שלא היה מספיד בכלל. אבל אם הספיד אז הוא לא יגיד דברים רעים. ואם היו מפרסמים את הטור גם היו כותבים שזה ביזיון ושזה עיתון למתנחלים קיצוניים בלבד
3
לא מכניס יותר את "ב-7" הביתה אפי'
חיים | 19-01-2014 11:05
אם תעמדו על ברכים
4
למגיב 2 כנס אחי
איתמר | 19-01-2014 11:36
אל תהיה קיצוני, ידידיה לא העביר מסר שצריך לומר דברים רעים, אלא לבטא מסר כללי על הדרך ועל מה שאנחנו לא מקבלים, היה ראוי לשלב מילים טובות על רקע המסר שלא יעלה ולא יתקבל על דעתנו עוד התנתקות ומסירת פיסת אדמה ועוד כמה עקרונות, וזה יכול היה להיות אפשרי בניסוח הנאום, והכלל הוא: 'אני אוהבו אך לא מסכים עם דרכו ומעשיו'
5
חשוב לפרסם
שושנה | 19-01-2014 11:47
חבל שאפילו ב7 מאבד את האמון העיתונאי שלנו, זמביש גרם נזק להתישבות!!!!!!!!
6
אני קורא ולא מאמין - גדול אומרי הכלום מטיף לזמביש
יצחק | 19-01-2014 12:16
ידידיה, הרי במשך שנים אתה ואשתך מתחנחנים, מתנצלים ובעיקר משתדלים שלא לאמר כלום בגלי צה"ל, ומשתדלים ללכת בין הטיפות שלא להעיר את ה"פריץ החילוני", ואתה - מטיף מוסר לזמביש? קרא את מאמרו של חגי סגל בעניין - ותבין. אני נגד צנזורה בכלל, אבל הטור הזה של ידידיה פשוט צבוע
7
ל-6
meirmsl | 19-01-2014 12:33
זה החכמה טיפשון... ופה אגב הוא מתחנף אם כבר לימין הקיצוני...
8
השאלה היא: לא מה כתב ידידיה מאיר אלא למה ב-7 צנזר?
שיודע לשאול | 19-01-2014 13:00
השאלה היא: לא מה כתב ידידיה מאיר אלא למה ב-7 צנזר?
9
מבטל את המנוי לבשבע
רן | 19-01-2014 13:05
בעצם הוא בחינם וללא מנויים,, עוד שלב של דרדור מאז הסכם פינוי בתי האולפנה שהיו צריכים להנסר ולעבור ממקומם.. ואני שואל איפה הימין?
10
"כִּי גַּם נָבִיא גַם כֹּהֵן חָנֵפוּ,
נועם פרץ | 19-01-2014 13:57
גַם בְּבֵיתִי מָצָאֶתִי רָעָתָם נְאֻם ה'... לָכֵן כֹּה אָמַר ה' צְבָאוֹת עַל הַנְּבִאִים הִנְנִי מאכִּיל אוֹתָם לַעֲנָה וְהִשְׁקִתִים מֵי רֹאשׁ כִּי מֵאֵת נָבִיאי יְרוּשָׁלִַם יָצְאָה חֲנֻפָּה לְכָל הָאָרֶץ" עיתון שמטרתו להשמיע את הצד הלא שמאלני ,מתנהג בחנופה ? מה חשבו שלא נקרא על זה ברשת?? החניפו לזמביש שהחניף לאריק, ז"א החניפו לאריק !!! אותו אריק שירק להם בפרצוף,וזרק אותם מהבתים. כנראה שאריק צדק . כמו בכל מקום גם פה יש מושחתים ,ופה הם גם חסרי עמוד-שדרה. אין הבדל בינם לבין "ידיעות" "מעריב" וכו" הם הכי דומים ל"הארץ"!!! (ראה סוף הפסוק). שאלה לסיום ,האם שמו של עורך העיתון הוא "גדעון לוי"????
11
קריאה לידידה
נועם פרץ | 19-01-2014 14:00
הם לא ישרים . אבל אם אתה ישר תתפטר ,אם לא יפרסמו את הטור + בקשת סליחה ממך !!!
12
ל-3 אולי פשוט תבטל את המנוי...
דודי, מודיעין | 19-01-2014 15:03
והם יתחננו בפניך לחדש אותו.
13
ידידיה מאיר המקטרג הגדול
דוד | 19-01-2014 15:06
ידידיה מאיר המקטרג הגדול, שמוחק את הזכויות הרבות של אריק שרון במלחמות ובהתנחלויות הקב"ה דורש מאתנו: "לא תתעב מצרי כי גר היית בארצו" (דברים כג ח). למרות שהמצרים גרמו לעם ישראל סבל רב וייסורים במשך יותר ממאתיים שנה (עבודת פרך ותינוקיהם הושלכו ליאור) אך הקב"ה מצווה אותנו הכרת הטוב למצרים כי מצריים שימשה לעם ישראל אכסניא בשעת הדחק (רש"י שם). למרות שחסד זה נעשה מתוך אינטרסים אישיים, אבל בכל אופן זה חסד והייתה למצרים שייכות לחסד. לאחרונה קפץ העיתונאי ידידיה מאיר שאינו מסוגל לראות את מעשיו הטובים והמרובים של אריק שרון במלחמות ובהתנחלויות. ידידיה מאיר הולך בדרכם של חרדים שמוחקים אנשים בעקבות מעשיהם האחרונים ואינם יכולים לראות את העבר המרשים. אין לנו אלא לייעץ לידידיה מאיר: "הדן חברו לכף זכות – דנין אותו לזכות [בשמיים]" (שבת קכז ע"ב).
14
זמביש עשה ויעשה למען ארץ ישראל יותר מכל הדיבורים..
יהודה | 19-01-2014 15:24
הקטנוניים שלך- עיתונאי קטן ומתוסכל!! הדיבור שלך מגעיל, אני כל שבוע שואל את עצמי למה לא צנזרו אותך...
15
קל מאוד
סתם אחד | 19-01-2014 15:47
קל מאוד לשבת ברמת השרון או באולפן גל"צ ביפו ולהסביר למתנחלים איך הם צריכים להתנהג ומתי עליהם לא לגלות אנושיות יהודית פשוטה.
16
למספר 13 - לא הבנת כלום
יאהוד | 19-01-2014 16:47
ידידיה מאיר אומר: אל תמחק את זכויותיו הרבות של שרון. אך גם אל תמחק את חובותיו. אי אפשר לבוא ולהגיד "על הכל תכסה האהבה", כי בכך אתה משגר מסר מוטעה ומסוכן לעתיד. יש צורך לומר שעם זאת שאנו זוכרים לו את זכויותיו, אנו זוכרים לו גם את הגירוש וגם את הדו"ח הקטנוני והמרושע של הגב' ששון. זוכרים, ולא נשכח. בכל פעם שנזכיר את המצביא המהולל שרון, ואת הבונה המהולל שרון, נזכיר גם את ההורס והמגרש הידוע לשמצה שרון.
17
לסעדה יש מה להפסיד אם הוא יעצבן את זמביש
רוזנטל | 19-01-2014 16:58
הרבה קומבינות וכסף מתגלגל להם בין הידים אף אחד לא רוצה ש"החגיגה" הזו תגמר בטח לא המשפחה שנהנת בכל הכסף שזורם מצד לצד
18
חוצפה
פיני | 19-01-2014 17:30
ואת זה כותב אחד שגר בבית נאה ברמת השרון. חוצפה! יש למתנחלים וגם למפוני הרצועה די דוברים מוצלחים, שלהם הזכות לבקר את זמביש.
19
הוא לא הראשון שמתקשה ליצג את הציבור ממנו בא
דתית ימנית | 19-01-2014 17:37
(זמביש כמובן) רוב הדתיים בכל המשרות הגבוהות תמיד אומרים: אני לא מיצג אף אחד רק את עצמי. זה כמובן לא קורה לחילונישמאלני. הם מתיצבים בד"כ כאיש אחד מאחורי אג'נדה אחידה. כך המסרים שלהם עוברים יותר טוב ויותר ברור
20
ולמרות הכל צריך להיות קודם כל בן אדם
גיל | 19-01-2014 21:08
והזמינו אותך להספיד, תכבד, זמביש לא שכח מה שרון עשה, הוא לא חייב להזכיר את זה בלוייה. זמביש ייצג אותי בכבוד. ולך ידידיה ולכל כותב חכם ומבין, כדאי לנסות לכתוב עם קצת יותר הכרת ערך עצמך וענווה. בן אדם שגורש מגוש קטיף
21
לפי התנהלות הב' היהודי מפעל ההתיישבות נזרק בשביל
גד | 19-01-2014 22:18
דברים חשובים יותר, ברית אחים, כסף, שליטה במשרדי שלטון, ועוד ועוד. כל הציבור הישראלי משוכנע שנמאס לנו, ורק המחיר נותר פתוח, כמה ישלמו לנו לעקור ולעבור לגב"ש פ"ת וי-ם לולי אבו מאזן, אז אבדנו בשגעונינו לבחור בנט
22
מפסיקה לקרוא את בשבע
ש. כהן | 19-01-2014 22:20
מניעת פרסום מאמרו של ידידה מאיר הוא סטירת לחי לכולנו וסתימת פיות מהסוג הסטליניסטי. לכן נפסיק אנו, מכרינו ובני משפחותינו לקרוא את בשבע, עד שלא יתפרסם בו המאמר של ידידה מאיר
23
ידידיה כותב מוכשר
קורא אחד | 20-01-2014 0:15
ידידיה מאיר מוכשר ורהוט, אני נהנה לקרוא אותו. יקצת ענווה ביחס לאנשים שהרימו כמה דברים בחיים לא הייתה מזיקה לו. חבל שהוא הופך להיות סוג של יאיר לפיד עם כיפה, על כל המשתמע מכך.
24
מה הפלא
שי | 20-01-2014 8:00
מי שמתפלא על הצנזורה שהתגלתה עכשיו ב"בשבע", פשוט לא מכיר איך העיתון והאתר באינטרנט מתנהלים במשך שנים רבות. מי שמכיר לעומק את ההתנהלות של "המשפחה הלוחמת" - לא מתפלא על כלום, כולל לא על ההתנהלות שלהם בנושא בתי האולפנא.
25
המשפחה הזו עברה כבר מזמן את גבול הטעם הטוב
חכם עיניו בראשו | 20-01-2014 10:13
במשך שנים המשפחה הזו יצרה סביבה שחיתויות הלבנות הון גניבה רמאויות זיופים הטעיות בנקים ורוכשים עמותות שונות להעברות כספים חשבונות רבים בחו"ל אפילו באיי מרשל והכל למען האידיאל הנעלה " עשיית עושר ולא במשפט" הם ידעו כבר מהתחלה שכדי שהתוכנית תצליח הם חייבים להקים מערכת תקשורת שתאכיל את הציבור במה שהם רוצים וכך הם יוכלו להשתלט גם על דעת הציבור שיהיה כפוף להם ראה עוד: ה"אהבה" שלהם לרב אבינר שליט"א, עדויות השקר בבתי המשפט, בניית בתי האולפנה, זיוף מסמכים במגרשי האולפנה, הטעיית הרוכשים, הסכם האולפנה הסמוי מדעת הציבור ( לא נעים להראות לכולם שהרב שרצה שכולם ימסרו את הנפש בסוף סגר קומבינה ) ועוד ועוד
26
בטח דודו סעדה הטיל את "כובד משקלו" למניעת הפרסום
כתב לשעבר בבשבע | 20-01-2014 11:36
הוא הרי יודע כמה כסף מתגלגל בידיים של זמביש (קיצור של :זה מביש) ואת האהבתו ותאוותו הגדולה לכסף של דודו כולם מכירים אז למה לו ל"הסתבך" עם אחד שיכול להזרים לו כסף? אז הוא הטיל " את כל כובד משקלו" תרתי משמע שהכתבנ תיגנז אפילו במחיר של איבוד הדפסת מאות אלפי גליונות, בטח זמביש כבר "פיצה" אותם כספית על הנזק...
27
מה לא מובן לך ידידה?!
בן | 20-01-2014 12:48
מה ציפית? שהוא יתחיל מונולוג של ביטויים קשים? שהוא יכפיש את שמו של שרון כאשר מתו מוטל לפניו? לא מובן לי לחלוטין מה אתה רוצה? להביא יועצים להכין ספיץ' מלא פאטוס והתרגשות. רצו שזמביש ידבר, הוא אמר את שלו. ללא כוונות כפולות וללא מטרה סמויה. זהו! ולגבי לצנזר את הטור. זה ממש לא חכם. עדיף להפסיק להעסיק את ידידיה מאיר שבהחלט לא מוסיף מי יודע מה לעיתון.
28
משהו משהו
דודו | 20-01-2014 18:14
הבחור ממש צודק
29
מה עבר עליך ידידיה?
קורא ותיק | 21-01-2014 9:57
דרך ארוכה עברת מאז שהתחלת את דרכך בתקשורת כחרדי-מחמד מתון ועד היום. אני עוד זוכר אותך בימי "הארץ" אומר בראיון שרעיון שני המדינות לשני עמים מקובל עליך (אם כי אתה לא מאמין שהוא בר יישום). בשנים האחרונות הפכת להיות שופרה של הקיצוניות החרדית והמאחזית. מילא אם היית איזה סיקריק או נער גבעות. אבל אתה הרי לא, אז מה הקטע הזה?
30
הכיפה והארץ הקצוצה
בנימין זאב ריבלין | 21-01-2014 18:27
מי שמתבונן יכול להבחין איך הציבור שלנו הפך בחלקו הגדול מדתי לאומי - לדתי לא לאומי ובדרך כלל כצעד נלווה גם כפחות ופחות דתי. בתוך עמי אנוכי יושבת, מצוות רבות נשלחו לסל המחזור כחלק מהקידמה, החיבור התרבותי בינינו לבין החילונים והעולם הגדול "דפק" לנו את הדרך ולרוב הציבור אין כח להאבק למען ארץ ישראל השלמה, את הרוב מעניין כסף והרבה וכמובן הנאה גופנית בכל מכל כל. אני רווק בן 25 וכרגע בדילמה כיצד לבנות בית, האם להתקרב למושג חרדי או להשאר במשחק הנוכחי של "להיות בלי ולהרגיש עם", בינינו אני די מיואש ממובילי הדרך ומצפה שיקום רב מנהיג רציני שיאמר דברים ברורים ללא בלבול ויסחוף את כולנו אחריו.
31
מי שדפק את כל הציבור שלנו זה "רבני המרגרינה"
גיא | 21-01-2014 20:38
רבנים שאין להם עמוד שידרה שכל בוקר קמים עם תזות חדשות פעם למסור את הנפש ואחרי 2 דקות למסור את הכסף זה הרבנים "הגדולים" שלנו אז מה מצפים מהצעירים? הבלבול בנוער הוא עצום בגלל כל אותם רבנים תמוהים צריך לאהוב ולכבד כל אחד או שצריך להשמיץ את הרב שגר ממול ונסות להתנכל אליו בכל דרך? והנוער רואה ומתבונן ומבין שזה לא זה אבל אותם רבנים המכונים " רבני מרגרינה" בטוחים שהם שלמות מהלכת ולשיטתם הרי כולם טועים ולא מבינים ורק הם מבינים הכל פשוט אנשים שחיים בסרט ודי לחכימא ברמיזא והרוצה לראות תופעה זו מקרוב יואיל לעלות על קו 170 מהתחנה מרכזית בירושלים ולראות את התופעה הזו מקרוב ולהבין איך התדרדרנו לשפל המדרגה
32
שאלה לידידיה
יענטע | 22-01-2014 19:57
האם לשיטתך כשאורי זוהר הספיד את אריק איינשטיין הוא היה צריך לדבר נגד חילולי שבת ותרבות הכפירה התל אביבית או ללמד עליו זכות? האם זה שלימד עליו זכות זה אומר שהוא הכשיר את חילולי השבת הבאים של צאצאיו? האם כיון שמדובר באורי זהר ליטאי מתוחכם ולא באיזה מיזרוחניק תמים העניין משנה את כל התמונה?
33
מגרשים מארץ ישראל
ישראל בן עמרם | 22-01-2014 22:17
לא הערוד ממית אלא החטא [חז"ל] אחינו הסרוגים חברתם לנתניהו ולפיד אלעזר שטרן ועוד ועוד , ידעתם שהם רוצים להכות בילדי התורה שעוונם הגדול שהם חרדים העוסקים בתורה וביחד קיצצתם לישיבות לכוללים ולתלמודי תורה דמעותיהם של ילדי תשב"ר לא מזיזים לכם , אל תתפלאו שחוסיין ברק אובמה יגרש אותכם בחסות המטריה של נתניהו משטחים חשובים ויקרים מארץ הקודש , כדי לקיים את הפסוק אם בחוקותי תמאסו .....ולא תקיא הארץ אתכם . אתם :בן דהן, סטרוק, אורי אריאל וחבירכם אינכם שוגגים אלא מזידים . אנחנו לא נשמח שיגרשו אותכם מחברון נבכה יחד עמכם אבל נתאמץ לא להרגיש נקמה . נראה אם תפרסמו חלשלושים שאינם מסוגלים לשמוע את האמת !!!
34
על כל פשעי בשבע תכסה אהבתינו לטור
הבן | 22-01-2014 22:21
בשבע צריך להיסגר ולעשות חשבון נפש יחד עם חברי פורום הקארוון וכשיגיעו למסקנות הנדרשות ויבינו שהמסר המסוכן שהעביר זמביש קטן לעומת המסר האומלל והנוראי שהם העבירו כשהחליטו לגנוז את האור אריק איינשטיין היה אהוב על כולם ומעשיו בנוגע לשמירת המצוות ישארו בינו לבין יוצרו ותפקידינו לספוד למראה עינינו והיפוכם באריק שרון
35
בשבע זה "אחיו התאום" של העיתון הקומניסטי "פראבדה"
קמצא | 23-01-2014 9:13
תמצאו שם רק מאמרים ודעות שיש בהם כדי לקדם את האינטרסים הכלכלים של הבעלים רוצים הוכחה? קיבלתם עצוב מאד שאנשי דת ואידיאולוגיה משתמשים בערכים הללו כדי לעשות הון כלכלי לביתם/חבורתם/ מוסדותם ועוד ועוד